Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Rabbim yar ve yardımcınız olsun,bu zor zamanları en kısa sürede atlatır ve feraha çıkarsınız İnşaAllah..

sabırla gecsede omrun
ahırette gulecek yuzun
duadır en guzel sozun

Umarım sabrın sonundaki selameti iki dunyada da verir Rabbim

@ nadas abicim ALLAH Celle Celalühü razı olsun, çok güzel paylaşımlarda bulunmuşsunuz..
amaa devamı nerde ? :(

@ mavci abicim dün forumda kırmızılıydınız noldu abim kırmızı nereye gitti :p :D

@ leyla ablacım ALLAH yar ve yardımcınız olsun.. B)

Allah sabir versin. Rabbim yardim etsin!

ALLAH c.c. acilen sorunlarına yardım etmesini dilerim. İnşa-ALLAH kardeşim.

Amin Amin Amin
Allah razı olsun kardeşlerim Allah hiç birinizi darda sıkıntıda bırakmasın inşallah.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin.
Allah bundan geriye bırakmasın inşallah.Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun.Allah büyük Rabbim hiç bir zaman bizleri darda sıkıntıda bırakmadı çok şükür. Sabır acı lakin meyvası çok tatlıdır Allah sabrımızın mükafatını her iki dünyada kat kat vermek nasip etsin Rabbim.İnsan yinede etkileniyor Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile estin.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
İyilik yaparken önce bir düşünün lütfen:(

leyla-1

Altın Üye
Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma...
Bütün kapılar kapansa bile sonunda "O" kimsenin bilmediği patikalar açar..

~ Şems-i Tebrizi

leyla-1

Altın Üye
İnsanı öğrendim.
Sonra insanların içinde iyiler ve kötüler olduğunu...
Sonra da her insanın içinde
iyilik ve kötülük bulunduğunu öğrendim.
Sevmeyi öğrendim.
Sonra güvenmeyi...
Sonra da güvenin sevgiden daha kalıcı olduğunu,
sevginin güvenin sağlam zemini üzerine kurulduğunu
öğrendim.

___MEVLANA__

leyla-1

Altın Üye
Ey telaşlı insan! Sana karıncayı ve bir arıyı incelemeni öğütlerim… Biri yerde, diğeri havada, Günde belki bin defa sabırla gider gelirler… Topraktan ve çiçekten götürdükleri göze bile batmaz, Fakat yuvalarını açınca, yer altında bir ambarla, Kovanda bir bal tulumuyla karşılaşırsın… Nasıl oluyor diye düşünme! “Sabır öyle bir güçtür ki, dileyene dağı devirtir.” Hz. Fatıma (R. Anha)

GülünSanaAşkı

Kayıtlı Kullanıcı
Her gecenin bir sabahı vardır,her karanlığın bir aydınlığı:sen yeter ki umut et;
Rabbim görüyor,yeter ki dua et !

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
[h=5]Ey insanlar !
(Siz sadece,) sizi ve sizden öncekileri yaratmış olan Rabbinize kulluk edin !
İşte (o zaman bu zifiri karanlıklardan ve yaşamakta olduğunuz şu dehşet ortamlarından) korunmuş olursunuz !
(Bakara suresi,17-21)
[/h]

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Sus gönlüm! Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk'u buluncaya kadar, Senin nasibin sana ulaşıncaya kadar, ulaşmayanlarınsa senin nasibin olmadığını anlayana kadar sus. mevlana

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Sus gönlüm.Çok laf etme.Az söyle ki işimiz olgunlaşsın.Az söyle ki Hakka karşı yanlış kelam çıkmasın...

Sus gönlüm.Bir elif miktarı sus.Az kaldı bahara.Dayan gönlüm.Denizin içinde meydana gelen görünmeyen dalgalar gibi yüreğin biliyorum.Beklemekten başka çare olsaydıseni durdurmazdım...İnan bana...Ama yok.Başka çare yok.Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmezçiçek bile vakti gelmeden önce açmaz...

Sus gönlüm.Bu kışın bahara dönünceye kadar.Bu gece gündüz oluncaya kadar.Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar.Bu sıkıntının ardından ferahlık gelinceye kadar.Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar sus...

Sus gönlüm.Bu kışın bahara dönünceye kadar.Bu gece gündüz oluncaya kadar.Uzak yollar yakınlaşıncaya kadar.Bu sıkıntının ardından ferahlık gelinceye kadar.Ve yüzümüz vuslat gözyaşlarıyla ıslanıncaya kadar sus...

Sus gönlüm...Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk'u buluncaya kadar...

Sus gönlüm...Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının olacağına inanarak sus...

Sus gönlüm...Her susuşun bir cevap olsun...Her susuşun sabrın olsun...Her susuşun duan olsun...İçten yakarışının adı olsun susuşun...Bekleyişinin umut edişinin inancının özlediğin şeylerin vurgusu olsun susuşun... şems tebrizi

GülünSanaAşkı

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim;
Dile getirdiğim,getiremediğim;gönlümden,kalbimden,aklımdan geçen herşeyi biliyorsun.Yalnız sana kulluk eder yalnız sana dua ederim.
Ben dertliyim,sen dermanımı veren
Ben hastayım,sen şifamı veren
Ben aciz bir şekilde dua edenim,sen kabul eden
Şuan şu vakitte kalbimden geçenide biliyorsun Rabbim !
Şuanda dertli olan herkese derman,hasta olanlara şifa ver
Amin..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Sus gönlüm.Çok laf etme.Az söyle ki işimiz olgunlaşsın.Az söyle ki Hakka karşı yanlış kelam çıkmasın...

Sus gönlüm.Bir elif miktarı sus.Az kaldı bahara.Dayan gönlüm.Denizin içinde meydana gelen görünmeyen dalgalar gibi yüreğin biliyorum.Beklemekten başka çare olsaydıseni durdurmazdım...İnan bana...Ama yok.Başka çare yok.Unutma ki ilaç bile beklemeden tesir etmezçiçek bile vakti gelmeden önce açmaz...

Sus gönlüm...Seni senden daha iyi bilen Rabbinin hükmü vuk'u buluncaya kadar...

Sus gönlüm...Bütün bu susmalarına karşılık her şeyin hayırlısının olacağına inanarak sus...

Sus gönlüm...Her susuşun bir cevap olsun...Her susuşun sabrın olsun...Her susuşun duan olsun...İçten yakarışının adı olsun susuşun...Bekleyişinin umut edişinin inancının özlediğin şeylerin vurgusu olsun susuşun... şems tebrizi
beni anlatan benim ruh halimi yansitan bir yazi paylasimin icin sagol canim...................

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Ağlamaktan Korkma Gözüm

Gözyaşım,
Dizeler güzeli dedim sana inci inci, ve güzeller incisi koydum adını dizi dizi… Yabanlara gönderdiğimsin hem akın akın, hem canımı verdiğimsin uzak yakın… Sevgilinin geleceği yolları sulayıp süpürmek için sakladım seni… Kirpiklerimi süpürge ettim; sultanlar ayağına düşürmek için tuttum ve bırakmadım seni.

Gözyaşım,
Bütün boşluklarını sen doldurdun ömrümün… Söylenmedik sözler yerine sen vardın yanımda. Sevdaya dair yeminlerden sonra sen vardın. Köhne zamanın direnci adına, acı çağların yaşlısı ve genci adına yine sen vardın. Dikenler gülden habersiz iken, gözler dilden de fersiz iken; zamanından geriye düşmüş acılar için, mânâda biçimleri yitiren sancılar için; aynalarda eriyen sırlardan taşarak, ucu kıyamete çıkan asırları aşarak; gerçekten daha gerçek kelamlarda ve Güzeller Güzeli’nden vuslat müjdeli selamlarda sen vardın… Hep sen vardın…

Bir gözyaşı, gül mevsiminde güle karşı akarsa aşk olur adı; sevgiyi damıtır en derin yerinden. Suçlardan sonra tenha gecelerde akarsa tevbedir tadı; gönülleri arıtır en kara kirinden. Madem ki gözyaşı bir kutlu demdir, elbette bir erdemdir.

Bir gözyaşı, bir cevherdir ateşten kaynayan ve alev gibi yanan. Özü sudur ama avuçta bir yalım, gönülde bir yangın olur. Bir ateş düşünün, dumanı âh ile çıkar da külleri göz yaşına karışır ya… Hayat bir mum alegorisidir hani, mumun başındaki yanış gözde yaş olur da gözyaşı alevle barışır ya…Alev can ipliğini yakınca, acıdır ki, bedenini eritir de mumun, su ile alev birbiriyle yarışır ya… Aşıka göre cennet olur cinnet ve kendi gözyaşında boğulur akıbet…

Gözyaşıdır ki yıkayarak yakar, yakarak yıkar. Arıtır ve eritir; temizler ve gizler… Fazilettir, diyettir… Bu yüzden denilir ki gözyaşı yiğitler kârıdır ve civanmertler vakarıdır.
Şaire unuttuğu mısrayı bir gözyaşı hatırlatır, şehrazad üveyikler uçuran acıları bir gözyaşı anlatır. Sancılı damarlarda ölümcül çılgınlıkları gözyaşıdır okuyan satır satır. Toplasan gözyaşlarını âşıkın, dalgalı bir deniz olur; süzülürken bağrından, yakar geçer iz olur. Yalnız doğar gibi her insan, yalnız akar her damla ve yağmur yağmur gözyaşıyla ıslanır nisan. Bir kere ölür de kahır yüklü savaşlarda nice aylar batar ve Filistin’de sapanlar çakıl taşları, takaroflar kurşun yerine gözyaşı atar. Ceylanları âmâ düşürünce avcılar, avcıları ceylanlar vurur, ve hamuru sevdaların, gözyaşıyla yoğrulur. En son, yağmur kuşları konar kuşpalazı çocukların salıncaklarına, gözyaşı şefkat olur.

Gözyaşı ki, kişinin kendisiyle kavgasının sonunda akarsa tomur tomur mercandır; ve eğer pişmanlıklarla tartılırsa mübarek bir heyecandır.
Gül yüzlülerin kirini gülsuyu kokan gözyaşları alır…Ve damla damla gül dökülen ellerde gül kokusu kalır.

Tohumu eken bilir
Göz yaşın döken bilir
Gül kadrin diken değil
Çileyi çeken bilir
Ve ey gözyaşım,

Bulutuna sadık yağmurlar gibi gel, ve kadim bir dostu uğurlar gibi git… Bir atımlık mesafede yalnızlığın kurşunlanan coşkusuyla gel, geleceği savaşa mecbur annelerin korkusuyla git… Geceyi içine döken tomurcukların yeşiliyle gel; goncayı açılsın diye bekleyen bülbülün diliyle git…Bülbüller konan dallarda yaprak gibi gel, ve derinlerde bendini yıkan bir ırmak gibi git. Yalınkalem savaşlara meftun acılarla gel, pişmanlık dolu yüreklerden sancılarla git…

Ve ağlamaktan korkma gözüm!……………………………..

İskender Pala

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
HATRINA DÜŞECEĞİM

Kopkoyu bir sis içinde bir akşam
Hatırına düşeceğim belki
Bir an ıslatacak yağmur yüzünü
Birden o tatlı demleri hatırlayacaksın
Sonra sıcak yatağında uzun uzun

Ağlayacaksın Ağlayacak.!

Boğazında bir şeyler düğümlenecek
Ah yanımda olsaydı diyeceksin
Tüm yıldızlar gülecek haline Ay’da göz kırpacak
İliklerine işleyecek bensizlik

Kahrolacaksın…!

Bir sigara tüttüreceksin ihtimal
Ufku seyredeceksin saatlerce
Bir rüzgar kopçalayacak yüzünü
Sonra hayalim gelecek karşına
Bir Şiirimi mırıldanacaksın

Hıçkıracaksın..!

Gönlünden atamadığın gibi kafandan da
Silemeyeceksin beni düşlerine gireceğim her gece
İnce bir hüzün bürüyecek yüzünü
Ve çırılçıplak gerçekleri o zaman

Anlayacaksın..!

Sonra bir şeyler yazmak isteyeceksin
Kafan gibi kaleminde işlemeyecek
Unutmak isteyeceksin her şeyi
Ama unutamayacaksın hiç bir şeyi

Kıvranacaksın.!

NECİP FAZIL KISAKÜREK

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Tüm İslamiyet.gen.tr üyelerine elveda diyorum, sizleri tanımak çok güzeldi hepinizi çok sevdim ama benim aklımın alamayacağı şeyler oluyor ve zeka sınırlarım zorlanıyor Allah için ölmek öldürmek ne demek kafir nerde ? Kendimiz gibi olmayanı kafir ilan etme hakkını bize Allah vermiyor..... Ben kapalıyım annem başı açık ama namazını kılıyor orucunu tutuyor ve dini kullanıp cebini dolduran yada her türlü günahı izleyip dini kılıf bulanlardan daha on kat daha ahlaklı. Şimdi başı açık diye annem kafir mi oluyor? İnsanların dinini yargılamak kimseye düşmez.... Herkes kendini düzeltmekle yükümlüdür. Allah adına ölmek öldürmek Hz. Muhammed zamanındaydı şimdi karşınızdaki bir günahsızı kafir diye öldürür yaralarsanız öbür dünyanızı düşünemiyorum bile. Hakkınızı helal edin benden yana helal olsun. Kimse kimseyi öldürmesin kimde kimseye baskı yapmasın herkes nasıl istiyorsa öyle yaşasın.
Çevremde 1 tane kapalı yok ama kimse bana tek kelime etmedi tek bir saygısızlık görmedim açık diye beğenilmeyecek insanlar bazı başını örten ama ibadet etmeyen yada uygunsuz hareket yapan kapalıdan evla değil midir? Yada karısı kapalı olduğu halde açık kadınlara bakan başını açan kadar suçlu değil midir? Kur'an da bin tane dikkat edilecek şey varken en çok örtüye takılmak neden anlamıyorum....
Allah hakkımızda hayırlısını versin nolur sizin gibi değil diye insanları yargılanmayın yada dinlerini sorgulamayın.....
Ben şeriat istemiyorum diye buradaki arkadaşlardan tepki aldım şeriatta Kuran'da olmayan cezalar var ben Kur'an dışında hiç bir şeyin Allah'ın kesin emri olduğuna inanmıyorum Kuran'da yazanlar hariç diğer cezaları bir kulun bir kula uygulamaya hakkı olduğuna inanmıyorum...
Seçme şansımız olacak ki imtihan olsun....
Allah'a emanet olun asla kötü insanlar değilsiniz ama şeytanın sizin gibi olmayanı size düşman yada kafir göstermesi oyununa gelmeyin...
Müslümanlığın tek ölçüsü örtü değildir....
Güzel gönüllerinizin daha da güzelleşmesi dileğiyle hep dualarımda olacaksınız belki arada bir bu kardeşiniz aklınıza gelir de biraz önyargılarınızdan kurtulur, katı olduğunuz konularda yumuşarsınız...
Hepimiz kapalısı açığı a partisi b partisi kimin nereye gideceğine sadece ve sadece yüce Rabbim karar vericek.....

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
"Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız; Sevdiriniz (müjdeleyiniz), nefret ettirmeyiniz." Hadisi Şerif

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı

Ağbicim üzerine gaz sıkıldığı halde namazını kılmaya devam edenlerin resimleri var bende nolur önyargılı olmayın herkes iktidarı sevmek zorunda değil bu olaylar sırasında Türkiye nin petroldeki kar oranı yüzde bire indirilerek yabancılara vergi bile ödemeden verildi meclisten geçti ve Suriye'ye savaş açan da bu hükümet kimsenin inancını sömürememeli bence kimse......

Müslüman uyanık olacak din hiçbir siyasi partinin tekelinde değil ve onu sevmeyeni de kafir ilan etmeye kimsenin hakkı yok....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt