Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
988630_677081685650802_1898207962_n.jpg

GülünSanaAşkı

Kayıtlı Kullanıcı
Bir İnşirah ferahlığı gerek;hüzün yüzünden yerinden çıkmak isteyen yüreğime.

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Forumda kendini alim zanneden birkaç tane zır cahil var şeytan kendilerini nasıl bir sapıklığa sürüklemişse haberleri bile yok fetva vermeye hiç çekinmiyorlar istedikleri gibi konuşuyorlar...elbette hesaba çekileceksiniz ayetini bilmeyen cahiller işte.

hira06

Kayıtlı Kullanıcı
sayfa yöneticileri seni neden uyarmıyor acaba? kimsenin cahilliğini sen ölçemezsin !! burda bir çoğumuz senden buyuguz, büyüklerine bu şekilde konuşman çok çirkin.. hayır bir de neden uyarılmıyorsun onu merak ediyorum? gerçi sen uyarılardan pek etkilenmiyorsun da!! haa zahmet edip bana cevap yazma çunku bu siteye bir daha girmeyeceğim.. böyle konuşmaların geçtiği yerde olmak istemiyorum.
özleyeceğim insanlar var,hakkınızı helal edin!

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
ruhum daralmaya başladı artık siteye girince.kimse birbirini sevecek diye bi kaide yok ama saygılı olunmalı diye

düşünüyorum.ilgilenmediğiniz kişilerin konularına girmez,müdahil olmaz isek bi sorun kalmayacak her koyun kendi bacağından asılır

nihayetinde.elbetteki herkes aynı bakış açısında olmayacak ama bunu söylerken üsluba dikkat edilmeli yada hiç karışılmamalı.kimsenin

birbirine saldırmadığı bir ortam olsun istiyoruz.
çoğumuz burayı aile olarak görüyoruz ve dinimizle alakalı

birşeyler öğreniyoruz,birbirimize

yardım ediyoruz ama artık yaprak dökümü başladı.üzülüyorum bu duruma.yapmayın etmeyin lütfen... yönetim

artık bi el atmalı bu

durumlara... tarafsız olarak... saygılarımla... B)B)B)

_YUSUF_

Yönetici
ruhum daralmaya başladı artık siteye girince.kimse birbirini sevecek diye bi kaide yok ama saygılı olunmalı diye

düşünüyorum.ilgilenmediğiniz kişilerin konularına girmez,müdahil olmaz isek bi sorun kalmayacak her koyun kendi bacağından asılır

nihayetinde.elbetteki herkes aynı bakış açısında olmayacak ama bunu söylerken üsluba dikkat edilmeli yada hiç karışılmamalı.kimsenin

birbirine saldırmadığı bir ortam olsun istiyoruz.
çoğumuz burayı aile olarak görüyoruz ve dinimizle alakalı

birşeyler öğreniyoruz,birbirimize

yardım ediyoruz ama artık yaprak dökümü başladı.üzülüyorum bu duruma.yapmayın etmeyin lütfen... yönetim

artık bi el atmalı bu

durumlara... tarafsız olarak... saygılarımla... B)B)B)

Değerli kardeşim
Hiçbir üyeye taraflı davranma gibi bir durum sözkonusu değil
Her nekadar herkes hür iradesi ile birşeyler belirtebilirsede bazı durumlarda düzeltilmek zorunda çünkü
Konularımızın tamamına yakını din hususundadır bu nedenle yanlış bilgileri düzeltmek hepimizin görevi.
Burda bir din kardeşimize dini hususunda yanlış yönlendirirsek bunun vebali bizlerede olur.
Bu düzeltmeleri saygı sevgi ve hoşgörü içerisinde yapmalıyız bunda hem fikiriz.
Ama bir düzeltme yapıldığında kişi enaniyet yapıp olmaması gereken tavırlarıda takınmamalı.
Müslüman müslümanın hatasını söyleyen ve düzeltmeye çalışandır.Onun hatasına hoşgörü adına göz yuman değildir.
Burada uslup faklılığı olabiilir.Hakaret boyutu olamamak kaydı ile birbirimize yazılanlara hüsnü zan ile bakmalıyız.Eğer yazılanlara sui zan ile bakarsak hepimiz kaybederiz.
Allah celle cealuhu .Ey iman edenler zannın çoğundan sakının çünkü zannın bazısı günahtır... diye buyuruyor.
O nedenle insanlar hakkında husnu zannı ön planda tutmalıyız.
Güzel bir söz vardır Sui zan edip isabet edeceğime hüsnü zan edip yanılmak daha evladır diye.
O nedenle yazılanlara Kur'ana sünnete ters düşmediği hakaret olmadığı sürece yazılanlara bu şekilde bakmalıyız.
Çünkü inanıyorumki burdaki bütün kardeşlerimiz iyi niyetli ve birbirine yardımcı olmak istemektedirler.
Mevlam cümlemizden razı olsun ve razı olduğu amelleri işlemeyi nasip eylesin

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
[h=5]111- Allah, müminlerden, canlarını ve mallarını, kendilerine cennet vermek üzere satın almıştır: Allah yolunda çarpışacaklar da öldürecekler ve öldürülecekler. Bu, Tevrat'ta da, İncil'de de Kur'ân'da da Allah'ın kendi üzerine yüklendiği bir ahittir. Allah'dan ziyade ahdine riayet edecek kim vardır? O halde yaptığınız alış-veriş ahdinden dolayı size müjdeler olsun! Ve işte o büyük kurtuluş budur.

112- (Bunlar), O tevbekâr olanlar, o ibadet edenler, o hamd edenler, o oruçlular, o rükua varanlar, o secdeye kapananlar, iyiliği emredip, kötülükten vazgeçirenler, Allah'ın hududunu koruyanlar (emirleriyle yasaklarının ölçülerine riayet edenler)dır. Müjde ver o müminlere, müjde!

TEVBE SURESİ
[/h]

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum.. Gününüz, üç aylarınız hayırlara vesile olsun.. Amin..

Hemşerim doğum günün hayırlı olsun, yeni yaşında Rabb'im hayırlı ameller nasip eylesin.. Amin.. :)
Zindanda_Mahkum kardeşim, sizin de doğum gününüzü kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim :)

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
B U KALABALIĞIN KARIŞIKLIĞIN ARASINDA...

Sizin affff demenizi SEVİYORUM...

Değerli Büyüğüm..
Ben de sizin bu denli ince düşünceli oluşunuzu, güzel gören gönlünüzü Allah rızası için seviyorum..
Rabb'im gönlünüzün güzelliğinin mislisiyle 2 dünyada güzellikler nasip eylesin.. Amin..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt