Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
siteye dünden beri giremiyordum arızalı mı acaba dün ve bugün dualarımı yaptım

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
dualar yapılmıştır.
Allah kabul etsin inşallah.

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
kördüğüm kardeşim fos derken:) kaza yapıyorsunuzdur herheralde;) tabi öğle ezanı ile uyanmadıysanız kardeşim:a01:

canım fos derken sabha namazına genelde uyanamadığımı belirtmek istemiştim.arada uyanıyorum arada uyanmaıyorum yada uyandığımda geç kalmış oluyorum.bu konudan öncede şükür namazlarımı kılmaya çalışıyordum bu sene daha bi iyice düzene girdi ama kaçırdığım vakitlerin kazasını yapmıyordum :a03: bu konu sayesinde sabah uyandığımda hereşyden önce abdstimi alıp odamı toplayıp kaza etmeye başladım şükürler olsun. :a12:
öğlen ezanı ile uyanmak mı :a24: aman aman büyük konuşmuyum
selametlee...:a14:

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
[QUOTE]Gevher..
DUA KAPTANLARIMIZın bizlere vermiş olduğu ödevler mutlaka yapılmak zorunda diye algılanmamalıdır.
Kaptanlarımız , günlerimizi daha iyi değerlendirebilmemiz amacıyla bizlere Rehberlik ederek yardımcı olmaya çalışıyorlar.
Elimizden geldiğince , gücümüz yettiğince kendi iyiliğimiz için bu çalışmaları uygulamaya çalışalım.
Ancak yetişmediği yerde ise kendimizi suçlu hissetmeyelim.

İnşaAllah gönüllerinizi rahatlatabilmişimdir.

Tüm kardeşlerimizin duaları Rabbimizin katında kabul edilsin.

Hayırlı akşamlar olsun inşaAllah.[/QUOTE]

bu kampanyanın amacı belli..namaz zaten önemli ve bu anlamda da kampanyanın teşfiki açık ve kendi adıma daha dikkatliyim bu konuda..duadan kasıt ibadet hele ki kardeşlerimiz için açılıyorsa eller, lezzeti bereketi kaçınılmaz..
velhasılı kelam, şu açıklama benim de içimi rahatlattı..hani görevim eksik olunca sanki hak geçmiş gibi hissediyordum..
eyvallah gevher kardeşim ;)

DUALARIMI YAPTIM RABBİM KABUL EYLESİN ;)

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
canım fos derken sabha namazına genelde uyanamadığımı belirtmek istemiştim.arada uyanıyorum arada uyanmaıyorum yada uyandığımda geç kalmış oluyorum.bu konudan öncede şükür namazlarımı kılmaya çalışıyordum bu sene daha bi iyice düzene girdi ama kaçırdığım vakitlerin kazasını yapmıyordum :a03: bu konu sayesinde sabah uyandığımda hereşyden önce abdstimi alıp odamı toplayıp kaza etmeye başladım şükürler olsun. :a12:
öğlen ezanı ile uyanmak mı :a24: aman aman büyük konuşmuyum
selametlee...:a14:

Allah kolaylık versin kardeşim..ben de zaten uyanınca kılarsınız demek istemiştim, böylece hem namazınızı kaza etmiş hem de bizlere dua etmiş olursunuz:a12::p
selametle;)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Nuru Secde kardeşim nasılsın nerdesin girmedin iki gündür meraktayım dualarımdasın bu arada inşallah herşey düzelir korktuğumuz başına gelmez :a33:

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
10.Şubat.2010- Çarşamba : 5.gün

sabah namazı : 4.grup
öğle namazı : 5.grup
ikindi namazı : 1.grup
akşam namazı : 2.grup
yatsı namazı : 3.grup

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.Grup :

Sıla1 :
SILA kardeşimiz için......'' ALLAHIM kardeşimizin,eşinin, ailesinin ahlakını Kuran ahlakı eyle. kul hakkı sahiplerinin kardeşimizi affetmesini nasip eyle. eğer kardeşimizin ailesinin haklarında hayırlı ise aklen bedenen ve ruhen hayırlı bir evlat daha nasip eyle. eşiyle arasındaki sevgi, saygı, merhamet, anlayış, hoşgörünün artmasını iki cihanda da mutlu olabilmeyi nasip eyle. ''
Smyyes
Mavci :..........'' Allah CC. hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Bugünümüzü dünden yarımızı bugünden daha hayırlı ve güzel kılsın...
Bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Bizi bir an bile olsa bize bırakmasın...
Bizlere iki dünya saadeti versin Yüce Rabbimiz... ''
Zühre_ : .......... '' SÖZLÜMÜN bana karşı olan sevgisinin daha da artması NAMAZLARINI AKSATMADAN KILMASI EFENDİMİZİN izinden giderek lezzetlenmesi,el ele RABBİMİN rızasını kazanarak yaşamanın istek ve arzusunun içimize gelmesi ve beraberliğimizin iman aşkıyla güçlenmesi,bu devrin sahabe ailelerinden birinin de bizim ailemiz olması herkese örnek olabilecek mutlu bir yuvamızın olmasıve en kısa zamanda bu yuvanın kurulması engellerin ortadan kalkması sevgimizin daim olması ''
Kur'ana Sevdalı :....... '' Rabbimden ayaklarımın islamda sabit kalması,şuurlu bir müslüman olmak,sıhhat,afiyet içerisinde Rabbımızın dinine,kitabına daha çok hizmet edebilmek ve de hayırlı,huzurlu bir yuva içerisinde,sevdiklerimle beraber olmak,hayır muradımın gerçekleşmesi ''
Leyla-1.........ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin (Herkesin HAYIR KAPILARININ AÇILMASI HAYIRLI RIZK KISMET KAPILARI HAYIRLI İŞ KAPILARI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları,Rabbim gönlümde olanı hakkımda hayırlı hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eylesin Rabbim.İçinde bulunduğum sıkıntılardan kurtulup selamete çıkmak engellerin hayırlısıyla ortadan kalkması.Sevdiklerimle ailemle sağlıklı huzurlu bir ömür bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kul olmak. Rabbim bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak gönül muradımın hayırlısıyla olması gönlüme göre hayırlı eş hayırlı çocuklar hayırlı iş kapısı yaşamıma bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim hayırlısıyla inşALLAH bütün hastalarımıza hayırlı şifalar günahlarımızın affolması, yüce ALLAHın rızasını kazanmak, bütün dualarımızın kabul olması, hakkımızda ne hayırlısı ile onun olması,yeğenlerimin hayırlısıyla hidayete ermeleri için, evimizde huzur mutluluk hayırlı yaşlar hayırlı ömürler hacca gitmek,sevdiklerimizle hepimizle ailemizle sonsuz dünya ve ahiret saadetine nail olmak
Şeb-i Arus ( AYLİN )

amin amin amin Allahım kabul etsin

berat05

Yönetici
esselamün aleyküm

esselamün aleyküm

hayırlı sabahlar

Rabbim cümlemizin dualarını kabul eylesin inşallah

Nurusecde kardeşimizi bende merak ediyorum...dualardayız....Rabbime emanetsiniz

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Allahım!
Yalnız sana inanır yalnız senden yardım dileriz...
Kardeşlerimizin günahsız ağızlar ile yaptıkları duaları kabul eyle...
Bizi de razı olduğun kullarından eyle...
Bizi bir an bile olsa nefsimizle başbaşa bırakma...
Bize acı bize merhamet et...
Bizi kendine kul kabul et...
Burada beraber olduğumuz kardeşlerimile cennette de beraber olmayı ve cemalini görmeyi bize nasip eyle...
Senin herşeye gücün yeter...
AMİNNN...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

besmele.jpg

1) Her sabah ilk önce, Rabbimize hamd edip, Peygamber Efendimiz'e (SAV) salat getirelim

Elhamdülillah, Elhamdülillah, Elhamdülillahi Rabbil Alemin,
Vesselatü, vesselamü, Ala Rasulune Muhammedin ve Ala Alihi ve Sahbihi Ecmain,

2) Sonra tevbe istiğfar duamızı yapalım,

استغفر الله استغفر الله استغفر الله العظيم الكريم اللذي لا الاه الاهو الحي القيوم واتوب اِليْهِ توبة عبد طالم لنفسه لا يملك لنفسه

موتا ولا حياة و لا نشوراوَاَسْاَلُهُ لتََّوْبَةَ وَلْمَغْفِرَةَ وَلْهِداَيَةَلَناَ اِنَّهُ هُوَ لتَّوّاَبٌ رَحِيمُ

"Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."

"Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."​

"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber Efendimiz'in (SAV) sünneti olan ve günlük yaptığı "6 Esma" zikrini yapalım

6 ESMA

1- Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

2- Estağfirullah El Azim

3- Allahümmesalli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

4- La İlahe İllallah

5- Allah

6- Hu

* Altı Esma, Peygamberimiz'in (SAV) manen Veysel Karani Hazretlerine ve tüm sahabeye verdiği derstir.

* Her birini 100 defa okuduktan sonra; üç İhlas, Felak, Nas ve Fatiha sureleri okuyacağız ve hasıl olan sevabı Hz. Muhammed (SAV) efendimize ve ashabına, gelmiş - geçmiş tüm peygamberlerin ve geçmişlerimizin ruhlarına hediye ve dua edeceğiz,

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
B) 10 ŞUBAT 2010 ÇARŞAMBA PROGRAMIMIZ B)

NAMAZ GRUPLARIMIZ

akşam namazı: 2.grup

ESMALARIMIZ

El- MUKTEDİR
Kuvvet ve kudret sahipleri üzerinde istediği gibi tasarrufta bulunan

El- MUKADDİM
İstediğini ileri geçiren, öne alan

El- MUAHHİR
İstediğini geri koyan, arkaya bırakan​

DUALARIMIZ

KUNUT DUALARI

kunut.gif

kunut2.gif

---::: OKUNUŞU :::---

Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdîk. Ve nü'minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleykel-hayra küllehû neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.
Allâhümme iyyâke na'büdü ve leke nüsallî ve nescüdü ve ileyke nes'â ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

---::: ANLAMI :::---

Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.
Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.​

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

Canı gönülden Amin..Amin..Amin...
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Hayırlı ve bereketli günlerB)
Rahman c.c.dualarımızı kabul etsin inşallah
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Rahman c.c. emanetsiniz..
B)

Allah cc razı olsun değerli kardeşim senden, seni Allah cc rızası için çok seviyorum, Allah'a cc emanet ol yüreği güzel kardeşim

siteye dünden beri giremiyordum arızalı mı acaba dün ve bugün dualarımı yaptım

evet haklısın canım, dün 11:00'den sonra bi süre siteye giremedik, akşama doğru düzeldi ama çok yavaştı. Allah'a cc şükür bugün iyi. Herhalde yönetici kardeşlerimiz bakım filan yapıyordu? Allah'a cc emanet ol, hayırlı günler

dualar yapılmıştır.
Allah kabul etsin inşallah.

Amin, amin, Rabbim razı olsun senden canım kardeşim

amin amin amin Allahım kabul etsin

Ablacığım, Rabbim razı olsun senden, Allah'a cc emanet ol,

hayırlı sabahlar

Rabbim cümlemizin dualarını kabul eylesin inşallah

Nurusecde kardeşimizi bende merak ediyorum...dualardayız....Rabbime emanetsiniz

İnşAllah Nurusecde ablamıza Rabbim şifa versin, hayırlısını versin inşAllah,
Allah'a cc emanet ol ablacığım

Allahım!
Burada beraber olduğumuz kardeşlerimile cennette de beraber olmayı ve cemalini görmeyi bize nasip eyle...
AMİNNN...

Dualarınıza gönülden içten amin amin abi, Rabbim razı olsun sizden, Allah'a cc emanet olunuz, hayırlı günler

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
sabah namzına kalktım dualarımı yaptım

Ve Aleyküm selam canım
inanki çok sevindim:a15:
Rahman c.c. senden razı ve hoşnut olsun
Rahman c.c. cümlemizin ibadet ve dualarını kabul etsin inşallah
selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsin..
B)​

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm Selam Rahmetullah

Ve Aleyküm Selam Rahmetullah

Allahım!
AMİNNN...

Canı gönülden Amin..Amin..Amin..​

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
B) 10 ŞUBAT 2010 ÇARŞAMBA PROGRAMIMIZ B)

NAMAZ GRUPLARIMIZ

akşam namazı: 2.grup

ESMALARIMIZ

El- MUKTEDİR
Kuvvet ve kudret sahipleri üzerinde istediği gibi tasarrufta bulunan

El- MUKADDİM
İstediğini ileri geçiren, öne alan

El- MUAHHİR
İstediğini geri koyan, arkaya bırakan​

DUALARIMIZ

KUNUT DUALARI

kunut.gif

kunut2.gif

---::: OKUNUŞU :::---

Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdîk. Ve nü'minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleykel-hayra küllehû neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.
Allâhümme iyyâke na'büdü ve leke nüsallî ve nescüdü ve ileyke nes'â ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

---::: ANLAMI :::---

Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.
Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.​

Canı gönülden Amin..Amin..Amin...
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Hayırlı ve bereketli günlerB)
Rahman c.c.dualarımızı kabul etsin inşallah
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Rahman c.c. emanetsiniz..
B)

buket58

Kayıtlı Kullanıcı
ya rabbi sen kullarına gönünden geçenleri nasip eyle amin amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler