Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gülelim mi? (1 Kullanıcı)

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
...borç...

...borç...

BORÇ VE ÖMÜR Borçları boynunu aşan bir adam hastalanarak yatağa düşer. Hali fenalaşınca -Ya Rabbi, borçlarımı ödemedikçe benim canımı alma! diye yalvarmaya başlar. Yanında bulunan şakacı bir dostu atılır -Hay kurnaz hay nasıl da çıkarını bilirsin, borçlarını ödemek için sana daha bin yıllık ömür yetmez. Not: "Borç iyi güne kalmaz" ata sözünü hatırlamalı. Peygamber efendimizin borçlunun borcu ödenmeden cenaze namazını kılmadığı bilinmeli. Borç yapmamaya çalışmalı.Mecburen yapılırsa çok çabuk ödemeye bakmalı.

ALLAHA EMANET OLUN MÜMİN KARDEŞLERİM.....

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
BORÇ VE ÖMÜR Borçları boynunu aşan bir adam hastalanarak yatağa düşer. Hali fenalaşınca -Ya Rabbi, borçlarımı ödemedikçe benim canımı alma! diye yalvarmaya başlar. Yanında bulunan şakacı bir dostu atılır -Hay kurnaz hay nasıl da çıkarını bilirsin, borçlarını ödemek için sana daha bin yıllık ömür yetmez. Not: "Borç iyi güne kalmaz" ata sözünü hatırlamalı. Peygamber efendimizin borçlunun borcu ödenmeden cenaze namazını kılmadığı bilinmeli. Borç yapmamaya çalışmalı.Mecburen yapılırsa çok çabuk ödemeye bakmalı.

EsSelamunAleyküm Kardeşim ;
Rabbim cümlemizi borcun her türlüsünden-yükünden kurtarsın inşaAllah..Elinize-emeğinize sağlık..Allah(CC) razı olsun.. Selam ve dua ile AllaH(CC)'a emanet olunuz..

cennet yolcusu

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm hülya abla rabbim razı olsun rabbime emanet olun selam ve dua ile:H

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ELLERİNE SAĞLIK ALLAH RAZI OLSUN RABBİME EMANET OLUN

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
EsSelamunAleyküm Kardeşim ;
Rabbim cümlemizi borcun her türlüsünden-yükünden kurtarsın inşaAllah..Elinize-emeğinize sağlık..Allah(CC) razı olsun.. Selam ve dua ile AllaH(CC)'a emanet olunuz..

S.ALEYKÜM TALİP AMCA..

DUANA AMİN AMİN AMİN....

RABBİM SİZDENDE RAZI OLSUN İNŞALLAH..

A.E.OLUN DUA İLE..

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Birde Sünnetimi Terk Edeyim...

Birde Sünnetimi Terk Edeyim...

- Bir de sünneti mi terk edeyim?
Adamın biri oruç tutmaz, sahura kalkarmış.Hanımı;
"-Yahu oruç tutmuyorsun niye sahura kalkıyorsun?" diye sorunca adam cevap verir;
"-Hanım, farzı terkettiğim yetmiyoruş gibi birde sünnetimi terk edeyim?"
Not: Farzları olmayanın nafilesi de yoktur.

HAYIRLI AKŞAMLAR...MÜMİN KARDEŞLERİM....A.E.OLUN DUA İLE....

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum hayirli aksamlar benim bir sorum var buraya devamli yaziyorum fakat kimse bana cevap yazmiyor gürönmöyormu yoksa yoksa beni aranizda gürmekmiistemiyorsunz lötfen bir aciklama bekliyorum ALLAHA emanet olun
S.A KARDEŞİM O NASIL LAF GÖRMEYİ TABİKİ ÇOK İSTERİZ AMA RASTLAMADIM BÖYLE DÜŞÜNME ALLAH A EMANET OL.

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Elimde Olsa Islam üzerine Eğitim Almayi Isterdim Taa çekirdekten Hafiz Olmayi Ve çok Iyi Arapça öğrenmeyi Isterdim Veveve En önemlisi Allah Yolunda şehit Olmayi Bin Canim Olsa Bininide Allah Yolunda Vermeyi Dilerdim Allah Rizasi Için Bana Dua Edin şehit Olarakölmem Için Rabbim Hepinizden Kat Kat Razi Olsun Hepinizin Muradini Inşallah Versin

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
DÜN ÖLDÜ..
BUGÜN İSE YENİ BİR FIRSATTIR.
ALLAHIM BİZLER HAKKIMIZDA NE HAYIRLISI İSE ONU VERSİN.
O İŞİNİ BİLİR.................... SELAMETLE.

hacer_80

Kayıtlı Kullanıcı
ah ah arkadaslar elimde o firsatlar olsa neler yapmazdimki..once namazlarima cok oncelerden baslamak isterdim..dinimi cok iyi ogrenmek isterdim..hatalarimi telafi etmek isterdim...okulu bitirmek isterdim..varda var yani... insaallah bundan sonra elimden geldigi kadar ALLAH CC bize farz kildiklarini yaparim..:H

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
elimde fırsatım olsaydı eğer ilk önce örtünmek isterdim.çünkü şuanda tek istediğim şey bu.ban dua edin.ALLAH(C.C) hepinizden ve hepimizden razı olsun

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
elimde fırsatım olsaydı eğer ilk önce örtünmek isterdim.çünkü şuanda tek istediğim şey bu.ban dua edin.ALLAH(C.C) hepinizden ve hepimizden razı olsun

Yüce Allah kadınlara da şöyle emretmiştir:
"Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar. Irzlarını korusunlar. Görülmesi tabii olan yerler hariç ziynet yerlerini açmasınlar. Baş örtülerini yakalarının üzerine kadar salsınlar. Ziynet yerlerini izin verilenler dışında kimseye göstermesinler. Bir de ayak bileklerine taktıkları gizli süsler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler, (önceki kusurlarınızdan dolayı) hepiniz Allah'a tövbe edin. Böylece korktuğunuzdan emin, umduğunuza nâil olursunuz." Nûr 24/31
Elmalılı Hamdi Yazır (rah) meşhur tefsirinde der ki:
“Bu âyette emredilen şudur: Kadınlar başlarını, saçlarını, kulaklarını, boyunlarını, gerdanlarını ve göğüslerini açık tutmayıp anlatıldığı gibi güzelce örtünsünler. Bunun için onu temin edecek baş örtüsü kullansınlar. Cahiliye (İslâm öncesi) kadınları da hiç baş örtüsü kullanmaz değillerdi. Fakat yalnız enselerini bağlar veya arkalarına bırakırlar, yakaları önden açılır, gerdanları ve gerdanlıkları açık olurdu, ziynetleri görünürdü.
İslâm önce açıklığı yasaklamıştır. Sonra, kadınların başlarını örtüp başörtülerini yanları ve göğüsleri üzerine sarkıtmasını emretmiştir. Böylece sadece tesettürün farz oluşu değil, aynı zamanda onun ne şekilde olacağı da gösterilmiştir. Kadın edep ve nezaketinin en güzel ifadesi bundadır.”
Kadınlara örtüyü emreden ikinci âyet şudur:
"Ey peygamber! Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle, evlerinin dışına çıkarken cilbâblarını (dış elbiselerini) üzerlerine alsınlar. Bu, onların tanınması ve incitilmemesi için en uygunudur. Allah çok affedici ve çok esirgeyicidir." Ahzâb 33/59

RABBİM GÖNLÜNÜN MURADINI VERSİN A.E.O

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt