Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Her gün bir Mevlevi duası... (1 Kullanıcı)

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamu Aleykum,
Daha önce yaklaşık 1 sene her gün bir Mevlevi duasını kardeşlerimle paylaşmaya çalıştım. Daha sonra askerlik ve çalışma hayatı gibi fani durumlar araya girince istemeden de olsa bu görevi aksatmaya başladım. İnşaALLAH her gün bir dua paylaşmaya devam edeceğim. İnşaALLAH siz kardeşlerimde dualarınızı bizlerle paylaşırsınız.

Aşk-ı niyaz ederiz...

Allah (c.c)’ım, Hz. Muhammed (sav) ve âline salat eyle ve bana dünya ve ahirette, hoşnutluk ve gazap halinde hatalardan korunmayı, sürçmelere duçar olmamayı nasip et. Beni genişlikte de, zor durumda kalıp ihlas ile Sana (c.c) yalvaranların yalvardığı gibi yalvaranlardan kıl. Hiç kuşkusuz, Sen (c.c) pek yücesin, övgüye layıksın.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Yâ Rab (c.c)! Sevgili Peygamberimiz (sav); “Hac Arafat’tır” diyor! Bizler de bu gün Arafat’ı idrâk ediyoruz! Arafat’ı Arafat yapan değerler hürmetine, Arafat’ta gizli sırlar, mânâ, feyiz ve bereketler hürmetine, bütünüyle ondan istifade edebilmeyi, Arafat’ın şuuruna erebilmeyi, bizlere nasip ve müyesser eyle! Arafat’ta bağışlanacaklar zümresine bizleri de dâhil eyle yâ Rabbi (c.c)!

Amin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c)’ım, Muhammed (sav) ve âline salat eyle ve Sana (c.c) kulluk vazifesini yerine getirmekle ahiretim için çalışma isteği ver bana. Onun (kulluğumun) içtenliğine kalbim tanık olsun; bana galip olan durum dünyaya meyilsizlik olsun; iyi işleri şevkle yapayım; cezalarının korkusuyla kötü işlere yaklaşmayayım. Ve bana bir nur ver ki, insanlar arasında onunla yürüyeyim; karanlıklarda onunla yolumu bulayım; hak ile batıl birbirine karıştığında, şüpheye düştüğümde onunla aydınlanayım.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Allahümme salli ala seyyidina muhammedin abdike ve rasulike ve haliylike ve habiibike salaten ergabiha merakiyel ihlasi ve enalü biha ğayetel ihtisası ve sellim tesliymen adede ma ahata bihi ilmüke ve ehsahü kitabüke küllema zekera kezzakirune ve ğafele an zikrihil ğafilun.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c)’ım biz Sen (c.c)'den yardım isteriz, günahlarımızı örtmeni, doğru yola iletmeni dileriz. Allah (c.c)’ım! Sana (c.c) iman ederiz, tevbe edip Sana (c.c) döneriz, işlerimizde Sana (c.c) dayanır ve Sana (c.c) güveniriz. Seni (c.c) överiz, bütün hayırlar Sen (c.c)'dedir, verdiğin bunca nimetlerden dolayı Sana (c.c) şükrederiz ve nankörlük etmeyiz. Sana (c.c) karşı nankörlük eden günahkârı bir yana iter ve ondan ayrılır. Onunla ilgimizi keseriz.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Âmîn... Âmîn... Âmîn...
Allah razı olsun...

Bütün müslümanlardan razı olur inşaALLAH...

Allah (c.c)’ım, bu, kutlu ve mübarek bir gündür. Yeryüzünün dört bir yanında bütün müslümanlar Sana (c.c) el açıyor, biri rahmetini dilerken, biri nimetini istemekte, biri ödülünü aramakta, biri azabından korkmakta. Ve Sen (c.c), onların neye muhtaç olduğunu daha iyi bilirsin. Şu halde, cömertliğine, keremine ve isteğimin Sana (c.c) kolay oluşuna dayanarak Sen (c.c)'den, Hz.Muhammed (sav) ve âline salat et ve bize yardım et. Sen (c.c)'den, geçmiş günahlarımı bağışlamanı istiyorum.

Amin. Amin. Amin...

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun.Allah'a emanet olun.selamlar:)

SAYG

Kayıtlı Kullanıcı
Bütün müslümanlardan razı olur inşaALLAH...

Allah (c.c)’ım, bu, kutlu ve mübarek bir gündür. Yeryüzünün dört bir yanında bütün müslümanlar Sana (c.c) el açıyor, biri rahmetini dilerken, biri nimetini istemekte, biri ödülünü aramakta, biri azabından korkmakta. Ve Sen (c.c), onların neye muhtaç olduğunu daha iyi bilirsin. Şu halde, cömertliğine, keremine ve isteğimin Sana (c.c) kolay oluşuna dayanarak Sen (c.c)'den, Hz.Muhammed (sav) ve âline salat et ve bize yardım et. Sen (c.c)'den, geçmiş günahlarımı bağışlamanı istiyorum.

Amin. Amin. Amin...

allah razı olsun kardeşim... hergün nete ilk grdiğimde senin hangi duayı paylaştığına bakardım... bende uzun süredir gremiyorum... ve duana aminn demekten şu an çok mutluyum... allah razı olsun... AMİNNN

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim... hergün nete ilk grdiğimde senin hangi duayı paylaştığına bakardım... bende uzun süredir gremiyorum... ve duana aminn demekten şu an çok mutluyum... allah razı olsun... AMİNNN

Allah razı olsun.Allah'a emanet olun.selamlar:)

HAKK (c.c) bütün müslümanlardan ve sizlerden de razı olsun kardeşlerim. İnşaALLAH, HAKK (c.c) bizlere duaları paylaşmayı, sizlerin dualarına da Amin diyebilmeyi bizlere bahşeyler.

Aşk-ı niyaz ederiz...

Ey zengin olan, ey övülen, ey yoktan vâreden, ey kullarını (öldükten sonra tekrar diriltip)aslına iade eden, ey pek merhametli, ey çok sevgili Allah (c.c)'ım! Helâlinden vererek bizi haram kıldığın şeylerden müstağni kıl. Tâatinle bizi ma'sıyetten de müstağni kıl. Fazl u kereminle bizi senden başkasından müstağni kıl. Allah (c.c)'ım bize hakkı hakk olarak göster ve ona uymamızı bize müyesser kıl. Bize bâtılı da bâtıl olarak göster, ondan da kaçınmamızı bize nasîbeyle. Allah (c.c)'ım bizi nefsimizin eline bırakma. Ya Rabbi (c.c)! Bizden borcu gider ve bizi fakirlikten kurtarıp zenginleştir.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedin ve ala alihi adede kema-lillahi ve kema yeligu bikemalih.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ey afiv hususunda Kerim olan ve halkın günahlarını gizleyen Allah (c.c)! O günâhlar dolayısıyla bizden intikâm alma ve bize azâp etme!

Amîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c)’ım, Hz. Muhammed (sav) ve âline salat eyle ve kendisine ulaşmak için Sana (c.c) yalvardığım şeyin (cennetin) tadını ve kendisinden korunmak için Sana (c.c) sığındığım şeyin (cehennemin) tasasını duyuyormuşçasına, ödüllendirilme sevincinin özlemini ve cezalandırılma üzüntüsünün korkusunu ver bana. Allah (c.c)’ım, hiç kuşkusuz, Sen (c.c), dünyam için de, ahiretim için de yararlı olanı biliyorsun. O halde, ihtiyaçlarım hususunda lütufkâr ol bana.

Amin

Allahümme inni eselüke bike en tasülliye ala seyyidina muhammedin ve ala sairil enbiyai vel murseliine ve ala alihim ve sahbihim ecmeıne ve en tağfira li ma meda ve tahfezani fiima begiye.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c)'ım! Bizi muttaki olan dostlarından, felaha ermiş cemaatinden ve salih kullarından eyle. Sevdiğin işleri bize tevfik eyle ve bizi lehimize olan iyi işlere teveccüh ettir. Allah (c.c)'ım! iyilikleri toplayan evveli ve ahiri iyilik olan herşeyi Sen (c.c)'den ister, kötülükleri toplayan, evveli ve ahiri kötülük olan herşeyden Sana (c.c) sığınırız.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c)'ım! Bizi muttaki olan dostlarından, felaha ermiş cemaatinden ve salih kullarından eyle. Sevdiğin işleri bize tevfik eyle ve bizi lehimize olan iyi işlere teveccüh ettir. Allah (c.c)'ım! iyilikleri toplayan evveli ve ahiri iyilik olan her şeyi Sen (c.c)'den ister, kötülükleri toplayan, evveli ve ahiri kötülük olan herşeyden Sana (c.c) sığınırız.

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
"Ey, Rabb (c.c.)'im! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölümü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabb (c.c.)'im! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Sen (c.c.)'den tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Sen (c.c.)'den beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Sen (c.c.)'den yüzüne bakmanın lezzetini; Sana (c.c.) kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”

Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c.)’ım, Hz. Muhammed (sav) ve âline salat eyle ve beni günahlardan koru; itaatine muvaffak kıl; (Sana c.c. doğru) güzel bir dönüşü bana nasip eyle; tövbeyle beni temizle; özel korumanla beni destekle; sağlıkla işlerimi düzene koy; mağfiretinin tadını bana tattır; beni affının özgürü, rahmetinin azatlısı kıl;

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ey her şeye gücü yeten ve kullarına onların şah damarından daha yakın olan Rabb (c.c)'imiz! Ne olur, bizi göz açıp kapayıncaya kadar hatta daha az bir zamanda bile nefsimizle başbaşa bırakma... Nurunla tecelli buyurup, Sana (c.c) ulaşan yolları bize de göster... Fazlınla bizi öyle çepeçevre kuşat ki, Sen (c.c)'den başka hiçbir kimseye en ufak bir ihtiyacımız kalmasın; kalmasın da Sen (c.c)'in hakikî dostların gibi biz de her zaman başkalarına karşı müstağnî yaşayabilelim.

Âmîn... Âmîn... Âmîn..

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Hayy-ü Vedüd olan Allah (c.c.)! Talep ve dua üzerine nasıl olurda lütf-ü Keremini esirgersin ki, cömertlikte varlıkta tamamıyla Sen (c.c)'den zuhur etmiştir.

Ey Fazl-u Keremi mahlûkatının ihtiyacını temin eyleyen Allah (c.c)’ım! Sen (c.c) varken hiç kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak layık değildir!

Allah (c.c)’ım! bizlere yardım et

Amîn...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
"Allah (c.c)'ın ismine sığınıyor ve Allah (c.c)'a tevekkül ediyorum. Allah (c.c)'ım, doğru yoldan sapmaktan ve saptırılmaktan kaymaktan ve kaydırılmış olmaktan haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan, saygısızlık etmekten ve saygısızlığa uğramaktan Sana (c.c) sığınırım."

Amin...

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbi (c.c)! Bizleri râzı olduğun hizmetlerle rızıklandır. Zâhirlerimizi senin hizmetinle, bâtınlarımızı mârifetinle, kalplerimizi muhabbetinle, sırlarını müşahedenle , ruhlarımızı yardım ve muavenetinle süsle ve güzelleştir.

Bilütfike ve keremike ve bihürmeti ismikel – a’zam ve bi hürmeti nebiyyikel- ekrem ve inneke mucibud – deavat ve kadıl- hacat ve ekremül -ekremin ve erhamür-rahimin

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM günahlarımızı bağışla işlerimizi kolaylaştır kapılarımı aç YARABBİM..amin..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt