Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

buyrun kahvaltıya (2 Kullanıcı)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı

efendim afiyet olsun

allaha emanet olun
hem ye
hem formda kal:)

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum kardeşim
bugün soframız cok zengın
ellerınıze sağlık
cayda harıka bak bak dur :):)
allaha emanet olun
mutlu kalın

gülnisacığım,hepsine şöyle bir bakıyorum.
Sanki yemiş gibi doyuyorum.
Ama süper sofralar
gönlümüz sevgiyle doyuyor:)

cemaldurra

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,
Muhterem kardeşlerim, daha önce hazırladığınız sofraları görüp imrenmiş ama eşim o sıralarda bir süreliğine evde olamadığı için sadece gıpta etmekle yetinmiştim.
Çok şükür eşim geldi ve gelir gelmez sağolsun önceki bir mesajımda sözünü ettiğim Kastamonu usulü etli ekmek yaptı. Ben de size hem resmini göstermek hem de yapılışını izah etmek istedim. Resim eşimin yaptığı etli ekmeğe ait, tarif bir siteden alıntıdır.
Buyurun Kastamonu usulü etli ekmek...

etliekmek004d.jpg

Hamuru ıcın: un, su, tuz
İc malzemesi: İnce cekılmıs yagsız kıyma, bolca rendelenmıs sogan, kımyon karabıber ve ıstege gore acılı baharatlar ile tuz...
Yapılısı:
Once yapacagınız ekmek mıktarına gore un .su ve tuz eklıyerek mantı hamurundan bıraz daha yumusak bır hamur yogurup bır kenara bırakın.
Dıger yanda ınce cekılmıs kıymanın ıcıne mesela yarım kg.kıymaya 5-6 adet buyukce soganı rendeleyın dogramak yok mutlaka rendelenecek.baharatlar ve tuz ılave edıldıkten sonra ekmege surulebılen marmelat kıvamına gelınceye kadar su ılave edılıp ıyıce karıstırılacak.
Onceden yogurdugumuz hamurdan kucuk bezeler hazırlayıp evınızde bulunan teflon yanmaz tavada pısırebılecegımız büyüklükte ınce yufka acarız.ve yufkanın yarısına hazırladıgımız ıcten ekmege marmelat surer gıbı surup dıger yarısını ustune kapatırız.kenarlarını bastırırız.ve ocakta ıkı tarafıda pısenedek cevırerek pısırırız.ocakta ıken ust tarafını ındıkten sonrada dıger tarafını tereyag ıle yaglayıp yemege hazır duruma getırmıs oluruz...afıyet olsun

Allah'a emanet olun...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm,
Muhterem kardeşlerim, daha önce hazırladığınız sofraları görüp imrenmiş ama eşim o sıralarda bir süreliğine evde olamadığı için sadece gıpta etmekle yetinmiştim.
Çok şükür eşim geldi ve gelir gelmez sağolsun önceki bir mesajımda sözünü ettiğim Kastamonu usulü etli ekmek yaptı. Ben de size hem resmini göstermek hem de yapılışını izah etmek istedim. Tarif bir siteden alıntıdır.
Buyurun Kastamonu usulü etli ekmek...

http://img504.imageshack.us/img504/3918/etliekmek004d.jpg

Hamuru ıcın: un, su, tuz
İc malzemesi: İnce cekılmıs yagsız kıyma, bolca rendelenmıs sogan, kımyon karabıber ve ıstege gore acılı baharatlar ile tuz...
Yapılısı:
Once yapacagınız ekmek mıktarına gore un .su ve tuz eklıyerek mantı hamurundan bıraz daha yumusak bır hamur yogurup bır kenara bırakın.
Dıger yanda ınce cekılmıs kıymanın ıcıne mesela yarım kg.kıymaya 5-6 adet buyukce soganı rendeleyın dogramak yok mutlaka rendelenecek.baharatlar ve tuz ılave edıldıkten sonra ekmege surulebılen marmelat kıvamına gelınceye kadar su ılave edılıp ıyıce karıstırılacak.
Onceden yogurdugumuz hamurdan kucuk bezeler hazırlayıp evınızde bulunan teflon yanmaz tavada pısırebılecegımız büyüklükte ınce yufka acarız.ve yufkanın yarısına hazırladıgımız ıcten ekmege marmelat surer gıbı surup dıger yarısını ustune kapatırız.kenarlarını bastırırız.ve ocakta ıkı tarafıda pısenedek cevırerek pısırırız.ocakta ıken ust tarafını ındıkten sonrada dıger tarafını tereyag ıle yaglayıp yemege hazır duruma getırmıs oluruz...afıyet olsun

aleykumselam kardeşim
harıka görünüyor yarım ay gibi:)
bızım egede buna kete derler
içine kıyma yerıne başka malzemelerde koyabılırsınız tabıı
eşınızın ellerıne sağlık
allah razı olsun
haydı bakalım afiyet olsun
allaha emanet olun
mutlu kalın:a12:

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
Eline sağlık canım kardeşim bu ne güzel bir sofra böyle..
Rabbim bereketini versin..çok teşekkürler..
Evet hem ye hemde formda kal:)
selam ve dua ile kal canım...
Allaha emanet ol...

hoşgeldin güzel kardeşim
allah razı olsun
yerın coktan hazır bılıyorsun
haydı bakalım afiyet olsun:a12:
mutlu kal

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum emanet kardeşim
ya harıkasın
cok guzel bır sofra ben bekleyemeyeceğım
bugun den başlamak ıstıyorum:a12:
allaha emanet ol
mutlu kal

aleyküm selam ablam...
her zamanki halim ablam sağolasın:a37:
bekleme ablam kimseyi ben yine hazırlarım merak etme..

evrem1

Kayıtlı Kullanıcı
OOO Sofralarımız nekadar bereketli nekadar bol Allah a şükürler olsun.Allah olmayanlara da bol bol versin.Hazırlayanların ellerine sağlık.İÇlerine ihlas mı kattınız ne kadar enfes bunlar.Elhamdülillah..

odtulu.seyma

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun ablalarım tıka basa doydum inş
allah kalplerimizide doyursun
selam ve dua ile
mutlu kalın :)

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
OOO Sofralarımız nekadar bereketli nekadar bol Allah a şükürler olsun.Allah olmayanlara da bol bol versin.Hazırlayanların ellerine sağlık.İÇlerine ihlas mı kattınız ne kadar enfes bunlar.Elhamdülillah..

selamunaleykum kardeşim
allah razı olsun
hem ye hem formda kal
afıyet olsun
mutlu kalın

can kırıkları

Kayıtlı Kullanıcı
ben ekmek bancaktım yaaa....ekran müsade etmedi neyse yarın ki tarife banayım........ellerinize sağlık..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt