Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ÜLKEMİZDE ERKEK OLMANIN ZORLUKLARI

vedat 11 kardeşim aslında herkes kendi nefsinden sorumlu değildir hani her koyun kendi bacağından asılır misali ama her koyun kendi bacağından asılmadığı gibi her nefisde kendinden mesul olamıyor bakan ve baktıran dedik her iki nefiste birbirinin günaha girmesini engelliyor önemli olan davranışlarımzıın dine uygun olup olmadığı eğer uygun değilse bundan ve yaşananlardan hermüslüman erkek ve kadın sorumludur ben her sorunun kendimizi deüzeltmemizle ve karşımızdakine yardımcı olmamızla düzeleceğine inanıyorum selam ve dua ile

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
FATMA_ERGUN yazdı:
mk5834 yazdı:
yine söylüyorum kendini bilen insanın sorunu plmaz.

ne demişler''işini bilen dağları aşırır ,işini bilmeyen düz yolda şaşırır''

kadınları suçluyoruz ama bu iş biraz afedersiniz arz talep meselesi.baktıkça açılıyorlar,açıldıkça bakılıyorlar
nereye kadar.bakmakla olsaydı ciğerci kedileri 50 okka çekerdi.yada öküzler makinist olurdu.burada ne bayanın nede erkeğin bir menfaati yok nefsini azdırmaktan başka.
ya ben bazan hızımı alamıyorum.kusura bakmayın
.

VALLA SÜPER YAZMIŞSIN .BU SÖZLER TARİHE GEÇSİN.ERKEKLER YAZSIN DİYORSUNUZ AMA NE YAPİM DAYANAMADIM YİNE YAZDIM ARTIK KUSURA BAKMAZSINIZ.
s.a
olurmu öyle şey.sorunlarımız müşterek o yüzden sizinde yazmanız gerek.üstelik bir bayanın ağzından düşüncelerimi teyit ettirerek düşünclerimin yanlış olup olmadığını anlamış oldum.teşekkür ederim.
birde ben atasözlerinin sahiplerini merak ederdim.sayenizd bu merakımı giderdim.artık bana ait bir atasözü oldu.:D:D:D
selam ve muhabbetle

VALLA SON YAZDIGINIZ SÖZLER ÇOK GÜZELLERDİ.AMAN ARKADAŞLAR YAVAŞ YAZINYA BEN İKİ RESİMLE OYNAYANA KADAR MAŞLLAH DESTAN YAZMIŞSINIZ.KADIN OLMAK GÜZELDİR,AMA KADINLIGINI BİLİRSEN GÜZELDİR.

FATMA_ERGUN

Kayıtlı Kullanıcı

EVİNDARIM BEN SENİ ANLIYORUM CANIM BENİM.Gözü haramdan korumak, ne güzel şehvet perdesidir..

RABBİM AFFETSİN BİZLERİ AKIL FİKİR VERSİN İNŞ.

vedat11

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
vedat11 yazdı:
mk5834 yazdı:

kadınları suçluyoruz ama bu iş biraz afedersiniz arz talep meselesi.baktıkça açılıyorlar,açıldıkça bakılıyorlar
nereye kadar.bakmakla olsaydı ciğerci kedileri 50 okka çekerdi.yada öküzler makinist olurdu.burada ne bayanın nede erkeğin bir menfaati yok nefsini azdırmaktan başka.
ya ben bazan hızımı alamıyorum.kusura bakmayın. [/quote

HAKLISIN ALLAH KOLAYLIK VERSİN KARDEŞİMM DUAYLA NEGÜZEL Kİ ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ

tamam bütün bayanlar için geçerli değil dediğim şey fakat arz etme meselesine gelince kimse ki ben isteyerk kimsenin bitar
afına günah kazanmak için bakmak ben dışarda çok gezen bi kişiyim istanbulda gezmediğim yer yok kafamı çevirsem heryer bilakis anlatdığım gibi zorluk meselesine gelince bu sadece benim görüşüm kimse kimseye kasıtlı bakmaz umarım sizin yorumunuzu yanlış anlamamışımdır.saygılar dua ile

s.a
ne güzel sen kendini münezzeh tutuyorsun bu durumdan .ama bu durumdan kendini münezzeh tutan bayan kardeşlerimizde var.ama sizin ve bacılarımızın dışında kalan insanlar için söylediklerim uyuşmuyormu.sen talep etmiyosun bazı hanım kardeşlerimizde arz etmiyor. ya diğerleri.
B)B)B)istisnalar kaideyi bozmaz ama istisnalar çoğalınca kaide olurlar.B)B)B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

vedat11 yazdı:
mk5834 yazdı:
vedat11 yazdı:
mk5834 yazdı:

ya ben bazan hızımı alamıyorum.kusura bakmayın. [/quote

HAKLISIN ALLAH KOLAYLIK VERSİN KARDEŞİMM DUAYLA NEGÜZEL Kİ ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ

tamam bütün bayanlar için geçerli değil dediğim şey fakat arz etme meselesine gelince kimse ki ben isteyerk kimsenin bitar
afına günah kazanmak için bakmak ben dışarda çok gezen bi kişiyim istanbulda gezmediğim yer yok kafamı çevirsem heryer bilakis anlatdığım gibi zorluk meselesine gelince bu sadece benim görüşüm kimse kimseye kasıtlı bakmaz umarım sizin yorumunuzu yanlış anlamamışımdır.saygılar dua ile

s.a
ne güzel sen kendini münezzeh tutuyorsun bu durumdan .ama bu durumdan kendini münezzeh tutan bayan kardeşlerimizde var.ama sizin ve bacılarımızın dışında kalan insanlar için söylediklerim uyuşmuyormu.sen talep etmiyosun bazı hanım kardeşlerimizde arz etmiyor. ya diğerleri.
B)B)B)istisnalar kaideyi bozmaz ama istisnalar çoğalınca kaide olurlar.B)B)B)
değerli kardeşler kimi bilinçli bakar kimi istemeden gözü kayar sonuçta bakılacak bir durum varki ya yanlışlıkla yada bilerek bakılıyor önemli olan bu durumun düzelmesi maddi değerlerin manevi değerlerin önüne geçmemesi dua ile

ifteron

Kayıtlı Kullanıcı

ülkemizde erkek olmak kadar kolay bir şey olduğunu sanmıyorum.kadın hakları yok çünkü kadınsın.kadına saygı yok.saygı olsa bile göstermelik.öyleki evlerde bile erkekler ufacık bir isteklerini bile kendi yapabileceği bir iş dahi olsa kadından istiyor.dünya sanki erkeklerin etrafında dönüyor gibi.ben kendi açımdan ele alırsam.eşim çalışıyor ve bende ünv mezunuyum ama eşim evlenince çalışmamı istemedi ve bende saygı duyarak çalışmadım.ve eşim sadece işe gidiyor birde kahveye.başka yaptığı hiçbirşey yok.aybaşı gelince alışverişe giden ben ,markete pazara giden ben,çocuğu gezdiren bençocuk hastalansa doktora ****üren ben ve ev işleri .bu olaya sadece kadınlar şöyle giyiniyor yok böyle olarak bakmayınnefsinizi düşünerek değil görevlerinizi düşünerek bakın.ilk aklınıza nefsiniz gelmesin.ve inanıyorum ki benim gibi olan her işe kendi koşmak zorunda kalan bir çok hanım arkadaşım da vardır.yani erkek olmak kadar kolay bir şey varmı.işe git eve gel ve kahveye git .zor olan bu heralde?

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ifteron yazdı:
ülkemizde erkek olmak kadar kolay bir şey olduğunu sanmıyorum.kadın hakları yok çünkü kadınsın.kadına saygı yok.saygı olsa bile göstermelik.öyleki evlerde bile erkekler ufacık bir isteklerini bile kendi yapabileceği bir iş dahi olsa kadından istiyor.dünya sanki erkeklerin etrafında dönüyor gibi.ben kendi açımdan ele alırsam.eşim çalışıyor ve bende ünv mezunuyum ama eşim evlenince çalışmamı istemedi ve bende saygı duyarak çalışmadım.ve eşim sadece işe gidiyor birde kahveye.başka yaptığı hiçbirşey yok.aybaşı gelince alışverişe giden ben ,markete pazara giden ben,çocuğu gezdiren bençocuk hastalansa doktora ****üren ben ve ev işleri .bu olaya sadece kadınlar şöyle giyiniyor yok böyle olarak bakmayınnefsinizi düşünerek değil görevlerinizi düşünerek bakın.ilk aklınıza nefsiniz gelmesin.ve inanıyorum ki benim gibi olan her işe kendi koşmak zorunda kalan bir çok hanım arkadaşım da vardır.yani erkek olmak kadar kolay bir şey varmı.işe git eve gel ve kahveye git .zor olan bu heralde?
Değerli kardeşim bu konuyu yorumlarken sanırım anlık duygularınızla hareket ediyorsunuz ama ben erkek kardeşlerimin arasında çok duyarlı insancıl merhametli anlayışlı kardeşlerimin olduğuna eminim nasılki kadınlarımız veya bizler dört dörtlük değilsek erkeklerimizdede öyledir kardeşim hangimiz kusursuzuki önemli olan hatalarımızla birbirimizi kabullenmek ve o hatayı düzeltebilmein yollarını aramaktır bizler birer hatice olursak karşımızdakide bir muhammeed olacaktır inş dua ile

muhammedsas

Kayıtlı Kullanıcı
İNSANLIK TÜRKÜSÜ

İNSANLIK TÜRKÜSÜ

Ben müslümanim! İnsanlığın türküsünü söylüyorum.. Adem’in anlamından bir levhayım; İnsanlığın alnına yazılı kader levhasıyım, hakikat levhasıyım..Korkunç şüphe ve inkâr sellerinin sürükleyemediği, yıldırımların batıramadığı Nuh’un Gemisi benim ruhumdur..

İNSANLIK TÜRKÜSÜ

Ben müslümanim! İnsanlığın türküsünü söylüyorum.. Adem’in anlamından bir levhayım; İnsanlığın alnına yazılı kader levhasıyım, hakikat levhasıyım..Korkunç şüphe ve inkâr sellerinin sürükleyemediği, yıldırımların batıramadığı Nuh’un Gemisi benim ruhumdur..

Put deviren İbrahim, ateşin yakmadığı İbrahim, kurban sunan İbrahim hem maddede, hem manada benim atamdır.. Ateş bizi tanır!..Denizi yaran Musa, benim önderimdir. Su bizi bilir..Ölüleri dirilten İsa, benim meş’alemdir..

Kim demiş ki günüm geçmiş..En yeni, en çağdaş benim!..Kur’an mucizesiyle insanligi haşre kadar ısıtan, nura garkeden Hazreti Peygamber’in ümmetinden bir erim!..Kimin bizden daha üstün bir başi, yol göstericisi vardır?..

Hakikat medeniyetinin işçisiyim..Hangi medeniyet, benim medeniyetimle boy ölçüşebilir?..İslam ülkesinin bir yurttaşıyım.. Onunla bir parça olmuşum..Bir ağaç gibi köküm onun derinliklerindedir. .Kim bizi ondan söküp atabilir?..Toprak bizi anlamiştir. Kim topraktan ayagimizi kesebilir?..

İslam milletinin bir ferdiyim! İslam şuurunun bir taşi,Islam duvarının bir tuğlasıyım.. Dünya durdukça duracak olan bir surun, bir duvarın parçası olarak kalacağım..Hangi rüzgâr beni bu duvardan, bu surdan koparabilir?..

Fazilet Devletinin kılıcı ve kalemiyim..Hangi inkar silahı silahımın önünde, hangi kara kelime sözlerimin önünde durma iddiasında bulunabilir?..

Düştüm.. Düşmeyi öğrendim..Kim benim kadar düşmenin anlam ve dehşetini bilebilir?.. Kötü düşmeye görsün; bütün kötüler ona yardımcı olur ve ayağa kaldırırlar.. Ama iyinin ayağa kaldırıcısı ancak Allah’tır..

Evet düştüm.. Suçum sebebiyle düştüm..Ama müslüman olan beni, Allah’ın tekrar ayağa kaldırmasına kim engel olabilir?..

Allah’ım! Bizi gurura saptırma!Bizi düşüşlerden koru! Sonsuz merhametinle koru! Bizi İslam nimetinden ayırma! Bizi senin öcünden koruyacak olan, yine senin bağışlayıcılığındır..

Bizi aslımıza, kendimize, kendi medeniyet çığırımıza, kendi öz samimiyetimize döndür!..Ruhumuzu arıt ve aydınlat! Öylesine arıt ve aydınlat ki; Doğu ve batı ondan ışık alsın. Muhyiddîn-î Arabî’ler, Mevlana’lar, Câmi’ler, İmam Rabbanî’ler yolunu sürdüren nesil, benim neslimdir..

Rabbim! Bu nesli sen yetiştir, sen terbiye et! Ezanlarımızı tekrar yükselt Rabbim! Çağın ufuklarını dolduracak kadar yükselt!

Amentümüz, insanlığın ruhunu bir ruhulkudüs gibi diriltsin!
Zulüm, materyalizm, putatapıcılık ve kötülügün her türlüsüyle savaşmada yardımını esirgeme!

Rabbim! Daralan ufkumuzu genişlet! Eski keskin görüşümüze kavuştur bizi! Eski keskin gönüllülüğümüze kavuştur bizi!
Batı ve doğunun ortasında Senin kılıcın olarak yükselt bizi!
Ortadogu’da, Asya’da ve Afrika’da, İslamin sancağını yükselt!
Hak, adalet, fazilet, doğruluk ve gerçeklik sancağını yükselt!

Ben müslümanım!
Kendi dar sınırımın değil, bütün insanlık sınırlarının türküsünü söylüyorum!
Allah izin verdigi müddetçe de söyleyecegim!

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Yorumlarınızı okudum ve sanırım hepiniz beni yanlış anladınız. Şunu ifade etmek istersem aceba çok mu fazla ileri gitmiş olurum. Bayanlar beğenilmek isterler, dikkatlerin onlar üzerinde olmalarını isterler. Ama inancımızda bu anlamda kendinize bakınız ama sadece eşleriniz için bakımlı olunuz demiyor muydu? O zaman neden bu şatafat. Ha bunda erkeklerin suçu yok mu elbette var. ama inanın bazen erkekler de tıkanıyor. Örtü kadına biçilmiş kefen değil kadına biçilmiş değerdir. İnsanların öncelikle bunun bilincinde olması gerekir. Kadınlar çalışmasın demiyorum evet kadınlar çalışsın ama uygun ortamlarda çalışsınlar. Manevi yapılarına zarar vermeyecek işyerlerinde çalışsınlar.
İlk yazdığım yorumumda şunu ifade etmiştim. Kadınlardan dolayı değil insanların birbirlerini daha iyi anlamaları gerekir. Bu nedenle eş seçimi de çok önemlidir.

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Burada şunu da paylaşmak isterim sizlerle niyetlerden bahseden birçok kardeşim oldu. Elbette niyetler çok önemli ister kadın olsun ister erkek eğer kendisini taşıyabiliyorsa ne mutlu o insana. Onun bulunduğu ortamda veya ortamlarda sıkıntı yaşamaz. Ama bütün bu durumların oluşmasının asıl basamağı bence inançtan geçmektedir.

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim tüm insanlığa güzellikler nasip etsin. Burada da kastım hem erkeklere hemde bayanlara. Çünkü bunlar birbirlerine ne çektirirlerse çektirsinler bir elmanın iki yarısı gibidirler ve birbirlerinden ayrı olamazlar.
Selam ve dua ile.

gul_sevgiliye

Kayıtlı Kullanıcı
RE: eskışehir

RE: eskışehir

evet genel olarak forumdaki tüm arkadasların goruslerıne katılıyorum; ama bu olaya farklı bı noktadan yaklasmak gerekırse benım uzerınde duracagım konu kendı kulturumuzde yada daha evrensel olarak bız erkeklerın yasadıgımız toplumda bıcok seye kadınlardan daha kolaylıkla ulasmamız, evet bız erkekler kadınlara gore gundelık yasamda daha avantajlıyız ve yasadıgımız toplum cıdden erkek egemen bır yapıya sahıp bazen ben kendı sahsıma soyle dusunuyorumkı kadınların bu tarz gıyınmelerını bu tarz hal ve hareketlerını katılmıyorum ama erkek egemen toplumun bır sonucu olarak kadınlar sadece kendılerını dısılıklerıyle ıspatlayacaklarını zannedıyorlar... bır cogumuz gundelık yasamın bır cok anında, işyerlerınde yada daha spekulatıf ortamlarda boyle kadınlara rastlamısızdır..konuyu uzatmadan soyleyebılırımkı ''belkı'' bu erkek egemen toplum yapısıının bır sonucu olabılır...

gul_sevgiliye

Kayıtlı Kullanıcı

daha demınde soyledıgım gıbı aslında benım anlatmak ıstedıgım erkek kadın ayrımından daha genel olarak bı ınsanlık sorunu kadınların bu tarz soylemlerının altında yatan sey yada bu tarz davranıslarının sebebı uzerıne parmak basmak ıstıyorum; buradakı arkadaslar ınsallah benı yanlıs anlamazsınız hepınıızın fıkırlerıne katılıyorum ınsallah anlatmak ıstedıklerımı anlatabılmısımdırr...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Yorumlarınızı okudum ve sanırım hepiniz beni yanlış anladınız. Şunu ifade etmek istersem aceba çok mu fazla ileri gitmiş olurum. Bayanlar beğenilmek isterler, dikkatlerin onlar üzerinde olmalarını isterler. Ama inancımızda bu anlamda kendinize bakınız ama sadece eşleriniz için bakımlı olunuz demiyor muydu? O zaman neden bu şatafat. Ha bunda erkeklerin suçu yok mu elbette var. ama inanın bazen erkekler de tıkanıyor. Örtü kadına biçilmiş kefen değil kadına biçilmiş değerdir. İnsanların öncelikle bunun bilincinde olması gerekir. Kadınlar çalışmasın demiyorum evet kadınlar çalışsın ama uygun ortamlarda çalışsınlar. Manevi yapılarına zarar vermeyecek işyerlerinde çalışsınlar.
İlk yazdığım yorumumda şunu ifade etmiştim. Kadınlardan dolayı değil insanların birbirlerini daha iyi anlamaları gerekir. Bu nedenle eş seçimi de çok önemlidir.
Konak kardeşim açıklamanız için çok tşk dünkü yorumunuz biraz sitemkari idi ama açıklayınca düzeldi sizin böyle düşünebileceğinize ihtimal vermiyordum yinede tşk allah razı olsun dua ile

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

s.a
YA ARKADAŞLAR NEYİ TARTIŞIYORUZ .BU DEVİRDR KADIN ERKEK OLMAK DEĞİL İNSAN OLMAK ZOR.İNSANLIĞINI KORUMAK ZOR.İNSAN MERTEBE MERTEBEDİR.BAZAN MELEKTE ÜSTÜN BAZAN HAYVANDAN AŞAĞI OLUR.BU İKİSİNE BİRER ÖRNEK VERECEK OLURSAK PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) VE EBU CEHİL VERİLEBİLİR.
ERKEĞİ ERKEK YAPAN KADINIDIR.ÖYLE KADIN VARDIRKİ ERKEĞİNİ ERKEKLİĞİNDEN UTANDIRIR.ÖYLE ERKEK VARDIRKİ KADININI CÜMLE ALEME MASKARA EDER.
BUNLAR KÖTÜ ÖRNEKLER .DİĞER TARAFTAN İNSAN GİBİ İNSAN LARDA VARDIR.EŞİNİ YÜCELTİR.RABBİM ONLARA KEVSERİN EŞSİZ LEZZETİNİ TATMAYI NASİP ETSİN.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
s.a
YA ARKADAŞLAR NEYİ TARTIŞIYORUZ .BU DEVİRDR KADIN ERKEK OLMAK DEĞİL İNSAN OLMAK ZOR.İNSANLIĞINI KORUMAK ZOR.İNSAN MERTEBE MERTEBEDİR.BAZAN MELEKTE ÜSTÜN BAZAN HAYVANDAN AŞAĞI OLUR.BU İKİSİNE BİRER ÖRNEK VERECEK OLURSAK PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) VE EBU CEHİL VERİLEBİLİR.
ERKEĞİ ERKEK YAPAN KADINIDIR.ÖYLE KADIN VARDIRKİ ERKEĞİNİ ERKEKLİĞİNDEN UTANDIRIR.ÖYLE ERKEK VARDIRKİ KADININI CÜMLE ALEME MASKARA EDER.
BUNLAR KÖTÜ ÖRNEKLER .DİĞER TARAFTAN İNSAN GİBİ İNSAN LARDA VARDIR.EŞİNİ YÜCELTİR.RABBİM ONLARA KEVSERİN EŞSİZ LEZZETİNİ TATMAYI NASİP ETSİN.
A S değerli kardeşim çok tşk ediyorum yorumlarınız ve konuya katkılarınızdan dolayı Rabbim sevabınızı yazsın inş dua ile

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Anlaşılmış olmak güzel. Rabbim kul hakkından dolayı bizleri hesaba çekmesin. Burada önemli olan kadın veya erkek hakkı değil veya bu bireylerin karşılaştığı zorluklar değil burada işin özü aslında kul hakkına riayet etmekten geçer.
Selam ve dua ile.

tayyar

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ülkemizde erkek olmak

RE: ülkemizde erkek olmak

rahman ve rahim olan allahın adıyla.Kimseyi suçlamak için söylemiyorum fakat genelde bazı bacıların feministliği tutmuş rüzgardan çok etkilenmişler anlaşılan sizin eşiniz geleneksel bir erkek tipine uyuyor diye tüm erkekleri genellemeniz yanlış buna dilimizde yargısız infaz denir.ben dinimizin emrettiği şekilde dinimi yaşamya ve eşimede öyle davranıyorum.çünkü benim kahvehane alışkanlığım yok sonra mesala sobayı ben yakarım zor işleri de kendim yaparım çamaşır bulaşık desen makine ile bu sorun çözülüyor.Evde eşime bir yemek pişirmek kalıyır onaduda yapsın.Eşime şiddetde uygulamayorum.hatta sigara alışkanlığım yok şunu diyebilirsiniz çevremdeki dindar öğretmenlerde en az benim kadar veya daha fazla eşine yardım ediyor.hak hukuk bilen kim olursa olsun kimseye haksızlıketmez.günümüzde erkek olmak kolay değil aksine çok zor.anlayana.allaha emanet olunuz.selam ve dua ile.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt