Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bütün kardeşlerimizin hep beraber hayır kapılarımızın açılması için dua edermisiniz:( (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
Katılım
4 May 2007
Mesajlar
38,297
Tepki puanı
5,240
Puanları
163
Yaş
50
ALLAH rızası için Hidayete Ermek İçin(HERKESİN HAYIR KAPILARININ AÇILMASI dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları İçin)

Selam Aleyküm kardeşlerim Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) yüzü gözü hürmetine bu mübarek günlerin üç ayların Okuduğumuz Kur'anlar Dualar Salavatlar kelime tevhidler yapılan ibadetlerin yüzü gözü hürmetine ALLAH rızası için HEPİMİZİN HAYIR KAPILARININ AÇILMASI dualarımızın kabulu için.
Şu anda çok acil duaya ihtiyacı olan ayrıca hepimiz için ŞİMDİLİK RAHMAN SÜRESİ'Nİ Daha sonra başka süreler okuyarak tekrar Hatim yapmak istiyorum.Ayrıca şu anda o kadar darda sıkıntıda bulunan kardeşlerimiz var ki hepsine tek tek katılma imkanımız olmadığı için Rabbim hepsinin gönül muradlarını dualarını hayırlısıyla kabul etsin hepimizin bizlerinde inşALLAH.
Öncelikle ülkemizin terörden bir an önce kurtulması huzura kavuşması için.Kötü art niyetli fitne insanların şerlerinden korunmak için.
Tüm sıkıntısı olanlar için borcum var diyenler için, işe girmek isteyenler için, maddi sıkıntı içinde bulunanlar için
evlat hasreti çekenler için
aşk acısı çekenler için Sevdiğine kavuşmak isteyenler hayırlı gönüllerine göre evlilik isteyenler
yuvalardında huzursuz olanlar, yuvaların bozulmaması için, yuvalarından huzur mutluluk için
Bütün öğrencilerin başarıları için sınava giren ve girecek kardeşlerimizin başarılı olması için
ülkemizde huzur dirlik düzen için Hidayete ermek dini görevlerimizi tam itikatiyle yapabilmek için
Askerlerimiz, şehitlerimiz ölmüşlerimiz için
Hayatımızdaki sıkıntılardan çıkmazlarda olumsuzluklardan kurtulmak tez zamanda selametimize çıkmak için hayırlısıyla, olumsuzlukların engelleri Rabbim olumluya hayırlıya çevirsin kendi rızası için.
Şu anda zülüm altında olan Filistindeki diğer müslaman din kardeşlerimizin kurtuluşu selametlerine çıkmaları için.
Ülkemize dirlik düzen hidayet bolluk bereket ülkemizin geleceği refahı huzuru mutluluğu hayırlı bir sahip için.
Açıkçası hep beraber önce ALLAH rızası için sonrada sıkıntılarımız için hep beraber dua okumak istiyorum Rabbim okuyan okumayan tüm kardeşlerimizden razı olsun inşALLAH. ALLAH dualarımızı eksiksiz kabul edip ellerimizi dergahından boş çeviremsin inşALLAH.
ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak cennetinden hepimize en yüksek mertebeye çıkmak nasip etsin.Rabbim dualarımızı hayırlısıyla kabul edip yaşamımıza bir düzen yön verip sıkıntılarımızı kederlerimizi ortadan kaldırmak nasip etsin Rabbim.
Selam ve dua ile ALLAH'a emanet olun
 

laves

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
24 Eki 2007
Mesajlar
285
Tepki puanı
2
Puanları
0
Yaş
36
s.a. Rabbım yardımcın olsun bende yenı mezunum üniversiteden ve iş arıyorum sizi çok ii anlıyorum sizin için dua edicem Rabbime emanet olun

ALLAH RIZASI İÇİN HAYIR KAPILARIMIZIN AÇILMASI DUALARIMIZIN KABULU İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN KURTULMAK İÇİN

1-Rahman Süresi(70 tane)(okundu)

2- Fetih Süresi(33 tane)(okundu)

3-Vakıa Süresi(41 tane)(okundu)

4-Yasin Süresi(41 tane)

5-Fatiha Süresi(1001 Tane)

6-Allah (10 bin tane)

7-er-Rahmân(10 bin tane)

8- er-Rahîm(10 bin tane)

9- el-Melik, (10 bin tane)

10-el-Kuddûs, (10 bin tane)

11-es-Selâm, (10 bin tane)

12-el-Mü'min,(10 bin tane)

13-el-Müheymin, (10 bin tane)

14-el-Azîz,(10 bin tane)

15- el-Cebbâr,(10 bin tane)

16- el-Mütekebbir, (10 bin tane)

17-el-Hâlık,(10 bin tane)

18-el-Bâri',(10 bin tane)

19- el-Musavvir,(10 bin tane)

20- el-Gaffâr, (10 bin tane)

21-el-Kahhâr, (10 bin tane)

22-el-Vehhâb, (10 bin tane)

23-er-Rezzâk, (10 bin tane)

24-el-Fettâh,(10 bin tane)

25 el-Alîm, (10 bin tane)

26-el-Kâbıd, (10 bin tane)

27el-Bâsıt, (10 bin tane)

28-el-Hâfıd, (10 bin tane)

29-er-Râfi, (10 bin tane)

30-el-Muiz,(10 bin tane)

31- el-Müzill,(10 bin tane)

32-el-Basîr(10 bin tane)

33- es-Semi(10 bin tane)

35- el-Hakem(10 bin tane)

36 el-Adl, (10 bin tane)


37-el-Lâtîf(10 bin tane)


38-el-Habîr(10 bin tane)39-el-Halîm (10 bin tane)40-el-Azîm(10 bin tane)41-el-Gafûr(10 bin tane)42- eş-Şekûr(10 bin tane)43- el-Aliyy(10 bin tane)44- el-Kebîr, (10 bin tane)45-el-Hafîz, (10 bin tane)46-el-Mukît,(10 bin tane)47- el-Hasîb,(10 bin tane)48- el-Celîl, (10 bin tane)49-el-Kerîm,(10 bin tane)50- er-Rakîb, (10 bin tane)51-el-Mücîb, (10 bin tane)52-el-Vâsi',(10 bin tane)53- el-Hakîm,(10 bin tane)54- el-Vedûd,(10 bin tane)55-el-Mecîd,

56 el-Bâis,

57- eş-Şehîd,

58-el-Hakk,

59-el-Vekîl,

60-el-Kaviyy,

61-el-Metîn,

62-el-Veliyy,

63-el-Hamîd,

64- el-Muhsî,

65-el-Mübdî,

66-el-Muîd,

el-Muhyî,

el-Mümît,

el-Hayy,

el-Kayyûm,

el-Vâcid,

el-Mâcid,

el-Vâhid,

es-Samed,

el-Kâdir,

el-Muktedir,

el-Mukaddim,

el-Muahhir,

el-Evvel,

el-Âhir,

ez-Zâhir,

el-Bâtın,

el-Vâli,

el-Müteâlî,

el-Berr,

et-Tevvâb,

el-Müntakim,

el-Afüvv,

er-Raûf,

Mâlikü'l-Mülk,

Zü'l-Celâli ve'l-İkrâm,

el-Muksit,

el-Câmi',

el-Ganiyy,

el-Muğni,

el-Mâni',

ed-Dârr,

en-Nâfi',

en-Nûr,

el-Hâdi,

el-Bedî',

el-Bâkî,

el-Vâris,

er-Reşîd,

es-Sabûr.


Burada sayılardan ziyade herşeyden önce önemli olan niyettir sadece hep beraber duaya katılmak için amaç ALLAH rızası için.
Başka okunmasını istediğiniz dualar varsa yazabilirsiniz kardeşlerim.ALLAH kabul etsin
 

gulehasret

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Mar 2007
Mesajlar
10
Tepki puanı
0
Puanları
0
Rabbim Hepimizin Yar Ve Yardimcisi Olsun Ummadiğimiz Yerden Sebebler Hayirli Kapilar Açsin Işi Olmayana Iş Eşi Olmayana Eş Sağlik Sihat Afiyet Versin şu Yaziyi Okuyan Ve Amin Diyen Kardeşlerimize Ve Ailelerine Aminnnnnnnnnnn Kötü Nefisli Insanlardan Bizi Koru Yarabb
 

leyla-1

Altın Üye
Katılım
4 May 2007
Mesajlar
38,297
Tepki puanı
5,240
Puanları
163
Yaş
50
BismillahirRahmanirRahim...Bakara süresi 30.Rabbin meleklere "Ben yeryuzunde bir halife var edecegim"demisti; melekler, "Orada bozgunculuk yapacak, kanlar akitacak birinimi var edeceksin? Oysa biz Seni overek yuceltiyor ve Seni devamlitakdis ediyoruz" dediler; Allah (c.c.) "Ben suphesiz sizin bilmediklerinizibilirim" dedi. 31. Ve Adem'e butun isimleri ogretti, sonra esyayimeleklere gosterdi. "Eger sozunuzde samimi iseniz bunlarin isimlerinibana soyleyin" dedi. 32. Cevab verdiler "Sen munezzehsin, ogrettigindenbaska bizim bir bilgimiz yoktur. suphesiz Sen hem bilensin, hemHakim'sin". 33. Allah (c.c.) "Ey Adem onlara isimlerini soyle dedi. Ademisimlerini soyleyince, Allah (c.c.) "Ben gokler ve yerde gorunmeyenibiliyorum, sizin acikladiginizi ve gizlemekte oldugunuzu da bilirim,diye size soylememismiydim?" dedi. 34. Meleklere, "Ademe'e secde edin"demistik.(Bakarasüresi,30-34 )

ve yine diğer ibr kaç ayette;‘’ O yaratan,var eden,varlıklara şekil verenAllah (c.c.)’tır. (C.C.) En güzel isimler ( Esma-ül Hüsna) O’na mahsustur.’’

‘’ De ki ister Allah (c.c.)diye, ister Rahman diye Dua edin. Çünkü en güzelisimler O’na mahsustur. ‘’

‘’ Allah (c.c.) kendisindenbaşka ilah olmayandır. En güzel isimler onundur. ‘’Sözlük anlamları dışında Esma-ülHüsna'nın her birinin ayrı bir özelliği vardır. Bazıdileklerin ve istenilen şeylerin yerine gelmesi, Duaların kabuledilmesi için, ya da bazı sıkıntıların gitmesi,hastalıkların geçmesi ve buna benzer hususlar içinAllah (c.c.)'ın (C.C.) isimlerinin zikredilmesigerekir.


Yüce Rabbimiz bilinmek istedi ve alemi yarattı. Bilinmekliğini istedi ve ademi yarattı. Be kainattaki herşeyde aslında Rabbimizi görürüz ve herseyde onun tecellisi vardır. Herşeyde ve her olayda bir ismi tecelli eder. En güzel isimler O'nundur. Ve dua ederken o güzel isimleriyle dua ederiz... Esma ül Hüsna'ların hangilerinin nelere tecelli ettiğini okuyacağız. Anlamak için ufak bir örnek vereyim;

Mesala aç olan birinin bol bol soylemesi gerektiği ismi Er-Rezzak'tır. (Rızık verenin kim olduğunu bilmeliyiz), Günahların affı için, O'nun Rahim, Gafur ve Afuv isimleri bol bol zikredilmelidir. İnandıktan sonra ve bunları kalben zikrettikten sonra inanıyorum ki Rabbim yar ve yardımcımız olacak dualarımızı kabul edecektir. ve bizi sıkıntılardan kurtaracaktır. İnşaAllah (c.c.)üTeala...


ESMA ÜL HÜSNA’NIN FAZİLETLERİ


Ya Allah (c.c.) : Tüm Duaları kabul olunur, rızkı artar.
Ya Rahman : Dünyada ve Ahiret’te Allah (c.c.)’ın (C.C.) sevgisini kazanır,kalbi yumuşar, zulümlerden emin olur, maddi ve manevi nimetlere nail olur.
Ya Rahim : Bütün yaratıkların merhametini kazanır, afet ve belalardankurtulur, kıyamet günü Allah (c.c.)'ın (C.C.) rahmetine nail olur, maddi ve manevirızkı artar.
Ya Melik : Dünyada ve Ahiret’te mevkisi artar, bütün kötülüklerden eminolur, zalimin karşısında güçlü olur, sevilir, sayılır, her yerde sözü geçer vebir çok sırra vakıf olur.
Ya Kuddüs : Ahlakı güzelleşir, kötü davranışlardan içkiden, kumardan,zinadan kurtulur, kalbi temizlenir, ruh hastaları Allah (c.c.)'ın (C.C.) izniyleiyileşir.
Ya Selam : Dünya ve Ahiret işlerinde başarı artar, maddi ve manevisıkıntılardan kurtulur, korktuğu şeylerden, düşmandan, zalimden emin olur.
Ya Mü’min : Küfürden, şirkten, yalandan, insanların ve cinlerinşerlerinden kurtulur, maddi ve manevi hastalıklar iyileşir.
Ya Müheymin : Kalbinde ilim nuru zuhur eder, insanların aklından geçenianlar, düşmanların şerrinden kurtulur, dileklerine ulaşır.
Ya Aziz : Dünya ve Ahiret’te dereceleri artar, insanlar arasındayücelir, herkes tarafından sevilir, rızkı artar, kimseye muhtaç olmaz.
Ya Cebbar : Her istediğini her yerde yaptırır, insanlar tarafındansevilir, insanların, cinlerin ve şeytanın şerrinden eminkurtulur,düşmanlarından intikam alır.
Ya Mütekebbir : Herkes tarafından sevilir, her türlü beladan kurtulur,maddi ve manevi kazancı artar.
Ya Halik : Maddi ve manevi her türlü hastalıklarından kurtulur,işlerinde başarılı olur, tüm sıkıntılarından kurtulur.
Ya Bari : Her türlü maddi ve manevi sıkıntılardan ve problemlerdenkurtulur, her başladığı işte başarılı olur.
Ya Musavvir : Maddi, manevi herhangi bir işte uzmanlaşır, en zor işleribaşarır, isteğine erişir.
Ya Gaffar : Tüm günahları af olur,bağışlanır, Allah (c.c.) sevgisiylekalbi nurlanır, günahlardan korunur ve tüm kötü huylardan kurtulur.
Ya Kahhar : Düşmanlarına galip gelir, gayri meşruya olan isteği yokolur, şeytani ve nefsani istekleri söner.
Ya Vehhab : Hiç zahmetsiz bol rızka erişir, malı mülkü artar, dünyevi veuhrevi birçok ilime sahibi olur.
Ya Rezzak : Hiç umulmadık yerden bol rızk gelir, ömrünün sonuna kadarAllah (c.c.)’tan (C.C.) başka kimseye muhtaç olmaz, maddi ve manevi sıkıntılardankurtulur.
Ya Fettah : Dünyada ve Ahirette tüm kapılar kendine açılır, ticarettebaşarıya ulaşır, dünyevi ve uhrevi ilimlerde ilerleme kaydeder.
Ya Alim : Dünyevi ve uhrevi tüm ilimleri kazanır, hafızası kuvvetlenir,birçok gizli ilimlere ve bilgilere erişir.
Ya Kabid : Düşmanların zulmünden, kötü huylardan kurtulur, insanlarınsevgisine erişir.
Ya Basit : Rızkı genişler,mal ve parasının bereketi artar, tümkorkularından kurtulur, herkesin yardımını görür maddi ve manevi dereceleriartar.
Ya Hafid : Düşmanların kötülüklerinden kurtulur, kimse ona kötülükedemez ve belalardan korunur.
Ya Rafi : Herkes tarafından sevilir, insanların içinde, mevkiinde veişinde yükselir.
Ya Muiz : İzzeti ve şerefi artar, halk tarafından sevilir, her yerdesözü geçer, maddi ve manevi dereceleri yükselir.
Ya Muzil : Düşmanlarına galip gelir, şerefi artar.
Ya Semi' : Duaları kabul olur, gizli, açık her sesi zamanla işitir.
Ya Basir : Tüm işlerinde başarı kazanır ve hiçbir konuda aciz kalmaz.
Ya Hakem : Haklı davasını kazanır ve Duaları kabul olur.
Ya Adl : Haklı davayı kazanır, hakkını alır ve adaleti gerçekleştirir.
Ya Latif : Her türlü dilek ve isteğe kavuşur, her türlü hastalıktankurtulur, insanların ve cinlerin şerrinden emin olur.
Ya Habir : Hafızası gelişir, idraki genişler.
Ya Halim : Ahlak güzelleşir, hiddeti söndürür, zulüm ve haksızlığauğramaz.
Ya Azim : Her yerde sözü geçer, herkes tarafından sevilir, sayılır,maddi ve manevi dereceleri artar.
Ya Gafur : Korktuğu şeylerden emin olur, günahları af olur, kötühuylardan kurtulur.
Ya Şekur : İstediği her işte başarılı olur, kısmeti açılır, rızkı artar.
Ya Aliy : Dereceleri artar,isteklerine çabuk erişir, maddi ve manevibütün ilimlere erişir.
Ya Kebir : Halk arasında sivrilir, maddi ve manevi büyüklüğe erer.
Ya Hafiz : Her türlü bela, afet ve düşmandan madden, nefsen emin olur.
Ya Mukit : Muhtaç olunan her türlü talebi elde eder, kazancı artar.
Ya Hasib : Düşmanı hor ve zelil eder, Duaları kabul olur, ummadığıyerden rızkı gelir, kimseye boyun eğmez.
Ya Celil : Zalimleri hor ve zelil eder, herkes tarafından sevilir.
Ya Kerim : Rızkını bol ve çok kolay kazanır, fakirlikten kurtulur, hertürlü maddi ve manevi beladan kurtulur.
Ya Rakib : Allah (c.c.)’ın (C.C.) sevgisine erişir, hafızası kuvvetlenir, herişte başarılı olur.
Ya Mucib : Her türlü Duası kabul olur, kimse isteklerine karşı gelemez.
Ya Vasiu : Darlığa düşmez, geçim sıkıntısından ve tüm kötü huylardankurtulur, malı mülkü artar, ömrü uzar.
Ya Hakim : Uzağı görür, ilim ve hikmet sahibi olur, manevihastalıklardan kurtulur.
Ya Vedud : Allah (c.c.)’ın ve tüm insanların sevgisini kazanır.
Ya Mecid : İzzeti ve şerefi artar, halk tarafından sevilir hiçbir işindezorluk çekmez.
Ya Bais : İradesi güçlenir, borçlarını öder, alacaklarını alır, ticaretiartar.
Ya Şehid : İmanı, heybeti artar, halk arasında sevilir, şehitlikmertebesine ulaşır.
Ya Hak : Tuttuğu her işi neticelendirir ve o işte sabit kalır, imanda veibadetlerde sebatlı olur ve imanlı ölür.
Ya Vekil : Allah (c.c.)’ın (C.C.) her türlü yardımı görür, rızkı genişler, hertürlü korkudan emin olur.
Ya Kavi : Maddi ve manevi her türlü güce kavuşur, her türlü zor işikolaylıkla halleder.
Ya Metin : Maddi ve manevi her konuda sağlam olur, her türlü hastalıktankurulur.
Ya Veli : Her işinde Allah (c.c.)’ın (C.C.) yardımını alır, maddi ve manevidereceleri artar.
Ya Hamid : Ticarette başarılı olur, dünya malı artar, herkes tarafındansevilir.
Ya Muhsi : Hafızası kuvvetlenir, zekası artar, doğru kararlar alır.
Ya Mubdi : Her işinde muvaffak olur, ummadığı yerlerden maddi ve maneviyardım alır.
Ya Muid : Elinden çıkmış veya gelmesini istediği şeyleri geri alır.
Ya Muhyi : Her türlü işte başarılı olur, tıbben devası bulunmayanhastalıklara şifa olur.
Ya Mumit : Düşmanlardan, zalimlerden intikam alır ve tüm kötü huylardankurtulur.
Ya Hay : Ömrü uzun ve mutlu olur, her yerde sözü geçer sevilir, saygıgörür.
Ya Kayyum : Maddi ve manevi her isteklerine kavuşur, rızkı artar vedevamlı olur.
Ya Vacid : Kazancı artar, elinden çıkmış malı geri gelir.
Ya Macid : Malı mülkü artar, rızkı bollaşır.
Ya Vahid : Her istediğine erişir, izzeti, şerefi artar, halk arasındasivrilir, kalbi nurlanır.
Ya Samed : Allah (c.c.)’tan (C.C.)başka hiç kimseye muhtaç olmaz.
Ya Kadir : Yaptığı ve elini her attığı her işte muvaffak olur, insanlartarafından sevilir ve her işi kusursuz olur.
Ya Muktedir : Her işinde güçlü olur, her işi kolay yapar ve her iştebaşarılı olur.
Ya Mukaddim : Maddi ve manevi alanda daima yükselir.
Ya Muahhir : Kötü birini mevkisinden veya bulunduğu yerden uzaklaştırır.
Ya Evvel : Bütün Duaları kabul olur, her yaptığı işte birinci olur.
Ya Ahir : Düşmanı hor, zelil eder ve uzun bir ömüre sahip olur.
Ya Zahir : Gizli ve açık her bilgiyi öğrenir ve her zaman düşmanlarınıyener.
Ya Batın : İç rahatlığı artar ve hayatından mutlu olur.
Ya Vali : Halk tarafından sevilir ve sözü dinlenir, herkes işini yapar.
Ya Müteali : İzzet ve şerefi artar, her yerde işi görülür, düşmanlarıhor ve zelil olur.
Ya Berr : Kötü huylardan kurtulur, her halükarda mutlu olur ve belalarauğramaz.
Ya Tevvab : Bütün tövbeleri kabul olur, ummadığı yerlerden rızkı gelir.
Ya Muntakım : Düşmanlardan intikam alır, her türlü belalardan emin olur.
Ya Afuv : Kalbi huzurla dolar, rızkı artar ve Allah (c.c.) bütüngünahlarını affeder.
Ya Rauf : İnsanlara karşı şefkati ve merhameti artar, hiç kimseden zarargörmez.
Ya Malik el Mülk : Maddi ve manevi dereceleri artar, hiç kimse aleyhinekonuşmaz.
Ya Zül Celali vel İkram : Kendini gören herkes sever, Duası kabul olur,tüm işleri kolaylıkla hal olur.
Ya Muksit : Geçimsizliği düzeltir, karı koca arasında çok etkilidir.
Ya Cami' : Küsleri birleştirir,karı koca arasını düzeltir ve çalınanmalı geri getirir.
Ya Ğani : Maddi ve manevi her türlü zenginliği artar, insanlartarafından sevilir.
Ya Muğni : Maddi ve manevi her türlü zenginliği artar umulmadık yerdenrızkı gelir.
Ya Mani : Düşmanları cezalandırır, her türlü kaza ve beladan korur.
Ya Darr : Düşmanları cezalandırır.
Ya Nafi' : Maddi ve manevi her türlühastalıktan kurtulur, ömrü uzar, izzet ve şerefi artar.
Ya Nur : Kalbi nur ile dolar, doğru ve yanlışı ayırır, doğru kararlaralır.
Ya Hadi : Hafızası kuvvetlenir, imanı artar, insanlar tarafındansevilir, düşmanlığı giderir.
Ya Bedi’ : Çalıştığı işte Allah (c.c.)’ın (C.C.) yardımıyla yükselir.
Ya Baki : Uzun ve sıhhatli bir ömrü olur.
Ya Varis : Uzun, sıhhatli, şan ve şeref dolu bir hayat yaşar.
Ya Reşid : Zina, Kumar gibi kötü huylardan kurtulur.
Ya Sabur : Belalara, hastalıklara sabrı artar ve başladığı her işibitirir.

ALINTI
 

leyla-1

Altın Üye
Katılım
4 May 2007
Mesajlar
38,297
Tepki puanı
5,240
Puanları
163
Yaş
50
* FATIHA süresi, Kur'an'in üçte birine bedel ve Kur'an'in anasidir FATIHA her derde deva, zehire şifadir
Surelerin Faziletleri... * BAKARA süresi, Kur'an'in evi veya perdesidir Onu ögretiniz Çünkü onu ögrenmek bereket, terk etmekse hasrettir Bu süreye sihirbazlar güç yetiremezler
Kur'an okumayi terkedip de evlerinizi kabirlere benzetmeyiniz Sure-i Bakara'nin okundugu evden şeytan mutlaka kaçar

* Kur'ani Kerim'de en azim ayet AYETÜL KÜRSI'dir Bakara süresinde bir ayet vardir ki, Kur'anin ayetlerinin seyyididir O ayet bir evde okundu mu şeytan oradan mutlaka çikar (kaçar) Bu, Ayetül Kürsi'dir Ayetül Kürsi'yi okuyan kimseye, Kürsi büyüklügünde ecir verilir Melekler ona istigfar ederler Yatarken Ayetül Kürsi okuyan kişiyi, onun komşusunu ve etrafinda bulunan bütün komşularini Allahü Teala emniyet altina alir

* Süre-i Bakara'nin sonundaki iki ayeti AMENERRASULÜ'yü geceleyin kim okursa, o, ona yeter (Beyzavi 2/274) Hz Ömer RA "Akşam Amenerrasülü' yü okumadan yatan kişiyi biz akilli saymazdik

* ALI IMRAN süresini Cuma günü okuyana Allahü Teala rahmet, melekler de güneş batincaya kadar Salatü Selam ederler

* NISA Süresini okuyan kişi sanki bütün mü'min kadin ve erkeklere sadaka daigitmiş ve bir köle azad etmiş gibi ecir alir ve Allahü Teala'nin günahlarindan vaz geçtigi kullarindan olur

* MAIDE Süresini okuyan kişiye Cenab-i Hak dünyada yaşayan yahüdi ve hristiyanlarin adedince hasene yazar

* EN 'AM Suresini okuyan kişi için yetmiş bin melek bu sürenin harflerinin adedince istigfar ederler

* A'RAF süresini okuyan kimse için Cenab-i Hak kiyamet gününde şeytanlara karşi bir perde halk eder (Onu şeytanlardan korur) ve Adem AS'i ona şefaatçi kilar

* ENFAL ve BERAE sürelerini okuyan kişiye ben kiyamette şefatçi olacagim

* YUNUS ve HUD sürelerini kim okursa (kendisine sayisiz dereceler ihsan olunur )

* YUSUF süresini herhangi bir mü 'min okur ve aile efradina ögretirse, Cenab-i Hak onlara ölüm hastaligini kolay kilar ve müslümanlara haset etmek duygusundan onlari kurtarir

* RAAD süresini okuyan kişiye Allahü Teala bütün şimşekler adedince ecir ihsan eder ve onu ahdini ifa etmiş kişi olarak diriltir

* NAHL Süresi'ni okuyan kişi, o gün ölürse Allahü Teala onu dünyada ihsan ettigi nimetlerden dolayi hesaba çekmez

* KEHF süresinin evvelinden on ayet ezberleyen Deccal'in fitnesinden emin olur

* ENBIYA Süresini okuyan kişinin hesabşnş Cenab-i Hak kolay kilar ve peygamberler onunla müsafaha ederler

* HAC Süresini okuyan, hac ve umre yapanlarin sevablari gibi sevab alir (Beyzavi 4/62)

* BAKARA, ALI IMRAN, TAHA Süreleri kendileriyle yalvarilip dua edildiginde, Cenab-i Hakk'in kabul buyuracagi "ism-i Azam`dirlar(Darimi)

* TAHA ve YASIN Sürelerini Allahü Teala HzAdem AS'i yaratmadan bin yil evvel okumuştur Melekler işitince BUNLARIN INDIRILECEGI ÜMMETE, BUNLARI OKUYACAK DILLERE, BUNLARI EZBERLEYECEK GÖNÜLLERE NE MUTLU demişlerdir (Darimi)

* MÜ'MINÜN Süresinin evvel i ve ahiri Cennet hazinelerindendir Evvelindeki üç ayetle amel eden, ahirindeki dört ayetin nasihatini dinleyen kişi kurtulur, felah bulur (Beyzavi 4/73)

* FÜRKAN süresini okuyan, mü'min olarak Allahü Teala'ya kavuşur

* NEML Süresini okuyan haşrolundugunda kabrinden (La ilahe illallah) diyerek kalkar

* AHZAB Suresini okuyup, ehline ögreten, kabir azabindan emin olur

* MÜLK ve SECDE Surelerini yatsidan sonra okuyan, Kadir gecesini ihya etmiş gibi olur (Fethü'l Kadir)

* SECDE ve MÜLK Surelerini okuyunuz Zira bu iki surenin her ayeti diger surelerin yetmiş ayetine bedeldir, (Tirmizi)

* YASIN Suresini ölülerinize okuyunuz Her gece okuyan, şehid olarak ölürYASIN'i okuyunuz Onda on bereket vardir: 1- Aç, okursa doyar, 2- Çiplak, okursa giyinir, 3- Bekar, okursa evlenir, 4- Korkusu olan, okursa emin olur, : 5- Mahzun, okursa ferahlar, 6- Misafir okursa seferde yardim görür, 7- Kayip (için okunursa) bulunur, 8- Hasta okursa (veya hastaya okunursa) şifa bulur, 9- Ölü üzerine okunursa azabi hafifler, 10- Susayan okursa suya kavuşur (Tirmizi)

* Her şeyin bir kalbi vardir Kur'an'in kalbi de YASIN'dir Kim Yasin'i okursa, Cenab-i Hak ona on defa Kur'an okumus kadar sevap ihsan eder

VAKIA süresini gece okuyan, hiC fakirlik görmez

* ZÜHRUF süresini okuyan kimse için kiyamet günü "Ey kulum bu gün sana korku ve üzüntü yok" denilir

* DUHAN süresini okuyup yatan kişi magfiret olunmuş olarak kalkar (Beyzavi 5/6

* DUHAN süresini gecenin evvelinde okuyan kişi için yetmişbin melek sabaha kadar istigfarda bulunur DUHAN süresini Cuma günü veya gecesi okuyan kimse için, Allahü Teala Cennette bir köşk ihsan eder

* CASIYE süresini okuyanin Allahü Teala ayiplarini örter ve hesap korkusunu giderir (Beyzavi)

* FETIH SURESI Bu gece bana bir süre nazil oldu ki, o, bana üzerine güneş dogan her şeyden sevgilidir Bu, INNA FETEHNA LEKE süresidir

* HAŞR süresini okuyan kişinin geçmiş ve gelecek günahlarindan bazilari aftolunur

Bir kimse sabahleyin ÜÇ KERE "EÜZÜ BILLAHISSEMIIL ALIMI MINEŞŞEYTANIRRACIM" der de HAŞR süresinin sonundan üç ayet okursa, Allahü Teala ona yetmişbin melek vekil eder ki, onlar akşama kadar kendisine dua ederler Eger o gün ölürse şehid olarak ölür Akşamleyin okursa yine bu menzilede olur (Ramüz 434/12)

* Allah'in ayetleri içerisinde "ism-i Azam", Süre-i Haşrin ahirindedir (Hüvallahüllezi ilah)

* Kim gündüz veya gece HAŞR süresinin sonunu okur, sonra da o gün veya o gece ölürse Allah ona Cenneti vacib kilar (Beyhaki)

* MÜNAFIKÜN süresini okuyan nitaktan beri olur

* TEGABÜN süresini okuyan kişiden Allahü Teala ani ölümü defeder (Beyzavi 5/136)

* TALAK süresini okuyan kişi, sünnet-i Resülüllah üzere ölür (Beyzavi 5/136)

* TAHRiM süresini okuyana, Allahü Teala tevbe-i nasuh nasib eder (Beyzavi 5/140)

* MÜLK süresini okuyan kimse Kadir gecesi ihya etmiş gibidir (Beyzavi 5/142)

* TEBAREKE (Süre-i Mülk), kabir azabina manidir

* KIYAMET suresi Bir kimse her gece Sure-i KIYAME (ki La uksimü biyevmil Kiyame) okursa, kiyamet günü yüzü ayin ondördü gibi parlayarak Allah'a kavuşur

* INŞIKAK suresini okuyan kişiye, Allahü Teala kitabini solundan ve arkasindan vermez

* IZAZÜLZILE suresini dört defa okuyan kişi, sanki Kur'an'in tamamini okumuş gibidir

* TEKASÜR suresini okuyan, ani ölüme ugramazSizden biriniz her gün bin ayet okuyamazsa ELHAKÜMÜTTEKASÜR'ü okuyamaz mi? Size bir sure okuyacagim ki, (o sirada) kim aglarsa Cennetliktir Aglayamazsa hüzünlü bulunsun Bu, Elhakümüttekasür suresidir

* KAFIRÜN suresini okuyan kişi,sanki Kur'an'in dörtte birini okumuş gibidir
Ey Cübeyr! Sefere çikdiginda arkadaşlarin içinde en iyi hal ve en fazla azik sahibi olmaktan hoşlanirsan şu beş sureyi oku: Kul ya eyyühel kafirun, -iza cae nasrullah, -Kul hüvallahü Ehad, - Kul euzü birabbil Felak, - Kul euzü birabbinnas Her sureye besmele ile başla ve besmeleyle bitir

* IHLAS suresini okuyan kişiye Cennet vacib olmuştur

IHLAS ve MUAVVEZETEYN surelerini (Felak ve Nas) akşam sabah üçer kere okumak sana her şey için kafidir

* Yatagina geldiginde "Kul ya eyyühelkafirun" suresini oku, sonra uyu Bu, şirkten beri olmaktir

Alıntı
 

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
20 Haz 2007
Mesajlar
2,893
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
44
Esselamun aleyküm kardeşim Rabbim sizin için hayırlı olacak ortamda çalışmanızı nasib eder inşaallah.Rabbim dileklerinizi yerine getirmesi duası ile selametle kalınız.

ya ALLAH ya rahman ya rahim ya melik ya kuddüs ya selam

ya mümin ya müheymin ya aziz ya cebbar ya mütekebbir ya halık


ya bari ya musavvir


ya gaffar ya kahhar ya vehhab ya rezzak ya fettah


ya alim ya kabıd ya basıt ya hafid ya rafi ya muizz ya muzill


ya semi ya basir ya hakem ya adl ya latif ya habir ya halim ya azim


ya gafur ya şekur ya aliy ya kebir ya hafız ya mukit ya hasib ya celil


ya kerim ya rakib ya mucib ya vasi ya hakim


ya vedud ya mecid ya bais


ya şehid ya hak ya vekil ya kaviy ya metin


ya veliy ya hamid ya muhsi ya mubdi ya muid ya muhyi ya mumit


ya hayy ya kayyum ya vacid ya macid ya vahid


ya samed ya kadir ya muktedir ya mukaddim ya muahhir


ya evvel ya ahir ya zahir ya batın


ya berr ya vali ya muteali ya tevvab


ya muntekim ya afüvv ya rauf ya malikül mülk ya zül celali vel ikram


ya muksit ya cami ya ganiy ya muğni ya mani


ya bedi ya dar ya nafi ya nur ya hadiya baki ya varis ya reşid ya sabur

Allahümme salli ala seyyidine Muhammed
Allahım günahlarımızı affet bizleri bildiğimiz bilmediğimiz şeylerin şerrinden koru sıkıntılarımızı hafiflet yuvalarımıza huzur, geçim, saygı, sevgi, anlayış ver.
Allahümme salli ala seyyidine Muhammed
 

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
21 Eki 2007
Mesajlar
277
Tepki puanı
1
Puanları
0
Yaş
49
:Hselamün aleyküm arkadaşlar RABBİM siz ve sizin gibi iş arayan müminlere yardım etsin RABBİM yayırlı iş kapıları açsın. İnşallah hayırlısıynanişe girersiniz. RABBİM emeklerinizi ziyana koymasın .SELAMETLE:H:H
 

derya86

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
11 Tem 2007
Mesajlar
349
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
36
Selamun Aleykum Kardeşlerim Sizin şu An Yaşadiklarinizi Bende Yaşadim. Okulu Bitirince Boşlukta Kaldim Aylarca Iş Aradim. Geceleri, Gündüzleri Hep Dua Ederdim. Rabbim öyle Bir Kapi Açtiki. Bir Sürü Sebep Var Etti Ve şimdiki Işime Başladim. Bende Sizler Için Dua Edicem Kardeşlerim. Rabbim Hayirli Insanlarla Karşilaştirsin.hayirli Helal Rizik Versin Hepinize Inşallah. Rabbimize Emanet Olun Kardeşlerim.
 

leyla-1

Altın Üye
Katılım
4 May 2007
Mesajlar
38,297
Tepki puanı
5,240
Puanları
163
Yaş
50
Müminin silahı dua

Peygamber Efendimiz (sav)’in Duayla İlgili Sözleri

… Bir şey isteyince Allah’tan iste. Yardım talep edeceksen Allah’tan yardım dile. Zira kullar, Allah’ın yazmadığı bir hususta sana faydalı olmak için biraraya gelseler, bu faydayı yapmaya muktedir olamazlar. Allah’ın yazmadığı bir zararı sana vermek için biraraya gelseler, buna da muktedir olamazlar.
Kütüb-i Sitte, Muhtasarı Tercüme ve Şerhi, Prof. Dr. İbrahim Canan, 16. cilt, Akçağ Yayınları, Ankara, 1992, s. 314

İcabetten emin olarak Allah’a dua edin.
Kütüb-i Sitte, Muhtasarı Tercüme ve Şerhi, Prof. Dr. İbrahim Canan, 16. cilt, Akçağ Yayınları, Ankara, s. 327

Dua ibadetten ibarettir. Allah buyurur ki: “Bana dua edin, Ben size icabet edeyim”
(Hz.Numan İbni Beşir r.a.) Ramuz El-Hadis s.207

Dua, mü’minin silahıdır ve dinin direğidir. Göklerin ve yerin nurudur.
(Hz.Ali r.a.) Ramuz El-Hadis s.207

AlıntıEsma-Ül HÜsna Anlamları

1-ALLAH Her şeyin gerçek mabudu

2-RAHMAN Dünyada bütün mahlukatı rızıklandıran

3-RAHİM Ahirette yalnız dostlarına rahmet edecek

4-MELİK Bütün mevcudatın gerçek sahibi ve hükümdarı

5-KUDDÜS C.C. Bütün mahlukatı maddi ve manevi kirlerden arındıran

6-SELAM Her türlü tehlikeden kullarını selamette kılan

7-MÜMİN Kalplerde iman nurunu yakan ve kullarına güven veren

8-MÜHEYMİN Bütün varlıkları ilim ve kontrolu altında tutan

9-AZİZ Sonsuz izzet sahibi olan

10-CEBBAR C.C. İstediğini zorla yaptıran

11-MÜTEKEBBİR Sonsuz büyüklük ve azamet sahibi

12-HALİK Her şeyi yoktan yaratan

13-BARİ Eşyayı ve herşeyin aza, cihazatını birbirine uygun yaratan

14-MUSAVVİR Her varlığa münasip şekil giydiren

15-GAFFAR C.C. Çok affeden

16-KAHHAR Her şeye galip gelen ve bütün düşmanlarını kahreden

17-VEHHAP Bol bol hediyeler veren

18-REZZAK Bütün rızka muhtaç olanları rızıklandıran

19-FETTAH Her şeyi hikmetle açan

20-ALİM C.C. Her şeyi hakkıyla bilen

21-KABİD İstediğinin maddi ve manevi rızkını daraltan

22-BASİT İstediğinin maddi ve manevi rızkını genişleten

23-RAFİD İstediği kulunu şeref sahibi iken rezil rüsvay eden

24-RAFİ Dilediklerinin mertebesini yükselten

25-MUİZZ C.C. İstediğine izzet veren ve şereflendiren

26-MÜZİLL İstediğini zelil kılan

27-SEMİ Gizli açık her sesi işiten

28-BASİR Her şeyi bütün incelikleriyle gören

29-HAKEM Hükmeden hakkı yerine getiren

30-ADL C.C. Tam adaletli, Allah adildir zalimleri sevmez

31-LATİF Lutfu keremi bol olan

32-HABİR Her şeyden haberdar olan

33-HALİM Yaratıklarına son derece yumuşak muamele eden

34-AZİM Kendisine büyük ümitler beslenen

35-GAFUR C.C. Kullarının günahlarını bağışlayan

36-ŞEKUR Rızası için yapılan işleri bol sevapla karşılayan

37-ALİYY Her şeyiyle yüce olan

38-KEBİR Varlığının kemaline hudut yoktur

39-HAFIZ Her şeyi muhafaza eden

40-MUKİT C.C. Her türlü mahlukata münasip rızık veren

41-HASİB Kullarının bütün fiillerinin hesabını gören

42-CELİL Yücelik ve ululuk sahibi

43-KERİM İyilik ve ikramı bol olan

44-RAKİB Bütün varlıklar üzerinde gözcü

45-MUCİB C.C. Kullarının dualarına cevap veren

46-VASİ İlim ve insanı her şeyi içine alan

47-HAKİM Her şeyi yerli yerinde yapan

48-VEDÜD İtaatkar kullarını çok seven

49-MECİD Azamet şeref ve hakimiyeti sonsuz

50-BAİS C.C. Peygamberler gönderen ve ölüleri dirilten

51-ŞEHİD Kullarının her yaptığını gören

52-HAKK Varlığı hiç değişmeden duran, daima sabit

53-VEKİL Kendine güvenen kullarının işini en iyi yoluna koyan

54-KAVİY Güç ve kuvveti sonsuz olan

55-METİN C.C. Hiçbirşey hükmünü sarsmayan ve kendisine güvenilen

56-VELİY Müminlerin dostu olan

57-HAMİD En çok övülen ve en çok övgüye layık olan

58-MUHSİ Her şeyin sayısını bir bir bilen

59-MÜBDİ Mahlukatı örneksiz ve yoktan yaratan

60-MÜİD C.C. Mahlukatı öldükten sonra yeniden dirilten

61-MUHYİ Canlılara hayat veren

62-MÜMİT Canlı bir mahlukun ölümünü yaratan

63-HAYY Gerçek hayat sahibi olan

64-KAYYUM Gökleri yeri ve bütün mahlukatı ayakta tutan

65-VACİD C.C. İstediğini bulan

66-MACİD Sonsuz şan ve yücelik sahibi

67-VAHİD İsimlerinde sıfatlarında ve fiillerinde ortağı olmayan

68-SAMED Her şey kendisine muhtaç, O kimseye muhtaç değil

69-KADİR Sonsuz kudret sahibi olan

70-MUKTEDİR C.C. Her şeye gücü yeten

71-MUKADDİM Dilediğini öne geçiren

72-MUAHHİR İstediğini arkaya bırakan

73-EVVEL Herşeyden önce olan

74-AHİR Herşeyden sonra olan

75-ZAHİR C.C. Varlığı apaçık görünen

76-BATIN Herşeyin iç yüzünden haberdar olan

77-VALİ Mahlukatın işlerini yoluna koyan

78-MÜTEALİ Ali, büyük

79-BERR Herkesten fazla iyilik yapan

80-TEVVAB C.C. Bütün tevbeleri kabul eden

81-MÜNTEKİN Suçluları müstehak oldukları cezaya çarptıran

82-AFÜVY Kullarını çok çok affeden

83-RAUF Kullarına çok şefkat edip esirgeyen

84-MALİKÜLMÜLK Hakiki mülk sahibi O dur. Dilediğine verir, dilediğinden alır

85-ZÜLCELALVELİKRAM Büyüklük, fazl ve kerem sahibi

86-MUKSİT Bütün işleri denk, birbirine uygun

87-CAMİ İstediğini istediği şekilde toplayan

88-GANİY Gerçek zenginlik sahibi ve hiçbir şeye muhtaç olmayan

89-MUĞNİ Mahlukatının ihtiyacını giderip zengin kılan

90-MANİ C.C. İstediği şeyin meydana gelmesine engel olan

91-DARR Hikmeti gereği elem ve zarar verici şeyleri yaratan

92-NAFİ Faydalı şeyleri yaratan

93-NUR Alemleri, istediği simaları ve gönülleri

94-HADİ Kullarına hidayet veren

95-BEDİ C.C. Eser ve insanıyla varlığı apaçık görünen

96-BAKİ Varlığının sonu olmayan

97-VARİS Bütün mülk ve servetlerin hakiki sahibi

98-REŞİD Bütün işlerini ezeli hikmetine göre neticeye ulaştıran

99-SABUR C.C. Asileri hemen cezalandırmayıp çok sabreden

C.C.(Celle Celalühü)


ALINTI [/B][/SIZE][/COLOR]
 

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Ağu 2007
Mesajlar
2,204
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
43
Selamün Aleyküm

Selamün Aleyküm

Rabbim inşallah siz ve sizin gibi iş arayanların dualarını boş çevirmez kabul ederde hayırlı güzel işler bulursunuz ha gayret gazete internet ve çevrenizdeki kişilerden yardım alın selametle :H
 

şevval_nur

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
13 Eki 2007
Mesajlar
69
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
40
Konum
KAYSERİ
selamün aleyküm rabbim yar ve yardımcı olsun.Gönlünü göre hayırlı bir iş nasip etsin kardeşim.Bende aöf mezunuyum senin gibi dgs diye bir sınav var ona gireceğim inş. bende hayırlı bir fakülteye yerleşirim.Allah hepimizin gönlündeki şeylerin hayırlısını versin.Amin...
 

sevgi dinc

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
14 Şub 2007
Mesajlar
529
Tepki puanı
0
Puanları
0
aynı dert bende de var bende iş bulamıyorum 3 yıldır evdeyım cok iş yerine cv gönderdim ön görüşmeye cagırıyolar ve kapalı oldumu görünce biz sizi arycaz diyıp aramıyorlar
inanın cok sinirlerim bozuldu ve artık aramıyorum nasıbımde yoksa ne yapayım deyıp boş verdim
allah hepimizin yardımcısı olsun
 

selmagül

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Eki 2007
Mesajlar
27
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
59
ben de bir iş başvurdum. benim için hayırlı olacağına inandığım bir iş.dualarınızı bekliyorum.Rabbim cümlemizin dualarını kabul eder inşallah.
 

ilahiask

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
20 Nis 2007
Mesajlar
4
Tepki puanı
0
Puanları
0
Muhammed.jpg
Allah yardımcın olsun Allah senin için en hayırlısını versin
 

ilahiask

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
20 Nis 2007
Mesajlar
4
Tepki puanı
0
Puanları
0
Allah yardımcın Olsun Dilerim Allah'tan senin için en hayırlısını verir
Muhammed.jpg
 

selmagül

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Eki 2007
Mesajlar
27
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
59
Işe Girmek Istiyorum Benim Içinde Dua Eder Misiniz Benim Gibi Işe Girmek Isteği Gönül Muradi Olan Tüm Herkesin Rabbim Dualarini Kabul Etsin Bizlerinde Inşallah Ellerimizi Dergahindan Boş çevirmesin Rabbim. Allah'tan Başka Siğinacağim Güveneceğim Kimse Yok Rabbim Rahim'dir Rahman'dir Affedicidir Onun Herşeye Gücü Yeter Onun Hazinesinde Herşey Vardir Yeter Ki Istesin Ol Desin Allah Bu Dünyada Ve Ahirette Sevdiği Razi Olduğu Kullar Olmak Nasip Eder Inşallah.
Rabbim dualarını kabul eder inşallah.SENİN İÇİN dua edceğim.
 

RiSaLei-NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
7 Eki 2007
Mesajlar
301
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
38
Web Sitesi
www.powereglence.com
Işe Girmek Istiyorum Benim Içinde Dua Eder Misiniz Benim Gibi Işe Girmek Isteği Gönül Muradi Olan Tüm Herkesin Rabbim Dualarini Kabul Etsin Bizlerinde Inşallah Ellerimizi Dergahindan Boş çevirmesin Rabbim. Allah'tan Başka Siğinacağim Güveneceğim Kimse Yok Rabbim Rahim'dir Rahman'dir Affedicidir Onun Herşeye Gücü Yeter Onun Hazinesinde Herşey Vardir Yeter Ki Istesin Ol Desin Allah Bu Dünyada Ve Ahirette Sevdiği Razi Olduğu Kullar Olmak Nasip Eder Inşallah.
Amin ecmain inşaallah En kısa zaman dileğiniz gerçekleşsin dilerim cani gönülden selam ve dua ile...
 

moslem_omer

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
31 Eki 2007
Mesajlar
35
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
36
Esselamun Aleykum sevgili kardeşlerim. ALLAH (c.c) Dualarınızı kabul eder İnşALLAH. istanbul anadolu yakası (kadıköy-üsküdar-ümraniye) oturan kardeşlerim varsa. elimden geleni yaparım. ALLAH ' a emanet olun.
 

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
3 Kas 2007
Mesajlar
1,251
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
17
Web Sitesi
img141.imageshack.us
s.a.
Kardeş sana dua etmeyiz, ama senin için Allah'a (c.c.) dua ederiz inşallah.
Rabbim herkesin gönlüne göre hayırlı işler ve hayırlı işlerde istihdam etsin inşallah.
:)
 

gul kokusu

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
15 Ocak 2007
Mesajlar
23
Tepki puanı
0
Puanları
0
Işe Girmek Istiyorum Benim Içinde Dua Eder Misiniz Benim Gibi Işe Girmek Isteği Gönül Muradi Olan Tüm Herkesin Rabbim Dualarini Kabul Etsin Bizlerinde Inşallah Ellerimizi Dergahindan Boş çevirmesin Rabbim. Allah'tan Başka Siğinacağim Güveneceğim Kimse Yok Rabbim Rahim'dir Rahman'dir Affedicidir Onun Herşeye Gücü Yeter Onun Hazinesinde Herşey Vardir Yeter Ki Istesin Ol Desin Allah Bu Dünyada Ve Ahirette Sevdiği Razi Olduğu Kullar Olmak Nasip Eder Inşallah.

inşallah, inşallah senin için en hayırlı olan işe en kısa zamanda girersin ve mutlu olursun kardeşim. ALLAH herkesin hayırlı dualarını kabul buyursun. şu mübarek cumalar hürmetine.. sen ALLAH a sığınarak zaten yapman gerekenin en iyisini yapıyosun kardeşim. inşallah kısa zamanda cevap gelicektir. hayırla kal..
 

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt