Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

ve aleyküm selam,

Allah cc razı olsun sizlerden, Rabbim ettiğiniz duaları kabul etsin inşAllah,

selam ve dua ile, hayırlı günler

selamün aleyküm Allah dualarımızı kabul etsin insallah arkadaslar,dualarımda tüm kardeslerimin en hayırlarla diledikerine kavusmalarını niyaz ediyorum Rabbim'e.

esselamün aleyküm ve rahmetüllahi ve berekatüh...

Mevlamıza hamdu senalar olsun dua vazifelerimizi yerine getiriyoruz.
Allah c.c. dua ve ibadetlerimizi kabul buyursun inşallah.
hastalarımıza şifa dertlilerimize deva borçlularımıza da hayırlı kapılar nasip eylesin inşallah

selam ve dua ile

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü,

nisan kardeşim; bu hafta çalıştığımız Peygamber efendimizin (SAV) "6 Esma" zikrini hanım kardeşlerimiz her gün yapabilirler. Namaz kılamadığınız zaman bol bol 6 esma zikrinde yer alanları (besmele, salavat vb.) ve namaz dualarını (salli, barik, rabbena, subhaneke, ettehiyatu vb) okuyabilirsiniz. İlmihal kitaplarında hanımlara özel günlerinde namaz nurundan yoksun kalmamaları için, namaz vakti girdiğinde, namaz abdesti alıp kıbleye doğru serilen seccadenin üzrinde bol bol salavat getirmeleri ve diğer zikir ve duaları yapmaları önerilir,

Hayırlı günler arkadaşlar... Ben bu hafta dua ve esmaları ve diğer şeyleri yapamadım (bazı durumlarda ne okunur ne okunmaz bilmediğim için)... Hakkınızı helal ediniz... Bugünden sonra aksatmadan yapacağım inşallah...Benim için ettiğiniz dualarınıza teşekkür ederim...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün dualara canı gönülden Amin..

Bütün dualara canı gönülden Amin..

09 ŞUBAT SALI PROGRAMIMIZ

NAMAZ GRUPLARIMIZ

sabah namazı : 3.grup
öğle namazı : 4.grup
ikindi namazı : 5.grup
akşam namazı: 1.grup
yatsı namazı : 2.grup

GÜNLÜK ESMALARIMIZ

El- VAHİD
Zatında, sıfatlarında, işlerinde, hükümlerinde, isimlerinde asla ortağı ve benzeri olmayan TEK

Es- SAMED
İhtiyaçları ve sıkıntıları gideren tek merci

El- KÂDİR
İstediğini istediği gibi yapmaya gücü yeten

NAMAZ DUALARIMIZ

RABBENA ATİNA

atina.gif

rabbenafirli.gif

---::: OKUNUŞU :::---

Rabbenâ âtina fid'dünyâ haseneten ve fil'âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn
Rabbenâğfirlî ve li-vâlideyye ve lil-Mü'minîne yevme yekumü'l hisâb.

---::: ANLAMI :::---

Allah'ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru.
Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği günde) bağışla.​

Canı gönülden Amin..Amin..Amin...
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Hayırlı ve bereketli günlerB)
Rahman c.c.dualarımızı kabul etsin inşallah
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Rahman c.c. emanetsiniz..
B)

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı

nisan kardeşim; bu hafta çalıştığımız Peygamber efendimizin (SAV) "6 Esma" zikrini hanım kardeşlerimiz her gün yapabilirler. Namaz kılamadığınız zaman bol bol 6 esma zikrinde yer alanları (besmele, salavat vb.) ve namaz dualarını (salli, barik, rabbena, subhaneke, ettehiyatu vb) okuyabilirsiniz. İlmihal kitaplarında hanımlara özel günlerinde namaz nurundan yoksun kalmamaları için, namaz vakti girdiğinde, namaz abdesti alıp kıbleye doğru serilen seccadenin üzrinde bol bol salavat getirmeleri ve diğer zikir ve duaları yapmaları önerilir,

ALLAH c.c razı olsun...

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
iyi günler sabah namzı fos :( uyandığımda gün doğmuştu.öğlen namazını kıldım birazdan ikindiyi kılcam inşALLAH.

ben bugun bi kursa yazıldım.bu konuya gereken önemi veremediğimi düşünüyorum ve huzursuz oluyorum.knudan ayrılmakta istemiyorum.ama tam olarak yerne getiremeyince kötü olyorum huzursuz oluyorum.

benı çıkarabiirsiniz kızmam kırılmam yadaa gün içinde 5 grup için ( mesela bugun yatsı namazından sonra tüm grup için ,yarın sabah namazında tüm grup için,diğer gün öğlen namazında tüm grup için ) toplu dua yapmama müsade ederseniz bu şekilde daha çok adapte olacam.daha çok yoğunlaşacam dualarımıza ve içim huzurlu olcak.
ya ben konudan çıkayım ( helaleşelim -benım hakımda varsa sizlerde herkese helal olsun-) yada bu şekilde bi kolaylık sağlayalım.
ilk uyulamaya biraz üzülürüm ama sonuçta huzursuzluum gitmiş olcak.ikinci uygulama benı mutlu eder.daha verimli olurum dualarda.çünkü kursa da yazıldım ya öğlen araları böyle başştan savma gibi olcak.bide sabha namazlarına bzen uynasam bazen uynamıyorum.
karar sizin.ben ikinidiyi kılcam şimdi selametle...

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
gevher abiciiiiiiiiiiiimmmm
cuma gecesi için okunan FETİH VE YASİN surelerinden kapanışı sen yapmışsın yaa
ben hiç almadım yarı yarı paylaşalım tamam mı ;)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

gevher abiciiiiiiiiiiiimmmm
cuma gecesi için okunan FETİH VE YASİN surelerinden kapanışı sen yapmışsın yaa
ben hiç almadım yarı yarı paylaşalım tamam mı ;)

GEVHER Kardeşimiz şu an yok...
Ama siz istediğiniz kadar okuyun kardeşim...
İlgili kardeşlerimizz eklerler inşallah...:a12:

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
iyi günler sabah namzı fos :( uyandığımda gün doğmuştu.öğlen namazını kıldım birazdan ikindiyi kılcam inşALLAH.

ben bugun bi kursa yazıldım.bu konuya gereken önemi veremediğimi düşünüyorum ve huzursuz oluyorum.knudan ayrılmakta istemiyorum.ama tam olarak yerne getiremeyince kötü olyorum huzursuz oluyorum.

benı çıkarabiirsiniz kızmam kırılmam yadaa gün içinde 5 grup için ( mesela bugun yatsı namazından sonra tüm grup için ,yarın sabah namazında tüm grup için,diğer gün öğlen namazında tüm grup için ) toplu dua yapmama müsade ederseniz bu şekilde daha çok adapte olacam.daha çok yoğunlaşacam dualarımıza ve içim huzurlu olcak.
ya ben konudan çıkayım ( helaleşelim -benım hakımda varsa sizlerde herkese helal olsun-) yada bu şekilde bi kolaylık sağlayalım.
ilk uyulamaya biraz üzülürüm ama sonuçta huzursuzluum gitmiş olcak.ikinci uygulama benı mutlu eder.daha verimli olurum dualarda.çünkü kursa da yazıldım ya öğlen araları böyle başştan savma gibi olcak.bide sabha namazlarına bzen uynasam bazen uynamıyorum.
karar sizin.ben ikinidiyi kılcam şimdi selametle...

kördüğüm kardeşim fos derken:) kaza yapıyorsunuzdur herheralde;) tabi öğle ezanı ile uyanmadıysanız kardeşim:a01:

ılgın_gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü vazifemi yaptım dualarda buluştuk ama velakin esmaları yapamıyorum unuttuğum çok oldu hakkınızı helal edin:a03::a03::a11::a45:

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm rahmetullahi ve berekatühü

değerli kardeşim, öncelikle anneniz nasıl oldu? iyidir inşAllah,

ben şimdi bi çalışma yapıyorum, ilk haftadan itibaren hangi esmalar okundu, hangi dualar edildi diye, tamamlayınca konuya koyacağım, hem genel bi tekrar yapmış olacağız hem de hafta sorumluları için de bir kaynak olacak inşAllah,

yok bi hakkımız da, varsa da herkese helali hoş olsun,

selam ve dua ile, Allah'a cc emanet olun, hayırlı akşamlar

bugünkü vazifemi yaptım dualarda buluştuk ama velakin esmaları yapamıyorum unuttuğum çok oldu hakkınızı helal edin:a03::a03::a11::a45:

GEVHER

Yönetici

Değerli kardeşim...

Sizin vesileniz ile ben bir duyuru yapayım tüm kardeşlerimize , ki aynı durumda olan herkesin yüreğini ferahlatalım inşaAllah.

Bizim bu sayfayı oluşturmamızda ki amaç , CEMAAT bereketinden yararlanabilmektir.

DUA için NAMAZ vakitlerini seçmemizin nedeni ise düzensiz namaz kılan kardeşlerimizin hiçbir vaktini kaçırmamasına , namaz kılmayan kardeşlerimizin ise namaz kılmasına vesile olabilmektir.

Zira biliyoruz ki , KUL olduğumuzu gösteren en güzel ibadet , NAMAZdır.

Tüm bunların yanısıra hepimiz insanız . Bazen ne yazık ki namaz vaktimizi kaçırabiliyoruz . Ancak sonra kazasını eda ediyoruz inşaAllah.
Yani kaçırmış olduğunuz vakitlerde , bizlere karşı duymuş olduğunuz sorumluluk nedeniyle üzülmeyiniz , zira hakkımız helaldir.
Ancak gönül ister ki TÜM KARDEŞLERİMİZ vakit namazlarını hiç kaçırmadan eda edebilsin , tabii sadece ALLAH Celle Celalühe karşı mahcup olmamak için.

Ve gün içerisinde müsait olmaması nedeniyle her vakitte yoklama veremeyen kardeşlerimiz var , ya da internete hergün bağlanamayan kardeşlerimiz.

Diyoruz ki bizi yalnız bırakmayın , mazeretinizi önce ya da sonra bildirin , bize yeter.
Tüm kardeşlerimizin DUA Grubumuzda yer almasını gönülden istiyoruz .

Ve son olarak da ödevlerimizden bahsedelim.

DUA KAPTANLARIMIZın bizlere vermiş olduğu ödevler mutlaka yapılmak zorunda diye algılanmamalıdır.
Kaptanlarımız , günlerimizi daha iyi değerlendirebilmemiz amacıyla bizlere Rehberlik ederek yardımcı olmaya çalışıyorlar.
Elimizden geldiğince , gücümüz yettiğince kendi iyiliğimiz için bu çalışmaları uygulamaya çalışalım.
Ancak yetişmediği yerde ise kendimizi suçlu hissetmeyelim.

İnşaAllah gönüllerinizi rahatlatabilmişimdir.

Tüm kardeşlerimizin duaları Rabbimizin katında kabul edilsin.

Hayırlı akşamlar olsun inşaAllah.

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşim...

Sizin vesileniz ile ben bir duyuru yapayım tüm kardeşlerimize , ki aynı durumda olan herkesin yüreğini ferahlatalım inşaAllah.

Bizim bu sayfayı oluşturmamızda ki amaç , CEMAAT bereketinden yararlanabilmektir.

DUA için NAMAZ vakitlerini seçmemizin nedeni ise düzensiz namaz kılan kardeşlerimizin hiçbir vaktini kaçırmamasına , namaz kılmayan kardeşlerimizin ise namaz kılmasına vesile olabilmektir.

Tüm bunların yanısıra hepimiz insanız . Bazen ne yazık ki namaz vaktimizi kaçırabiliyoruz . Ancak sonra kazasını eda ediyoruz inşaAllah.
Yani kaçırmış olduğunuz vakitlerde , bizlere karşı duymuş olduğunuz sorumluluk nedeniyle üzülmeyiniz , zira hakkımız helaldir.
Ancak gönül ister ki TÜM KARDEŞLERİMİZ vakit namazlarını hiç kaçırmadan eda edebilsin , tabii sadece ALLAH Celle Celalühe karşı mahcup olmamak için.

Ve gün içerisinde müsait olmaması nedeniyle her vakitte yoklama veremeyen kardeşlerimiz var , ya da internete hergün bağlanamayan kardeşlerimiz.

Diyoruz ki bizi yalnız bırakmayın , mazeretinizi önce ya da sonra bildirin , bize yeter.

DUA KAPTANLARIMIZın bizlere vermiş olduğu ödevler mutlaka yapılmak zorunda diye algılanmamalıdır.
Kaptanlarımız , günlerimizi daha iyi değerlendirebilmemiz amacıyla bizlere Rehberlik ederek yardımcı olmaya çalışıyorlar.
Elimizden geldiğince , gücümüz yettiğince kendi iyiliğimiz için bu çalışmaları uygulamaya çalışalım.

ALLAH razı olsun... Ben kendi adıma çok rahatladım :a12:

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim razı olsun sizden, böyle güzel bi uygulamaya vesile olduğunuz ve devam ettirdiğiniz için,

selam ve dua ile, Allah'a cc emanet olunuz, hayırlı akşamlar

Değerli kardeşim...

berat05

Yönetici
esselamün aleyküm

esselamün aleyküm

Gevher kardeşim

Allah c.c. razı olsun sizden..

Bende çalıştığım için birçok zamanda yetişemiyorum

Helal etsin kardeşlerimiz haklarını..

Benimde katılımımın amacı Yazdıklarınıza uyuyor..amacımız birliğimiz devam ettirmek cemaati ortamına kavuşup dualardan nasiplenebilmek

Elimden geldiğince namazlarımda dua ediyorum

Ama tabii hakkını neyin ne kadar veriyoruz Rabbimiz bilir..

Açıklamalarınızdan dolayı Rabbim razı olsun sizden..

Gönlümüzü ferahlattınız

ılgın_gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm rahmetullahi ve berekatühü

değerli kardeşim, öncelikle anneniz nasıl oldu? iyidir inşAllah,

ben şimdi bi çalışma yapıyorum, ilk haftadan itibaren hangi esmalar okundu, hangi dualar edildi diye, tamamlayınca konuya koyacağım, hem genel bi tekrar yapmış olacağız hem de hafta sorumluları için de bir kaynak olacak inşAllah,

yok bi hakkımız da, varsa da herkese helali hoş olsun,

selam ve dua ile, Allah'a cc emanet olun, hayırlı akşamlar

çok sağolun kardeşim annem çok iyi şu anda yanımda siz kardeşimede hayır duada bulunuyo ve selamı var

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam kardeşim,

annenizin nur ellerinden öperim, Rabbim razı olsun hayır duaları için, çok duygulandım, şu günlerde çok ihtiyacım vardı gerçekten :(

anneler çok kıymetli, anne deyince akan sular durur :a45:

selam ve dua ile, Allah'a cc emanet olunuz, hayırlı akşamlar

çok sağolun kardeşim annem çok iyi şu anda yanımda siz kardeşimede hayır duada bulunuyo ve selamı var

ılgın_gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
GEVHER kardeşim allah iki dünyadada siz kardeşimi aziz etsin hiç bunaltmasın siz kardeşimin başlattığı bu konu sayesinde namazlarımda şeytana ve nefsime yenilmemeye çalışıyorum namazımı kaçırdığım zamanlar kaza ediyorum sizler için allahıma yalvarmak ondan istemek çok ama çok hoşuma gidiyor bunun tadıda çok başka birşey, bizler için bu kadar çabalamanız ve diğer kardeşlerimin hakkına girmekten çok korkuyordum hala da öyle şu yazdıklarınızdan sonra rahatladım ama bu rehavet olmayacak allahın izniyle saoğlasın kardeşim selam ve dua ile

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm selam Gevher değerli kardeşimiz..
Rahman c.c. sizden ebeden razı ve hoşnut olsun
Rahman c.c. size iki dünya saadeti yaşatsın inşallah
Herdaim bütün kardeşlerimizle
En Güzel Huzurda Rahman c.c. huzurunda dualarda buluşmak tek yürek olamamız duasıyla
Selametle kalınız..
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'eRahman c.c. emanetsiniz..​

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt