Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

fetanet

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz: “Aziz ve celil olan şânı yüce Allah, yenilecek bir şeyi yeyip veya içilecek bir şeyi içip de bundan dolayı kendisine hamd eden kulundan muhakkak razı olur!” buyururdu.

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Amin..Amin..Amin...

Amin..Amin..Amin...

Ey Rabb´imiz; Sen çok yücesin, her kusurdan pak ve münezzehsin. Sen, celâl ve ikrâm sahibisin.

Peygamberimiz, “Allah’ın nimete bürüdüğü kimse Allah’a hamd etmeyi çoğaltsın! Günahı çoğaltan kimse, Allah’a istiğfarı çoğaltsın! Rızkı geciken kimse de Lâ havle velâ kuvvete illâ billah sözünü söylemeyi çoğaltsın!”

Peygamberimiz Hazret-i Ali’ye de “Ey Ali! Ramazan ayında oruç tuttuğunda, orucunu açtıktan sonra ‘Allahumme leke sümtü ve aleyke tevekkeltü ve ala rızkıke eftartu (Allah’ım senin için oruç tuttum, sana tevekkül ettim. Senin verdiğin rızkla da iftar ettim. Orucumu açtım) de!” buyurmuştur.

Peygamberimiz: “Aziz ve celil olan şânı yüce Allah, yenilecek bir şeyi yeyip veya içilecek bir şeyi içip de bundan dolayı kendisine hamd eden kulundan muhakkak razı olur!” buyururdu.

Esselamu Aleyküm Ve Rahmetullah
Öncelikle hoşgeldiniz..:)
Üyeliğiniz Hayırlı ve daim olsun inşallah..
Hayırlı katkılarınızdan dolayı teşekkürler
Rahman c.c. sizden razı ve hoşnut olsun..
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsiniz..

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
''Rabbiyesir vela tuassir Rabbi temmim bil-hayır''
Rabbim işimi kolaylaştır, güçleştirme, Rabbim bu işi hayırla tamamla!
Diyerek Rahman c.c.izniyle yarın/salı günkü programımız:a12:

2 .Şubat.2010-Salı : 4.gün

sabah namazı : 1.grup
öğle namazı : 2.grup
ikindi namazı : 3.grup
akşam namazı : 4.grup
yatsı namazı : 5.grup

EL VASİ (c.c.) ilmi ve rahmeti geniş ve sınırsız olan

EL HAKİM (c.c.)
hüküm ve hikmet sahibi

EL-VEDUD(c.c.) sonsuz sevgiye yegane layık olan

*" La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin"

Salaten Tüncina Duası
"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ ındeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

ANLAMI:

"Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
Âmin.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı

Diyerek Rahman c.c.izniyle yarın/salı günkü programımız:a12:

2 .Şubat.2010-Salı : 4.gün

sabah namazı : 1.grup
öğle namazı : 2.grup
ikindi namazı : 3.grup
akşam namazı : 4.grup
yatsı namazı : 5.grup

EL VASİ (c.c.) ilmi ve rahmeti geniş ve sınırsız olan

EL HAKİM (c.c.)hüküm ve hikmet sahibi

EL-VEDUD(c.c.) sonsuz sevgiye yegane layık olan

*" La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin"

Salaten Tüncina Duası
"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ ındeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

ANLAMI:

"Allahım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

Allah'ım!
"Bismillâhirrahmânirrahîm"in sırları hürmetine, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin zâta ve onun bütün âl ve ashâbına, Senin rahmetine ve onun hürmetine yaraşır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka, hiçbir mahlûkunun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir şefkat ve rahmetle merhamet eyle.
Âmin.

aleyküm selam canım
emeklerine sağlık, ALLAH cc razı olsun

bende görevlerimi yerine getiriyorum inşallah...

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
bugünkü dualarımı yaptım sızden birşey rıca edeceğim.bugün çok sevdigim arkadaşım vefat etti.dua edermisiniz selam ve dua ile

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı

aleyküm selam canım
emeklerine sağlık, ALLAH cc razı olsun

bende görevlerimi yerine getiriyorum inşallah...

Rahman c.c. senden razı ve hoşnut olsun canım
Sizlere çok güzel mükafatlar versin..
Selametle kal
Selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsin
B)

bugünkü dualarımı yaptım sızden birşey rıca edeceğim.bugün çok sevdigim arkadaşım vefat etti.dua edermisiniz selam ve dua ile

Rahman c.c. sizden razı ve hoşnut olsun..
“İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci’un”
Başınız sağolsun..Rahman c.c. merhametiyle muamele etsin inşallah
Geride kalanlara sabır sağlıklı hayırlı ömürler nasib etsin..
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsiniz..
B)

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Bu gün işten erken çıkmam nedeniyle,

Diyerek Rahman c.c. izniyle yarın/ÇARŞAMBA günkü programımız:a12:

3.Şubat.2010- Çarşamba : 5.gün

sabah namazı : 2.grup
öğle namazı : 3.grup
ikindi namazı : 4.grup
akşam namazı : 5.grup
yatsı namazı : 1.grup

EL-MECİD (c.c.) şanı büyük ve yüksek olan

EL-BAİS (c.c.)öldükten sonra dirilten

EŞ-ŞEHİD(c.c.) Bilinenin ve bilinmeyenin şahidi

"Hasbiyallahu la ilahe illa Hu, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl aziym."

Anlamı: Allah'a güvendim (bana yeter) tanrı yoktur O vardır, ki bende O'na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym Rabbidir.

Allah'ım!
Âmin.

Rahman c.c. bütün kardeşlerimizden ebeden razı olsun..
Allah c.c. dualarımızı kabul etsin inşallah..
Allah c.c. yar ve yardımcımız olsun..
Her daim Tek yürek olup dualarda buluşmak duasıyla..
Selametle kalınız
Selam ve baki dualarımla
Rahman c.c. emanetsiniz...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim
Hamdolsun bu günde dualarımızı yaptık..Rabbim kabul eylesin..
Selam ve dua ile..

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim,

Allah cc rahmet eylesin, bir sohbette cenaze kabre konduktan ve hocanın telkinleri bittikten sonra, rahmetlinin ailesinden en yakını eğer orada hemen Bakara suresini okursa, ölünün hesap vermesi daha kolay olur diye duymuştum (eğer yanlışsa lütfen düzeltin)

Bi de arkadaşınızın ismini öğrenebilir miyim, bi sakıncası yoksa? Hafta sonu adına Yasin okumak istiyorum.

İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raci’un

selam ve dua ile, hayırlı günler

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
sabah kaza olmak şartıyla öğlen ve ikindin kılınmıştır.akşam ve yatsıyı yarın hbar ederim inşALLAH.dualarımı yaptım arada esmalardan selaten tüncinadan da okudum herkese hayırlı akşamlar DUA ile

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
3.Grup :

Sıla1 :
SILA kardeşimiz için......'' ALLAHIM kardeşimizin,eşinin, ailesinin ahlakını Kuran ahlakı eyle. kul hakkı sahiplerinin kardeşimizi affetmesini nasip eyle. eğer kardeşimizin ailesinin haklarında hayırlı ise aklen bedenen ve ruhen hayırlı bir evlat daha nasip eyle. eşiyle arasındaki sevgi, saygı, merhamet, anlayış, hoşgörünün artmasını iki cihanda da mutlu olabilmeyi nasip eyle. ''
Smyyes
Mavci :..........'' Allah CC. hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Bugünümüzü dünden yarımızı bugünden daha hayırlı ve güzel kılsın...
Bizleri maddi ve manevi darda bırakmasın...
Bizi bir an bile olsa bize bırakmasın...
Bizlere iki dünya saadeti versin Yüce Rabbimiz... ''
Zühre_ : .......... '' SÖZLÜMÜN bana karşı olan sevgisinin daha da artması NAMAZLARINI AKSATMADAN KILMASI EFENDİMİZİN izinden giderek lezzetlenmesi,el ele RABBİMİN rızasını kazanarak yaşamanın istek ve arzusunun içimize gelmesi ve beraberliğimizin iman aşkıyla güçlenmesi,bu devrin sahabe ailelerinden birinin de bizim ailemiz olması herkese örnek olabilecek mutlu bir yuvamızın olmasıve en kısa zamanda bu yuvanın kurulması engellerin ortadan kalkması sevgimizin daim olması ''
Kur'ana Sevdalı :....... '' Rabbimden ayaklarımın islamda sabit kalması,şuurlu bir müslüman olmak,sıhhat,afiyet içerisinde Rabbımızın dinine,kitabına daha çok hizmet edebilmek ve de hayırlı,huzurlu bir yuva içerisinde,sevdiklerimle beraber olmak,hayır muradımın gerçekleşmesi ''
Leyla-1.........ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin (Herkesin HAYIR KAPILARININ AÇILMASI HAYIRLI RIZK KISMET KAPILARI HAYIRLI İŞ KAPILARI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları,Rabbim gönlümde olanı hakkımda hayırlı hakkımda hayırlı olanı gönlüme razı eylesin Rabbim.İçinde bulunduğum sıkıntılardan kurtulup selamete çıkmak engellerin hayırlısıyla ortadan kalkması.Sevdiklerimle ailemle sağlıklı huzurlu bir ömür bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kul olmak. Rabbim bu dünyada ve ahirette ALLAH'ın sevdiği razı olduğu kullar olmak gönül muradımın hayırlısıyla olması gönlüme göre hayırlı eş hayırlı çocuklar hayırlı iş kapısı yaşamıma bir düzen bir yön vermek nasip etsin Rabbim hayırlısıyla inşALLAH bütün hastalarımıza hayırlı şifalar günahlarımızın affolması, yüce ALLAHın rızasını kazanmak, bütün dualarımızın kabul olması, hakkımızda ne hayırlısı ile onun olması,yeğenlerimin hayırlısıyla hidayete ermeleri için, evimizde huzur mutluluk hayırlı yaşlar hayırlı ömürler hacca gitmek,sevdiklerimizle hepimizle ailemizle sonsuz dünya ve ahiret saadetine nail olmak
Şeb-i Arus ( AYLİN )
amin amin amin Allah kabul etsin.

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
Herkese hayırlı akşamlar... bir haftadır kalabalık bir misafir ağırladım. Siteye giremedim, namazlarımı kıldım ama çok sıkışık durumlarda tesbihleri ve duaları yapamadım. Hakkınızı helal ediniz... Bundan sonra inşallah düzenli olarak yapacağım...

Nur-u secde kardeşim hamileliğiniz hayırlı olsun. ALLAH hayırlı sağlıklı bir evlat nasip eylesin inşallah.

Hasta olan kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum....

Sizleri özledim:a14::a15:

GEVHER

Yönetici
Selamünaleyküm...

Dualarımız edilmiştir , Rabbim kabul etsin.

Bu arada gözümden kaçmayan bir durum var, sanki yoklamalarımız azaldı mı yoksa bana mı öyle geliyor ?

Bu gidişle ödevlerini vaktinde yapmayan ya da yoklamasını vermeyen kardeşlerimizin kulaklarını çekip , ceza vereceğiz...:a26:

Tüm kardeşlerimize duyurulur...:a12:

_YUSUF_

Yönetici
Mevlam kabul eylesin inşaAllah
Benim kulaklarım hassastır.Çok acır sonra, yoklamamızı verelimde çektirmeyelim kulaklarımızı :)
Baki selamlar

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm...

Dualarımız edilmiştir , Rabbim kabul etsin.

Bu arada gözümden kaçmayan bir durum var, sanki yoklamalarımız azaldı mı yoksa bana mı öyle geliyor ?

Bu gidişle ödevlerini vaktinde yapmayan ya da yoklamasını vermeyen kardeşlerimizin kulaklarını çekip , ceza vereceğiz...:a26:

Tüm kardeşlerimize duyurulur...:a12:

aleykum selam gevher kardeşim ben bugun cezalıgım dua listemi evde unutmuşum 3 vakit duamı yapamadım yatarken toplu dua edecegim böyle 3,4kez oldu belki daha fazla hakkınızı helal edin

GEVHER

Yönetici
Mevlam kabul eylesin inşaAllah
Benim kulaklarım hassastır.Çok acır sonra, yoklamamızı verelimde çektirmeyelim kulaklarımızı :)
Baki selamlar

Hadi bugünlük atlattınız cezayı...
Kulaklarınız kurtuldu...
Darısı yarına... :a12:

Rabbim dualarınızı kabul etsin kardeşim.

GEVHER

Yönetici
aleykum selam gevher kardeşim ben bugun cezalıgım dua listemi evde unutmuşum 3 vakit duamı yapamadım yatarken toplu dua edecegim böyle 3,4kez oldu belki daha fazla hakkınızı helal edin

Hımm...
O zaman , yatarken toplu dua edeceksiniz.
Veee...Kendime bir torpil geçeyim... Ceza olarak şahsıma özellikle dua ediniz... :a32:

Şaka bir yana kardeşim , hakkımız helal olsun.
Eminiz ki sonradan fazlasıyla telafi ediyorsunuzdur , gönülden dua etmeniz kafi bizim için.

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Hımm...
O zaman , yatarken toplu dua edeceksiniz.
Veee...Kendime bir torpil geçeyim... Ceza olarak şahsıma özellikle dua ediniz... :a32:

Şaka bir yana kardeşim , hakkımız helal olsun.
Eminiz ki sonradan fazlasıyla telafi ediyorsunuzdur , gönülden dua etmeniz kafi bizim için.

ederim tabi gevher kardeşim ne demek:)RABBİM hepinizin gönlünden geceni hayırlısıyla kabul etsin ALLAH razı olsun..:a03:(cok sükür kulaktan kurtardım):)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
şükür bugün de dua ettim kardeşlerime.
Allah kabul etsin inşallah . . . .

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt