Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜNLERDEN BİR GÜN KURBAĞA YARIŞI DÜZENLENMİŞ!!! (2 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lana

Kayıtlı Kullanıcı
YETER...DELİYİM DELİ!

YETER...DELİYİM DELİ!

Öyküler düştü payıma, sen değil…
Gözlerimin neden ağladığını unuttum.
Muhabbetimin harcına şeytan ipliğini katmış, fark etmemişim.
Kimi ne için sevdiğimi şaşırdım.
Sendin ya “sevgili” dediğim, sevgili diye diye seni unuttum…
Gel, desem gelmeyeceksin.
Susuyor dilim…
Yalancıyım, zoraki sevdim seni.
Sevince bildim sevmek gerektiğini.
En büyük günahım bu…
Ne var ki müptelayım!
Artık ne sende çare ne sensizlikte.

Yüreğime marazlar doluştu.
Bütün bütün düşmedin de içime, düştüğün yerleri parçaladın.
Yok etseydin daha hafif gelirdi…
Yetti sızılarım, aylaklıklarım!
Yüzüne bakacak kadar utanmazım.
Seni sevecek kadar mecnun.
Nereye kaçıyorum sanki?
Koştuğum kucak senin, geçtiğim toprak senin.
Kısır döngülerden bunaldım.
Yeter!
Bunca bilmeye bunca unutuşla ben ancak deliyim deli!

Şah damarımda senin sesin: tık… tık… tık…
Bakıyorum her şeyde seni görüyorum.
Bir ses çınlıyor kulaklarımda: “Levlake levlak lema halektü eflak!”
Yarım bırakıyorum her şeyi artık.
Kalemi kırdım, gönlümü kırdım, ömrümü kırdım
Tam ortasından…

Alıntıdır...(corn-poopy kardeşime tşkler)

god one

Kayıtlı Kullanıcı
RE: YETER...DELİYİM DELİ!

kardeşim paylaşımın için saol.allah razı olsun

lana

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleyküm kardeşim saolun ecmain inşaAllah selametle kalın...B)

yellow62

Kayıtlı Kullanıcı
RE: hayırlı sabahlar

RE: hayırlı sabahlar

ne güzel ve anlamlı hikaye.duygulu ve ders vericiydi.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: MAVİ GÖZLER...

kardeşim ya ne kadar güzeldi.sonunu okuduğumda çok etlikendim...çok anlam içerikli bir yazı olmuş.paylaştığın için sağolasın.Allahım razı olsun.selam ve dua ile.

temmuzgunesi

Kayıtlı Kullanıcı

EVET GERÇELTEN ÇOK GÜZEL OLMUŞ YAZIDAN ÇOK ETKİLENDİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN BİZ MÜKMİNLERLE PAYLAŞTIĞIN İÇİNB)

yelda

Kayıtlı Kullanıcı

teşekkür ederim

lana

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleyküm kardeşim çok güzel bir paylaşımdı Allah razı olsun selametle kalın...B)

himmet

Kayıtlı Kullanıcı

s.a emeğin için Allah razı olsun kardeşim.hikaye çok ders verici ve etkileyici.selam ve dua ile...

yelda

Kayıtlı Kullanıcı
silemedim,beyaza boyadım sadece...

silemedim,beyaza boyadım sadece...

Silemedim, beyaza boyadım sadece....

Ellerimi teslim ettim klavyenin tuşlarına..Yüreğim, nereye hangi harfi koyarsa; ellerim takipçisi olacak bu yazının..içimden geldi ve asla geriye dönüp değişiklik yapmayacağım..Uzun süredir inime çekilmiştim..yazacak o kadar şey varken bir süre ara vermeyi daha doğru buldu yüreğim. Bir tür feragat anlaşması sanırım.
Gölgelerin peşinden koşarken, aslımı nerede kaybettiğimi bilmiyorum.Kim bilir, birinin gölgesidir belki; Uçurumun kıyısına itildiğim grileşen anlarım da oldu ama siyaha boyanmadan sıyrılmayı bildim..ve eğer renkler konuştu ise aldım beyaz kalemi elime.. beyaz olmasaydı, anlamların buzlaşan kalıplarının ağır yükünü taşıyamazdım.Şimdi mutluyum işte..

Sevdamı boyadım, çırpınan bir yürek kalmıştı geride, dakikada kaç kere attığını sayamadığım koca bir yürek..üzüntüleri sığdıramadığım günlerin ardında, lekelemeden yaşatmaya çalıştığım yüreğim..

Öyle yorulmuştu ki son atışların heyecanı vardı.KIYAMADIM.

Boyadım seni de sevdam bu sana son güzelliğim!.

Bugüne kadar hiç, alçak kapıların güzelliği tercihim olmadı ki..'Sevdan uğruna kapıları yumruklamaz mısın?diye sormuştun.Gümbürdeyen davul seslerinden bir haber bir sağıra yumruk sesleri ne fayda..Sonra, düşündüm, ben yumrukladıkça alçaldı altın sırmalı kapılar; demir parçasına döndü tokmaklarıyla..

KIYAMADIM.. Bembeyaz bir fona yerleştirdim bu sevdayı, beyaz kalemlerle üstünden geçtim.Resim mi yaptım, yazı mı yazdım, yoksa yazgıma mı baktım bilmiyorum; tek bildiğim silmeyip sadece beyaza boyadığım...

tween

Kayıtlı Kullanıcı
RE: silemedim,beyaza boyadım sadece...

:|:|:|

fidan

Kayıtlı Kullanıcı

PAYLAŞIM İÇİN ALLAH RAZI OLSUN AMA PEK BİŞEY ANLAMADIM DERSEM:( NE MUAMELESİ GÖRÜRÜM ACABA A.E.O.

HEVES

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm kardeşim gerçekten çok güzel bi hikaye emeğine sağlık..Allah razı olsun....

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BANA DOKUNMAYAN YILAN

değerli kardeşim senin yavrun çocukluğuyla bunun farkında benim müslüman kardeşim koca aklıyla bunun farkında değil haladaha marifetmiş gibi cococola vb ürünleri alıyor ve bitaneden ne olur diyor unutmayalımki bir lira dahi olsa onlara yaptığımız her katkı kazanmalarına vesile olduğumuz her lira bize acı olarak dönecektir selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
gerçek anlamda sevenlere SEVMEK

gerçek anlamda sevenlere SEVMEK

Sevmek inanmaktır. Sevmek yaşamaktır. Sevdiğini kendisi gibi, kendinsinden de fazla duyumsamaktır. Sevmek sevdiği olmaktır. Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur. Sevmek paylaşmaktır. Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir. Ki tek kalp olunsun.

Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır. Vazgeçiş de yoktur sevgide. Yaşandıkça yaşıtılır sevilen. Ama kimi zaman için sevgili için kimi zamansa sevginin bir gereği olarak saklanır bu aşklar. Vazgeçiş yoktur, vazgeçmiş gibi görünmek vardır o yüzden. Sevmekte istemek yoktur.

Sevgilinin olduğu yerde son bulur istekler. Birşey varsa istediğin bu senin için değil, sevgili için isteğindir. Ondan O'nun adına istersin. O'nu daha sonsuz sevebilmek için istersin, sevme özgürlüğünü istersin. İstersin ama bir gün gelir bu isteklerde son bulur. Kendinsinden istersin artık.
Sevgiliyi sonsuz kılmak istersin. Sonsuzluğa götürmek, onunla sonsuzluğa varmak istersin. Bu yolda sevgili olur mu? olmaz mı bunu sevgilinin isteği belirler. Sevmek sevgiliden sevgiliyi istememeyi öğrenmektir. Sevmek sevgiliyi sevgili olmadan sevmektir.

Sevmek; sevmek istemektir. Sevmek beklemektir. Beklentilerin bulduğu bir duraktır o. Öyleki tüm gerçekler, tüm dünya silinir gider. Ne O'ndan anlaşılmayı beklersin, ne onun Leyla, ne Mecnun,olmasını. Beklediğin birşey yoktur sevmeyi becermek dışında.

Sevmek gücenmemektir. Sevmek sevgililerin hiçbir sözüne üzülmemeyi öğrenmek demektir. Sevgilinin ölüm hançerine bile hayır dememektir sevmek. Onun vuruşuna, onun tokadına alınmamaktır. Sevgiliden gelen her hareketi ve her sözü kabullenmektır. İhanetlere, hainliklere bile özülmemektir. Kendi elleriyle kalbini bir bıçak avcuna koymaktır. Sevmek, sevmek ölmektir.
Sevmek, ölmesini bilmektir. Sevgili için yaşamaktır. Onun eli, kolu, kalbi, gözü olmaktır. Ama onun artık birşeyi olmadığı bir zaman ölmesini bilmektir. Sevmek vermektir. Sevmek sevdiği için almasını bilmektir. Almaya yemin ederek vermektir. Ama almalarda kurtaracaksa sevgiliyi almasını bilmektir, sevmek.
Sevmek, tükenmektir. Sevmekten ölürken tekrar varolmaktır, o sevgiden. Sevmek sevgilinin gel deyişine hayır demektir. Sevgilinin aşkıyla boğuşurken, yüzerken o aşk denizinde sevgilinin uzanan eline hayır demektir. Sevgilinin bakan gözlerine bakmaktır, sevmek. Ağlayan gözlere şefkat ve tebessümle yanıt vermektir.

Sevmek, sevgili olmaktır. Sevgilinin yüzündeki gülücük olmaktır. Onu yaşamaya döndürecek bir damla su olmaktır. Sevmek sevgilinin limanı olmaktır. Sevmek sevdiğinin canı olmaktır. Onun ölümü isteyebileceği canı olmaktır.

Sevmek, yangın olmaktır. Yanmaktır, kor olmaktır. Dağ olmaktır, everen olmaktır. Herşey olmaktır, hiç olmaktır. Alev olup girmektir gönüllere. Sevmek yürümektir gönüllerde. Sevmek, güvenmektir. Sevmek onaylanmaktır. Sevmek sevgiliye bir nefes gibi, bir ses gibi yakın olmaktır.Sevmek çok ötelerde olsa bile yaşamak ve yakın olmaktır sevgiliye.

Yalınlıktır, doğallıktır, özdenliktir sevmek. Yalansızlık, içtenlilik, ölümsüzlüktür sevmek. İlk insanın, Havva'nın Adem'in saflığını ve temizliğini, çoçuk masumluğunu taşımaktır sevmek. Gözyaşı olmaktır, yağan yağmur olmaktır. Bir sonbahar mevsiminin sarı yaprağı gibi yalnız olmaktır, sevmek.Sevgilisizken sevgiliyi sevmektir

Sevmek üşümektir. Sevgilinin yokluğuna üşümektir. Sevgiliyle herşeyi göze almaktır, sevmek. Ki sevgilinin olduğu cehenneme yürümektir. Sevgilinin olmadığı Cennete de girmemektir sevmek. Sevmek sevgiliyi cennet etmektir.

Sevmek bir olmaktır. Sevmek yaşamaktır. Ve sevmek inanmaktır. Sevmek bir başkasının hayatını yaşamaktır. Sevmek sevmesini haketmektir. Sevmek, sevgilinin baktığı yerde, sustuğu yerde olmaktır. Sevmek sevgilisiz geçen gecelerin sabahına varmaktır. Sevmek saz benizli sabahlarda yaşamaktır sevgiliyi.

Sevmek sevmesini bilmektir.
Sevmek ölmesini bilmektir.
Sevmek sevmek olmaktır.
Aşk olmaktır.

AŞK bir kere sevmektir. SEVMEK aşkın kendisi olmaktır.

konak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: gerçek anlamda sevenlere SEVMEK

"Sevmek, sevilmek" çok özel sözcüklerdir. Güzel ifade etmişsiniz. Bende bu hususta birkaç satır karalamak isterim izniniz olursa.
Sevmek sevdiğini Allah sevgisiyle sevmektir. Sevgiliyi de Rabbe götüren yol olmaldır.
Acı çekmek ve acılara göğüs germektir. Sevgilinin gözlerinde kendini görmek, kendi gözünde de sevgiliyi bulmaktır. İyi günün düşmanı, kötü günün dostu olmaktır sevmek. Yarına koşma ümididir sevmek. Sırat köprüsünde evet o önemli günde o köprüde el ele tutuşmaktır sevmek. Kısaca sevmek Yaradana gitmektir.
Günümüzde bu sevgiyi bulan ve yaşayan var mıdır bilemem ama bence çok zor...
Selam ve dua ile...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

çok güzel anlattınız tşk ederim sevgi fedakarlıktır sevmek vazgeçmektir sevmek yok olmaktır sevmek sabırdır sevmek rabbine kavuştuğu gün rabbinden dilemektirherşeyin hayırlısı olsun insanımızı gerçek sevgiler kuşatsın inş

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Bu konu ile ilgili çok şey yazıldı çok söylendi. Ama malesef o kadar farklı bir kitle oluşturmuşlar ki anlatılmaz. Sohbetinizde söylediğiniz zaman sizden daha fazla karşı çıkar bu sermayedarlara ama yarım saat sonra bir alışveriş merkezinde karşılaştığınızda sepetinin eleştirdikleriyle dolu olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla ne yapacağınızı bilmez onların pişkin pişkin gülüşlerini izlersiniz. "Eğer bugün ülkemizde bana dokunmayan yılan bin yaşasın" felsefesi yaygın olmasaydı ne vurguncular ne de kapkaççılar olurdu. Rabbim hepimizi ıslah etsin.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

zaten insanımızın sözü ve özü bir olsaydı bu sözü konuşur olmazdık hala evet sözde başka özde başka olanlar bu vebali ödeyemezler

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun B)

Her zulmü kabullenmek yeni zulümler doğurur. O yüzden her zaman için haksızlığın zulmün karşısında olmalıyız. Dinimizde bunu emrediyor.

Yolumuz İslam mücadelemiz de hak olsun kardeşlerim.

HoşcakalınızB)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt