Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslâmî Hayat Her Zaman Yaşanabilir (1 Kullanıcı)

YENIDEN DOGUS

Kayıtlı Kullanıcı
Bir zamanlar hata yaptım mı(günah işledim mi demeye utanıyorum)herşey bitti mahvoldum derdim aslında buda bir hataydı(Rabbimden ümidimi kesmiş sayılırdım)çünkü bilerek işlemiş oluyordum ama asla isteyerek değil biraz da ruh halinin etkisiydi şimdi daha farklı bakıyorum ya hep ya hiç dememeye çalışarak ve hatalarıma odaklanmadan yapabileceklerimi yapamaya çalışarak...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Bu Ruh Halinden Kaynaklaniyor Kardeşim. Nerden Mi Bileceğim Cunku Aynilarini Bende Yaşadim Allah Bir Daha Yaşatmasin Amin

KÜBRA99

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Cümlemizden Ve Senden Razi Olsun Allaha Emanet Ol Inşallah Allah Hepimizi Kötülüklerden Korur Hayirli Akşamlar

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Valla Kardeşim Allah Razi Olsun Senden Içime Bir Huzur Kapladi Yazini Okuyunca Rabbim Işallah Günahlarimizi Affeder Allah Razi Olsun Selam Ve Dua Ile Kalin

yubah

Kayıtlı Kullanıcı
kalbim donuk ruhsuz gibiyim tembelliktenmi yoksa kalbimmi karardı anlayamıyorum ...aynı şeyleri yaşamış ve tekrar özüne dönebilmiş kişiler varsa aranızda bana yardımcı olabilirmisiniz ? iteklenmeye ihtiyacım var.......

osman ylmz

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar kendim namaz kılmıyorum ama kılmak ıstıyorum.ne varkı olmuyor nasıl baslaya bılırım ve en onemlısı devam edebılırım.nısanlım alevı onunla bırlıkte ıslamıyetı en guzel sekılde yasamak ıstıyorum.yardımınızı beklıyorum.tavsıye edecegıız kıtaplar varmı.allah razı olsun.

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
s.a çok doğru bir paylaşım olmuş. çevremizde bunun örneklerini çok görüyoruz özellikle de dinimizi yaşama konusunda.. mesela bir bayan arkadaş, bazı sebeplerden dolayı başı açık gezmekte, bu arkadaşla oturup dinimizden islamiyetten konu açtığımız, en basiti namazdan oruçtan bahsettiğimiz zaman, yapmasının,yerine getirmesinin doğru olduğunu anlatmaya çalıştığımız zaman aldığımız cevap; "ben namaz kılmayı oruç tutmayı istiyorum ama açığım bi emri yerine getiremiyorum diğerlerini yerine getirsem ne olacak ki" ya da "bir şeyi yapıyorsan tam yapmalısın, bi emri yerine getirip diğerini yapmamak mantıksız zamanı gelince o da olur" gibi cevaplarla karşılaştığım çok oldu benim. o yüzden bu örneği vermek istedim. ne kadar yerinde oldu bilemiyorum. takdiri size kalmış... Allaha emanet olun dua ve sevgi ile..

aşkavuslat

Kayıtlı Kullanıcı
Günahına tevbe eden günah işlemiş gibi olur... selamünaleyküm Allah razı olsun...

gelincik44

Kayıtlı Kullanıcı
s.a paylaşımın için ALLAH(C.C) razı olsun

davaislam

Kayıtlı Kullanıcı
İslam her zaman yaşanır bahane olamaz eğer yaşanmayacak olsaydı ALLAH bu dini son din kılmazdı yeter ki ne İslam'ı ılımlaştıralım ne de İslam'ı yanlış anlayıp İslam'a yobazların gözüyle bakmayalım.

portatak

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun..paylaşım gerçekten güzeldi...

osman ylmz kardeşim önelikle nie kılamıyorsunuz istediğiniz halde bilmediğinizden mi yoksa farklı bi sebepten mi öncelikle bunu öğrenmemiz lazım..o şekilde daha iyi yardımcı olabiliriz kardeşlerimle..

aytun

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardeslerim bu paylasım için allah razı olsun yalnız biyere dikkat etmenizi istiyorum ''iyilik kotuluğu gideriri....hud suresi 114.ayetin altındakı yazıyı düzeltmenizde fayda var sayet okuyan kardeslerimiz yalnıs okuyup öyle olduğunu zannederek hiç tevbe etmeyebilirler....
Vesselam

mürsel85

Kayıtlı Kullanıcı
allah (cc) selamı üzerine olsun yüreğine sağlık... sağolasın..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt