Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

berat05

Yönetici
Bu arada ANKARA da büyük bir sel felaketi yaşandı. VAN da da deprem. Rabbim bir daha yaşatmasın.
İnşaallah burada yaşayan kardeşlerimizde iyidirler. Çok çok geçmiş olsun.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Gözünüz aydın kardeşim. İnşaallah daha da iyi olacaktır. Rabbim tüm hastalarımıza başta olmak üzere Yusuf'umuza da Ya Şafi cc ismi hürmetine şifalar nasip eylesin.. Güzel haberlere çok ihtiyacımız var.
Allah razı olsun güzel kardeşim ? amin evet daha iyi olucak inşallah ? duanizda unutmayın ?

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Selam Aleyküm kardeşlerim hayırlı geceler dün Adana dan Giresun'a gelirken Sivas girişinde araba ile kaza yaptık çok şükür bizde birsey yok araba da hasar var istese araba pelt olsaydı önemli değil Allah can sağlığı versin verilmiş sadaksniz varmış bir dua önümüze geldi Allah beterin beterinden korusun bir daha göstermesin Rabbim..
Canım benim yeni gördüm.cok geçmiş olsun .Rabbim her türlü kazadan beladan muhafaza eylesin ? inşallah iyisindir şimdi

leyla-1

Altın Üye
Allah hepinizden Razı olsun kardeşim bir sadaka bin bir bela kazayı musibeti önlüyor bir dua da önümüze geldi çok Allah hepimizi bütün kötülüklerden kazalardan musibetlerden gelmeden esirgesin korusun Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı uzun ömürler hayırlı uzun yaşlar nasip etsin sevdiklerimilzle hep birlikte Allah hepimizin sonunu hayırlara vesile etsin.

leyla-1

Altın Üye

"Allah'ın adını anarak (evimden çıkıyorum) ben, Allah'a dayanıp tevekkül ettim. (her türlü) kuvvet ve kudret ancak yüce Allah'ın yardımıyladır."
(Tirmizi, "De'avât", 34)
Âmîn
Dua müminin silahıdır
Cuma gününün hayrı bereketi tüm İslam aleminin üzerine olsun
Allah'a emanet ol
Dua eder dua bekleriz
Selam ve dua ile.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
tüm anne babalarımızın ve öğretmen arkadaşlarımın ve varsa burada öğrenci kardeşlerimin okuması ümidiyle... bugün yazmış olduğum Bi yazıyı sizlerle de paylaşmak istiyorum...

"başarısız öğrenciyi(neye göre başarısız deniliyor bu ayrı bir tartışma konusu) tamamen kaybetmeye mahkum eden ve yıllardır süregelen takdir ve teşekkür belgesi uygulaması yüzünden evlatlarımızı kırmayalım, incitmeyelim...
başarılı öğrencinin zaten takdire, teşekküre ihtiyacı yok fakat belge alamayan öğrencinin güven, özveri ve tecrübeye ihtiyacı vardır. herşey matematik, fen, İngilizce vs değildir. resimi veya müziği iyi olan bir çocuğa diğer derslerden geçerli not alamıyor diye başarısız diyemeyiz, dememeliyiz...
hiçbir kuş yüzmeye, hiçbir balık uçmaya zorlanamaz...
bunların değişeceği bir eğitim sistemini görebilmek ümidiyle...
hepiniz çok kıymetlisiniz çocuklar bunu asla unutmayın. sizi seviyorum ???"

ailenizin aykırı İngilizce öğretmeni... ??
(bunu şimdi ekledim çünkü sanki kendimi bu çağda yaşamıyormuş gibi hissediyorum, düzene pek ayak uyduramıyorumda)

Sevginingücü

Kayıtlı Kullanıcı
Alın yazısı veya Kader.
Yazan, yazdıysa.
Ol emride vermişse.
Bizlere sabredip güzelce yasamak düşer.
Neden bu yorumu yaptım.
Kendi hayatımdan aldım..
Ilkokul, orta okul şahane.
Ancak lisede biraz zorlandım.
Neden .
Bilemem.
Gençlige adım atma olabilir.
Asıl örnek sonrası.
Meslek seçmeye karar veremedim.
O tarihde Edirne de idim.
Caddede yürürken yerde gazete parçasında " Asker" olun diye ilan gördüm.
Ilgimi çekince dikkatle okudum ..
Başımı kaldırdım.
Çevreme baktım
Askerlik şubesi..
Içeri girdim ve..
30 küsür sene sonra emekli..
Yazan yazıyor..
Biz yaşıyoruz.
Yuva kurmak, hayat arkadaşı edinmek de..
Allahu Tealanın hibesi.
Şükürler olsun.
Yazmaya kalksam sayfalarca örnek verebilirim.

Kısaca..
Lutfedilen güzel yaşa o kadar.
Selamlar.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
tüm anne babalarımızın ve öğretmen arkadaşlarımın ve varsa burada öğrenci kardeşlerimin okuması ümidiyle... bugün yazmış olduğum Bi yazıyı sizlerle de paylaşmak istiyorum...

"başarısız öğrenciyi(neye göre başarısız deniliyor bu ayrı bir tartışma konusu) tamamen kaybetmeye mahkum eden ve yıllardır süregelen takdir ve teşekkür belgesi uygulaması yüzünden evlatlarımızı kırmayalım, incitmeyelim...
başarılı öğrencinin zaten takdire, teşekküre ihtiyacı yok fakat belge alamayan öğrencinin güven, özveri ve tecrübeye ihtiyacı vardır. herşey matematik, fen, İngilizce vs değildir. resimi veya müziği iyi olan bir çocuğa diğer derslerden geçerli not alamıyor diye başarısız diyemeyiz, dememeliyiz...
hiçbir kuş yüzmeye, hiçbir balık uçmaya zorlanamaz...
bunların değişeceği bir eğitim sistemini görebilmek ümidiyle...
hepiniz çok kıymetlisiniz çocuklar bunu asla unutmayın. sizi seviyorum ???"

ailenizin aykırı İngilizce öğretmeni... ??
(bunu şimdi ekledim çünkü sanki kendimi bu çağda yaşamıyormuş gibi hissediyorum, düzene pek ayak uyduramıyorumda)
Eline diline sağlık kardeşim ??
Böyle aykırı öğretmenler çoğalsın inşallah ? Aminn

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Yarın üniversite sınavına girecek kardeşlerimize sınavlarında başarılar ve muvaffakiyetler dilerim...
.....
Yarab kardeşlerimize sınavlarında başarılar ve kolaylıklar ihsan eyle...
Tercihlerinde isabet ettir...
Rızana uygun olarak haklarında hayırlı olacak yerleri kazanmaları için yeterli puanı almalarını nasip eyle....
Amin?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt