Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Haydi söyleyin sevdiklerinize: Seni seviyorum (4 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimiz (sas) Biriniz kardeşini (Allah için) seviyorsa ona sevdiğini söylesin. buyuruyor. Peki biz eşimize, komşularımıza, dostlarımıza sevdiklerimizi söylüyor muyuz? İnsan sanki korkuyor sevmekten, sevilmekten. Çekiniyor belki de sevdiğine sevdiğini’ söylemekten. Kinini, nefretini, söylenmemesi gereken sözleri bir çırpıda çıkarıveriyorda ağzından güzel sözleri söylemeye fırsat bırakmıyor dudaklarına. Kahrol demeyi canım demeye defol haykırışını yanındayım güzelliğine lanet birisin ifadesini de harikasın demeye tercih ediyoruz. Dilinden güzellikleri düşürmeyen Kainatın Rahmet Peygamberi (sas), bakın bu konuda nasıl bir tavsiyede bulunuyorlar Biriniz kardeşini (Allah için) seviyorsa ona sevdiğini söylesin. Bu hadiste Efendimiz (sas) sevdiklerimize seni seviyorum demeyi bize bir görev olarak yüklemiştir. Bu hadis vesilesiyle acaba kaç kişiye Allah için kendisini sevdiğimizi söyledik hatırlayanınız var mı? Eşimize çocuğumuza annemize babamıza komşumuza iş arkadaşımıza kaç kere bu sihirli ifadeyi kullandık? Bir bunu düşünelim bir de kaç kere bunun aksine onları kıracak kendimizden soğutacak kötü kirli kaba’ kelimeleri pervasızca haykırdığımızı yüzlerine... Araf Sûresi 16 ve 17. ayetlerde şeytan, insanları AllahIn (cc) yolundan saptırmak için elinden geleni yapacağını söyler. Gerçekten insanlığın bugün yaşadığı sıkıntılar aslında, şeytanın tuzaklarına direnmeden teslim olması sebebiyle değil midir? Gelin hep beraber, şeytanı kahredecek, buna mukabil Allah (cc) ve Rasulünün (sas) hoşuna gidecek bu hadisi uygulayalım ve sevdiklerimize onları sevdiğimizi haykıralım... Alemlerin Rabbi ve Rahmet Peygamberinin (sas) razı olması için haykıralım meleklerin bizlere gıpta etmesi için şeytanın kahrından çatlaması için haykıralım. Kalplerde sevgi tomurcuklarının açması için, katı yüreklilerin merhamete gelmesi için kalplerdeki nefretin kaybolması için haykıralım: Seni seviyorum...

konak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Haydi söyleyin sevdiklerinize: Seni seviyorum

Hayatımız boyunca şeytan hep bizlere üstün gelmek için uğraş verdi ve çoğu zaman da kullanmamız gereken sihirli sözcükleri kullanmadığımız için bizlerle birlikte yaşattık şeytanımızı. Çağrınıza katılıyorum en azından bu mübarek gecenin hürmetine yarın herkes sevdiğine segi sözcükleri söylesin.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Değerli kardeşim evet bende sizin çağrınıza katılıyorum yarın mübarek bir gün ve bu gecede yarın herkes bir kişiye dahi olsa sevdiğini söylesin dua ile cumanız mübarek olsun

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

bencede zor bişey degil.o söylemiyosa kibiri inadı birakıp biz soyleyelım..allah a emanet olun hayırlı cumalar..B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

evet kardeşim bana görede söylenmeli Allah için sevdiğini söylemek sizede hayırlı cumalar dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Peygamberimiz şöyle buyuruyor:

Bir kimsede (tam olarak) üç özellik bulunursa imanın tadını duyar. Allah ile Peygamberi kendisine başkalarından daha sevgili olmak sevdiği kimseyi yalnız Allah için sevmek Allah onu küfürden kurtardıktan sonra tekrar küfre dönmekten ateşe atılacakmışçasına hoşlanmamak.8

Allahı sevenler Onu her zaman anarlar. Bir insanın sevdiğini sık sık anmasından daha olağan ne olabilir? Sevilen Allah olunca, bu anış insanın bütün varlığını kaplayan bir aşk haline dönüşür. Böyle olunca sevgili Peygamberimizin buyurdukları gibi Allah Teâlâ o kimsenin işiten kulağı, gören gözü ve konuşan dili olur.

Gönüllerinde Allah sevgisi yer etmiş olan kimseler her zaman ve her yerde Allahı anarlar. Kur'anı Kerimde şöyle buyuruluyor

Onlar ayakta dururken otururken yanları üzerine yatarken (her zaman) Allahı anarlar göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler ve şöyle derler ''Rabbimiz sen bunu boş yere yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru.9

Hz.Aişe (r.a.) validemiz anlatıyor Bir gün Peygamberimiz bir zatı askeri birliğin başına göndermişti. O zat birliğe imam olduğunda namazı İhlas' sûresi ile kıldırmıştı. Birlik geri geldiğinde bu zatın namazı kısa bir sûre olan İhlâs"sûresi ile kıldırdığı uzun sûre okumadığı Peygamberimize şikayet edildi. Peygamberimiz

Bunu ne maksatla yaptığını kendisinden sorun buyurdu. Sordular o zat

İhlâs sûresi Allahın sıfatlarını ihtiva ettiğinden onu okumayı seviyorum. Onun için namazı bu sûre ile kıldırdım deyince Peygamberimiz

Siz de onu müjdeleyin Allah kendisini seviyor buyurdu 10

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

VALLABEN SÖYLÜYORUM.SONRADAN KEŞKE DİYECEKSEM EGER SENİ SEVİYORUM DEMEK ÇOK KOLAY.BELKİ YARIN HİÇ OLMAYACAK......

ABLAM BEN SENİ ÇOK SEVİYORUM BİLİYORSUN DEGİL Mİ?

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

YARADILANLARIN HEPSİNİ SEVDİM YARADANDAN ÖTÜRÜ.
ÖNCE RABBİMİ SEVDİM,
SONRA ALEMLARE RAHMET GÖNDERİLEN RESÜLÜMÜ SEVDİM,
SONRA AİLEMİ ,
SONRA ÇOK DEĞERLİ ARKADAŞLARIMI(ABLACIĞIM SEN BİLİYON)
SONRA SİTEDEKİ ARKADAŞLARIMI ÇOK SEVDİM,
ONLAR KENDİLERİNİ BİLİYORLAR..

B)B)((ZERDA ABLACIĞIM ESENA BOLA AĞABO))B)B)
B)B)(((ULİNUSBA AĞABO))B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
VALLABEN SÖYLÜYORUM.SONRADAN KEŞKE DİYECEKSEM EGER SENİ SEVİYORUM DEMEK ÇOK KOLAY.BELKİ YARIN HİÇ OLMAYACAK......

ABLAM BEN SENİ ÇOK SEVİYORUM BİLİYORSUN DEGİL Mİ?
BİLMEZMİYİM FATOŞ KARDEŞİM BENDE SENİ ÇOK SEVİYORUM DUAMDASIN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

guler yazdı:
YARADILANLARIN HEPSİNİ SEVDİM YARADANDAN ÖTÜRÜ.
ÖNCE RABBİMİ SEVDİM,
SONRA ALEMLARE RAHMET GÖNDERİLEN RESÜLÜMÜ SEVDİM,
SONRA AİLEMİ ,
SONRA ÇOK DEĞERLİ ARKADAŞLARIMI(ABLACIĞIM SEN BİLİYON)
SONRA SİTEDEKİ ARKADAŞLARIMI ÇOK SEVDİM,
ONLAR KENDİLERİNİ BİLİYORLAR..

B)B)((ZERDA ABLACIĞIM ESENA BOLA AĞABO))B)B)
B)B)(((ULİNUSBA AĞABO))B)dEĞERLİ KARDEŞİM ÇOK SAĞOL RABBİM RAZI OLSUN SENDE BİLİYORSUNYAAA BENDE SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇOK ÖZEL BİR TARAFIN VAR BENDE İNŞ BİRGÜN YÜZYÜZE GÖRÜŞME İMKANIMIZDA OLACAK rabbim şahit olsunki ben seni allah için çok seviyorum dua ile

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

seviyorum evet gercekten sevıyorum

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
RABBİM RAZI OLSUN VEYS KARDEŞİM HERNEYİ SEVİYORSAN RABBİM ONU SANA BAĞIŞLASIN AHİRETTEDE SENİ ONUNLA KILSIN İNŞ DUA İLE

VEYS

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
VEYS yazdı:
RABBİM RAZI OLSUN VEYS KARDEŞİM HERNEYİ SEVİYORSAN RABBİM ONU SANA BAĞIŞLASIN AHİRETTEDE SENİ ONUNLA KILSIN İNŞ DUA İLE

Allah razı olsun abla senı sevmeyen yok bu sıtede bılıyorsun..Benım sevmeme gelırsen herkesı dıyım cunku kımsenın kalbı kalmasın (SEVİYORUZ YARATANDAN ÖTÜRÜ) o muş bu mul önemi yok

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

önce yaradanımı sonra peygamber efendimizi(s.a.v),sonra ailemi,bu sitedeki kardeşlerimi ve seni çoooooooooook seviyorum şükürler olsunki bunu söyliyebiliyorum.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

önce yaradanımı sonra peygamber efendimizi(s.a.v),sonra ailemi,bu sitedeki kardeşlerimi ve seni çoooooooooook seviyorum şükürler olsunki bunu söyliyebiliyorum.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

VEYS yazdı:
zerda yazdı:
VEYS yazdı:

Allah razı olsun abla senı sevmeyen yok bu sıtede bılıyorsun..Benım sevmeme gelırsen herkesı dıyım cunku kımsenın kalbı kalmasın (SEVİYORUZ YARATANDAN ÖTÜRÜ) o muş bu mul önemi yok
DEĞERLİ KARDEŞİM SİZLERDE BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİSİNİZ BENDE SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM DUA EDİN İNŞ

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

ABLA VALLA BEN KISKANCIMDIR.ÖYLE SEN HERKESİ SEVME BENİ SEV YETER.

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm.ilk kez çok sevdiğim bi kardeşim bana "seni Allah rızası için seviyorum"demişti.bu söz o kadar güzelki.ben de kimi ve neyi seviyorsam Allah rızası için seviyorum.ve şu duayı ediyorum."Allah'ım sevdir bize sevdiklerini ,yerdir bize yerdiklerini"amin.Allah'a emanet olun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
GÜZEL KARDEŞİM NE GÜZEL BUNU İFADE DEBİLMEK BENDE SENİ SEVİYORUM DUA İLE RABBİM GÖNLÜNE GÖRE VERSİN İNŞ

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

FATMA_ERGUN yazdı:
ABLA VALLA BEN KISKANCIMDIR.ÖYLE SEN HERKESİ SEVME BENİ SEV YETER.
OY OY KISKANIRMIŞDA BENİM KARDEŞİM KISKANMA CANIM BENİM SEN BENİM İLK GÖZ AĞRIMSIN BU SİTEDE İLK SENİ TANIDIM SENİ ÇOK ÇOK SEVİYORUM

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt