Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her gün bir Mevlevi duası... (1 Kullanıcı)

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Amin.....Amin......Amin.
Allah razı olsun,ecrini kat kat versin inş

Amin bütün müslümanlara inşaALLAH...

Allâh (c.c.)'ım, dînim, dünyam, çoluk çocuğum ve malım içinde sağlık ve âfiyetle yaşamamı nasib eyle. Allâh (c.c.)'ım, vücuduma sağlık ver, Sen (c.c.)'in yolunda hizmet edeyim, kulağıma sağlık ver, hakikati işiteyim, gözüme sağlık ver, hakikati göreyim. Sen (c.c.)'den başka ilah yoktur.

Âmîn... Âmîn... Âmîn..

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
“Ey kalpleri hâlden hâle çeviren Allah (c.c)’ım, kalbimizi dinin üzere sabit kıl.”

Âmîn..

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamu Aleykum kardeşlerim,
Çeşitli nedenlerden dolayı yaklaşık 1 yıldır foruma giremiyordum ama inşaAllah yeniden her gün 1 Mevlevi duası konumuza kaldığımız yerden devam etmeye çalışacağım. Duaların yanlışlığı bizden, doğruluğu HAKK (c.c.)'dan dolayıdır... İnşaAllah sizde dualarınızla buralarda yer alırsınız...

Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve beni ifrat ve tefrite düşmekten koru, itidalli olmaya muvaffak et. Beni dürüstlük ehlinden, doğruluk kılavuzlarından ve salih kullarından kıl. Kıyamette felahı ve cehennemden kurtuluşu bana nasip et.
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve lütfunla tüm kötülükleri benden uzaklaştır; nimetinle beni besle; kereminle beni ıslah et; ihsanınla beni tedavi et; rahmetinin gölgesine al beni; rızanla kuşat beni; işler karıştığı zaman en doğrusunu, ameller benzeştiği zaman en temizini yapmaya, yollar çeliştiği zaman en beğenilmişini seçmeye muvaffak et beni. Amin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ey kalpleri nurlandıran, süsleyen, kalplerin sevgilisi Rabbimiz! Bizim her şeyimiz Sensin. Bize, bizi arındıran, Senin muhabbetine döndüren, Sana sevgili olmamızı sağlayan bir tevbe nasip et. Senin rızana aykırı tüm şeylerden, Senin muhabbetini ortadan kaldıran gözümüzün bakışından, gönlümüzün hatırasından, dilimizin anlatışından ve organlarımızın davranışlarından dolayı Senden afv ve mağfiret diliyoruz. Âmîn...

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
amin kardeşim emeğinize sağlık selametle kalın.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allâh (c.c.)'ım, faydasız ilimden, huşuu olmayan gönülden, doymayan nefisten,
kabul edilmeyen duâdan Sana (c.c.) sığınırım.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle. Allah'ım! Din ve azmimde sebatı, rüşdümde azimeti, iyi işlere azmetmeyi Sen'den isterim. Nimetine şükrü ve sana güzel ibadet edebilmeyi Sen'den isterim. Her şeyden salim ve huşu sahibi kalbi, dürüst ahlaka sadik ve zakir lisana sahib olmayı, makbul amellerde bulunmamı Sen'den isterim. Bildiğin bütün iyilikleri Sen'den ister ve bildiğin bütün kötülüklerden Sana sığınırım. Bildiğin bütün günahlardan Sana tövbe ederim. Sen bilirsin ben bilemem. Bütün gizli şeyleri en iyi bilen Sensin. Allah'ım! Geçmiş-gelecek, gizli-aşikare ve senin bildiğin bütün kusurlarımı mağfiret et. İlk ve son, herşeye kaadir ve her gizliyi bilen Sensin. Allah'ım! irtidadı kabul etmeyen imanı, tükenmeyen nimetleri, “Huld” Cennetinde Resul-i Ekrem Muhammed aleyhisselama arkadaşlığı Senden isterim. Âmin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allâh’ım! Sen’den Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve Senin sevgine bizi yaklaştıracak amellerin sevgisini dileriz. Allâh’ım!, Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’e ve âline salât eyle ve o salât ile bizi bütün korkulardan ve afetlerden muhafaza eyle! Onunla bütün ihtiyaçlarımızı gider. Bizi bütün günahlardan temizle. Onunla bizi katında en yüce derecelere çıkar. Hayatta ve ölümden sonra bütün hayırlar adına en ileri hedeflere bizi ulaştır. Ya Rabbil Âlemin, şüphesiz Sen affedicisin, affı seversin, cömertsin; Sen bizleri affeyle Âmin...

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, dua yazan parmaklarına sağlık :)

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım, nebilerin sonuncusu, resullerin efendisi Hz. Muhammed'e (s.a.v.) ve onun tertemiz Ehl-i Beytine salat ve selam eyle; bizi, çoluk çocuğumuzu, kardeşlerimizi ve tüm mü'min erkek ve kadınları sığındığımız şeylerden koru. Korkusundan, Senden güvence dilediğimiz şeylerden bize güvence ver; dualarımızı işit; gaflet ettiklerimizi bize ver; unuttuklarımızı bizim için koru ve böylece bizi salihlerin derecelerine, mü'minlerin mertebelerine ulaştır. Ya Rabbi, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle! Âmin ya Rabbe'l-âlemin.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
“ Yâ Rab! Ancak sana kulluk ederiz. Yâ Rab! Bütün İbâdetlerimizde ancak senden yardım isteriz. Bütün hayırlı işlerimizde senin lütfunu bekleriz. Lûtfeyle, bize yardımını esirgeme Yâ Rabbi! mağfiretine eren kullarının içine bizleri de nasib eyle Yâ Rabbi!”

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve bizi, nimete boğduğun zaman Seni anmayı unutanlardan, imtihan ettiğin zaman ihsanından gaflet edenlerden kılma. Refahta veya sıkıntıda, zorlukta veya kolaylıkta, afiyette veya belada, nimette veya mihnette, bollukta veya kıtlıkta, yoksullukta veya zenginlikte, hangi durumda olursak olalım, geciktiği için duasına icabet etmenden ümidini kesenlerden etme bizi. Allah’ım! Azabından affına gazabından rızana sığınıyoruz Senden yine Sana ilticâ ediyoruz. Senin Şanın yücedir. Âmin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ey rahmeti gazabının önünde bulunan, kullarının tevbelerini kabul buyuran ve dua dua yalvaranların nidalarına icabet eden Yüce Rabbimiz! Amellerimizdeki eksikliklere ve sözlerimizdeki kırık-döküklüğe değil, hakkındaki hüsn-ü zannımıza ve rahmetine bağladığımız recâmıza göre muamele et ve bizim dualarımıza da icabet buyur.
Efendiler Efendisi'ne, O'nun nezih ehl-i beytine ve ashâbına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

Âmîn... Âmîn... Âmîn..

Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedinil fatihi lima uğlike velhatimi lima sebeka, nasıril hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratikel mustakım ve ala alihi hakke kadrihi ve mikdarihil azim.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle. Ey Rabbim bütün varlığımı Sana teslîm ettim, işimin tasarrufunu Sana havale ettim, yönelişim Sanadır, korkum da ancak Sendendir, Senin azâbından kaçıp sığınılacak ancak yine Senin rahmetindir. İndirdiğin kitabına ve gönderdiğin resulüne îmân etdim ey Rabbim! Bizlere merhamet et. Âmin...

hakyolu007

Kayıtlı Kullanıcı
Âmîn... Âmîn... Âmîn...
Allah razı olsun...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle. Ey Rabbim bütün varlığımı Sana teslîm ettim, işimin tasarrufunu Sana havale ettim, yönelişim Sanadır, korkum da ancak Sendendir, Senin azâbından kaçıp sığınılacak ancak yine Senin rahmetindir. İndirdiğin kitabına ve gönderdiğin resulüne îmân etdim ey Rabbim! Bizlere merhamet et. Âmin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allâh’ım!, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve Bizi ve çocuklarımızı namazı devamlı kılanlardan eyle, Ey Rabbimiz, dualarımızı da kabul eyle, hesap günü beni, annemi, babamı ve bütün Müslümanları bağışla. Müslümanları dinlerinde daim eyle, hayat şartlarını kolaylaştır. Onlara güven ver, borçlarını ödemede kolaylık ver. Hastalarına şifa ver. Uzakta olanlarına selamet ver. Gönüllerine ferahlık ver. Kalplarindeki kin ve nefreti gider. Onları birbirine ısındır. Peygamberlerinin yolunda sabit kıl. Düşmanlarına karşı onların yardımcısı ol Allah'ım!.

Amin

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allâh’ım!, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle. Allah’ım! Dünya ve ahirette gam ve kederden sana sığınırız. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırız. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırız. Borç altında ezilmekten ve insanların aşağılamasından sana sığınırız. Allahım! Bize helâl rızık nasib ederek haramlardan koru! Lutfunla bizi senden başkasına muhtaç etme. Âmin...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt