Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DERDİMİ SEVİYORUM (3 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DERDİMİ SEVİYORUM

mavi72 yazdı:
ZERDA KARDEŞİM ALLAHIM SİZDEN BİNLERCE KERE RAZI OLSUN..ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
DEDİKLERİNİZE EKSİKSİZ KATILIYORUM...AMA SABRETMEK ÇOK ZOR...ANNENİZİ ÖNÜNÜZDE ERİYİP GİTTİĞİNİ GÖRMEK İNSANA ÇOK ACI VERİYOR...ALLAHIMA HİÇBİR ZAMAN İSYAN ETMEDİMM...ANNEMDE ÖYLE BİRÇOK ACI OPERASYONLAR GEÇİRDİ SIKINTILAR YAŞADI BİR KEREDE ALLAHA KARŞI OF YA DEMEDİ...
BENDE ANNEME ÖYLE SÖYLÜYORUM ALLAHIM SABRINI SINIYOR DİYORUM...
BİLMİYORUM AMA BUNA BENZER ÇOK BÜYÜK ACILARDA ALLAHA KAYITSIZ ŞARTSIZ SABREDEN BİR KULUN İMAN GÜCÜNÜN ÇOK KUVVETLİ OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.
değerli kardeşim rabbim cümlemizden razı olsun bizler elimizden geldiğince sıkıntılarımızı paylaşmak için varız bir nebzede olsa teselli edebilmek ümidiyle varız rabbim dayanma gücü ve sabırlar versin dua ediyoruz inş rabbim mükafatınızı versin inş dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

sevvalmina yazdı:
mavi72 yazdı:
ZERDA KARDEŞİM ALLAHIM SİZDEN BİNLERCE KERE RAZI OLSUN..ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
DEDİKLERİNİZE EKSİKSİZ KATILIYORUM...AMA SABRETMEK ÇOK ZOR...ANNENİZİ ÖNÜNÜZDE ERİYİP GİTTİĞİNİ GÖRMEK İNSANA ÇOK ACI VERİYOR...ALLAHIMA HİÇBİR ZAMAN İSYAN ETMEDİMM...ANNEMDE ÖYLE BİRÇOK ACI OPERASYONLAR GEÇİRDİ SIKINTILAR YAŞADI BİR KEREDE ALLAHA KARŞI OF YA DEMEDİ...
BENDE ANNEME ÖYLE SÖYLÜYORUM ALLAHIM SABRINI SINIYOR DİYORUM...
BİLMİYORUM AMA BUNA BENZER ÇOK BÜYÜK ACILARDA ALLAHA KAYITSIZ ŞARTSIZ SABREDEN BİR KULUN İMAN GÜCÜNÜN ÇOK KUVVETLİ OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

sabır etmek en güzeli yoksa dayanamazsın isyan edersin ben çok rahatsızlıklar yaşadım tam iyileştim derken ANNEM canım hastalandı ve doktorlar ömür biçti 2 ay dediler ****ürmediğimiz doktor kalmadı insan o kadar ümitsizliğe kapılıyoki canı o kadar yanıyoki o acıyı gerçekten yaşamıyan bilemez ama tam ümidimizi kestiğimizde bi doktor söylediler ona ****ürdük şuan şükürler olsun hayatda evet hastalığı tam geçmedi zamana ihtiyaç var ama yaşıyo ben inanıyorumki RABBİM senin annenede yardımcı olur ben şuna inandım ALLAH bu dünyada sevdiği kullarına çektirirmiş o yüzden sabret ALLAHIM ettiğimiz duaları duyuyo inşallahda kabul eder sen güçlü olki ANNENDE senden güç alsın ANNEN için çok dua etcem.dua ile
değerli kardeşim rabbim razı olsun daima rabbimzden ümitli olalımki oda bize yardımetsin rabbim her ikinizinde annesine acil şifa ihsan eylesin sizede sabırlar versin dua ile

mavi72

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAHIM SİZDEN BİNLERCE KERE RAZI OLSUN...ALLAHIM DUYUYOR BİZİ DUALARIMIZ KABUL EDER İNŞALLAH...ZERDA KARDEŞİM SİZİNDE ANNENİZİN RAHATSIZLIĞINA ÇOK ÜZÜLDÜM...ALLAHIM ACİL ŞİFALAR VERSİN İNŞALLAH..ALLAHIM BİZ KULLARINA ACISIN...DUALARIMIZI KABUL ETSİN SEVDİKLERİMİZDEN AYIRMASIN....

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mavi72 yazdı:
ALLAHIM SİZDEN BİNLERCE KERE RAZI OLSUN...ALLAHIM DUYUYOR BİZİ DUALARIMIZ KABUL EDER İNŞALLAH...ZERDA KARDEŞİM SİZİNDE ANNENİZİN RAHATSIZLIĞINA ÇOK ÜZÜLDÜM...ALLAHIM ACİL ŞİFALAR VERSİN İNŞALLAH..ALLAHIM BİZ KULLARINA ACISIN...DUALARIMIZI KABUL ETSİN SEVDİKLERİMİZDEN AYIRMASIN....
rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim ilgine çok tşk ederim ama rahatsız olan sevvalmina kardeşimin annesi ben onu söylemiştim rabbim cümlemize yardım etsin derdimi seviyorum yarab deyip şükr etmeyi nasip eylesin

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Dertlerini sevmeyen bireylerin üretebildikleri çareler var mıdır aceba. Biryerde derdimizi sevsek te sevmesek te o zaten bizim yaşamımızın bir parçası. Ama derdini sevenler genelde inançlı insanlar. Seviyorlar çünkü inançlı insanların dertlerine çare üreten Rabbi vardır. Evet daha önce de belirtmiştim bende derdini sevenlerdenim. Çünki daha çok Rabbimi anıyor, daha çok Rabbimden sabır diliyorum.
Rabbim gücümüzü aşan dertler vermesin.
Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Dertlerini sevmeyen bireylerin üretebildikleri çareler var mıdır aceba. Biryerde derdimizi sevsek te sevmesek te o zaten bizim yaşamımızın bir parçası. Ama derdini sevenler genelde inançlı insanlar. Seviyorlar çünkü inançlı insanların dertlerine çare üreten Rabbi vardır. Evet daha önce de belirtmiştim bende derdini sevenlerdenim. Çünki daha çok Rabbimi anıyor, daha çok Rabbimden sabır diliyorum.
Rabbim gücümüzü aşan dertler vermesin.
Selam ve dua ile.
derdi sevmek bir marifettir aslında derdin sahibini sevmek demektir inançta buna değer katar ne güzel derdinizi seviyorsunuz demek rabbim çekemeyeceğimiz dert vermesin selam ve dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Bu yazıyı yazarken çok düşündüm acaba ben sevdiğim dostlarıma karşı çokmu müsamahakarım yada bazı arkadaşlarım bana şöyle derler sen karşındakine çok vericisin yani fedakar bir dostsun peki insanlar neden yanlış anlaşılır bunu anlamıyorum bir mevzunun aslını bilmeden iyice öğrenmeden bir dost bir dostu yada bir kardeş bir ablayı nasıl hayatından çıkarmaya karar verir anlamıyorum bugün siteden çok sevdiğiim değer verdiğim bir kardeşim benimle ilgili bir konuda bana sorma gereği duymadan bir karar vermiş buna çok üzüldüm gerçekten üzüldüm beni bu kadar tanımış olmasına ona veremediğim güvene çok üzüldüm yinede canı sağolsun ben onu herşeye rağmen çok seviyorum dua ediyorum sadece şunu söylüyorum güzel kardeşim kuranı kerimde rabbimiz şöyle buyurur Ey iman edenler! Eğer fasıkın biri size bir haber getirirsen onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınızdan pişman olursunuz. Bu ayetten anlayacağımız üzere bir haber bir olay duyduğumuz zaman asıl kaynağından duymadan bilmeden öğrenmeden inanmayacağız bu tüm kardeşlerime bir tavsiyedir selam ve dua ile

mtekik

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamiportal.net

zerda yazdı:
Bu yazıyı yazarken çok düşündüm acaba ben sevdiğim dostlarıma karşı çokmu müsamahakarım yada bazı arkadaşlarım bana şöyle derler sen karşındakine çok vericisin yani fedakar bir dostsun peki insanlar neden yanlış anlaşılır bunu anlamıyorum bir mevzunun aslını bilmeden iyice öğrenmeden bir dost bir dostu yada bir kardeş bir ablayı nasıl hayatından çıkarmaya karar verir anlamıyorum bugün siteden çok sevdiğiim değer verdiğim bir kardeşim benimle ilgili bir konuda bana sorma gereği duymadan bir karar vermiş buna çok üzüldüm gerçekten üzüldüm beni bu kadar tanımış olmasına ona veremediğim güvene çok üzüldüm yinede canı sağolsun ben onu herşeye rağmen çok seviyorum dua ediyorum sadece şunu söylüyorum güzel kardeşim kuranı kerimde rabbimiz şöyle buyurur Ey iman edenler! Eğer fasıkın biri size bir haber getirirsen onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınızdan pişman olursunuz. Bu ayetten anlayacağımız üzere bir haber bir olay duyduğumuz zaman asıl kaynağından duymadan bilmeden öğrenmeden inanmayacağız bu tüm kardeşlerime bir tavsiyedir selam ve dua ile

S.A. ABLACIM
SENİN PROBLEMİNİN KİMNLE BİLMİYORUM AMA İNŞALLAH HATASINI ANLAR SENDEN HELALLİK ALIR.
BİZDE ŞÖYLE BİR SÖZ VARDIR. "GÖRDÜĞÜNÜN YARISINA İNAN, DUYDUĞUNA İNANMA" diye zannedersem senin durumun buna benziyor.
Yazılarınız çok keyif ve bilgi verici zevkle okuyup ders alıyoruz.
k.s.e.o

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

a s değerli kardeşim aslında o kadar büyütülecek bir sorun değil ama o okusun diye yazdım aksine oda görmedi hala herneyse hayırlısı olsun ilginiz için çok tşk

tuba20

Kayıtlı Kullanıcı

s a zerda abla aslında bir başka formunuzdada yazdım ama burası tam yeri ben ailemin ilgisilizliğine rağmen bu ilgisizliğin benim yaşam tarzımdan olduğunu bildiğim için ben bu derdi seviyorum rabbime şükür başka acı keder göstermesin sizdende rabbim razı olsun makamınızı ali etsin inş aeo

MEHMET46

Kayıtlı Kullanıcı

S.a Zerda abla.yazılarınızı ve diğer kardeşlerin yazılarını girdiğimde okumaya çalışıyorum ve okudukçada bana ve diğer kardeşlerime bir şeyler kazandırdığı kanaatinde olan birisiyim.ve temennimiz böyle kardeşlerin artması...ama bir nokta da insanlarında zaafları var...bazen siz ne kadar müsamahakarda olsanız,onların küçük beyinleri ve bir o kadarda bozulmuş kalbleri, farklı hevasatı nefsaniye peşinde.ama umut kesilmez kalbleri evirip çeviren ALLAH'tan.ALLAH kalblerine havf ve reca duygusu versin,iz'ana ve doğru yolda itminana erdirsin...yine de M.AKİF'İN dediği gibi;ÖNCE ALLAH'TAN KORK SONRA ONDAN KORKMAYAN KULDAN KORK..DUALARLA .S.A

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

MEHMET46 yazdı:
S.a Zerda abla.yazılarınızı ve diğer kardeşlerin yazılarını girdiğimde okumaya çalışıyorum ve okudukçada bana ve diğer kardeşlerime bir şeyler kazandırdığı kanaatinde olan birisiyim.ve temennimiz böyle kardeşlerin artması...ama bir nokta da insanlarında zaafları var...bazen siz ne kadar müsamahakarda olsanız,onların küçük beyinleri ve bir o kadarda bozulmuş kalbleri, farklı hevasatı nefsaniye peşinde.ama umut kesilmez kalbleri evirip çeviren ALLAH'tan.ALLAH kalblerine havf ve reca duygusu versin,iz'ana ve doğru yolda itminana erdirsin...yine de M.AKİF'İN dediği gibi;ÖNCE ALLAH'TAN KORK SONRA ONDAN KORKMAYAN KULDAN KORK..DUALARLA .S.A
a s değerli kardeşim bu değerli sözleriniz için çok tşk ediyorum dualarınızada amin diyorum özelllikle sonda yazdığınız söz gerçekten çok güzel çok tşkler kardeşim selam ve dua ile

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı

teşekkürler kardesim paylaşımın için .....selametle

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Şu üç günlük dünya hayatımızda bazen sevinç bazen hüzün bazen bir ölüm bazen bir doğum bizleri mutlu eder bazen bir evlilik mutlu ederken bazende acı verir varmısınız dertlerimizi sevinçlerimizi paylaşalım bir istişareyemi ihtiyacımız var yazalım kardeşlerimizin fikirlerini alalım bir mutluluğumuzmu oldu hepberaber paylaşalım unutmayalımki sevinçler paylaştıkça çoğalır birşeyemi üzüldük kardeşlerimizin tesellisi ile avunalım unutmayalımki acılar paylaştıkça azalır varmısınız hayatımızın her anı için derdimizi seviyoruz demeye ben sizleri çok seviyorum ve DERDİMİDE SEVİYORUM Rabbimden gelen herşey başım gözüm üstüne...

YENIDEN DOGUS

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimden Gelen Dertlere Evet Ama Bazi Dertlerde Kendimin Hatasi Olduğunu Görünce Yikiliyorum Ve Bazen Ayni Hatayi Yaptiğimi Görmek çok üzüyor Beni Unutuyorum Telaşlaniyorum Bakiyorum Daha önce Aynisini Yapmişim Tek Başima Karar Vermem Gereken Konularda Hele...

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimden Gelen Dertlere Evet Ama Bazi Dertlerde Kendimin Hatasi Olduğunu Görünce Yikiliyorum Ve Bazen Ayni Hatayi Yaptiğimi Görmek çok üzüyor Beni Unutuyorum Telaşlaniyorum Bakiyorum Daha önce Aynisini Yapmişim Tek Başima Karar Vermem Gereken Konularda Hele...
Kardeşim yapmış olduğumuz herne olursa olsun Rabbimiz bizi heran her saniye beklemekte yeterki biz Rabbim ben geldim diyelim sakın olaki ümitsizlie kapılmayın.Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

seherce

Kayıtlı Kullanıcı
S:a Dert Bir Tane Degilki Ablam Bintane Ama Olsun Allahla Olduktan Sonra ömürde ölümde Hostur:görelim Mevla Neyler Neylerse Güzel Eyler:aeo

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
S:a Dert Bir Tane Degilki Ablam Bintane Ama Olsun Allahla Olduktan Sonra ömürde ölümde Hostur:görelim Mevla Neyler Neylerse Güzel Eyler:aeo
A.S.Kardeşim,haklısınız dertler bin değil,belki binlerce ama bu dertler karşısında sabırla karşılık verirsek sabrın arkasındaki mükafatı gördüğümüz zaman keşke ömrümü dert içinde geçirseydim diye düşüneceğiz.Bizi yaratan Rabbimiz herşeyi görmekte,ondan gelen herşey başımız üstüne SELAM VE DUA İLE

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
benim derdim çocuklarım her dakika her saniye kavga ediyorlar bazan dayanamıyorum dayanacak gücüm kalmadı.3 tane çocuk sürekli kavga ediyorlar .. anne eğitimi kurslarına katıldım bir sürü kitap okudum ben dilini kullanıyorum hiç biri fayda etmiyor özelliklede 12 yaşındaki oğlumla 10 yaşındaki kızım hiç geçinemiyorlar benim en büyük derdim arkadaşlar dua ederseniz memnun olurum SELAMETLE KALIN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
benim derdim çocuklarım her dakika her saniye kavga ediyorlar bazan dayanamıyorum dayanacak gücüm kalmadı.3 tane çocuk sürekli kavga ediyorlar .. anne eğitimi kurslarına katıldım bir sürü kitap okudum ben dilini kullanıyorum hiç biri fayda etmiyor özelliklede 12 yaşındaki oğlumla 10 yaşındaki kızım hiç geçinemiyorlar benim en büyük derdim arkadaşlar dua ederseniz memnun olurum SELAMETLE KALIN
Kardeşim size sabır tavsiye ediyorum.Çocuklarınızı anlamaya çalışarak,onlarla bir büyük değilde sanki yaşıtıymışsınız gibi ilgilenerek onlar ile iletişim kurmaya çalışırsanız belkide daha iyi anlayacaksınız.Rabbim yar ve yardımcınız olsun.DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt