Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bulunmayacak Tek Şey Senin Benzerindir (4 Kullanıcı)

Mehmet

Kayıtlı Kullanıcı
bulunmayacak tek şey senin benzerin

bulunmayacak tek şey senin benzerin

es selamun aleyküm....

Bulunmayacak Tek Şey Senin Benzerindir

Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onu seyretmekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan, spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lüks sayılmazdı ama, küçük bir dükkân için yeterliydi. Onların en güzelini ön tarafa koyunca, çocuk vitrine doğru biraz daha yaklaştı. Fakat bir koltuk değneği kullanmaktaydı. Hem de güçlükle...

Adam ona bir kez daha göz attı. Üstündeki pantolonun sol kısmı, dizinin alt kısmından sonra boştu. Bu yüzden de sağa sola uçuşuyordu. Çocuğun baktığı ayakkabılar, sanki onu kendinden geçirmişti. Bir müddet öyle durdu. Daldığı hülyadan çıkıp yola koyulduğunda, adam dükkândan dışarı fırlayıp:

- "Küçüüük!" diye seslendi." Ayakkabı almayı düşündün mü? Bu seneki modeller bir hârika!"

Çocuk, ona dönerek:

- "Gerçekten çok güzeller!" diye tebessüm etti, "Ama benim bir bacağım doğuştan eksik".

- "Bence önemli değil!" diye atıldı adam. "Bu dünyada her şeyiyle tam insan yok ki! Kiminin eli eksik, kiminin de bacağı. Kiminin de aklı veya vicdanı."

Küçük çocuk, bir şey söylemiyordu. Adam ise konuşmayı sürdürdü:

- "Keşke vicdanımız eksik olacağına, ayaklarımız eksik olsa idi."

Çocuğun kafası iyice karışmıştı. Bu sefer adama doğru yaklaşıp:

- "Anlayamadım!. dedi. Neden öyle olsun ki?"

- "Çok basit!" dedi, adam. "Eğer yoksa, cennete giremeyiz. Ama ayaklar yoksa, problem değil. Zaten orda tüm eksikler tamamlanacak. Hâttâ sakat insanlar, sağlamlara oranla, daha fazla mükâfat görecekler..."

Küçük çocuk, bir kez daha tebessüm etti. O güne kadar çektiği acılar, hafiflemiş gibiydi. Adam, vitrine işâret ederek:

- "Baktığın ayakkabı, sana yakışır!" dedi. "Denemek ister misin?"

Çocuk, başını yanlara sallayıp:

- "Üzerinde 30 lira yazıyor" dedi, "Almam mümkün değil ki!"

- "İndirim sezonunu senin için biraz öne alırım!" dedi adam, "Bu durumda 20 liraya düşer. Zâten sen bir tekini alacaksın, o da 10 lira eder."

Çocuk biraz düşünüp:

- "Ayakkabının diğer teki işe yaramaz!" dedi, "Onu kim alacak ki?"

- "Amma yaptın ha!" diye güldü adam. "Onu da, sağ ayağı eksik olan bir çocuğa satarım."

Küçük çocuğun aklı, bu sözlere yatmıştı. Adam, devam ederek:

- "Üstelik de öğrencisin değil mi?" diye sordu.

- "İkiye gidiyorum!" diye atıldı çocuk, "Üçe geçtim sayılır."

- "Tamam işte!" dedi adam. "5 Lira da öğrenci indirimi yapsak, geri kalır 5 lira. O da zâten pazarlık payı olur. Bu durumda ayakkabı senindir, sattım gitti!"

Ayakkabıcı, çocuğun şaşkın bakışları arasında dükkâna girdi. İçerdeki raflar, onun beğendiği modelin aynıyla doluydu. Ama adam, vitrinde olanı çıkarttı. Bir tabure alıp döndükten sonra, çocuğu oturtup yeni ayakkabısını giydirdi. Ve çıkarttığı eskiyi göstererek

- "Benim satış işlemim bitti!" dedi, "Sen de bana, bunu satsan memnun olurum."

- "Şaka mı yapıyorsunuz?" diye kekeledi çocuk, "Onun tabanı delinmek üzere. Eski bir ayakkabı, para eder mi?"

- "Sen çok câhil kalmışsın be arkadaş..." dedi adam, "Antika eşyalardan haberin yok her hâlde. Bir antika ne kadar eski ise, o kadar para tutar. Bu yüzden ayakkabın, bence en az 30-40 lira eder."

Küçük çocuk, art arda yaşadığı şokları üzerinden atabilmiş değildi. Mutlaka bir rûyada olmalıydı. Hem de hayatındaki en güzel rûya. Adamın, heyecandan terleyen avuçlarına sıkıştırdığı kâğıt paralara göz gezdirdikten sonra, 10 liralık banknotu geri vererek:

- "Bana göre 20 lira yeterli." dedi. "İndirim mevsimini başlattınız ya!"

Adam onu kıramayıp parayı aldı. Ve bu arada yanağına bir öpücük kondurdu. Her nedense içi içine sığmıyordu. Eğer bütün mallarını bir günde satsa, böyle bir mutluluğu bulamazdı. Çocuk, yavaşça yerinden doğruldu. Sanki koltuk değneğine ihtiyaç duymuyordu. Sımsıcak bir tebessümle teşekkür edip:

- "Babam haklıymış!" dedi. "Sakat olduğum için üzülmeme hiç gerek yok! demişti."

* Her Rüzgar Savuracak Bir Toz bulur,
* Her Hayat Yaşanacak Bir Can Bulur,
* Her Umut Gerçekleşecek Bir Düş Bulur
* Bulunmayacak Tek Şey Senin Benzerindir

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
RE: bulunmayacak tek şey senin benzerin

S.ALEYKÜM YA GERÇEKTEN ÇOK GÜZELMİŞ..DUYGULANDIM ÇOOK:(:(:(ALLAH RAZI OLSUN

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( EMĞİNE SAĞLIK SÜPER Bİ HİKAYE ETKİLENMEMEK MÜMKÜN DEĞİL. A.E.O S.A
[marq] VİCDAN[/marq]

Mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM CÜMLEMİZDEN İNŞ. RAZI OLUR .......

ALLAHIM YARADILIŞIMIZI GÜZEL YAPTIĞIN GİBİ, AHLAKIMIZIDA GÜZEL YAP.... AMİNNNN

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

S.A KARDEŞİM EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK...

ALLAHIM HAMD OLSUN SANA...

HEM HALİMİZE HEMDE İİ İNSANLAR OLDUĞU İÇİN....

l@l

Kayıtlı Kullanıcı

B) S.A. EMEĞİNİZE SAĞLIK B)

Nuru_ayn

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Emeğinize sağlık.

CENNET GULU

Kayıtlı Kullanıcı
Adres:Değer Bilmezler Mahallesi, Satılık Kalpler C

* Bulunmayacak Tek Şey Senin Benzerindir....

gul.gif
ALLAH C.C. RAZI OLSUN...
gul.gif

beynelmilel

Kayıtlı Kullanıcı

:(:(:(
:(
:(:(
:(
:(:(:(ÇOK ÇOK ÇOK GÜZELLLLLL...Paylaşımınız için Allah razı olsunnnnnnB)B)B)B)B)B)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bulunmuyacak Tek şey

Bulunmuyacak Tek şey

BULUNMUYACAK TEK ŞEY
Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onu seyretmekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan,spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lükssayılmazdı ama, küçük bir dükkân için yeterliydi.Onların en güzelini ön tarafa koyunca, çocuk vitrine doğru biraz daha yaklaştı. Fakat bir koltuk değneği kullanmaktaydı. Hem de güçlükle...

Adam ona bir kez daha göz attı. Üstündeki pantolonun sol kısmı, dizinin alt kısmından sonra boştu. Bu yüzden de sağa sola uçuşuyordu. Çocuğun baktığı ayakkabılar, sanki onu kendinden geçirmişti. Bir müddet öyle durdu. Daldığı hülyadan çıkıp yola
koyulduğunda, adam dükkândan dışarı fırlayıp:
- "Küçüüük!" diye seslendi." Ayakkabı almayı düşündün
mü? Bu seneki modeller bir hârika!"

Çocuk, ona dönerek:

- "Gerçekten çok güzeller!" diye tebessüm etti, "Ama
benim bir bacağım doğuştan eksik".

- "Bence önemli değil!" diye atıldı adam. "Bu dünyada
her şeyiyle tam insan yok ki! Kiminin eli eksik,
kiminin de bacağı. Kiminin de aklı veya vicdanı."

Küçük çocuk, bir şey söylemiyordu. Adam ise konuşmayı
sürdürdü:

- "Keşke vicdanımız eksik olacağına, ayaklarımız eksik
olsa idi."

Çocuğun kafası iyice karışmıştı. Bu sefer adama doğru
yaklaşıp:

- "Anlayamadım!. dedi. Neden öyle olsun ki?"
- "Çok basit!" dedi, adam. "Eğer yoksa, cennete giremeyiz. Ama ayaklar yoksa, problem değil. Zaten orda tüm eksikler tamamlanacak. Hâttâ sakat insanlar, sağlamlara oranla, daha fazla mükâfat görecekler..."

Küçük çocuk, bir kez daha tebessüm etti. O güne kadar çektiği acılar, hafiflemiş gibiydi. Adam, vitrine işâret ederek:

- "Baktığın ayakkabı, sana yakışır!" dedi. "Denemek ister misin?"
Çocuk, başını yanlara sallayıp:
- "Üzerinde 30 lira yazıyor" dedi, "Almam mümkün değil ki!"

- "İndirim sezonunu senin için biraz öne alırım!" dedi adam, "Bu durumda 20 liraya düşer. Zâten sen bir tekini alacaksın, o da 10 lira eder."
Çocuk biraz düşünüp:
- "Ayakkabının diğer teki işe yaramaz!" dedi, "Onu kimalacak ki?"
- "Amma yaptın ha!" diye güldü adam. "Onu da, sağ ayağı eksik olan bir çocuğa satarım."Küçük çocuğun aklı, bu sözlere yatmıştı. Adam, devam ederek:
- "Üstelik de öğrencisin değil mi?" diye sordu.

- "İkiye gidiyorum!" diye atıldı çocuk, "Üçe geçtim sayılır."
- "Tamam işte!" dedi adam. "5 Lira da öğrenci indirimi yapsak, geri kalır 5 lira. O da zâten pazarlık payı olur. Bu durumda ayakkabı senindir, sattım gitti!"

Ayakkabıcı, çocuğun şaşkın bakışları arasında dükkâna girdi. İçerdeki raflar, onun beğendiği modelin aynıyla doluydu. Ama adam, vitrinde olanı çıkarttı. Bir tabure alıp döndükten sonra, çocuğu oturtup yeni ayakkabısını giydirdi. Ve çıkarttığı eskiyi göstererek

- "Benim satış işlemim bitti!" dedi, "Sen de bana, bunu satsan memnun olurum."
- "Şaka mı yapıyorsunuz?" diye kekeledi çocuk, "Onun tabanı delinmek üzere. Eski bir ayakkabı, para eder mi?"
- "Sen çok câhil kalmışsın be arkadaş..." dedi adam,
"Antika eşyalardan haberin yok her hâlde. Bir antika ne kadar eski ise, o kadar para tutar. Bu yüzden ayakkabın, bence en az 30-40 lira eder.
" Küçük çocuk, art arda yaşadığı şokları üzerinden atabilmiş değildi. Mutlaka bir rûyada olmalıydı. Hem de hayatındaki en güzel rûya. Adamın, heyecandan
terleyen avuçlarına sıkıştırdığı kâğıt paralara göz gezdirdikten sonra, 10 liralık banknotu geri vererek:
- "Bana göre 20 lira yeterli." dedi. "İndirim
mevsimini başlattınız ya!"
Adam onu kıramayıp parayı aldı. Ve bu arada yanağına bir öpücük kondurdu. Her nedense içi içine sığmıyordu.
Eğer bütün mallarını bir günde satsa, böyle bir mutluluğu bulamazdı. Çocuk, yavaşça yerinden doğruldu.
Sanki koltuk değneğine ihtiyaç duymuyordu. Sımsıcak bir tebessümle teşekkür edip:
- "Babam haklıymış!" dedi. "Sakat olduğum için
üzülmeme hiç gerek yok! demişti."

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

s.a geçenlerde de okumuştum bu yazıyı... çok güzel ders verici bir yazıAllah herkesin yardımcısı olsun inş:A:A:A Allah razı olsun...selam ve dua ile

''AŞKSIZ CAN'I ÖLÜ BİLMEK GEREK''

yesilyol

Kayıtlı Kullanıcı
s.aleyküm sizi tebrik ediyorum.çok faydalı ve insani konular yazıyorsunuz.cuma ile ilgili yazınızda çok faydalıydı.Allah alamayı ve anladıgımızla amel etmeyi nasip etsin,

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı

s.a geçenlerde de okumuştum bu yazıyı... çok güzel ders verici bir yazıAllah herkesin yardımcısı olsun inş:A:A:A Allah razı olsun...selam ve dua ile

''AŞKSIZ CAN'I ÖLÜ BİLMEK GEREK''

Bir ara düşündüm yolladığım konuların sonuna dualarınıza şimiden amin diyorum demeyi konu kirliliği olmaması açısından..Sonra anladım ki Şu her kişiden dua aldığını bilmek ve onlara duayla karşılık vermek gerçektende güzel bişey.Her dua alışımda içim gıdıklanıyor.Her dua edişimdede tüylerim ürperiyor.Rabb'im dualarımızı Hakk'ı ile kabul etsin.Dünya işleriyle ilgili ettiğimiz duaların kabul olaması halinde ahirette mertebemizi yükseltsin diyorum inşaAllah.Duayla kalınız.

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
s.aleyküm sizi tebrik ediyorum.çok faydalı ve insani konular yazıyorsunuz.cuma ile ilgili yazınızda çok faydalıydı.Allah alamayı ve anladıgımızla amel etmeyi nasip etsin,

Ve aleyna aleyküm Selam ve Rahmetullahi ve Berekatuhü ebeden daimen inşaAllah.Doğrudur mübarek.Okumak kolay.anlamakta oyle.Ama bizi ele veren amellerimiz.Rabb'im bize Peygamber Efendimiz SAV.yolundan gitmeyi nasib eylesin.

HZ.ALİ(R.A)DİVANINDAN BİR MÜNACAT

Ey duaları işiten, gökleri yükselten, daima baki kalan, yokluk ve ihtiyaç içinde olanlara bahşedişi sonsuz olan Allahım!

Ey bilinmezleri bilen, suç ve günahları bağışlayan, kusur ve ayıpları örten, acı ve üzüntüleri içine atan çaresizlerden sıkıntıyı gideren Allahım!

Ey yüce sıfatlar sahibi! Bitkileri yeşerten, dağılmışları toplayan, kırılıp sağa sola dökülmüşleri bir araya getiren,çürüyüp un ufak olmuş kemikleri dirilten Allahım!

Ey yağmurları yağdıran, bulutları denizin suyundan yapıp yumuşak ve kumlu yerlere indiren, açları doyuran, yıkılıp mağlup düşenlere lütfunu yayan Allahım!

Ey burçları yaratan, gökleri kusursuz yapan, gündüzü geceden çıkaran, güneşin ışıklarını parlatan ve onunla yıldızların parlaklığının kaplatan Allahım!

Ey sabahları açtıran , başarılar lütfeden,sabah akşam rüzgarları estiren ve bunu bulutların oluşmasına vesile kılan Allahım!

Ey yüce dağları diken, dünyaya yüksek direkler yapan, yeri böylece koruyan, başlangıcı olmayan, sanat ve kudretiyle eşyayı yaratan Allahım!

Ey doğru yolu gösteren, istikameti ilham eden ,kullarına rızık veren,ülkeleri canlılarla şenlendiren,gam ve kederleri gideren Allahım!

Ey kendisine sığındığım, fazlu keremine güvendiğim, hükmü reddedilemeyen.Benim hakkımda yaptığı hiçbir şeyde eksiklik olmayan,yücelik,hilim ve yumuşaklıkla bana muamele eden Allahım!

Ey esirleri salıveren, kırık gönülleri saran, yoksulu zengin kılan,yavruları besleyen,hastalar şifa veren Allahım!

Ey beni aziz eyleyen, kötülüklerden sakındıran, zillet ve hakaretten kurtaran,musibet ve afetlerden koruyan Allahım! Beni keder ve üzüntülerden muhafaza eyle!

Ey Allahım! Beni cin ve insanların kötülüklerinden, kıyamet gününü unutmaktan,bu yüzden kalbin katlaşmasından,azgın nefsin şerrinden ve lanetli şeytanın kandırmasından koru!

Ey geçimimize vesile olan, rızıkları indiren, insanları ve hayvanları doyuran, yuvalardaki kuş yavrularına rızık gönderen, besleyip kanatlandıran Allahım!

Sen bütün kusurlardan uzak ve münezzeh sonsuz ilim sahibisin!

Ey itaatkar ve isyankar bütün insanların dizginlerini elinde tutan,ne geçmişte ne de şimdi hiç kimse için kudretinden kaçış ve kurtuluş bulunmayan,tek kurtuluş kapısı yine Onun af ve rahmet kapısı olan Allahım!

Ey kendisinden yardım dilenenlerin en hayırlısı! Sen sadece halis ve kuvvetli bir imandan razı olursun!Feyzinle bize sığınak ol!Ey hükümleri kesinleşmiş!Sen Hakimsin,her şeyi hikmetle yaratan Yücesin!

Ey bizleri kuşatmış olan, sıkıntı ve acılarımızı gideren, mülkü sınırsız olan,iyiye kötüye karşı adaletine zulüm asla bulaşmayan Allahım!

Ey gözlerin ani bakışlarını dahi gören, söylenen her şeyi işiten,kısmet ve nasipleri paylaştıran,sayımında yanılmayan,ihsanını hikmet ve ölçü ile bölüştüren Allahım!

Ey her şeyi işiten, hüküm tasarruf tahtı yüce olan,her şeyi sanatlı ve harika biçimde yaratan,kendisine manen yakın olanları zalim ve zorbalardan koruyan Allahım!

Ey bağışlarını tamamlayan ,iyiliklerine nihayet olmayan,kafi derecede ve fazlasıyla veren,ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını gideren,yüce armağanlarla kullarını sevindiren Allahım!

Ey güçsüzlerin sığınağı, tasalı ve kederlilerin dayanağı!Sen ne yüce bir lütufkarsın!Bize merhameti bol Rahimsin.Her türlü ihtiyacımızdan haberdar bir kerem sahibisin!

Ey her nerede olursa olsun her yaratığına bir ömür süresi takdir eden. Vakti tamam olduğunda ölüme mazhar eden.Hak olan bu hükmünden kurtuluş bulunmayan,kesin olan ölümü her canlıya tattıran Allahım!

Allahım! Sen beni görürsün, ama ben Seni göremem.Senden başka Rabbim yoktur.Elimden tutarak beni doğru yoluna ilet.Gözüme dalalet perdesini çekerek helak etme!O koruyucu Tevfik ve yardımınla beni muhafaza eyle!

Ey yücelik kaynağı, izzet ve güzellik sahibi, düşmanlarının hile ve tuzaklarını başlarına geçiren, şan ve iyilik sahibi Allahım! İftihar edilensin, sitem ve şikayetleri ancak Sen giderebilirsin!

Ya Rabbi! Beni cehennem ateşinden koru, korkunç tehlikelerden muhafaza et,kötü yaşayışından,dinmeyen hararetinden,irin şeklindeki içeceğinden kurtar!

Ya Rabbi! Bana Kuranı yoldaş et! Cennetlerine yerleştir !Hurilerle evlendir!Güven ve emniyet ver!Saadet diyarı olan Adn Cennetine eriştir!

Ya Rabbi! Beni,nimetlerle dolup taşan,boş sözlerin konuşulmadığı,yakınma ve şikayetlerin yer almadığı,üzüntü ve gamın hayale gelmediği,hastalık ve yaralanmanın olmadığı Cennetine girmeyi nasib eyle!

Ya Rabbi! Beni,nezih ve güzel manzaraları olan,içinde zahmet ve meşakkatler bulunmayan,sakinlerinin her türlü huzur ve kolaylıkla karşılaştığı,içinde yaşayanların zevk ve sefa sürdüğü Cennetine girmeyi nasip eyle!

Ey Allahım! Beni yüksek köşklere, ışıkları parlayan güzelliklere,ardı arkası kesilmeyen nurlara,Rahmet Sahibi Rablerinden gelen izzet ve ikramla yaşayanlar arasına,nesim rüzgarı esen bahçelere kavuştur!

Allahım! Bana yumuşak döşeklerle bezenmiş, güzel elbiselerle süslenmiş,lezzetli yiyeceklerle donanmış,hoşa giden tatlı içeceklerle renklendirilmiş,baldan akan nehirlerle çevrilmiş Cennetine girmeği nasip eyle!

Duayla kalınız.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Bir ara düşündüm yolladığım konuların sonuna dualarınıza şimiden amin diyorum demeyi konu kirliliği olmaması açısından..Sonra anladım ki Şu her kişiden dua aldığını bilmek ve onlara duayla karşılık vermek gerçektende güzel bişey.Her dua alışımda içim gıdıklanıyor.Her dua edişimdede tüylerim ürperiyor.Rabb'im dualarımızı Hakk'ı ile kabul etsin.Dünya işleriyle ilgili ettiğimiz duaların kabul olaması halinde ahirette mertebemizi yükseltsin diyorum inşaAllah.Duayla kalınız.

eğer konu kirliliği oluyorsa söyleyin lütfen yorum yazmayız selametle

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
eğer konu kirliliği oluyorsa söyleyin lütfen yorum yazmayız selametle

Hayır olurmu konu kirliliğinden kastım.Anlaşılmalar.Burda olma sebebimizin başı paylaşmak,birbirimizden paylaşmak,dua almak dua etmek.Bir vesvese idi içime giren.Açıklamasınıda yaptım.Nasil duygularda oldugumu.Duayla kalınız ey güzelliklerin diyarindan gelen..

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Hayır olurmu konu kirliliğinden kastım.Anlaşılmalar.Burda olma sebebimizin başı paylaşmak,birbirimizden paylaşmak,dua almak dua etmek.Bir vesvese idi içime giren.Açıklamasınıda yaptım.Nasil duygularda oldugumu.Duayla kalınız ey güzelliklerin diyarindan gelen..

yani eğer öyle düşünülüyorsa yazılmaz olur biter. sonuçta sizler buraya emek harcıyorsunuz ve bizlerde emeğin karşılığını ancak dua ederk verebılıyoruz... en makbul dua başkasını edilen duadır dıye bılıyordum ben selametle

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
yani eğer öyle düşünülüyorsa yazılmaz olur biter. sonuçta sizler buraya emek harcıyorsunuz ve bizlerde emeğin karşılığını ancak dua ederk verebılıyoruz... en makbul dua başkasını edilen duadır dıye bılıyordum ben selametle

Emeğim hepsi helaldir.Hakkımı helal ettim ve bir daha yineliyorum.Dualarınıza binbir bereket.Rabb'im dilinizden duayı eksik eylemesin.Söylemem odur ki;Dua edildiğini görünce içim bir hoş oluyor.Ne güzel bir duygu.Aynı duygularlada karşılığını Yüce Yaradan Rabb'imden niyaz ediyorum.Aciziyetimi affedin.Yanlış anlaşılmalara vesile olmak değildir kastım.Duyguların dili yoktur.Anlatımıda bir hayli zordur.Anlaşıldım ümidi ile...Duayla kalınız.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
Naksibendi´isimli üyeden Alıntı
InşaAllah.Yeterki Rabb'im bizlere ömür bahşeylesin.Uykuya dalıp ta uyanamamak,gözümüzü kabirde açmak var.Umarım ki bugünden dolayı bana bir kırgınlığınız yoktur.Söylenilenleri sizi yüceltmek için söylediğimi dualarınızdan mutluluk duyduğumu dile getirmek için söylemiştim.Duayla kalınız.

kırıldım ılk yazdığınzda o şekılde yansıtmadınz neyse önemli değil

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı

Sonra anladım ki Şu her kişiden dua aldığını bilmek ve onlara duayla karşılık vermek gerçektende güzel bişey.Her dua alışımda içim gıdıklanıyor.Her dua edişimdede tüylerim ürperiyor.

Ben burada ne kadar hoşnut olduğumu dile getirmek istemiştim.Dahasıda yok bunun.Bundan oyle haz alıyorum ,okadar hoşuma gidiyor ve diyorum ki; dua ettiğinizi bildiğimde içim yani kalbim inanılmaz derecede uyuşuyor.Rahatlıyorum.Ve dua ederkende Umud ile kabul olması ümidi ile sizlere dua ediyorum ki bunu içten ettiğimde tüylerim diken diken oluyor.Kastım bundan ibarettir.Duayla kalınız.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt