Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (3 Kullanıcı)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
görevim tam bitmedi ama yoklamamı vereyim dedim rabbim kabul eylesin inşallah..[ /COLOR]

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Allah kabul etsin inşallah.
az daha rapor vermeyi unutuyordum..

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşlerim Allah hepinizden binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inş.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin dualarını kabul etsin içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametine çıkmak nasip etsin Rabbim.
Allah ülkemize dirlik düzen geçim bolluk bereket,mutluluk hayırlı rızk kapıları hayırlı iş kısmet kapıları, sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.
Hastalara şifa dertlilere deva, borçlulara eda,evsizlere ev, işsizlere iş, eşsizlere eş, çocuksuzlara hayırlı çocuk nasip etsin Rabbim inş.
Hayatımızdaki engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun

leyla-1

Altın Üye
Kusura bakmayın kardeşlerim son zamanlarda sık sık siteye giremiyorum hakkınızı helal edin kardeşimin düğün telaşı var 20 şubata az kaldı darısı tüm bekar kardeşlerimize olsun hayırlısıyla inşallah. 3 haftadır misafirlerimiz var rahatsızlığım devam ediyor farenjit olmuş boğazım birde belimi incittim:( birde misafir çocukları bigisayarın monitörünü düşürüp interneti bozdular bilgisayarımızda çalışmıyor kaç gündür halada çalışmıyor, kardeşimin leptopunu kullanıyorum şimdi ama elimden geldiğince günlük dualarımı yapıyorum Allah kabul etsin.

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
Kusura bakmayın kardeşlerim son zamanlarda sık sık siteye giremiyorum hakkınızı helal edin kardeşimin düğün telaşı var 20 şubata az kaldı darısı tüm bekar kardeşlerimize olsun hayırlısıyla inşallah. 3 haftadır misafirlerimiz var rahatsızlığım devam ediyor farenjit olmuş boğazım birde belimi incittim:( birde misafir çocukları bigisayarın monitörünü düşürüp interneti bozdular bilgisayarımızda çalışmıyor kaç gündür halada çalışmıyor, kardeşimin leptopunu kullanıyorum şimdi ama elimden geldiğince günlük dualarımı yapıyorum Allah kabul etsin.

Hak ne demek kardeşim Allah acil şifa versin..işleriniz de kolaylık versin inş..

Rabbim yar ve yardımcınız olsun;)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Allahım!

Yalnız sana inanır yalnız senden yardım dileriz...
Kardeşlerimizin günahsız ağızlar ile yaptıkları duaları kabul eyle...
Bizi de razı olduğun kullarından eyle...
Bizi bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakma...
Bize acı bize merhamet et...
Bizi kendine kul kabul et...
Burada beraber olduğumuz kardeşlerimile cennette de beraber olmayı ve cemalini görmeyi bize nasip eyle...

"Senin herşeye gücün yeter..."

"AMİNNN..."

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,
Rabbim dualarımızı kabul etsin

aleyküm selam canım nasıl oldun merak ediyoruz kardeşlerle seni?

geçmiş olsun leylacım siteye giremesende dua et yeter. dr a git mutlaka ben gitmedim boğazımın acısını iki hafta çektim. huzursuz etti beni. demek bilgisayarda bozuldu. bizimde geçen hafta virüs vardı tamire gitti. kotayı çook yemiş virüs. insanlar neden böyle şey yapıyor anlamıyorum. biz hiçbirşey indirmiyoruz kotayı aşmayalım diye. laptopu kullandım ben de idare ettim. oluyor böyle şeyler napalım. Allahım gelip geçici dert hastalık versin çekemeyeceğimizden fazlasını vermesin.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım!

Burada beraber olduğumuz kardeşlerimile cennette de beraber olmayı ve cemalini görmeyi bize nasip eyle...

"AMİNNN..."
amin amin amin

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

Rabbim dualarımzı kabul etsin, Allah cc hepinizden razı olsun

selam ve dua ile, hayırlı sabahlar, Allah'a cc emanet olun,

selamün aleyküm .

hamd olsun bende dua vazifelerimi yerine getirmeye devam ediyorum.
Allah ım sen kardeşlerimizi her türlü kaza bele sıkıntı ve musibetlerden koru.
dua ve ibadetlerini kabul eyle .amin

selam ve dua ile

dualarımı yaptım şükür allahın izniyle ikindi namazıma kalkıyorum selam ve dua ile

selamün aleyküm,
Rabbim dualarımızı kabul etsin

rabbim muhabbetinizi arttırsın :)

tüm kardeşlerimizin hayır duaları kabul olsun mevalm cümlemizden razı olsun inşa-ALLAH efendimizin ümmettim rabbimiizn kulum dediklerinden oluruz..

haklarınızı helal edin kardeşlerim bana inşa-ALLAH.

selam ve dua ile. hayırlı ve bereketli akşamlar..

görevim tam bitmedi ama yoklamamı vereyim dedim rabbim kabul eylesin inşallah..[ /COLOR]

Rabbim cümlemizin dualarını kabul eylesin inşallah

Allah kabul etsin inşallah.
az daha rapor vermeyi unutuyordum..

Selam Aleyküm kardeşlerim Allah hepinizden binlerce kez razı olsun emeklerinize gönlünüze sağlık Allah mükafatınızı her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.
Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inş.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.
Allah bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim
Allah her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin dualarını kabul etsin içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametine çıkmak nasip etsin Rabbim.
Allah ülkemize dirlik düzen geçim bolluk bereket,mutluluk hayırlı rızk kapıları hayırlı iş kısmet kapıları, sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.
Hastalara şifa dertlilere deva, borçlulara eda,evsizlere ev, işsizlere iş, eşsizlere eş, çocuksuzlara hayırlı çocuk nasip etsin Rabbim inş.
Hayatımızdaki engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

besmele.jpg

1) Her sabah ilk önce, Rabbimize hamd edip, Peygamber Efendimiz'e (SAV) salat getirelim

Elhamdülillah, Elhamdülillah, Elhamdülillahi Rabbil Alemin,
Vesselatü, vesselamü, Ala Rasulune Muhammedin ve Ala Alihi ve Sahbihi Ecmain,

2) Sonra tevbe istiğfar duamızı yapalım,

استغفر الله استغفر الله استغفر الله العظيم الكريم اللذي لا الاه الاهو الحي القيوم واتوب اِليْهِ توبة عبد طالم لنفسه لا يملك لنفسه

موتا ولا حياة و لا نشوراوَاَسْاَلُهُ لتََّوْبَةَ وَلْمَغْفِرَةَ وَلْهِداَيَةَلَناَ اِنَّهُ هُوَ لتَّوّاَبٌ رَحِيمُ

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

"Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."​

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

Dualarınıza can-ı gönülden ve içten amin, Rabbim razı olsun,

selam ve dua ile, Allah'a cc emanet olun, hayırlı sabahlar

Allahım!

"AMİNNN..."

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

Peygamber Efendimiz'in (SAV) sünneti olan ve günlük yaptığı "6 Esma" zikrini yapalım

6 ESMA

1- Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

2- Estağfirullah El Azim

3- Allahümmesalli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

4- La İlahe İllallah

5- Allah

6- Hu

* Altı Esma, Peygamberimiz'in (SAV) manen Veysel Karani Hazretlerine ve tüm sahabeye verdiği derstir.

* Her birini 100 defa okuduktan sonra; üç İhlas, Felak, Nas ve Fatiha sureleri okuyacağız ve hasıl olan sevabı Hz. Muhammed (SAV) efendimize ve ashabına, gelmiş - geçmiş tüm peygamberlerin ve geçmişlerimizin ruhlarına hediye ve dua edeceğiz,

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
11 ŞUBAT 2010 PERŞEMBE PROGRAMIMIZ

ESMALARIMIZ

El- EVVEL
İLK

El- AHİR
SON

Ez- ZÂHİR
Herşeyde görünen aşikar

NAMAZ GRUPLARIMIZ

sabah namazı : 5.grup
öğle namazı : 1.grup
ikindi namazı : 2.grup
akşam namazı: 3.grup
yatsı namazı : 4.grup

GÜNLÜK AYETİMİZ

FELAK

felak.jpg

OKUNUŞU

Bismillahirrahmanirrahim.

Kul eûzü birabbil felâk, min şerri mâ (kh)alak, ve min şerri gâsıkin iza vekab, ve min şerri neffassâti fil ukad, ve min şerri hâsidin izâ hased.

ANLAMI

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile.

De ki: Sığınırım rabbine felâkın, halkettiklerinin şerrinden, ortalığı basan karanlıkta oluşacak şeylerin şerrinden, düğümlere üfliyen büyücülerin şerrinden ve hased eden hasedçilerin şerrinden.​

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

ablacığım, Rabbim şifa versin. Allah'a cc emanet olun,

hayırlı günler, selam ve dua ile,

koskun

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ...

gruba girme durumum varmıdır , varsa ne yapmam gerekiyor .

yardımcı olursanız sevinirim ... allaha emanet olunuz ...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam,

gevher kardeşimiz mesajınızı gördüğünde sizi de listeye ekleyecektir, kardeşimizin açıklamalarını okudunuz mu? konunun ilk sayfalarında yer almaktadır,

Allah'a cc emanet olun, selam ve dua ile, hayırlı günler

selamun aleyküm ...

gruba girme durumum varmıdır , varsa ne yapmam gerekiyor .

yardımcı olursanız sevinirim ... allaha emanet olunuz ...

BULENT TUNALI

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.bilsankimya.com
ALLAH'IM SİTEDEKİ KARDEŞLERİMİZ İLE BİRLİKTE ACİZLİĞİMİZLE FAKİRLİĞİMİZLE KAPINA GELDİK KAPINDAN AYRILIR İKEN DUALARI KABUL OLMUŞ GÜNAHLARI AF OLMUŞ BİR KUL OLARAK AYRILMAYI BİZLERE NASİP EYLE.EKSİKLERİ İLE BİRLİKTE NAMAZLARIMIZI DUALRIMIZI KABUL EYLE.ADINI ANMAKTAN SANA KULLUK ETMEKTEN BİZLERİ GAFİL KILMA.DÜNYADA VE AHİRETTE BİZLERE İYİLİK VER.SENİN GAZABINDAN SENİN RAHMETİNE LUTFUNA SIĞINIRIZ LUTFUNLA RAHMETİNLE BİZE MUAMELE EYLE.VERDİĞİN İLMİ ARTIR BİZLERE HİDAYET EYLE MAĞFİRET EYLE. BİZLERİ İMANLI SADIK ABİD KULLARINLA HAŞR EYLE.BİZLERİ KÖTÜ İNSANLARIN ŞERRİNDEN GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN MUHAFAZA EYLE.BİZLERE İSLAM AHLAKIYLA YOĞRULMUŞ HAYIRLI EŞLER HAYIRLI EVLATLAR NASİP EYLE.BİZLERİ AHİRETTE KARŞINA ÇIKTIĞIMIZDA UTANACAĞIMIZ AMELLER İŞLEMEKTEN MUHAFAZA EYLE.BİZLERİ KABİR AZABINDAN CEHENNEM AZABINDAN MUHAFAZA EYLE.İSLAM DİNİ ÜZERİNE YAŞAYIP İSLAM DİNİ ÜZERİNE İMANLA KUR'AN LA KELİME-İ TEVHİD ÜZERİNE SANA TABİ OLARAK ÇENE KAPAMAYI BİZLERE NASİP EYLE.YARABBİ SEN ÜMMEDİ MUHAMMEDİ KORU ÜMMEDİ MUHAMMED DÜŞMANLARINI KAHR EYLE.AMiN

mir_erhan

Moderator
selamün aleyküm

hamd olsun elimizden geldiğince dua ve ibadetlerimizi yapmaya devam ediyoruz
Rabbimiz kabul eylesin inşallah

selam ve dua ile

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamualeyküm dostlar..
Tüm kardeşlerimizin isteklerinin Yüce Allahtan kabulünü niyaz ederim..
Sitemizde pek online olamasamda dualarımı etmeye çalışıyorum..
Sınavlarım olduğundan aktif olamıyorum,yarında bir sınavım var ..dualarınıza talibim dostlar..dualarınızı eksik etmeyin lütfen..
Selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt