Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bütün kardeşlerimizin hep beraber hayır kapılarımızın açılması için dua edermisiniz:( (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
tamam ablacım cok teşekkur ederim Rabbimnrazı olsun senden ablalcım Rabbim ne duan varaa kabul eylesin ben eklerim ozaman

Amin
Allah sendende razı olsun canım Allah ne muradın varsa kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Yarına kadar istediğiniz kadar içinizden geldiği kadar okurmusunuz kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun.

"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ indeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."
"ALLAHım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. ALLAH Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden;
Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.

leyla-1

Altın Üye
duaların hepsi bitmiş. Allah kabul etsin inşallah

Amin
Allah hepinizden binlerce kez razı olsun canım emeklerinize gönlünüze sağlık Rabbim her iki dünyada kat kat mükafatını vermek naip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim kenid rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua iile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
1 tüncina okudumm inşallah

Selam Aleyküm kardeşim ALLAH razı olsun Rabbim hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.
ALLAH bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim
ALLAH her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
ALLAH darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin dualarını kabul etsin içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametine çıkmak nasip etsin Rabbim.
ALLAH ülkemize dirlik düzen geçim bolluk bereket,mutluluk hayırlı rızk kapıları hayırlı iş kısmet kapıları, sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.
Hastalara şifa dertlilere deva, borçlulara eda,evsizlere ev, işsizlere iş, eşsizlere eş, çocuksuzlara hayırlı çocuk nasip etsin Rabbim inşALLAH.
Hayatımızdaki engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.
Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

leyla-1

Altın Üye
Yarına kadar istediğiniz kadar içinizden geldiği kadar okurmusunuz kardeşlerim ALLAH hepinizden razı olsun.

"Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ indeke a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."
"ALLAHım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salât at. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizin bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. ALLAH Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır."

Bu Salâvat-ı Şerifeye Devam Eden;
Belalardan emin olur, Gelecek musibetlere perde olur, Arzuları kolay olur, Muradı hasıl olur, Rızkı bereketli olur.

hatug

Kayıtlı Kullanıcı
Allah korktuklarımızdan emin eylesin Rabbim bu mübarek günlerin yüzü gözü hürmetine hepimizin dualarını kabul etsin tez zamanda hepimizin hayır kapılarını açmak nasip etsin Rabbim.
ALLAH razı olsun canım birde seni Yasin Süresi listesine ekleyeceğim niyetine bir bak eklemek istediğin birşey varsa söyle ben birazdan çıkacağım akşam görüşürüz canım ALLAH bugün okunan dualarınıda kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile ALLAH'a emanet ol herşey gönlünce olsun:a14::)
[/COL.OR]

ablacim zaten ben yasin listesi icin okuyorum......

leyla-1

Altın Üye
100 tüncina okuycam ablacım
allah senden razı olsun
allah kabul etsin

Amin Amin Amin
Selam Aleyküm kardeşim ALLAH razı olsun RABBİM hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.Canım Yasin kardeşliğine senide ekledim niyetini yazarmısın canım:)
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına kimselere muhtaç etmesin Rabbim.
ALLAH bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize birer köşk Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak komşu olmak nasip etsin Rabbim
ALLAH her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.ALLAH darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin dualarını kabul etsin içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametine çıkmak nasip etsin Rabbim.
ALLAH ülkemize dirlik düzen geçim bolluk bereket,mutluluk hayırlı rızk kapıları hayırlı iş kısmet kapıları, sağlık afiyet hayırlı yaşlar hayırlı ömürler nasip etsin hepimizin sonunu hayırlara vesile nasip etsin Rabbim.
Hastalara şifa dertlilere deva, borçlulara eda,evsizlere ev, işsizlere iş, eşsizlere eş, çocuksuzlara hayırlı çocuk nasip etsin Rabbim inşALLAH.
Hayatımızdaki engelleri olumsuz düşünceleri hayırsızları çıkmazları çaresizlikleri olumsuzlukları olumluya hayırlıya çevirsin Rabbim kendi rızası için.

leyla-1

Altın Üye
ablacim zaten ben yasin listesi icin okuyorum......

Selam Aleyküm kardeşim ALLAH razı olsun RABBİM hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH. Olsun canım bizde yine hep beraber okuyalım kardeşin kardeşin gıyabında yaptığı dua daha makbuldur biliyorsun Allah kabul etsin her zaman sende kalbimde gönlümde dualarımdasın yine eklemek istediğin niyetin varsa söyleyebilirsin canım.
ALLAH her iki dünyada umduklarımıza nail olmak duaları kabul olunan kullar olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.ALLAH darda olan sıkıntıda olan banada bir dua yok mu diyen bütün kardeşlerimizin dualarını kabul etsin içinde bulundukları sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametine çıkmak nasip etsin Rabbim.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Amin Amin Amin
Selam Aleyküm kardeşim ALLAH razı olsun RABBİM hepimizin dualarını eksiksiz kabul etsin hayırlısıyla inşALLAH.Canım Yasin kardeşliğine senide ekledim niyetini yazarmısın canım:)

aleyküm selam ablacım
amiinn allah razı olsun
yasin suresi kardeşliği konusuna ben katılmamıştım hemde şuana kadar hiçbir kardeşime okumadım ki:a11:
ablam hak geçmesin ben o konuya katılamadım
şimdi bana okunması utandırır beni
sıradaki kardeşlerimiz için okunsun hak geçmesin
şuan katılamıyorum ama daha sonra bende yasin okuycam o konuya inşallah
selam ve dua ile...

leyla-1

Altın Üye
aleyküm selam ablacım
amiinn allah razı olsun
yasin suresi kardeşliği konusuna ben katılmamıştım hemde şuana kadar hiçbir kardeşime okumadım ki:a11:
ablam hak geçmesin ben o konuya katılamadım
şimdi bana okunması utandırır beni
sıradaki kardeşlerimiz için okunsun hak geçmesin
şuan katılamıyorum ama daha sonra bende yasin okuycam o konuya inşallah
selam ve dua ile...

Canım olur mu öyle şey bizler burda ne için varız Allah rızası için birbirimize yardım ediyoruz Allah rızası için birbirimizi seviyoruz ve Alalh rızası için birbirimize yardım ediyoruz ve dua okuyoruz hiç bir karşılık beklemeden omumuş okunmamış öyle olsaydı benim şimdiye kadar çoktan Yasin Süresi kardeşliğini bitirmem gerekiyordu canım öyle düşünmesin kimse bizler bir karşılık herhangi birşey beklemiyoruz dualara katılan kardeşlerimizden de dualara katılmayan kardeşlerimizden de Allah razı olsun. Öyle düşünme bak öyle düşünürsen beni üzersin canım tamam mı sen niyetini yaz okudum okumadım diye düşünme lüften olur mu?
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiçbirimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın Rabbim kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Bizler Allah rızası için birşeyler yapabiliyorsak ne mutlu bizlere:)

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
Canım olur mu öyle şey bizler burda ne için varız Allah rızası için birbirimize yardım ediyoruz Allah rızası için birbirimizi seviyoruz ve Alalh rızası için birbirimize yardım ediyoruz ve dua okuyoruz hiç bir karşılık beklemeden omumuş okunmamış öyle olsaydı benim şimdiye kadar çoktan Yasin Süresi kardeşliğini bitirmem gerekiyordu canım öyle düşünmesin kimse bizler bir karşılık herhangi birşey beklemiyoruz dualara katılan kardeşlerimizden de dualara katılmayan kardeşlerimizden de Allah razı olsun. Öyle düşünme bak öyle düşünürsen beni üzersin canım tamam mı sen niyetini yaz okudum okumadım diye düşünme lüften olur mu?
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim kendi rızası için.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun hiçbirimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın Rabbim kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin Rabbim.
Bizler Allah rızası için birşeyler yapabiliyorsak ne mutlu bizlere:)

canım ablacım ya allah sizden razı olsun
ben şuana kadar etrafımdaki insanlardan hep kötülük gördüğüm için alışmışım
yaptığı iyiyliği başıma kalkan insanları gördüm malesef o yüzden böyle dedim
ama sizin gibi güzel insanları görünce hala iyiler var diyorum
iyiki bu sitede sizlerleyim

niyetim: günahlarımın affedilmesi, gönül muradımın hayırlısıyla olması,
ailem,ben ve tüm isteyen kardeşlerimin kutsal toprakları ziyaret etmesi
ben ve buradaki tüm kardeşlerimin tüm hayır dualarının kabul olması

allah razı olsun ablacım
niyetimi yazdım
inşallah bende başlıycam yasin okumaya
bu sayede kuran-ı kerim okumamı da geliştiririm inşallah
allah ne muradın varsa versin ablacım
selam ve dua ile...

leyla-1

Altın Üye
Bütün kardeşlerimizin hep beraber hayır kapılarımızın açılması için dua edermisiniz:(

ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin(HERKESİN HAYIR KAPILARININ AÇILMASI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları İçin)

Selam Aleyküm kardeşlerim Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) yüzü gözü hürmetine bu mübarek günlerin üç ayların Okuduğumuz Kur'anlar Dualar Salavatlar kelime tevhidler yapılan ibadetlerin yüzü gözü hürmetine ALLAH rızası için HEPİMİZİN HAYIR KAPILARININ AÇILMASI dualarımızın kabulu için.
Şu anda çok acil duaya ihtiyacı olan ayrıca hepimiz için ŞİMDİLİK RAHMAN SÜRESİ'Nİ Daha sonra başka süreler okuyarak tekrar Hatim yapmak istiyorum.Ayrıca şu anda o kadar darda sıkıntıda bulunan kardeşlerimiz var ki hepsine tek tek katılma imkanımız olmadığı için Rabbim hepsinin gönül muradlarını dualarını hayırlısıyla kabul etsin hepimizin bizlerinde inşALLAH.
Tüm sıkıntısı olanlar için borcum var diyenler için, işe girmek isteyenler için, maddi sıkıntı içinde bulunanlar için
evlat hasreti çekenler için
aşk acısı çekenler için Sevdiğine kavuşmak isteyenler hayırlı gönüllerine göre evlilik isteyenler
yuvalardında huzursuz olanlar, yuvaların bozulmaması için, yuvalarından huzur mutluluk için
Bütün öğrencilerin başarıları için sınava giren ve girecek kardeşlerimizin başarılı olması için
ülkemizde huzur dirlik düzen için Hidayete ermek dini görevlerimizi tam itikatiyle yapabilmek için
Askerlerimiz, şehitlerimiz ölmüşlerimiz için
Hayatımızdaki sıkıntılardan çıkmazlarda olumsuzluklardan kurtulmak tez zamanda selametimize çıkmak için hayırlısıyla, olumsuzlukların engelleri Rabbim olumluya hayırlıya çevirsin kendi rızası için.
Şu anda zülüm altında olan Filistindeki diğer müslaman din kardeşlerimizin kurtuluşu selametlerine çıkmaları için.
Ülkemize dirlik düzen hidayet bolluk bereket ülkemizin geleceği refahı huzuru mutluluğu hayırlı bir sahip için.
Açıkçası hep beraber önce ALLAH rızası için sonrada sıkıntılarımız için hep beraber dua okumak istiyorum Rabbim okuyan okumayan tüm kardeşlerimizden razı olsun inşALLAH. ALLAH dualarımızı eksiksiz kabul edip ellerimizi dergahından boş çeviremsin inşALLAH.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize en yüksek mertebeye çıkmak nasip etsin.Rabbim dualarımızı hayırlısıyla kabul edip yaşamımıza bir düzen yön verip sıkıntılarımızı kederlerimizi ortadan kaldırmak nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun

leyla-1

Altın Üye
ALLAH RIZASI İÇİN HAYIR KAPILARIMIZIN AÇILMASI DUALARIMIZIN KABULU İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN KURTULMAK İÇİN

12-Ya Vedud(10.000 tane)
ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin(Herkesin HAYIR KAPILARININ AÇILMASI HAYIRLI RIZK KISMET KAPILARI HAYIRLI İŞ KAPILARI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları İçin)
12-Ya Vedud(10.000 tane)
13-Ya Rezzak(10.000 tane)
14-Ya SAbur(10.000 tane)
15-Ya Mucib(10.000 tnae)
16-Tebbet Süresi(1001 Tane)
17-kevser süresi(1001 Tane)
18-Ya ALLAH(10.000 tane)
19-Ya Halık(10.000 tane)
20-Ya Cabbar(10.000 tane)

Burada sayılardan ziyade herşeyden önce önemli olan niyettir sadece hep beraber duaya katılmak için amaç ALLAH rızası için.
Başka okunmasını istediğiniz dualar varsa yazabilirsiniz kardeşlerim.ALLAH kabul etsin.[/

ALLAH KABUL ETSİN.
İŞTİRAKLERİNİZİ BEKLİYORUZ KARDEŞLERİM...................!!!!!!!!!!!!!!!!!
OKUYAN OKUMAYAN BÜTÜN KARDEŞLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

leyla-1

Altın Üye
ALLAH RIZASI İÇİN HAYIR KAPILARIMIZIN AÇILMASI DUALARIMIZIN KABULU İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN KURTULMAK İÇİN

1-Rahman Süresi(70 tane)
2- Fetih Süressi(33 tane)
3-Vakıa Süresi(41 tane)
4-Yasin Süresi(41 tane)
5-Fatiha Süresi(1001 Tane)
6-Ya Fettah(10000 Tane)
7-Yunus Süresi(1001 tane)
8- İhlas Süresi(1001 tane)
9-Felak Süresi(1001 tane)
10-Nas Süresi(1001 tane)
11-Ayetel Kürsi(313 tane)
12-Ya Vedud(10.000 tane)
13-Ya Rezzak(10.000 tane)
14-Ya SAbur(10.000 tane)
15-Ya Mucib(10.000 tnae)
16-Tebbet Süresi(1001 Tane)
17-kevser süresi(1001 Tane)
18-Ya Allah(10.000 tane)
19-Ya Halık(10.000 tane)
20-Ya Cabbar(10.000 tane)
Burada sayılardan ziyade herşeyden önce önemli olan niyettir sadece hep beraber duaya katılmak için amaç ALLAH rızası için.
Başka okunmasını istediğiniz dualar varsa yazabilirsiniz kardeşlerim.ALLAH kabul etsin.[/QUOTE]

Burda sayılardan ziyade herşeyden önce önemli olan niyettir sadece hep beraber duaya katılmak için amaç ALLAH rızası için.
Başka okunmasını istediğiniz dualar varsa yazabilirsiniz kardeşlerim.ALLAH kabul etsin.

leyla-1

Altın Üye
canım ablacım ya allah sizden razı olsun
ben şuana kadar etrafımdaki insanlardan hep kötülük gördüğüm için alışmışım
yaptığı iyiyliği başıma kalkan insanları gördüm malesef o yüzden böyle dedim
ama sizin gibi güzel insanları görünce hala iyiler var diyorum
iyiki bu sitede sizlerleyim

niyetim: günahlarımın affedilmesi, gönül muradımın hayırlısıyla olması,
ailem,ben ve tüm isteyen kardeşlerimin kutsal toprakları ziyaret etmesi
ben ve buradaki tüm kardeşlerimin tüm hayır dualarının kabul olması

allah razı olsun ablacım
niyetimi yazdım
inşallah bende başlıycam yasin okumaya
bu sayede kuran-ı kerim okumamı da geliştiririm inşallah
allah ne muradın varsa versin ablacım
selam ve dua ile...

AMİN AMİN AMİN
Allah sendende razı olsun canım emeklerine gönlüne sağlık Rabbim her iki dünyada kat kat mükafatını vermek nasip etsin Rabbim. Allah ne muradın vasra versin canım:)
Canım çevremizde yaşadığımız yada dışardaki insanları hiç söyleme bende hiç alışmamımışım hiç bir kötülüğe tamam dört dörtlük hatasız kusursuz günahsız bir insan değilim ama hiç insanlara kötülük yapmak art niyet düşünmek aşağılamak onarı hor görmek kibirlenmek yalan söylemek ikiyüzlü olmak bizlere göre değil canım ben kendim nasılsam karşımdaki insanlarıda hep öyle görüyorum ve bu yüzden o kadar çok haksızlığa başka şeylere maruz kaldım ki ama kim ne yapar kendine yapar canım Allah herşeyi bilendir görendir insanlar birde yalan söyleyerek hep karşısındaki insanları kandırdıklaını zannederler ama bilmiyorlar ki hep yanılan kendileridri kimse kimseyi kandıramaz herkes kendini kandırır. Birde insanlar dost gibi göröünyorlar ama geçekte ikiyüzlü sahtekar maske takıyorlarmış canım neyse bırak yanıltan değilde hep yanılan olalım alacağımız olsun geçen hafta bu yüzden moralim o kadar bozuktu ki birşeyden dolayı canım sıkılmıştı çevremde bayan bana canım bir sorun varsa yapabileceğim bana güvenebilirsin dedi bende bu yaşta saf saf inandım ama sonra gördüm ki öyle bir insan olmadığını ve kız kardeşim bana hala insanları anlamadın mı diyor evet anlamadım ve öyle insanları anlamakta istemiyor o tür insanları Allah bizlerden uzak tutsun küçük yaşaı geçtik ama herker iyiniyetliliğimizi suistimal ediyorlar canım Allah büyük ben sadece haksızlığa uğradığım zaman Allah'a havele ediyorum Rabbim en iyisini bilir. Maalesef öyle bir ahir zamanda yaşıyoruz ki Alalh hepimizini ahirini akıbetini hayırlara vesile etsin korktuklarımzdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim.
Canım sevmediğim davranışlardan biride insanları keni kafalarından müslüman cennetlik ayırımı yapıyorlar bilmiyorlar ki Rabbim kimleri affedip kimleri affetmeyeceğini bende bir kitap var adı aklımda değil ama orada yazıyor insan sabah cennetlikse akşam kafir olup cehennemlik oluyor bizlerin sadece görevi Allah'a karşı olan kullauk görevlerimizi yapmak Allah'ın bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olma dini görevlerimizi tam itikatiyle yapmak insanlara yaptığımız ibadetlerden yada başka şeylerden dolayı kimsenin kibirlenmeye insanları aşağı görüp laf etmeye hiç hakkı yok buda beni üzen konulardan bir tanesi canım. Bende seni anlıyorum ama sende boşver Allah rızası için aynı şekilde devam et güzel gören güzel düşünür güzel düşünen güzel görür her zaman. Sen yapılan iyilikleri başıma kalkıyorlar diyorsun benim yaptığım şeylerden dolayıda beni sanki hizmetçi görüyorlar canım ben Alllah rızası için yapıyorum bir hasta mı var onu doktora götürüyorum günlerce yada başka işleri için zaten dışardan insanlar değil bu kişilerde sonra giderken bana gel benim evi temizle falan diyorlar bana başka birşey söyleyeceklerine teşekkür edeceklerine onuda beklemiyorum ama öyle şeylerde söylemesinler bu sene hep üzücü olaylardan dolayı hep hastayız annemde kardeşim ameliyat oldu benim sürekli başım ağrıyor hep hastayım sürekli doktora gidip geliyorum yine telefon açıp ben hastayım gel evimi temizle başka şeyler diyorlar iyiliğimi suistimal ediyorlar canım ben zaten Allah rızası için elimden gelen maddi manevi herkese yardım ediyorum bir karşılık menfaat belemeden maddi olarak zaten öyle elimden gelen birşey yok zatende manevi yönden en çokta ama onuda..:(
Canım öyle o yönden bende o kadar çok doluyum ki insanlar maalesef kendi menfaatlerine ters düşen birşey olduğu zaman nasıl değişiyorlar anlamıyorum :a24:bir insan nasılsa öyledir neyse Allah herkesin kalbine göre mükafatını versin şu anda okunan ezanlar yüzü gözü hürmetine inşallah. Allah'ın verdiğine vereceğine kendinden gelene sonsuz şükürler olsun. Sende canını sıkma sonra insan sağlığından oluyor canım herşeyin başı sağlık zaten.Canım bende burda sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyum iy ki burdayım ama sevdiğim kardeşlerimizin bazıları kırıldıkları için hep ayrıldılar geçen gevher kardeşimizde ayrılacaktı o kardeşimzde çok değerli bir kardeşimiz insanında bir sınırı var bazı şeylere üzülmemek elde dğil canım.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet ol herşey gönlünce olsun.

VaVeyla

Kayıtlı Kullanıcı
canım ablam yazdıklarını okudum
seni tanıdıkça ne kadar iyi bir insan olduğunu anlıyorum
sen de üzülme
evt en iyisi allah a havale etmek
bende yapmadığım şeyler yüzünden suçlandım
biri sanki çook kötü biriymiş gibi bahsetti benden
o kadar kötü bir durum ki ablam anlatamam
o insandan artık nefret ediyorum
Rabbime havale ediyorum
ve hakkımı helal etmek istemesem de allah rızası için edicem sadece
ama öyle insanlar dünyadada ahirettede cezalarını bulurlar
neyse daha fazla konuşup canımızı sıkmayalım ablam
sen üzülme herşeyi allah rızası için yaptığını biliyorum
Rabbim de biliyor

allah a emanet ol ablacım

leyla-1

Altın Üye
canım ablam yazdıklarını okudum
seni tanıdıkça ne kadar iyi bir insan olduğunu anlıyorum
sen de üzülme
evt en iyisi allah a havale etmek
bende yapmadığım şeyler yüzünden suçlandım
biri sanki çook kötü biriymiş gibi bahsetti benden
o kadar kötü bir durum ki ablam anlatamam
o insandan artık nefret ediyorum
Rabbime havale ediyorum
ve hakkımı helal etmek istemesem de allah rızası için edicem sadece
ama öyle insanlar dünyadada ahirettede cezalarını bulurlar
neyse daha fazla konuşup canımızı sıkmayalım ablam
sen üzülme herşeyi allah rızası için yaptığını biliyorum
Rabbim de biliyor

allah a emanet ol ablacım

Canım benim bende sanki faklı bir insanmışım kötü bir insanmışım yerine konuldum ama Allah kimin nasıl olduğunu çok iyi biliyor canım biliyormusun insanlar kendilerini haklı göstermek için hiç gözünü kıprmadan yalan söyleyip karşıdaki insanları farklı konuma koyabiliyorlarmış ki anlatamam canım bu yüzden bende dolyum canım hassas bir insan olduğum için yapılan haksızlıkları düşündükçe hep hasta oluyorum anında başım ağrıyor insanlar nasıl böye kötü olabiliyor diye insanların hiç acıma duygusu vicdanları Allah korkusu yok canım Allah iftiradan korusun iftira kadar kötü birşey yok zaten haksızlığa dayanamıyorum iki şeyi unut diyorlar yapılan iyiliği ve sana yapılan kötülüğü
iyilik zaten unutuyor ama kötülüklerde insanı hep üzüyor canım.
Alalh kötü art niyetli insanlara fırsat vermesin canım bizlerle karşılaştırmasın inşallah Rabbim.Allah her zaman iyi insanlarla karşılaştırmak nasip etsin Rabbim.
Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin Rabbim.
Alalh hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet ol herşey gönlünce olsun canım.

leyla-1

Altın Üye
Hepimiz için Allah rızası için "Ya Celil" çekelim mi kardeşlerim?
Allah kabul etsin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt