Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamiyet.gen.tr Ailesi '' Dualarda TEK YÜREK '' (2 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Hayır...Doktor değilim...
Yani terelerinizi rahat rahat satabilirsiniz... :a01:

Sadece ailece mide rahatsızlığı yaşayan bir kişiyim.
Yani doktordan çok uzmanlığım var bu konuda desek yeridir.... :a12:

Tabii bir de şifalı bitkiler konusuna oldukça ilgiliyim.
Hastalık belirtileri , neler iyi gelir , neler hastalığı artırır....

Kardeşimden bu konuda bol bol uyarı almama rağmen , bu konuda merakımı yenemiyorum...
Kendisi bir hekim ... ve işimize burnunuzu sokmayın diyor da... :a43:

aynen sizi benden iyi kimse anlayamaz ..
bizdede mide rahatsızlıgı vardır .. benimde kardeşim doktor ve

prospektüs okumamı yasaklamıştı bana işini elinden alcagımı sandı sanıyorum :)

hatta kendisi evde yokken birşey olursa bana soruyorlar kendisi bunu duydugu zaman acı bir gülümseme ifadesi oluyor yüzünde .. :D

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm SEVDA HAFIZ kardeşim...

Geçmiş olsun , Rabbim acil şifalar nasip etsin.

Öncelikle ağrınızın hangi bölgede olduğunu , açken mi yoksa yemek yedikten sonra mı ağrıdını belirlemeniz gerekiyor.

Zira mide ağrıları Gastrit , Mide Ülseri ya da 12 bağırsak ülserinden kaynaklanabilir.
Bir hekime gittiğiniz zaman da , size bu soruları soracaktır.

Ferahhfeza kardeşimizin belirttiği gibi bir iki yudum süt içmek mide yanmalarına iyi gelir.

Ancak bazı kişilerde ki bu Türkiyede ciddi bir orana karşılık gelmektedir , Laktaz enzimi toleresi vardır.Yanı süt - yoğurt- vs...gibi besinler midede gaz oluşmasına ve ağrılara neden olabilir.

Mutlaka bir hekime gitmenizi öneririm. Ancak daha önce yukarıda sorduğum soruların cevabını bulun ki , hekimden fayda görebilin.

O vakte kadar da sıcak ve soğuk içecek- yiyeceği terk edin.Mümkün olduğunca ılık şeyler tüketin.
Ilık su içmek sizi ciddi oranda rahatlatacaktır.

Ve tabii ki sindirimi zor olan gıdalardan bir müddet uzak kalacaksınız.Yani doktora gidinceye kadar kendinize perhiz uygulayacaksınız.

Rabbim şifa versin .
Hayırlı geceler kardeşim.
aleykum selam gevher kardeşim yıllardır doktora giderim kac defa endeskopi yaptırdım sadece gastrit diyorlar süt yogurt cok tüketirim ılık su içmeyi bilmiyordum zorlada olsa içmeye calışacagım.bu arada zencefilden sadece 3 yudum içebildim:(babam maşallah bardak bardak içti babama yaradı yanı:)kendimi doktor karşısında gibi hissettim gevher kardeşim:)allah razı olsun sizden

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun nisan21 ablacım sınavım güzel gecti sayılmaz sagolasın.yatılı misafır geliyor heralde sana simdiden kolay gelsin..selam ve dua ile...

İnşallah sınav sonucu seni şaşırtır, güzel gelir canım. Evet yatılı misafir; 20 senedir görmediğim öz amcamlar geliyorlar...Babam öldükten sonra bağlarımız kopmuştu ama nette yeniden görüşmeye başladık ve nihayet reeldede görüşeceğiz...Çok mutluyum :a12::a12: ALLAH kimseyi ailesinden ayırmasın, aile bağlarını güçlendirsin inşallah...

Sevda hafız kardeşim dadaş diyarındansın, Erzurum' lu musun? Bende Erzurum' luyum...

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
İnşallah sınav sonucu seni şaşırtır, güzel gelir canım. Evet yatılı misafir; 20 senedir görmediğim öz amcamlar geliyorlar...Babam öldükten sonra bağlarımız kopmuştu ama nette yeniden görüşmeye başladık ve nihayet reeldede görüşeceğiz...Çok mutluyum :a12::a12: ALLAH kimseyi ailesinden ayırmasın, aile bağlarını güçlendirsin inşallah...

amiiinn..cokk sevindim ablacım simdi sizde ne heyecan vardır :a12:inşallah cok güzel gecer günleriniz:a12::a12:beraberce.. mevlam daha sizi ayırmasın

GEVHER

Yönetici
aleykum selam gevher kardeşim yıllardır doktora giderim kac defa endeskopi yaptırdım sadece gastrit diyorlar süt yogurt cok tüketirim ılık su içmeyi bilmiyordum zorlada olsa içmeye calışacagım.bu arada zencefilden sadece 3 yudum içebildim:(babam maşallah bardak bardak içti babama yaradı yanı:)kendimi doktor karşısında gibi hissettim gevher kardeşim:)allah razı olsun sizden

Sevda Hafız kardeşim...

En iyi doktor insanın kendisidir derler...Hekimlerimiz yine kızacak ama... :a11:

Siz kendinizi ölçüp tartacaksınız.
Neleri tüketince rahatsızlanıyorsunuz ?

Örneğin süt - yoğurt çok tüketirim diyorsunuz.
Bir hafta bu tüketimi kesin..Bir bakın bakalım , her hangi bir düzelme var mı?
Çiğ sebze meyve tüketimini azaltın , bakın...
Baharat tüketiyorsanız , onu test edin...

Tabii bunları ayrı ayrı test edin ki hangisi size dokunuyor , görün...Sonra onlardan rahatsızlandığınızı hissettiğiniz an uzak durun ve perhiz yapın...

Çay- kahve tüketimi zararlı mesela ....Mümkünse bitki çayı için ama ılık olarak tercih edin...

Kendinizi bir güzel incelemeye alın...
Mutlaka faydasını göreceksinizdir inşaAllah.

Bir de gastrit ağrılarında sık ama az yemek gerekiyor , mideyi boş bırakmamak adına...Tabii hafif yemekler...:a12:

Tabii ciddi bir doktor kontrolü de şart...

Ayrıca Ferahhfeza kardeşimizin dediği gibi STRES , tüm hastalıkların en büyük etkeni...Stres tüm vücudun savunma mekanizmasını çökertip , organizmanın işleyişini bozuyor..

Bol bol Esma Tesbihi çekeceksiniz yani... :a12:

nisan21

Kayıtlı Kullanıcı
amiiinn..cokk sevindim ablacım simdi sizde ne heyecan vardır :a12:inşallah cok güzel gecer günleriniz:a12::a12:beraberce.. mevlam daha sizi ayırmasın
Amin inşallah canım:a12:

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Sevda Hafız kardeşim...

En iyi doktor insanın kendisidir derler...Hekimlerimiz yine kızacak ama... :a11:

Siz kendinizi ölçüp tartacaksınız.
Neleri tüketince rahatsızlanıyorsunuz ?

Örneğin süt - yoğurt çok tüketirim diyorsunuz.
Bir hafta bu tüketimi kesin..Bir bakın bakalım , her hangi bir düzelme var mı?
Çiğ sebze meyve tüketimini azaltın , bakın...
Baharat tüketiyorsanız , onu test edin...

Tabii bunları ayrı ayrı test edin ki hangisi size dokunuyor , görün...Sonra onlardan rahatsızlandığınızı hissettiğiniz an uzak durun ve perhiz yapın...

Çay- kahve tüketimi zararlı mesela ....Mümkünse bitki çayı için ama ılık olarak tercih edin...

Kendinizi bir güzel incelemeye alın...
Mutlaka faydasını göreceksinizdir inşaAllah.

Bir de gastrit ağrılarında sık ama az yemek gerekiyor , mideyi boş bırakmamak adına...Tabii hafif yemekler...:a12:

Tabii ciddi bir doktor kontrolü de şart...

Ayrıca Ferahhfeza kardeşimizin dediği gibi STRES , tüm hastalıkların en büyük etkeni...Stres tüm vücudun savunma mekanizmasını çökertip , organizmanın işleyişini bozuyor..

Bol bol Esma Tesbihi çekeceksiniz yani... :a12:

pehriz benim için cok zor olacak tamda sevdigim şeylerden uzak kalmam gerekecek :a33::a33:gercekten cok sagolun allah razı olsun iki buklum bilgisayar basındayım yeterki agrım gecsınde her şey yaparım ..

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamü aleyküm verahmetullahi veberakatüh.
Herkese cümleten hayırlı akşamlar.
Hastalara şifa,dertlilere deva,borçlulara edalar olsun kardeşlerim inşaallah.
Rabbıma şükürler olsun bugünde kardeşlerimin dualarını tamamladım.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
pehriz benim için cok zor olacak tamda sevdigim şeylerden uzak kalmam gerekecek :a33::a33:gercekten cok sagolun allah razı olsun iki buklum bilgisayar basındayım yeterki agrım gecsınde her şey yaparım ..

Selamün aleyküm.
Geçmiş olsun Sevda hafız kardeşim.Rabbım acil şifalar versin inşaallah.
Bir aralar bende çok çektim mide ağrısı sırtıma vuruyordu,ağrıdan duramıyordum.
Ankara Numune hastanesinde bir dr bana ''Helipak''tedavi paketi diye bir kaç ilaçtan oluşan,yanındada psikolojik destekli bir ilaç grubunu önerdi ve kullandım,Rabbıma şükürler olsun,şimdi ne yesem dokunmuyor,çay,kahve,elma....bunların hepside dokunuyordu.
Kardeşim bi Dr git inşaallah Rabbım şifasını verir.Mide ağrısı en çok stresten oluyor kardeşim.O sıralar babam hastanede yatıyordu,ben yurtdışında idim,göremiyordum,gelemiyordum çok stres geçirmiştim.
İnşaallah seninkide geçer kardeşim.

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,geçmiş olsun Sevda hafız.
nane çayı da çok iyi gelir.
çiğ sebze,meyve tüketmeyin.
yoğurt da çok etkiler.
ayaklarınızı ve sırtınızı da sıcak tutun.

ılgın_gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
:a11:selamın aleyküm arkadaşlar namazların arkasından dualarımı yaptım gün içerisinde aklıma geldikcede dua ediyorum verilen esmalarıda çektim şimdi yapmam gereken başka bişey varmı kul hakkına girmek istemiyorum:a11:

ılgın_gümüş

Kayıtlı Kullanıcı
sevdahafız kardeşim allah acil şifalar versin bir doktora gitmenizi tavsiye ederim bazı mide rahatsızlıkları da safra kesesindende kaynaklanabiliyor aklınızda bulunsun doktora giderseniz safrakesesinede baktırın. allah acil şifalar versin bende iki yudum süt içmenizi tavsiye ederim yalnız iki yudum fazla değil

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm.
Geçmiş olsun Sevda hafız kardeşim.Rabbım acil şifalar versin inşaallah.
Bir aralar bende çok çektim mide ağrısı sırtıma vuruyordu,ağrıdan duramıyordum.
Ankara Numune hastanesinde bir dr bana ''Helipak''tedavi paketi diye bir kaç ilaçtan oluşan,yanındada psikolojik destekli bir ilaç grubunu önerdi ve kullandım,Rabbıma şükürler olsun,şimdi ne yesem dokunmuyor,çay,kahve,elma....bunların hepside dokunuyordu.
Kardeşim bi Dr git inşaallah Rabbım şifasını verir.Mide ağrısı en çok stresten oluyor kardeşim.O sıralar babam hastanede yatıyordu,ben yurtdışında idim,göremiyordum,gelemiyordum çok stres geçirmiştim.
İnşaallah seninkide geçer kardeşim.

allah razı olsun hocam evet aynı sizin dediginiz gibi benimde sırtıma vuruyor.sizin dediginiz helipak bitkisel bir ilacmı?cok sagolun selametle kalın:)

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,geçmiş olsun Sevda hafız.
nane çayı da çok iyi gelir.
çiğ sebze,meyve tüketmeyin.
yoğurt da çok etkiler.
ayaklarınızı ve sırtınızı da sıcak tutun.

aleykum selam kardeşm cok sagolun cok memnun oldum nane cayı içemiyorum cıkarıyorum içtigim zaman..cok teşekkürler allaha emanet olun:a12::a12::a12:

GEVHER

Yönetici
allah razı olsun hocam evet aynı sizin dediginiz gibi benimde sırtıma vuruyor.sizin dediginiz helipak bitkisel bir ilacmı?cok sagolun selametle kalın:)

Helipak Üçlü bir ilaç paketidir :

Mide asitini dengeleyici ( Proton inhibitörü ) + Antibiyotik + Mide ağrı kesicisi

Ancak bu ilaç sadece Helicobakter Pylori denilen bakteriyi vücuttan atmak için kullanılır ve Bakteri nedeni ile oluşan ülserde etkilidir.

Yani mutlaka hekim kontrolünde alınmalıdır..

Sakın kendi kendinize uygulamaya kalkmayın Sevda Hafız kardeşim...

ebuzer25

Kayıtlı Kullanıcı
sevdahafız kardeşim allah acil şifalar versin bir doktora gitmenizi tavsiye ederim bazı mide rahatsızlıkları da safra kesesindende kaynaklanabiliyor aklınızda bulunsun doktora giderseniz safrakesesinede baktırın. allah acil şifalar versin

evet annemden bilirim annemde safra kesesinden rahatsızdı mıde agrısından cok cekti o zaman.onada baktırdım bişe cıkmadı cok şükür.allah razı olsun ılgın kardeşim cok mutlu ettiniz beni hastanın duası makbulmuş RABBİM hepinizi her daim mutlu kılsın kullugundan ayırmasın dualrınızı kabul etsin..selam ve dua ile kalın

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Gevhercim ben anlamadım benim jeton biraz geç düşüyor kimi zaman ben hangi namazımın ardında dua edeceğim biraz karışık geldi bana sırasıyla anlat

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı

Yok kardeşim.Dr reçetesiyle eczaneden alacaksınız,bunun yanında iki tanede sinirsel tablet vardı,çok uyutuyordu,ama şükürler olsun geçti,ağrı girince ben kıvranıyordum.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Hastaya Dua Etmek (Hastaya Ne Diye Dua Edilir?)

. Âişe radıyallahu anhâ’dan rivayet edildiğine göre, bir kimsenin herhangi bir yeri ağrıdığında veya yara bere olduğunda Hz. Peygamber parmağıyla şöyle yapar – râvi Süfyân İbni Uyeyne, şehâdet parmağını yere değdirip kaldırarak Hz. Peygamber’in nasıl yaptığını gösterdi– ve:
– “Bismillah, bu birimizin tükrüğüyle karışmış bizim yurdumuzun toprağıdır, Rabbımız’ın izniyle hastalarımıza iyi gelir” buyururdu.[1]
* İnsan hammaddesinin toprak olması dolayısıyla bazı müslümanların tükrüğüyle yeryüzü toprağının karışımı da hastalıklara şifa vasıtası olabilir. [2]
. Yine Âişe radıyallahu anhâ’dan rivayet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem, aile fertlerinden biri hastalanınca, sağ eliyle hastayı sıvazlar ve şöyle dua buyururdu:
“Bütün insanların rabbı olan Allahım! Bunun ıstırabını giderip, şifa ver. Şifayı veren ancak sensin. Senin şifandan başka şifa yoktur. Buna, hiçbir hastalık izi bırakmayacak şekilde şifa ihsan et!”[3]
Enes radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, (talebesi) Sâbit’e –Allah ona rahmet etsin–
– Sana, Hz. Peygamber’in hastaya okuduğu duayı okuyayım mı? diye sordu. Sâbit de:
– Oku!. dedi. Bunun üzerine Enes şu duayı okudu:
“Ey insanların, ıstırabları gideren Rabbi, Allahım! Senden başka şifa verecek yoktur. Buna, hiçbir iz bırakmayacak şekilde şifa ver; şifa veren ancak sensin.”[4]
Sa’d İbni Ebû Vakkâs radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre şöyle dedi:
Hastalığımda Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem beni ziyarete geldi ve üç defa:
“Rabbim, Sa’d’ı iyileştir” diye dua buyurdu.[5]
Ebû Abdullah Osman İbni Ebül–Âs radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre, (müslüman olduğundan beri) vücüdunda hissettiği bir ağrıdan dolayı Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’e şikâyette bulundu. Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem de ona şunu tavsiye etti:
– “Vücudunun ağrıyan yerine elini koy ve üç kere “bismillah” de, yedi kere de ‘bendeki bu hastalığın şerrinden ve ileride yenileyip elem ve hüzün vermesinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım’ de!”[6]
İbni Abbas radıyallahu anhumâ’dan rivayet edildiğine göre Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:
“Kim, henüz eceli gelmemiş bir hastayı ziyaret eder de onun başucunda yedi kere; “büyük arşın sahibi yüce Allah’dan seni iyi etmesini dilerim” diye dua ederse, Allah o hastayı iyi eder.”[7]
İbni Abbâs radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Nebî sallallahu aleyhi ve sellem, hasta bir bedevîyi ziyaret etti. Her hastayı ziyaret ettiğinde yaptığı gibi ona da, “Geçmiş olsun, hastalığın günahlarına keffâret olur inşallah” buyurdu.[8]
Ebû Saîd el–Hudrî radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Cebrâil aleyhisselâm, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem’e gelerek:
– Ey Muhammed, hasta mısın? diye sordu. Hz. Peygamber de:
– Evet, dedi. Cebrâil aleyhisselâm:
– Allah’ın ismiyle seni rahatsız eden her şeyden sana okurum. Her nefsin veya hasetçi her gözün şerrinden Allah sana şifâ versin. Allah’ın adıyla sana okurum” diye dua etti.[9]
Ebû Said el–Hudrî ve Ebû Hüreyre radıyallahu anh’dan rivayet edildiğine göre, bunlar Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in şöyle buyurduğuna şahit oldular:
–”Kim, Allah’tan başka ilah yoktur ve Allah büyüktür”, derse; Allah onu doğrulayarak: – “Benden başka ilah yoktur, ben büyüğüm” buyurur. Kul:
– “Allah’tan başka ilah yoktur, O tektir, ortağı yoktur”, dediğinde, Allah Teâlâ, (o kulunu tasdik ederek) – “Benden başka ilah yoktur, ben tekim, eşim–ortağım yoktur” buyurur. Kul:
– “Allah’tan başka ilah yoktur. Mülk de O’nun, hamd de O’nundur”, dediğinde Allah Teâlâ:
– “Benden başka ilah yoktur, hamd de benimdir, mülk de benimdir” buyurur. Kul:
– “Allah’tan başka ilah yoktur, güç kudret yalnız Allah’ındır”, dediği zaman Allah Teâlâ;
– “Benden başka ilah yoktur, kuvvet ve kudret ancak benimdir, benimledir” buyurur.
Bu açıklamalardan sonra Resûl–i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem sözüne devam ederek; “Bu duaları bir kimse hastalığında söyler de sonra ölürse, cehennem ateşi ona dokunmaz” buyurdu.[10]
* Dua gerçek şifa verene direkt başvurmak demektir. Peygamberimiz hastalıklara şifa vermesi için hem kendisi Allah’a dua eder hem de nasıl dua edilmesi konusunda ümmetine tavsiyelerde bulunurdu.
Rabbim tüm hastalara sitemizdeki hasta yavrularımıza şafi isminle şifalar versin AMİN

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
sevdahafız kardeşim allah acil şifalar versin bir doktora gitmenizi tavsiye ederim bazı mide rahatsızlıkları da safra kesesindende kaynaklanabiliyor aklınızda bulunsun doktora giderseniz safrakesesinede baktırın. allah acil şifalar versin bende iki yudum süt içmenizi tavsiye ederim yalnız iki yudum fazla değil

Selamün aleyküm ılgın_gümüş kardeşim.
Siz çorumdamı oturuyorsunuz?ne işle meşgulsünüz?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt