Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her gün bir Mevlevi duası... (2 Kullanıcı)

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allâh’ım!, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle. Allah’ım! Dünya ve ahirette gam ve kederden sana sığınırız. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırız. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırız. Borç altında ezilmekten ve insanların aşağılamasından sana sığınırız. Allahım! Bize helâl rızık nasib ederek haramlardan koru! Lutfunla bizi senden başkasına muhtaç etme. Âmin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve bize işimizde sebat, doğru yolda kararlılık ver. Nimetine şükür ve sana güzel kulluk etmeyi nasip eyle. Âmin...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin amin...........
ALLAH RAZI OLSUN.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle, Allah’ım! Senden hidayet, takva, iffet ve gönül zenginliği istiyorum. Ey Rabbimiz nefislerimizi ve nesillerimizi edepli ve hayâlı kullarından eyle.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allâh'ım! Bizi, bir ân bile olsa nefsimizle baş başa bırakma! Her ânını Senin rızâna uygun olarak geçiren, her adımını nefsi için değil, Senin rızân için atan kullarından eyle!
Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c.)’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle, Allah (c.c.)'ım! Sıkıntı ve hüzünden, acizlik ve tembellikten, korkaklık ve pintilikten, insanların kahrından Sana (c.c.) sığınırım.

Âmin..

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat ve selâm eyle, Allah’ım! Sana secde ettim, Sana îmân ettim ve Sana teslim oldum.Yüzüm, kendisini yaratan ve ona şekil veren, onda göz ve kulak açan Allah’a secde etti. Takdir eden ve şekil verenlerin en güzeli olan Allah’ın bereketi pek çoktur. Ey Allah’ım! Günahlarımın hepsini, küçüğünü ve büyüğünü, öncesini ve sonrasını, açığını ve gizlisini bağışla.
Âmin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat ve selâm eyle ve bizi, çizdiğin sınırlarıyla, koyduğun farzlarıyla, koştuğun şartlarıyla ve belirlediğin vakitleriyle (günlük) beş namazın vakitlerine vâkıf et. Bizi namazın yüce mertebelerine ulaşan, erkânını koruyan, onu vaktinde kılan, rükuunu, secdesini ve tüm üstün amellerini Kulun ve Resulü'nün (s.a.v.) getirdiği gibi en kâmil ve kapsamlı taharetle, en açık ve belirgin huşuyla yerine getiren kimselerden kıl. Amin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım, Senden Senin sevgini ve Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine beni ulaştıracak amelleri dilerim. Allah'ım, Senin sevgini, nefsimden çoluk çocuğumdan ve soğuk sudan daha sevgili kıl. Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım, Senden Senin sevgini ve Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine beni ulaştıracak amelleri dilerim. Allah'ım, Senin sevgini, nefsimden çoluk çocuğumdan ve soğuk sudan daha sevgili kıl. Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım! Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat ve selam eyle, Yâ Rabbi!.. Bizi, fânî “vakitlerimiz tükenmeden”, “ömür güneşimiz batmadan” intibaha gelenlerden eyle ki, dünyaya dalıp da kendisini bir bardak suda helâk edenlerin pişmanlık dolu âkıbetlerine düşmeyelim!.. Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Rabbim! Hayatımızı ve ölümümüzü sâlih kullarına lutfettiğin bereket, nîmet, ulvî güzellikler ve sana vuslat ile müzeyyen ve mükerrem kıl!.. Âmin.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım! Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat ve selam eyle, Yâ Rabbi!.. Bizi, fânî “vakitlerimiz tükenmeden”, “ömür güneşimiz batmadan” intibaha gelenlerden eyle ki, dünyaya dalıp da kendisini bir bardak suda helâk edenlerin pişmanlık dolu âkıbetlerine düşmeyelim!.. Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Rabbim! Hayatımızı ve ölümümüzü sâlih kullarına lutfettiğin bereket, nîmet, ulvî güzellikler ve sana vuslat ile müzeyyen ve mükerrem kıl!.. Âmin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve rızkımı bol ederek haysiyetimi koru; rızkımı daraltarak rızklarını Senden alan kimselerden rızk isteme, kötü insanlardan bağış talebinde bulunma bayağılığına düşürüp verenleri övme, esirgeyenleri yerme durumunda bırakma beni. Çünkü gerçekte veren de, esirgeyen de Sensin, onlar değil.
Allah'ım, Hz Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve Sana ibadette yararlanacağım sıhhat, dünyaya meyilsizlikte faydalanacağım boş vakit, amele dönüştüreceğim ilim ve itidalli olmamı sağlayacak takva ver bana. Amin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle, Allâh’ım! Nefsime takvâsını ver ve onu tezkiye et! Sen onu en iyi tezkiye edensin. Sen onun velîsi ve Mevlâ’sısın. Allah’ım! Sen’den hidâyet, takvâ, iffet ve gönül zenginliği istiyorum. Ya erhamerrahimin, ya erhamerrahimin, ya erhamerrahimin. Âmin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle, Cenâb-ı Hak, cümlemize, Kur’ân-ı Kerîm ve hadîs-i şerîflerden gereken ibreti alarak hayâtımızı rızâsına muvâfık bir şekilde tanzîm edebilmeyi nasîb eylesin! İslâm’ı evvelâ en güzel şekilde öğrenip yaşamayı, sonra da diğer insanlara hikmet ve güzel öğütle anlatabilmeyi lutfeylesin! Ahlâksızlığın ve edepsizliğin toplumumuzda yayılmasına fırsat vermesin. Bizleri ve nesillerimizi îmansızlık ve ahlâksızlık bataklığından muhâfaza buyursun! Âmin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt