Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Bana deselerdi:
- Babana son bir diyeceğin varmı?.
- Babacığım yeniden dünyaya gelsem yine seni babam olarak görmek isterim.
Çünkü sen düşmanlarını bile affedecek kadar yüreği büyük bir adamsın! derdim.
Allah mekanını cennet eylesin.
Amin inşaAllah.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Şu mübarek günler hatırına,en sevgili kulu Hz.Muhammed(s.a.v) hatrına keşke yarın sabaha sağ çıkmasam...

öyle demeyin güzel kardeşim ne olur.her sıkıntı ALLAHIN bizi sevdiğinin ve günahlarımızın dökülmesi için ALLAHIN verdiği hediye.hepimiz daralıyoruz .ölmekte istiyoruz zaman kuluz nefsimiz var.ama büyük ALLAHIMIZDA var.derdi veripte dermanınıda veren güzel ALLAHIMIZ var.her gecenin bir sabahı var ve güneş yeniden doğuyor karanlığın inadına..bizler burdayız dualarla destek oluruz birbirimize.ama ne olur ölümü düşünmeyin

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Bana deselerdi:
- Babana son bir diyeceğin varmı?.
- Babacığım yeniden dünyaya gelsem yine seni babam olarak görmek isterim.
Çünkü sen düşmanlarını bile affedecek kadar yüreği büyük bir adamsın! derdim.
Allah mekanını cennet eylesin.
Amin inşaAllah.

amin muhtazaf kardeşim.RABBİM peygamberimize komşu eylesin babamızı inşALLAH

ylnz51

Kayıtlı Kullanıcı
öyle demeyin güzel kardeşim ne olur.her sıkıntı ALLAHIN bizi sevdiğinin ve günahlarımızın dökülmesi için ALLAHIN verdiği hediye.hepimiz daralıyoruz .ölmekte istiyoruz zaman kuluz nefsimiz var.ama büyük ALLAHIMIZDA var.derdi veripte dermanınıda veren güzel ALLAHIMIZ var.her gecenin bir sabahı var ve güneş yeniden doğuyor karanlığın inadına..bizler burdayız dualarla destek oluruz birbirimize.ama ne olur ölümü düşünmeyin

Düşünüyor ve ölmeyi çokistiyorum.Ölmek için ettiğim dua da bütün peygamberleri Kur'an-ı vesile kılıyorum kabul olma olasılığı yükselsin diye.Mücadele edilebilecek ya da unutulabilecek dertler değil...

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Ölüm ne bir lahza önce ne bir lahza sonra olur. ölmek istiyorum demek isyan demektir.lüften psikiyatrı desteği alın. beyniniz size oyunlar oynuyor.

ylnz51

Kayıtlı Kullanıcı
Ölüm ne bir lahza önce ne bir lahza sonra olur. ölmek istiyorum demek isyan demektir.lüften psikiyatrı desteği alın. beyniniz size oyunlar oynuyor.

Dünyayı sevmiyorum.Benim isyanım da kendimedir,kendi ellerimle ALLAH'ın bana tanıdığı irade ile ettiklerime...

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Düşünüyor ve ölmeyi çokistiyorum.Ölmek için ettiğim dua da bütün peygamberleri Kur'an-ı vesile kılıyorum kabul olma olasılığı yükselsin diye.Mücadele edilebilecek ya da unutulabilecek dertler değil...

hepimiz çok büyük büyük hatalar yaptık.tövbe diledik umudumuz hep ALLAHIMIZIN affedici olmasıydı.emin olun ALLAH isteyince herşey çözülür yeterki bana ALLAHIM yeter diyip demek etmek için mücadele etmek.ne demek ölüm.bu bir kaçış.kaçmak yakışırmı bizlere.ALLAHIMIZI gücendirmezmiyiz.RABBİMİZKİ bir anneden daha merhametli.ne suçunuz var bilemem ama tövbe dileyin.çok mu can yaktınız ,yada çokmu canınızı yaktılar bırakın ALLAHA tövbe dileyip.geceler boyu bende ölmeyi dileyip ağladım.nankörlükler karşısında dayanamadım.ama RABBİM var.kim ne derse desin ne olursa olsun ölüm yakışan bir kelime olmadı.

ylnz51

Kayıtlı Kullanıcı
hepimiz çok büyük büyük hatalar yaptık.tövbe diledik umudumuz hep ALLAHIMIZIN affedici olmasıydı.emin olun ALLAH isteyince herşey çözülür yeterki bana ALLAHIM yeter diyip demek etmek için mücadele etmek.ne demek ölüm.bu bir kaçış.kaçmak yakışırmı bizlere.ALLAHIMIZI gücendirmezmiyiz.RABBİMİZKİ bir anneden daha merhametli.ne suçunuz var bilemem ama tövbe dileyin.çok mu can yaktınız ,yada çokmu canınızı yaktılar bırakın ALLAHA tövbe dileyip.geceler boyu bende ölmeyi dileyip ağladım.nankörlükler karşısında dayanamadım.ama RABBİM var.kim ne derse desin ne olursa olsun ölüm yakışan bir kelime olmadı.

23 yaşındayım,kendimi bildim bileli kimsenin malına namusuna göz koymadım.Ailemin başını öne eğdirecek suç işlemedim.Durduk yere bir garibanın canını yakmadım.Tertemiz bir sicil kaydım vardır,karakola ifade vermek için bile gitmedim.Bir sene öncesinde başladım namaza,nefsime savaş açtım.Önüme alkolller serildi,af edersiniz zina ısmarlama bile teklif edildi ama reddettim ALLAH rızası için.Bir senedir haramlardan ve haramları işleyen arkadaşlardan uzağım.Ama hayatım daha da kötü bir hal aldı.Çok çabaladım ama anladım ki,benden kul filan olmaz.Öyle vesveselerle boğuşuyorum ki,bazen diyorum suçlusu benim heralde.En sevmediğim şey,insanlara muhtaç kalmak ve şuan işsiz olduğum için aileme muhtacım.Bunun en büyük nedeni de yine benim,hiçbir şeyi beceremeyişim.Benim kavgam kendimle...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
23 yaþýndayým,kendimi bildim bileli kimsenin malýna namusuna göz koymadým.Ailemin baþýný öne eðdirecek suç iþlemedim.Durduk yere bir garibanýn canýný yakmadým.Tertemiz bir sicil kaydým vardýr,karakola ifade vermek için bile gitmedim.Bir sene öncesinde baþladým namaza,nefsime savaþ açtým.Önüme alkolller serildi,af edersiniz zina ýsmarlama bile teklif edildi ama reddettim ALLAH rýzasý için.Bir senedir haramlardan ve haramlarý iþleyen arkadaþlardan uzaðým.Ama hayatým daha da kötü bir hal aldý.Çok çabaladým ama anladým ki,benden kul filan olmaz.Öyle vesveselerle boðuþuyorum ki,bazen diyorum suçlusu benim heralde.En sevmediðim þey,insanlara muhtaç kalmak ve þuan iþsiz olduðum için aileme muhtacým.Bunun en büyük nedeni de yine benim,hiçbir þeyi beceremeyiþim.Benim kavgam kendimle...
Herseyin basida Allah sonuda Allah.ALlah istemese yaprak kimildamaz.saydiginiz haramlardan uzak durmussunuz ne mutlu.evli degilsiniz;birde hem evli he issiz kalsaydiniz corunuzu cocugunuzu muhtac etseydiniz ozaman daha kotu olurdu dgilmi kardesim.ne mutlu size ananiz babaniz sag ve size destek olup yardim edebiliyorlar.akil sagliginiz yerinde eliniz ayaginiz tutuyor ve cok sulur namazinizi kilabiliyorsunuz.iyi kul olmak kolay mi..allaha donen her kalb hemen kirini pasani atabilir mi.Allah yolunda cekilen her sikinti derecemizi arttirmaz mi??kardesim once elimizde olanlara sukredelim.kalbimizden neden ben dusuncesini atalim.Allah dagina gore kar yagdirirmis der annem.
Olumu sikintili zamanlarda istemek gonderilen sinavda ben dayanamiyorum allahim sen beni al demek olmaz mi.
Seytan her daim yanimizda.nefsimizle birlikte bize oyunlar oynamakta.lutfen uyanik olalim.seytana prim vermeyelim.
Namaza basladim her sey dahada kotu oldu dusuncesini kalbinizden atin.rabbim hayrini diledigi kuluna sikinti gonderirmis.derdine bakip icerlenme donup derdine benim senden buyuk Allahim var de.
Allah yardimcimiz olsun cumlemizin...amin.

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Bahtiyarlik nedir?
Peygamber efensimiz sav buyurdular;
Kisinin saadeti dort seydedir:
-Esinin salihlerden olmasi,
-Evladinin hayirli bir evlat olmasi,
-Arkadasinin salihlerden olmasi,
-Rizkinin calistigi yerin kendi beldesinde ikamet ettigi yerde olmasi.

Rabbim hepimize bahtiyarlik naspi etsin insaallah.
Amin amin amin

ylnz51

Kayıtlı Kullanıcı
Herseyin basida Allah sonuda Allah.ALlah istemese yaprak kimildamaz.saydiginiz haramlardan uzak durmussunuz ne mutlu.evli degilsiniz;birde hem evli he issiz kalsaydiniz corunuzu cocugunuzu muhtac etseydiniz ozaman daha kotu olurdu dgilmi kardesim.ne mutlu size ananiz babaniz sag ve size destek olup yardim edebiliyorlar.akil sagliginiz yerinde eliniz ayaginiz tutuyor ve cok sulur namazinizi kilabiliyorsunuz.iyi kul olmak kolay mi..allaha donen her kalb hemen kirini pasani atabilir mi.Allah yolunda cekilen her sikinti derecemizi arttirmaz mi??kardesim once elimizde olanlara sukredelim.kalbimizden neden ben dusuncesini atalim.Allah dagina gore kar yagdirirmis der annem.
Olumu sikintili zamanlarda istemek gonderilen sinavda ben dayanamiyorum allahim sen beni al demek olmaz mi.
Seytan her daim yanimizda.nefsimizle birlikte bize oyunlar oynamakta.lutfen uyanik olalim.seytana prim vermeyelim.
Namaza basladim her sey dahada kotu oldu dusuncesini kalbinizden atin.rabbim hayrini diledigi kuluna sikinti gonderirmis.derdine bakip icerlenme donup derdine benim senden buyuk Allahim var de.
Allah yardimcimiz olsun cumlemizin...amin.

Gücüm kalmadı artık.Kimselerin içinde kimsesiz hissediyorum.Bu dünya bana göre değil.Zaten ALLAH'ın kanunları ile de yaşamıyoruz.Adaletsizlik diz boyu.Ve anlatılamayacak nice sıkıntı...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Gücüm kalmadı artık.Kimselerin içinde kimsesiz hissediyorum.Bu dünya bana göre değil.Zaten ALLAH'ın kanunları ile de yaşamıyoruz.Adaletsizlik diz boyu.Ve anlatılamayacak nice sıkıntı...

Değerli Kardeşim...
Dünya bir mükafat yeri değil hizmet yeridir...
Ve asıl olan baki olan Ahirettir...
Ve bu dünyada en büyük eza ve cefayı Peygamberler çekmişlerdir...
Bizim çektiklerimiz nedir ki onların yanında...
Rabbim hiç bir insana çekemeyeceği yükü yüklemez inşallah...
Bizler öncelikle kendi dairemizden sorumluyuz, sonra aile, sonra yakınlarımız, sonra memleketimiz ve sonra dünya...
Bu nedenle büyük dairelerdeki sorunları dert etmeyelim inşallah...
Biz bize düşeni yapalım, Rabbimizinn işine karışmayalım inşallah...
O celle celaluhu her şeyi en iyi göre, her şeyi en iyi bilendir...
Rabbim yar ve yardımcımız olsun...
Selam ve DUA ile...

berat05

Yönetici

Esselamu aleyküm ve rahmetullah....

Yaşadığımız bir çok sıkıntı ve herkesin ayrı birer imtihanı var....Bazen gerçekten de bu dünyanın boş olduğunu kafamıza vururcasına ispatlayan olaylar var.... Bunların hepsi birer imtihan...

Ancak...

Biz dert sahibiyken...ve derdimizin çok büyük olduğunu düşünürken ; nice insanlar var bizden beter durumda...normal ev sıkıntılarını geçtim..
SAVAŞLAR da kalanlar! var..tecavüze uğrayanlar ne napsın ???? ya çok sevdiği çocuğunu gözü önünde parçalanmış şekilde kaybedenler ? peki...ülkesini terk etmek başka bir ülkede ikamet etmek zorunda olanlar ???? dili belki dini yabancı yerde aç ve susuz olanlar ??? ya onlar ne yapsın ???

Peki ya...anasız ve babasız yetimhanede ki küçük yürekler var ??? Nasıl büyüdüğünü düşündükçe içimin sızladığı ama el atamadığım, gözleri hep hüzünle bakan bu çocuklara SIKINTIM ÇOK BÜYÜK ALLAH cc BENİ SEVMİYOR diyebilir misiniz ?

ÖYLE DERDİ OLAN İNSANLAR VAR Kİ....

Ben derdim var demeye utandığım....

Bir adım atın...yüreğinizde tüm vesveselerinizi kovun....dualarla...sadece hayatta bir başınıza kalmış gibi kendinize güvenmekten ALLAH a celle celaluhu sığınmaktan başka hiç birşey kalmamış gibi....

Sevgiye açsanız..: SEVGİ VERİN ÖNCE
Gülmeye - tebessüme açsanız..: GÜLÜN TEBESSÜM EDİN...AYIRIM YAPMADAN..
Önce kendinizi buna alıştırın...

Sabah kalktığınızda ilk işiniz EUZU BESMELE olsun...HAMD EDİN...bize nefes almayı , renkleri, güzellikleri görmemize sebeb olan RABBİLALEMİNE hamd etmek ne kadar güzel...bunu yaşayarak şahit olun..
Ağzınızdan "gücüm kalmadı" çıkmasın....GÜÇLENECEĞİM İNŞAALLAH YARAB YARDIM ET çıksın....
Kimsesiz olduğunuzu söylecek kadar nasıl ileri gidiyorsunuz... yanınızda RAHMAN celle celaluhu varken..nasıl kimsesiz olursunuz ki..
İş kalabalık ortamda durmak değil ki...
MEVLA İLE DOLU OLMAK...

Sır burada değil mi : Herşey dört dörtlük olsay dı....zoru ve imtihanı nasıl bilir ,KIYMETLİ için nasıl uğraş verirdik ?
Kazanmak kolay değil ki ?

Siz sebzeyi çiğ şekilde pişmeden yiyebiliyor musunuz... PİŞİRMEK ZAHMET Mİ ?????? Almak ,doğramak, pişirmek ,ve yemek...

Her şeyin bir sırası var..

Her şey de bir imtihan....güzelliklerde bile...

Bizim bilmediğimiz , bilemediğimiz , düşünemeyeceğimiz güzellikle bir CENNET VAR...

Ve bunu kazanmak kolay değil...

Ben sizden adım attığınızı hissedeceğim mesajlar bekliyorum...

ALLAH celle celaluhu yar ve yardımcınız olsun...

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşın sıkıntısı daha çok gece yatttığı zaman korkutulması bir takım cisimler görmesi o yüzden çok bunalmış daralmış bir durumda. bu derdiyle ilgili bir konu da açmıştı. Nasıl yardımcı olabiliriz bilmiyorum ama destek olmak gerekiyor.

ylnz51

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşın sıkıntısı daha çok gece yatttığı zaman korkutulması bir takım cisimler görmesi o yüzden çok bunalmış daralmış bir durumda. bu derdiyle ilgili bir konu da açmıştı. Nasıl yardımcı olabiliriz bilmiyorum ama destek olmak gerekiyor.

O konuyla alakalı bir derdim kalmadı artık rahatsız edilmiyorum.Edilsem de umrumda değil,kimseyle uğraşacak mücadele edecek gücüm yok.Yoruldum,cinler çok büyük bi etki etmiyorlar hayatıma şu saatten sonra etseler ne etmeseler ne zaten yaşamak istediğim bi hayatım kalmadı.Yakındır benim gidişim...

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
23 yaşındayım,kendimi bildim bileli kimsenin malına namusuna göz koymadım.Ailemin başını öne eğdirecek suç işlemedim.Durduk yere bir garibanın canını yakmadım.Tertemiz bir sicil kaydım vardır,karakola ifade vermek için bile gitmedim.Bir sene öncesinde başladım namaza,nefsime savaş açtım.Önüme alkolller serildi,af edersiniz zina ısmarlama bile teklif edildi ama reddettim ALLAH rızası için.Bir senedir haramlardan ve haramları işleyen arkadaşlardan uzağım.Ama hayatım daha da kötü bir hal aldı.Çok çabaladım ama anladım ki,benden kul filan olmaz.Öyle vesveselerle boğuşuyorum ki,bazen diyorum suçlusu benim heralde.En sevmediğim şey,insanlara muhtaç kalmak ve şuan işsiz olduğum için aileme muhtacım.Bunun en büyük nedeni de yine benim,hiçbir şeyi beceremeyişim.Benim kavgam kendimle...

canım ne güzel şeyler yazmışsın aslında.bak canım kendine bir bak.namusunu korumuşsun.kötülük ve kötü arkadaşlardan uzaklaşmışsın.sen aslında çok ama çok iyi bir insan ve iyibir kulsun ki şeytan bu kadar uğraşmış.canım hepimiz kullara muhtaç oluyoruz zaman zaman.doğanın kanunu bu .tek maddi olarak değilki.bak yeni doğan çocuk anneye babaya muhtaç.hem ALLAH emanet etmiyormu.büyüyünce yalnız yaşamıyoruz arkadaşa muhtacız.e para olmadan olmuyor yeterli ve helal paraya muhtacız.büyüyünce sevebileceğimiz birisine muhtacız.yönünü ve bunları karıştırma.canım insan olmanın doğası muhtaçlık.ALLAH sadece kendine muhtaç etsin kullarına el açtırmasa.ama o el açtığın insanlarda ALLAHIN vesilesi.ailen hem el açtım dediğin.benimde evladım var 2.5 yaşında 100 yaşındada olsa bana ihtiyacı olsa yanında olacağım maddi ve manevi.nedenmi ALLAHIN emaneti o minik can çünkü.hyatın kötü çünkü özün temiz sınanıyorsun.ALLAH var bunalmak ölmek ne demek.sen ALLAHIM dedikçe kulum burdayım diyor.kapat gözlerini yüreğine elini koy ALLAHIM de dinle.yere göğe sığmam ama kulumun kalbine sığarım diyor RABBİM.burdayım kulum yalnız değilsin sabret ben varım diyor güzel ALLAHIM.dinle canım sadece dinle ve lütfen bununda ALLAHIN izniyle öyle yada böyle geçeceğini unutma.burdayız bizlerde hem.ALLAH sebepsiz üye yapmadı seni .tevafuk inan bana.tesadüf değil.hadi şimdi silkelenip cumaya yeni hayatına başlama günü.hadi canım ramazan cuma belkide kadir gecesi.hadi canım tövbe dile ve yeni hayatına ALLAHA sığınarak başla.yalnız değiliz.ALLAH de ötesini bırak

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
O konuyla alakalı bir derdim kalmadı artık rahatsız edilmiyorum.Edilsem de umrumda değil,kimseyle uğraşacak mücadele edecek gücüm yok.Yoruldum,cinler çok büyük bi etki etmiyorlar hayatıma şu saatten sonra etseler ne etmeseler ne zaten yaşamak istediğim bi hayatım kalmadı.Yakındır benim gidişim...

canım sonra gördüm bak cin suresini aç dinlet evine .sonra ALLAHA sığın korkma .muska büyü nazar herşeye birebir.ne demek gidiş bak herkes senin için mücadele ediyor

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
O konuyla alakalý bir derdim kalmadý artýk rahatsýz edilmiyorum.Edilsem de umrumda deðil,kimseyle uðraþacak mücadele edecek gücüm yok.Yoruldum,cinler çok büyük bi etki etmiyorlar hayatýma þu saatten sonra etseler ne etmeseler ne zaten yaþamak istediðim bi hayatým kalmadý.Yakýndýr benim gidiþim...
Hayri dusunmek hayri iyi seyleri dusunup cagirmak lazim kardesim.daha hencliginizin baharindasiniz.ne dek gidisim yakindir.rabbimin guzelliklerini gormuyormuyuz her yerde.
Bazen nefes alamiyormus gibi darlanip cikmazda hissederiz kendimizi.tam bitti deriz bitti artik.ama anlam veremedigimiz bir takim olaylar sizi sokup cikarir bu durumdan.insaallah gun gelecek belki yine bu sitede hayirli haberler paylasacaksiniz.
Ama
ama once istemek lazim.ucundan tutmak lazim.ben birakim artik demeylehic birsey duzelmez.
Kendinizi kotu hissettiren her ne yasadinizsa bir kenara atip yeni bir sayfa acmaya calismaliyiz.seytan oyle ince isliyorki isyan ettigimizin farkina bile varmiyoruz.
Bence yasadiginiz gel gitler sizde ruhi bunalim yapmis.kardesim siz oncelikle bir doktora gorunun.gidip danismaktan zarar gelmez.
Rabbim yar ve yardimciniz olsun insaallah.
Selametle kaliniz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt