Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçinden geçeni paylaş... (2 Kullanıcı)

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Allah der ki;
Kimi benden çok seversen onu senden alırım.
Ve ekler;
Onsuz yaşayamam deme, seni onsuz da yaşatırım.
Ve mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur,
Sabır taşar,
Canından saydığın yar bile bir gün el olur.
Aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür.
Düşman kalkar dostun olur.
Öyle garip bir dünya,
Olmaz dediğin ne varsa olur.
Düşmem dersin düşersin.
Şaşmam dersin şaşarsın.
En garibi de budur ya;
Öldüm der durur yine de yaşarsın...

Mevlana Celaleddin Rumi

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum

değerli tsunami kardeşimiz yazdıklarınızı okuduk ve Teslimiyetinize hayran kaldık işte Rabbimizin hoşnut olacağı bir mümine içinde bulunduğunuz bu büyük imtahandan tam bir teslimiyetle çıktığınız için Rabbimize sonsuz hamd ediyoruz evet emaneti sahibine teslim etttiniz ancak inanınki bu ayrılık belli bir zaman için göreceksiniz Rabbimiz cc. sizi muutlaka tekrar birleştirecek ve bu birleşme ayrılmamak üzere cennette olacak inşaAllah . cahideciğin gideceği yer belli çünkü onun hiçbir günahı yok tertemiz bir melek hatta melekdende kıymetli işte size şefaatçi olarak hazır bekleyen melek cahide.İbrahim dedesinin ve osman dayısının hafızları melek cahide için her gün bir hatim indirmektedir belki bizede şefatçi olur bu tanımadığım hafız amcalarım abilerim hep bana hatim hediye ettiler onlarıda bağışla ya Rabbim derde bizde kurtuluruz. hatimlerimiz bayramın birinci gününe kadar her gün devam edecek bayramdan sonrada her hafta perşembe ve cuma günleri birer hatim ollarak devam edecek İslam hocamızın talimatı böyle ayrıca hocamız sizin ve muhterem eşiniz için sabır duaları yapmaktadır.Size ve eşiniz beyefendiye Allah'dan (azze ve Celle) sabrı cemil niyaz ediyoruz Rabbimiz üzerinize sabırlar yağdırsın,ve sekinet indirsin.İslam hocamızın ve bütün gurubumuzun baş sağlığı dileklerini iletir saygılar sunarız.

Esselamun Aleykum........Saygılarımızla.
esselamun aleykum

Allah razı olsun hepinizden .......selametle dua ile.......

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
[h=5]İnsanoğlu ev, araba, eşya vb. güzel şeylere sahip olmak için didinir ve çile çeker.
Oysa insanı olgunlaştıran bunlar değildir.
Yaradana kul olmak için çekilmiş bir çilemiz var ise eğer, işte odur asıl kayda değer..!!!
[/h]

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,nuray kardeşimize günlerdir o kadar çok şey geçti ki içimden..........
yazıp vazgeçtim mesajlarımdan.......

sabır ve tevekkülüne şahid olduğum güzel kardeşim,burdaki tüm kardeşlerim gibi senin acını yüreğimizde hissettik.
seninle gözlerimiz doldu,gecemiz gündüzümüz buruktu.

acın çok yeni,geçmiş olmasını beklemiyoruz ama burda bizlerle olman sana daha iyi gelecek diye düşünüyoruz.
biz de burda olmandan çok mutluyuz.

bu yıl burda çok güzel insanları kaybettik.Onlar Rablerine kavuştular,biz kısacık istifade edebildik kendilerinden.
gidişleri bile çok şey öğretti hepimize elhamdülillah.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm,nuray kardeşimize günlerdir o kadar çok şey geçti ki içimden..........
yazıp vazgeçtim mesajlarımdan.......

güzel,sabır ve tevekkülüne şahid olduğum güzel kardeşim,burdaki tüm kardeşlerim gibi senin acını yüreğimizde hissettik.
seninle gözlerimiz doldu,gecemiz gündüzümüz buruktu.

acın çok yeni,geçmiş olmasını beklemiyoruz ama burda bizlerle olman sana daha iyi gelecek diye düşünüyoruz.
biz de burda olmandan çok mutluyuz.

bu yıl burda çok güzel insanları kaybettik.Onlar Rablerine kavuştular,biz kısacık istifade edebildik kendilerinden.
gidişleri bile çok şey öğretti hepimize elhamdülillah.

esselamun aleykum güzel kardeşim

bişeyleri dile getirmek yada karşılığı olan kelimeleri bulmak çok zordur, benim bu halimde öyle konuşmaktan yazmaktan korkar oldum Allah muhafaza acımla isyana mahal vermekten korkarım sakın cevap veremezsem uzun uzun yazamazsam yanlış anlamayın sebebi budur, hergün biraz daha alışıyor bu biçare halime hem kendim hemde çevrem hepinizden Allah razı olsun dualarınızı hissediyorum ......selametle dua ile....

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı

bişeyleri dile getirmek yada karşılığı olan kelimeleri bulmak çok zordur, benim bu halimde öyle konuşmaktan yazmaktan korkar oldum Allah muhafaza acımla isyana mahal vermekten korkarım sakın cevap veremezsem uzun uzun yazamazsam yanlış anlamayın sebebi budur, hergün biraz daha alışıyor bu biçare halime hem kendim hemde çevrem hepinizden Allah razı olsun dualarınızı hissediyorum ......selametle dua ile....
canım kardeşim beğenilerle de olsa burda olduğunu biliyoruz.yazmanı beklemiyoruz.
hepimizin gönlü ve duaları seninle.

berat05

Yönetici
aleyküm selam güzeller güzeli kardeşim..
RABBİM sana öyel güzellikler nasip edecekki inşallah..
biz de güzel haberlerinle sevineceğiz inşallah

canım kardeşim beğenilerle de olsa burda olduğunu biliyoruz.yazmanı beklemiyoruz.
hepimizin gönlü ve duaları seninle.

Değerli kardeşlerim

Allah cc rızası için sizleri seviyorum...

...

Tsunami kardeşimiz..girsin de ...yeter...

İçimden geçenleri yazamıyorum bile..

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
“Biz o kurbanlık develeri de size Allah’ın alametlerinden yaptık. Onda sizin için bir hayır vardır. Onlar ayakları üzerlere iken Allah’ın adını anın. Artık yanları üzere düşüp can verince onların etlerinden yeyin kanaat edene de; isteyene de yedirin. Allah onları, size boyun eğdirdi ki umulur ki şükredesiniz. Onların ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşmaz! Fakat sizin takvanız Allah’a ulaşır…”
Hac 36, 37

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
“Şüphesiz Biz Allah’tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O’nadır.”

Bakara - 156

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
çok şükür...........
yoktan varedene.. var ettiğine can verene..
can verdiğini yaşatana..
candan can çıkarana .. can içinde can yaşatana..
çok şükür.........

RABBİM SEN KORU.. ŞÜKÜRSÜZ YÜREKLERDEN OLMAKTAN.. SEN KORU.. EMANETİNE HAKSIZLIK ETMEKTEN..
SEN bize sağlıkla ver evladmızı..
korkularımızla sınama bizi..
seni çok seviyorum RABBİM.. Beni korkumla sınamadın bugün..

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim yüreğine güzellikler versin
Sabrının, elinden alınan yavrunun mükafatını kat, kat versin
Dayan , dayan ki , kalbin güzelleşsin...
sadece duadan başka konuşamıyorum, üzgünüm bunada çok kızıyorum, ahirete inanan için fazla gibi birde karşılıyanları bir görsen ah
ah ki sevinsen ...buna sebeb özleniyor sevdiklerimiz

berat05

Yönetici
images

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim yüreğine güzellikler versin
Sabrının, elinden alınan yavrunun mükafatını kat, kat versin
Dayan , dayan ki , kalbin güzelleşsin...
sadece duadan başka konuşamıyorum, üzgünüm bunada çok kızıyorum, ahirete inanan için fazla gibi birde karşılıyanları bir görsen ah
ah ki sevinsen ...buna sebeb özleniyor sevdiklerimiz
allah razı olsun ablam yavrum bana imtihandı şimdide ayrı bir imtihan onun yokluğu elimden geldiğince dayanmaya çalışıyorum......hergün ziyaret ediyorum o gelmesede.....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun ablam yavrum bana imtihandı şimdide ayrı bir imtihan onun yokluğu elimden geldiğince dayanmaya çalışıyorum......hergün ziyaret ediyorum o gelmesede.....

dün gece çok dua ettim.. sana .. cahidemize..
kızım.. küçüklüğünden beri .. hep aynı şarkıyla uyudu..
ilkay akkaya adıyaman.. sen geldin gözümün önüne.. ağlayamadım.. senin sabrın metanetin.. utandırdı beni.. ağlayamadım.. RABBİMİN sabrın karşısında sana vereceği mükafatı.. cahidemizin.. bulunduğu mükafatı düşündüm .. gözlerim dolu dolu gülümsedim..
kardeşim.. RABBİM seni inşallah.. yaralarını saracak bir evlatla mükafatlandırsın.. yeniden.. meleğimizle cennette buluşacaksın inşALLAH

leyla-1

Altın Üye
Allah beterin beterinden korusun kız kardeşim bugün kaza yaptı nasıl ne olduğunu bilmiyorum verilmiş sadakası varmış yapılan dualar önüne gelmiş Allah esirgemiş bugün Nevşehir'den Adana'ya geldi tatil için servise giderken ne olduysa olmuş haberimiz yok daha:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt