Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DUAYI ASLA TERK ETMEMEK (1 Kullanıcı)

dolunayhilal

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DUAYI ASLA TERK ETMEMEK

HARİKA Bİ YAZI OLMUŞ TABİ ANLAYANA

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

peygambersevdalisi yazdı:
kardeşlerim Allah razı olsun bizi aydınlattığnız için...
Şanı Yüce Allahım sizleri zor durumda bırakmasın sıkıntılarınızı gidersin Sizin elinizden insanlara hayr yöneltsin Allah'a Emanet Olunuz...

amin amin inşallah.. rabbim razı olsun bu güzel dualarınız için..rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah.. selametle kalın

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM CANIM KARDEŞİM,RABBİM RAZI OLSUN SENDEN İNŞ...
EMEĞİNE, GÜZEL YÜREĞİNE SAĞLIK..RABBİM YAPTIĞIMIZ BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLESİN İNŞ..SELAMETLE KAL KARDEŞİM..ALLAH'A EMANET OL..DUA İLE İNŞ..;)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

erdal yazdı:
S.A...

RABBİM SİZLERDEN RAZI OLSUN....

BU KADAR YOĞUN İŞLERİMİN ARASINDAN FIRSAT BULUP SİTEDE BİRAZ OKUMA FIRSATI

YAKALADIM...NE KADAR FAYDALI BİLGİLERİ TEKRAR HATIRLAMAK,BAZILARINIDA ÖĞRENMEK

FIRSATI BULDUM....RABBİM CÜMLENİZDEN RAZI OLSUN...A.E.O.

ve aleyküm selam, sağolasınız.. okuyup zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. rabbim sizlerden de razı olsun inşallah.. selametle kalın.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

metfamu yazdı:
S.A. ALLAH RAZI OLSUN

Duâ, düşen yıldırımların zarar vermemesi için di­kilen paratoner (siper-i sâika) gibidir. Müslüman bir kul, ihlâs ile ellerini açarak yüce Rabbimize yalva­racak olursa, bu yakarış sebebiyle gelecek felâket geri çevrilir.

ÇOK GÜZEL İFADE EDİLMİŞ.RABBİM DUA ETME NİMETİNDEN BİZLERİ MAHRUM ETMESİN.ÇÜNKÜ RABBİM İSTETİYORKİ VERECEK.ALLAHA EMANET OLUN

ve aleyküm selam ablam.. bizler bu değerli hazineyi hiçbir zaman kaybetmeyelim inşallah. Allah razı olsun güzel yorumunuz için. selametle kalın.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

m_muaz yazdı:
selamun aleykum...

Rahman razı olsun ..emeğinize saglık...yaptıgımız dualarımızı Rabbim inşaAllah hep kabul eder..selametle..

KÜÇÜK BİR ÇOCUK VE DUA

Deniz kenarina oturmus, gözlerinide ilerdeki bir noktaya dikmisti.
Belki de bir saattir öylece duruyordu.
Onun bu hâli, alisveris icin balikci sandallarinin kiyiya dönmesini bekleyen bir ihtiyarin dikkatini cekti.
Yasli adam, seke seke onun yanina gidip:
- Merhaba delikanli!. dedi. Bu gün deniz cok harika degil mi?
Kücük cocuk, basini cevirmeden;
- Ama rüzgarli, dedi. Topum denize düsünce sürükleyip götürdü.
Adam, cocugun yanina oturup:
- Eger biraz genc olsaydim, yüzüp onu alirdim!. dedi.
Ama simdi adim bile atamiyorum.
Kücük cocuk, ona cevap vermedi. Ve kiyidan uzaklasan topunu daha iyi görebilmek icin,
hemen yanindaki tümsege cikti.
Yasli adam, sakin bir ses tonuyla:
- Ümidini hicbir zaman kaybetme!. dedi. Bence dua etsen cok iyi olur.
Cocuk, büyük bir sevincle:
- Dua etsem topum geri gelir mi? diye sordu. Denize düstügü yeri bilir mi?
- Allah isterse eger, ona ögretir!. dedi ihtiyar.
Topun geri gelmese de, dualarin sevabi sana yeter.
Kücük cocuk, yasli adamin sözlerini biraz düsündükten sonra,
her okudugunda dedesinden bahsi kopardigi dualari ard arda siraladi.
Daha sonra da, topun dönmesi icin Allah’tan yardim istedi. Ama üzüntüsü azalmamisti.
O topa bir sürü para harcamis, bayram parasini bile ona katmisti.
Simdi artik tek sansi, bazen oldugu gibi, rüzgarin aniden yön degistirmesiydi.
Ama deniz cok büyüktü, topu ise kücücük.
Aksam üstü hava biraz daha sertlesti. Ve günes batmak üzereyken sandallar döndü.
Cocuk, eve gitmek istemiyordu. Bu yüzden de ihtiyarla birlikte oyalandi.
Yasli adam, hep ayni balikcidan alisveris yapardi.
Sonunda onu bulup:
- Aviniz insaAllah iyi gecmistir!. dedi Eger varsa, birkac kilo alabilirim.
Sandaldaki adam, bir kova icindeki baliklari gösterip:
- Zaten ancak o kadarcik tutmustum, dedi. Denizde “av” diye bir sey kalmadi.
- Dua etmeyi denediniz mi? diye atildi cocuk. Ümidinizi sakin kaybetmeyin!.
Balikci icin her sey tesadüftü.
Bunun icin de “rasgele” derlerdi. Ama simdi bir sey hatirlamisti.
Yillar yili unuttugu bir seyi. Cocugun yanaklarini oksarken:
- Dua ha!. diye mirildandi. O zaman tutar miydim?
- Tutamasaniz bile, dualarin sevabi size yeter, dedi cocuk. Bunu yeni ögrendim.
Balikci, böyle bir sözü ilk defa duyuyordu. Basini agir agir sallayarak:
- Ben de yeni ögrendim!. diye gülümsedi. Üstelik de kücük bir ögretmenden.
Cocuk, bu sözlerden cok hoslanmisti.
Artik topun gitmesine üzülmüyordu.
Yanindaki yasli adam ona bir göz kirparken,
balikci tekrar sandala yöneldi ve aglarin üzerindeki eski örtüyü acti.
Bir top vardi orada. Henüz islak oldugundan, isil isil parildayan bir futbol topu.
Balikci, onu cocuga uzatip:
- Ögretmenlerin hakki hic ödenmez!. dedi.
Bunu biraz önce denizde buldum!. Kücük cocuk, rüyada olmaliydi.
Hic beklenmedik seylerin yasandigi bir rüya.
Aceleyle saga sola bakindi. Ama her sey gercekti. Balikci da, sandal da, ihtiyar da…
Topu ise, iste ellerindeydi. Ona sikica sarilip:
- Bir daha benden izinsiz gezmek yok!. dedi.
Ya dua etmeseydim ne olurdun o zaman?

Dua en kiymetli bir Hazine bizim icin..
Biter diye korkmayin istediginiz kadar kullanin..öyle bir hazine ki sinirsiz ve karsiliksiz verilmis hemde..

ve aleyküm selam.. ellerinize sağlık.. dualara sıkı sıkı sarılmamızla ilgili çok güzel bir kıssaydı.. Allah razı olsun inşallah, yine güzel bir katkınız oldu.. emeğinize sağlık.Allaha emanet olun. selametle kalın inşallah.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKUM...

RABBİM SİZDENDE RAZI OLUR İNŞ..SELAMETLE...

Ebû Ümâme'den (Radıyallahu Anh) yapılan rivayetde şöyle an­latmıştır: "Resûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem, öyle çok duâ yaptı ki, ondan hiç bir şey ezberlenemedi. Ben:

Yâ Resûlellah! Öyle çok duâ ettin ki, ondan hiç bir şey ezberleyeme-dik, dedim. Bunun üzerine:

Bunların hepsini toplayan duayı size söyleyeyim mi? Şöyle söylersin dedi:

"Allahümme innî es'elüke min hayrın mâ se'eleke minhu nebiyyuke muhammedin (salallahu aleyhi ve sellem) ve ne'ûzü bıke min şerri mesteâzeke minhu nebbiyuke muhammedin (sallallahu aleyhi ve sellem) ve ente'l müsteânü ve aleyke'l-belâğu ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh."

"Allah'ım! Senin peygamberin Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sel­lem hayır olarak Senden neyi istedi se ben onu Senden isterim. Hangi kö­tülükten de Senin peygamberin Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem Sana sığınmışsa, biz de ondan Sana sığınırız. Sen yardım istenensin ve dilekler kendisine ulaştırılansın. Allah'dan başka kuvvet ve kudret sahibi yoktur."

Tirmizî. (Tirmizî demiştir ki, bu hasen garip hadistir.)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

deren75 yazdı:
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyler30; dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

AMİN...

SELAMÜN ALEYKÜM ABLAM..NE GÜZEL DUA ETMİŞSİNİZ.. ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH VE BU GÜZEL DUAYA DA CAN-I GÖNÜLDEN AMİN DİYORUM.. TEŞEKKÜRLER PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN. SELAMETLE KALIN.B)B)B)

beynelmilel

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)B)
B)B)
B)
B)B)B)
B)
B)B)
B)B)B)B)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

nigdeli yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM CANIM KARDEŞİM,RABBİM RAZI OLSUN SENDEN İNŞ...
EMEĞİNE, GÜZEL YÜREĞİNE SAĞLIK..RABBİM YAPTIĞIMIZ BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLESİN İNŞ..SELAMETLE KAL KARDEŞİM..ALLAH'A EMANET OL..DUA İLE İNŞ..;)B)

ve aleyküm selam güzel kardeşim.. sağolasın canım, okuduğun için ben sana teşekkür ederim. rabbim senden de ebeden razı olsun inşallah.. Allah dualarımızı kabul etsin ;)sen de rabbime emanetsin, Selametle kal.. hayırlı geceler.. ;)B)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

m_muaz yazdı:
SELAMUN ALEYKUM...

Ebû Ümâme'den (Radıyallahu Anh) yapılan rivayetde şöyle an­latmıştır: "Resûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem, öyle çok duâ yaptı ki, ondan hiç bir şey ezberlenemedi. Ben:

Yâ Resûlellah! Öyle çok duâ ettin ki, ondan hiç bir şey ezberleyeme-dik, dedim. Bunun üzerine:

"Allahümme innî es'elüke min hayrın mâ se'eleke minhu nebiyyuke muhammedin (salallahu aleyhi ve sellem) ve ne'ûzü bıke min şerri mesteâzeke minhu nebbiyuke muhammedin (sallallahu aleyhi ve sellem) ve ente'l müsteânü ve aleyke'l-belâğu ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh."

"Allah'ım! Senin peygamberin Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sel­lem hayır olarak Senden neyi istedi se ben onu Senden isterim. Hangi kö­tülükten de Senin peygamberin Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem Sana sığınmışsa, biz de ondan Sana sığınırız. Sen yardım istenensin ve dilekler kendisine ulaştırılansın. Allah'dan başka kuvvet ve kudret sahibi yoktur."

ve aleyküm selam,

bunu sık sık tekrarlayacağım :) teşekkür ederim, yine çok güzel katkıda bulunmuşsunuz... Rabbim yaptıklarınızın karşılığını cennetiyle versin inşallah.. güzel katılımlarınız için rabbim razı olsun inşallah.. Allaha emanet olun inş. hayırlı geceler, selametle kalın..

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
m_muaz yazdı:
SELAMUN ALEYKUM...

ve aleyküm selam,

bunu sık sık tekrarlayacağım :) teşekkür ederim, yine çok güzel katkıda bulunmuşsunuz... Rabbim yaptıklarınızın karşılığını cennetiyle versin inşallah.. güzel katılımlarınız için rabbim razı olsun inşallah.. Allaha emanet olun inş. hayırlı geceler, selametle kalın..

ne güzel..:)Rabbim cümlemizin mekanını cennet eyler inş..Allah c.c. sizdende razı olsun inş..selametle kalın...sizede hayırlı geceler ...

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm emeğinize sağlık Allah c.c. razı olsun selametle kalın s.a...

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

m_muaz yazdı:
aliye_aliye yazdı:
m_muaz yazdı:
SELAMUN ALEYKUM...

ve aleyküm selam,

ne güzel..:)Rabbim cümlemizin mekanını cennet eyler inş..Allah c.c. sizdende razı olsun inş..selametle kalın...sizede hayırlı geceler ...

amin, sağolasınız. selametle kalın inş. hayırlı günler:)

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

konu o kadar açık ve güzel anlatılmış ki kardeşim bize sadece RABBİM razı olsun demek kalıyor.ayrıca lise gençleri hakkında ki yazınızı eşim okumuş çok memnun oldu konudan.kendiside lise hocası olduğundan bu konunuza bir yazı yazacakmış.bu aralar yoğun sınavlar filan.fakat 1.dereceden ilgili olduğunu ve paylaşmak istediğini söylemişti bana.selametle..

metfamu

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
selamun aleykum...

Rahman razı olsun ..emeğinize saglık...yaptıgımız dualarımızı Rabbim inşaAllah hep kabul eder..selametle..

KÜÇÜK BİR ÇOCUK VE DUA

Deniz kenarina oturmus, gözlerinide ilerdeki bir noktaya dikmisti.
Belki de bir saattir öylece duruyordu.
Onun bu hâli, alisveris icin balikci sandallarinin kiyiya dönmesini bekleyen bir ihtiyarin dikkatini cekti.
Yasli adam, seke seke onun yanina gidip:
- Merhaba delikanli!. dedi. Bu gün deniz cok harika degil mi?
Kücük cocuk, basini cevirmeden;
- Ama rüzgarli, dedi. Topum denize düsünce sürükleyip götürdü.
Adam, cocugun yanina oturup:
- Eger biraz genc olsaydim, yüzüp onu alirdim!. dedi.
Ama simdi adim bile atamiyorum.
Kücük cocuk, ona cevap vermedi. Ve kiyidan uzaklasan topunu daha iyi görebilmek icin,
hemen yanindaki tümsege cikti.
Yasli adam, sakin bir ses tonuyla:
- Ümidini hicbir zaman kaybetme!. dedi. Bence dua etsen cok iyi olur.
Cocuk, büyük bir sevincle:
- Dua etsem topum geri gelir mi? diye sordu. Denize düstügü yeri bilir mi?
- Allah isterse eger, ona ögretir!. dedi ihtiyar.
Topun geri gelmese de, dualarin sevabi sana yeter.
Kücük cocuk, yasli adamin sözlerini biraz düsündükten sonra,
her okudugunda dedesinden bahsi kopardigi dualari ard arda siraladi.
Daha sonra da, topun dönmesi icin Allah’tan yardim istedi. Ama üzüntüsü azalmamisti.
O topa bir sürü para harcamis, bayram parasini bile ona katmisti.
Simdi artik tek sansi, bazen oldugu gibi, rüzgarin aniden yön degistirmesiydi.
Ama deniz cok büyüktü, topu ise kücücük.
Aksam üstü hava biraz daha sertlesti. Ve günes batmak üzereyken sandallar döndü.
Cocuk, eve gitmek istemiyordu. Bu yüzden de ihtiyarla birlikte oyalandi.
Yasli adam, hep ayni balikcidan alisveris yapardi.
Sonunda onu bulup:
- Aviniz insaAllah iyi gecmistir!. dedi Eger varsa, birkac kilo alabilirim.
Sandaldaki adam, bir kova icindeki baliklari gösterip:
- Zaten ancak o kadarcik tutmustum, dedi. Denizde “av” diye bir sey kalmadi.
- Dua etmeyi denediniz mi? diye atildi cocuk. Ümidinizi sakin kaybetmeyin!.
Balikci icin her sey tesadüftü.
Bunun icin de “rasgele” derlerdi. Ama simdi bir sey hatirlamisti.
Yillar yili unuttugu bir seyi. Cocugun yanaklarini oksarken:
- Dua ha!. diye mirildandi. O zaman tutar miydim?
- Tutamasaniz bile, dualarin sevabi size yeter, dedi cocuk. Bunu yeni ögrendim.
Balikci, böyle bir sözü ilk defa duyuyordu. Basini agir agir sallayarak:
- Ben de yeni ögrendim!. diye gülümsedi. Üstelik de kücük bir ögretmenden.
Cocuk, bu sözlerden cok hoslanmisti.
Artik topun gitmesine üzülmüyordu.
Yanindaki yasli adam ona bir göz kirparken,
balikci tekrar sandala yöneldi ve aglarin üzerindeki eski örtüyü acti.
Bir top vardi orada. Henüz islak oldugundan, isil isil parildayan bir futbol topu.
Balikci, onu cocuga uzatip:
- Ögretmenlerin hakki hic ödenmez!. dedi.
Bunu biraz önce denizde buldum!. Kücük cocuk, rüyada olmaliydi.
Hic beklenmedik seylerin yasandigi bir rüya.
Aceleyle saga sola bakindi. Ama her sey gercekti. Balikci da, sandal da, ihtiyar da…
Topu ise, iste ellerindeydi. Ona sikica sarilip:
- Bir daha benden izinsiz gezmek yok!. dedi.
Ya dua etmeseydim ne olurdun o zaman?

Dua en kiymetli bir Hazine bizim icin..
Biter diye korkmayin istediginiz kadar kullanin..öyle bir hazine ki sinirsiz ve karsiliksiz verilmis hemde..

s.a. Allah razı olsun muaz kardeşim çok güzel bi hikaye çocuklarımla beraber okudum çok beğendiler.inanın sonunda tüylerim ürperdi.dua herşey dua.onun için demiyormuki efendimiz devenin bağı dahi olsa Allah tan isteyin.Allaha emanet olun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

ATA_11 yazdı:
konu o kadar açık ve güzel anlatılmış ki kardeşim bize sadece RABBİM razı olsun demek kalıyor.ayrıca lise gençleri hakkında ki yazınızı eşim okumuş çok memnun oldu konudan.kendiside lise hocası olduğundan bu konunuza bir yazı yazacakmış.bu aralar yoğun sınavlar filan.fakat 1.dereceden ilgili olduğunu ve paylaşmak istediğini söylemişti bana.selametle..

selamün aleyküm abim.. çok mutlu olurum, çok sevindim bu güzel düşünceleriniz için.. Allah razı olsun..eşinize de saygı ve selamlarımı iletirseniz sevinirim. eşinizin, konuya katılımını da çok isterim.. Allah sizlerden de razı olsun inşallah.. selametle kalın..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt