Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye

عَنْ زَيْدِ بنِ أَرْقَم رضَي اللَّه عَنْهُ ، قَالَ : كَانَ رَسُولُ اللَّه صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم يقَولُ : «اللهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ مِنَ العَجْزِ وَالكَسَلِ ، والبُخْلِ

وَالهَرم ، وعَذَاب الْقَبْر ، اللَّهُمَّ آتِ نَفْسِي تَقْوَاهَا ، وَزَكِّهَا أَنْتَ خَيرُ مَنْ زَكَّاهَا ، أَنْتَ ولِيُّهَا وَموْلاَهَا ، اللَّهُمَّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ مِنْ عِلمٍ لا يَنْفَعُ ،

ومِنْ قَلْبٍ لاَ يخْشَعُ ، وَمِنْ نَفْسٍ لا تَشبَعُ ، ومِنْ دَعْوةٍ لا يُسْتجابُ لهَا » رواهُ مُسْلِمٌ

Zeyd İbni Erkam’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle dua ederdi:

“Allâhümme innî eûzü bikemine’l-aczi ve’l-keseli ve’l-buhli ve’l-heremi ve azâbi’l-kabr. Allâhümme âti nefsî takvâhâ, ve zekkihâ ente hayrü men zekkâhâ, ente veliyyühâ ve mevlâhâ. Allâhümme innî eûzü bike min ilmin lâ yenfa‘ ve min kalbin lâ yahşa‘ ve min nefsin lâ teşba‘ ve min da‘vetin lâ yüstecâbü lehâ: Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, cimrilikten, ihtiyarlayıp ele avuca düşmekten ve kabir azabından sana sığınırım. Allah’ım! Nefsime takva nasip et ve onu her türlü günahtan temizle; onu en iyi temizleyecek Sensin. Ona yardım edip eğitecek sadece Sensin. Allah’ım! Faydasız ilimden, ürpermeyen gönülden, doyma bilmeyen nefisten ve kabul olunmayan duadan Sana sığınırım.”

(Müslim, Zikir 73)

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'im suanda dua isteyen bu zeynep kardesimizi görünür görünmez kazalardan belalardan muhafaza eyle ve sen bizleri koru. amin

GülünSanaAşkı

Kayıtlı Kullanıcı
1174823_687432287937374_1075219665_n%5B1%5D.png
[/IMG]

leyla-1

Altın Üye
Ismen duaya ihtiyacim var..

Allah'ım Zeynep kardeşimizin yar ve yardımcısı olsun içinde bulunduğu maddi manevi bütün sıkıntılardan kurtulmak tez zamanda selametine çıkmak yaşamına bir düzen bir yön vermek hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.
Allah'ım ne muradı varsa versin inşallah.
Hakkında ne hayırlı ise en hayırlı ve güzelini nasip etsin Rabbim. Selam ve dua ile Allah'a emanet olun her şey gönlünüzce olsun.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Gaflet uykusundan halen uyanmayan İslam alemini Allah'a şikayet ediyorum. ONLAR SENİN "KÜFFARA KARŞI CİHAD EDİN" EMRİNİ HİÇE SAYDILAR.YA RABB!.İSLAM ALEMİNİ UYANDIRIP KÜFFAR ORDULARININ KALBİNE KORKU SAL!.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
[h=5]"Ah o eski bayramlar" demektense yakınlarınızla, dostlarınızla, akrabalarınızla yakınlaşmak için 'Bayramı' ve 'Kahveyi' kurban olmaya yanaşmak için fırsat bilin...
Ne de güzeldir gayfenin tadı hep birlikteyken, bayramdayken..

[/h]

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Yılda bir kurban keserler halk-ı âlem iyd için,
Dem –be-dem, saat-be-saat ben senin kurbanınam.
...
Fuzuli

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
[h=5]Bazen Görürüz Dışarda , Üstü Başı Kir Çöpleri Karıştıran İnsanlar .
Hatta Bir Çoğumuz İğrenir Bakışlar Atarız .
Kimse Sorgulamaz Nasıl Yaşıyo Böyle , Nasıl Seçti Bu Yaşantıyı.!
Bu Sözü Sokaklarda Yaşayan , Bir Amcamız Söyledi:
- Ben Babaydım 10 Evlada Baktım 10 Evlattan 1 Tanesi Bana Bakamadı..!
[/h]

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşlerim yeni Yasin süresi kardeşliğimiz başlamıştır Yeni Yasin Listemiz hayırlara vesile olur inşallah: Öncelikle bizleri hediyelerini esirgemeyen çok değerli İbrahim hocam ve değerli hocalarımız değerli kardeşlerimiz için bizlerde kendileri için hep beraber Yasin hediye edelim hep beraber inşallah.Allah hepinizden razı olsun inşallah hep beraber iştiraklerinizi bekliyoruz.

1-İbrahim hocamız
2-Osman soylu
3-İslâm Çalapkulu (hepimizin büyüğü 58 yaşında hocamızın vekili)
4-Enes Birtek (Melek hafız 17 yaşında)
5-Mustafa Sert
6-Muhammed Eren
7-Recep Güre
8-İhsan Arslan
9-Fehmi Tufanç
10-Abdullah Merâl
11-Kadir Sevindik
12-Ramazan Gönül
13-Fehmi Atık
14-Suat Kendir
15-Salih Özkuzu