Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DUAYI ASLA TERK ETMEMEK (2 Kullanıcı)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUAYI ASLA TERK ETMEMEK

deren75 yazdı:
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyler30; dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

AMİN...

AMİN AMİN ALLAH SİZ KARDEŞİERİMDEN RAZI VE HOŞNUT OLSUN ALLAHIM SANA SONSZUZ
HAMD VE ŞÜKÜRLER OLSUN BİZLERE BU DİN KARDEŞLERİMİZİ BAHŞETTİĞİN İÇİN ELHAMDÜLİLLAH ŞÜKÜR

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: DUAYI ASLA TERK ETMEMEK

umeyye yazdı:
deren75 yazdı:
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyler30; dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

AMİN...

AMİN AMİN ALLAH SİZ KARDEŞİERİMDEN RAZI VE HOŞNUT OLSUN ALLAHIM SANA SONSZUZ
HAMD VE ŞÜKÜRLER OLSUN BİZLERE BU DİN KARDEŞLERİMİZİ BAHŞETTİĞİN İÇİN ELHAMDÜLİLLAH ŞÜKÜR

amin. Allah razı olsun

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
elıne koluna sağlık
cok guzel ızah edılmış
bazen derız kı dualarımız kabul olmuyor mu dıye halbukı vaktı saatı varmış
allah dualarımızı kabul etsın
allaha emanet ol

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamunaleykum
elıne koluna sağlık
cok guzel ızah edılmış
bazen derız kı dualarımız kabul olmuyor mu dıye halbukı vaktı saatı varmış
allah dualarımızı kabul etsın
allaha emanet ol

Ve aleyküm selam Gülnisa hocam... Kabul vakitleri dışındaki zamanlarda da dua etmenin bambaşka bir feyzi ve güzelliği var..Motivasyon ve moral oluyor:) İlla ki beklentiler olsun diye değil sadece Rahman c.c'ye daha da yakınlaşma vesilesi olarak ve ibadet tadında o güzelliği yaşamak için inşallah..Rahman c.c hakkımızda hayırlı olan dualarımıza icabet buyursun inşallah..Allah c.c sizden de ebeden razı olsun. B) En Emin'e emanetsiniz..Selam ve dua ile..:H

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
güzel bir paylaşım Allah razı olsun

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim Allah razı olsun emeğine sağlık ... Dua çok ayrıntılı biçimde çok güzel anlatılmış ... Duasız üşür yürekler Allah(c.c.) dualarımızı kabul etsin inşallah ... selam ve dua ile kal ...

Lebbeyk. Allahümme Lebbeyk. Lebbeyk la şerike leke lebbeyk. İnnel hamde ve’n-ni’mete vel mülke leke la şerike lek:
Buyur emret, ey varlığı mutlak lazım olan Allah’ım, emrine hazırım ve ilahi iradene itaat ederim. Senin benzerin ve ortağın yoktur.

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
s.a

s.a

elinize sağlık.eşimle hayırlısıyla barışmam niyetiyle 33 FETİH SURESİ başlattık.eğer gönül rızanız olursa sizinde nefesinizin olmasını isterim.selam ve duayla....

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
elinize sağlık.eşimle hayırlısıyla barışmam niyetiyle 33 FETİH SURESİ başlattık.eğer gönül rızanız olursa sizinde nefesinizin olmasını isterim.selam ve duayla....

Ve aleyküm selam kardeşim. Rabbimiz c.c hakkınızda hayırlısını versin, daimi huzur ve mutluluk bahşeylesin.. 3 tane okuruz inşallah..Rahman c.c kabul eylesin..Rabbimize emanet olun.Selam ve baki dua ile inşallah..B)

s.s.s

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RAZI olsun kardeşim.:gulegule

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamun aleyküm kardeşim Allah razı olsun emeğine sağlık ... Dua çok ayrıntılı biçimde çok güzel anlatılmış ... Duasız üşür yürekler Allah(c.c.) dualarımızı kabul etsin inşallah ... selam ve dua ile kal ...

Lebbeyk. Allahümme Lebbeyk. Lebbeyk la şerike leke lebbeyk. İnnel hamde ve’n-ni’mete vel mülke leke la şerike lek:
Buyur emret, ey varlığı mutlak lazım olan Allah’ım, emrine hazırım ve ilahi iradene itaat ederim. Senin benzerin ve ortağın yoktur.

Ve aleyküm selam kardeşim. Allah c.c sizden de her daim razı olsun inşallah..Sağolunuz. Değerli katkınız ve yorumunuz için teşekkür ederim..Dualar olmazsa ne ehemmiyetimiz var ki? O olmadan da yüreklerimiz üşüyor gerçekten.. Yüreklerimizin ilacı ve süruru..Allah c.c hakkımızda hayırlı olan dualarımıza icabet buyursun inşallah..Amin..Rabbimize emanet olun kardeşim.Selam ve dua ile.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

ALLAH(cc) RAZI OLSUN..

EsSelamuAleykümVeRahmetullahiVeBerekatuhu Aliye Yeğenim..

"Allah(CC)'ım Peygamber Efendimiz(SAV)'in Sen'den dilediği her hayrı bende dilenirim..Sana sığındığı her şeyden de ben de Sana sığınırım..amin.."

Dualarınız olmasa ne değeriniz olurdu ki ?..

buyurmuş Rabbimiz..inşaAllah kendi nefislerimize dua eden dillerimiz birbirlerimiz içinde her daim duada olur ümidiyle..
Allah(CC) razı olsun yeğenim..Cum'a'nız mübarek olsun..selamlar kardeşime ve yarenlere de inşaAllah..
Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
EsSelamuAleykümVeRahmetullahiVeBerekatuhu Aliye Yeğenim..

"Allah(CC)'ım Peygamber Efendimiz(SAV)'in Sen'den dilediği her hayrı bende dilenirim..Sana sığındığı her şeyden de ben de Sana sığınırım..amin.."

Dualarınız olmasa ne değeriniz olurdu ki ?..

buyurmuş Rabbimiz..inşaAllah kendi nefislerimize dua eden dillerimiz birbirlerimiz içinde her daim duada olur ümidiyle..
Allah(CC) razı olsun yeğenim..Cum'a'nız mübarek olsun..selamlar kardeşime ve yarenlere de inşaAllah..

Selam ve baki dualarım ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

Ala Resulina ve aleyküm selam ve rahmetullahi ve berekatühü kıymetli ve cana hitap Talip Amcam, Rabbimiz c.c sizden de ebeden razı ve memnun olsun, yazan ellerinize ve o güzel yüreğinize sağlık olsun inşallah.. Teşekkür ederim yorumunuz için. Biz de sizin ve kıymetli ailenizin mübarek Cuma gününüzü tebrik ediyor, Rabbimizden hayırlara vesile kılmasını ve bu mübarek Cuma gününde dualarınıza icabet buyurmasını diliyoruz. Dualarımızda daimsiniz kıymetli amcam.. Dostlarımın, arkadaşlarımın (İran'dan da biliniyorsunuz artık) ve kardeşinizin de size baki selam ve duaları var..Onun da acizane dualarındasınız.. O da sizin yazılarınızı takip ediyor çünkü:)... Rabbimiz c.c yar ve yardımcınız olsun..Rabbimize emanetsiniz..Selam, dua ve saygılarım ile..B)

askerım

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşlerim duada olmasa ne olur halimız

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt