Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİRAZDA GÜLELİM.. (2 Kullanıcı)

gul tanem

Kayıtlı Kullanıcı
Meyveler Ve Kişiliğiniz!!!......

Meyveler Ve Kişiliğiniz!!!......

Meyveler ve kişiliğiniz

Iste sana karakterini ögrenmen için ücretsiz super bir firsat…
Hayal et simdi….Ormandasin, nehrin kenarindan yürüyorsun. Bir kulube görüyorsun. Kapiyi itip açiyorsun. Sag tarafta 7 küçük yatak ve ortada küçük yuvarlak bir masanin etrafinda 7 küçük sandalye var. Masanin ortasindaki meyve tabaginda da 5 çesit meyve var.

a. Elma
b. Muz
c. Çilek
d. Seftali
e. Portakal

Hangi meyveyi seçersin? Seçenegin meyve senin karakterin hakkinda bilgi verecek.

SONUÇLAR:
a. eger elmayi seçtiysen: bu demektir ki sen elma seven birisin.
b. eger muzu seçtiysen: bu demektir ki sen muz seven birisin.
c. eger çilegi seçtiysen: bu demektir ki sen çilek seven birisin.
d. eger seftaliyi seçtiysen: bu demektir ki sen seftali seven birisin.
e. eger portakali seçtiysen: bu demektir ki sen portakal seven birisin

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
sagolasın kardeşim sayenizde kişiligimi buldum.ne oldugumu daha iyi biliyorum artık.kendimi daha iyi tanıyorum.ben çilegi seviyorummmm:D:D:D

gul tanem

Kayıtlı Kullanıcı
Dizi İsimleriyle Hikaye

Dizi İsimleriyle Hikaye

En iyi arkadasim diyen Sıla ve Selena, Bizim mahalle’nin Arka sokakları’ında Binbir Gece geçirdikleri Karinca Yuvası gibi evlerindeki Sagır Oda’da sürdürdükleri, Acı Hayat’larıyla Ters Köşe’lere yatarak Söhret’i yakaladılar.
Bunu duyan Cennet Mahallesi’nin Maçolar’ı Karagümrük Yaniyor zannederek, Çiçek Taksi’ye atlayıp Avrupa Yakasi’ndan Köprü’yü geçerek Gönül Yokusu’ndaki Ihlamurlar Altında’n Fırtına Gibi Bizim Mahalle’ye geldiler.
Bu arada Kırık Kanatlar’ı Gümüş renkli Yanık Koza’nın, Kaybolan Yıllar’ına Doktorlar, Hayatım Sana Feda Deseler de Kadın Böyle Sever diyen Beyaz Gelincik, Ezo Gelin’e gider.
Bizim Evin Halleri’ni Hatirla Sevgili arkadasım diyen Candan Öte İki Dost, çareyi önce Acemi Cadı’ya, ardından Hırsız Polise sorar. Ablam Böyle Istedi diyen Kaynanalar, En Son Babalar Duyar diyerek Iki Aile arasına Yalanci Yarim diye bir Yabancı Damat sokarak Yolcu eder.
Dede Korkut Hikayeleri’ndeki gibi Genis Zamanlar’da Polatların cirit attıgı mematilerin menekşe topladıgı Baronun ebesinin beşigini tıngır mıngır sallarken
Dökülen yapraklar olmak isterseniz televizyonun karsısına dizilin…

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
yanlış adres

yanlış adres

Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır.Odasına girdiğinde masada bir bilgisayar görür ve karısına e_mail atmaya karar verir.Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bi adrese gönderir.Tam bu sırada farklı bi kadın,kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayardaki maili görür.

Kime:Sevgili karıma

Konu:Yeni ulaştım

Benden haber aldığına şaşıracağına eminim.Burada bilgisayar var ve sevdiklerimize e-mail gönderebiliyoruz.Buraya yeni ulaştım ve kaydımı yaptırdım.Herşey yarın senin buraya geleceğin düşünülerek hazırlanmış.Seninle buluşmayı dört gözle bekliyorum.Umarım benim gibi sorunsuz bir yolculuk geçirirsin.

Not:Burası çok sıcak

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
kopyayla tıp bitirilirse

kopyayla tıp bitirilirse

-Doktor neyim var
-Tüberküllük olmuşsun sen
-Ney ney
-Yani tübülerler
-Hocam ne diyosun
Tüberkülozmuş yaa.Verem yani verem
-Hay senin gibi doktorun

-Doktor hasta şok geçiriyor acil yetişmeniz lazım
-Tamam şoku atlatsın ben geliyorum.İlk şok önemlidir yanından ayrılmayın
-Doktor ne diyon
-tamam tamam şey.Elektrik verelim diyorum ben ama adı aklıma gelmedi anladı sen..

-birinci aşama hastanın kanayan yerini tespit ediyoruz,ikinci aşama yaranın büyüklüğüne bakıyoruz,üçüncü aşama...şeyyy
-doktor bey çabuk.Hasta kan kaybından ölecek
-hemşire almayayım ayağımın altına.on dk ya gelir aklıma üçüncü aşama.Sınavda çıkmaz diye çalışmamıştım
-doktor bey hasta öldü
-oh iyi iyi otopsi derslerin girmiştim

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Gülmece:)

Gülmece:)

Acı kaybımız

3 ay önce ailemize katılan, Necmi ismini verdiğimiz kaplumbağamız dün vefat etmiş. Aile arasında sade bir törenle evin arka bahçesine gömdük. Hayvancağız durduk yerde can verdiği için gidip Necmi'yi aldığımız dükkanın sahibine sebebinin ne olabileceğini sorduğumuzda ''Abi onlar kış uykusuna yatar'' cevabını almış bulunmaktayız, hepimizin başı sağolsun. Bu vicdan azabıyla ben de çok yaşamam herhalde.

Annemin Maceraları

Shrek'in fragmanlarını gösteren bir televizyon kanalında, el ele
tutuşmuş Shrek ve Fiona'yı gören annem, 'Bunlar Süleyman ve Nazmiye Demirel çifti mi?' diye sordu! Seçememiş gözleri o mesafeden.

Alfabe
Ben de bu yıl okula başlayan torunum için kuvvetli bir moral alkışı
istiyorum. Daha ikinci gün: 'Örrrtmenim, taa evden buraya tel çizmeye mi geldik, hep yumarlak mı yapcaz, harf felan öretmicen mi?' deme cesaretini gösterdiği için.

Annem!
'Bu taraf bitti.' diye CD'yi arkasına çeviren ve sonra da 'CD çalar
çalışmıyor!' diye feryat eden anneme alkış az geliyor!

Modem
Yemek masamın üstünde duran modeme uzun uzun bakan anneanem 'Bu ne?' diye sordu. Ben de kolay anlasın diye 'Hani benim bilgisayarım var ya onunla internete giriyorum. İşte internete girmek için o kutu
zorunlu.' diye uzun uzun açıkladım. Anneannem dinledi beni; 'Yani modem bu' dedi ve konu kapandı...

Yaz Okulu
Bir alkış da annesine yaz okulunu kazandığı müjdesini veren üniversite öğrencisine gelsin. Bu yaratıcılığa şapka çıkartılır.

Beyin göçü
Tikky olduğu her halinden belli olan kızımız Beşiktaş-Taksim
midibüsünde yanındaki arkadaşına dert yanmaktadır. ''Şekerim dördüncü kez girdim ÖSS'ye, ama yine kazanamadım, gidicem sonunda Amerika'ya o olucak. Böyle böyle beyin göçü oluyor işteeaa!'' Sen git, masrafları ben karşılıyorum.

Düz mantık
Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında ''Bu ev kiralıktır'' yazılı
bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında ''Bu da'' yazısını görürseniz bilin ki Trabzon'dasınız.

İngilizce yazılısı Bir alkış da ingilizce sınavında 'Nice ........' şeklindeki boşluğu 'Nice mutlu yıllara!' şeklinde dolduran, dahi mi aptal mı olduğunu henüz anlayamadığımız öğrencime istiyorum.

Hügo'lar Beşledi
Bir alkış da lisede edebiyat kitabından bir metni tüm sınıfa sesli
olarak okurken V. Hugo'ya 'Beşinci Hugo' diyen arkadaşımıza gelsin.

Ne zaman?
Kardeşim karne almıştı. Fakat birçok zayıf notu vardı. Annem, babamla beni kenara çekip uyarıları sıralıyordu; 'Sakın çocuğun moralini bozmayın, sakın kötü bir şey söylemeyin.' Uyarılar özellikle babama yönelikti; 'Hele de sen, sakın çocuğun gururunu kırma.' Babam daha fazla dayanamadı ve sordu; 'Karne için ne zaman özür dileyeceğiz?'

Havale
Bankada gişenin önünde işlemimin yapılmasını bekliyorum. Yanımdaki gişede işlem yaptıran yaşlı teyzeye, işlemini yapan kadın soruyor: 'Parayı kim alacak teyze? Alıcısına ne yazalım?' Teyzem cevap veriyor:
'Bu paranın hayrını görme İnşallah yazalım.'

Lamba
Dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçtim. Ardından yurdum polisine alkışı hak ettiricek anons: 'Bacım o geçtiğin gece lambası değildi, çek sağa.'

Hacim nedir?
Öğretmen bir arkadaşımdan naklen; 5. Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2. sorusu: 'Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız.' Öğrencimizden
gelen cevap: 'Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim?'

Asabi Polis

Hareketli bir Bağdat Caddesi akşamında, polis abilerimiz rutin olduğu üzere devriye gezmektedir. Işıklarda müşteri bekleyen taksiye yaklaşılır ve; ''Ticari, bekleme yapma, devam et.'' anonsu yapılır. Camdan eliyle '1 saniye' işareti yapan taksiciye, ikinci ve çok manidar anons gelir ardından; ''Ticari, benne pölümüye girme! Devam et dedik!''

Neden olmasın
5 yaşındaki yeğenime babası soruyor: 'Büyüyünce ne olacaksın kızım?' 'Asena olacağım babacım; sen ne olacaksın?' Babası gayet sakin cevap veriyor: 'Katil' İkisine de meslek hayatlarında başarılar.

-ALINITIDR-

<menekşe>

Kayıtlı Kullanıcı
sen söyle bakalım kimdir :)
çok güzelmiş bu arada paylaşım için tesekkürler

mrymylmz

Kayıtlı Kullanıcı
sorunun akışıyla sonu pek bi bağlantılı olmuş valla :)
bu kadar bilgiyle tek söyleyebileceğim herkes olabilir:)

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm bugün moralim bozuktu ama sayenizde biraz tebessüm ettim hepsi çok komikdi...Allah razı olsun

-Yalancı_Dünya-

Kayıtlı Kullanıcı
:a21::a01:Vallahi okuduğum fıkraydı ama kopyayla geçen öğrenciler mesleklerinde aynen böyle yapıyorlardır ...

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
:a21::a01:Vallahi okuduğum fıkraydı ama kopyayla geçen öğrenciler mesleklerinde aynen böyle yapıyorlardır ...

fıkra gibi duruyor ama ben gerçeklik payına inanıyorum.Memleketimizde doktor hatası yüzünden hergün bir çok kardeşimiz zarar görüyor.

okuyan gözlerinize sağlık kardeşim

selametle

K

kırıkkalp

-Doktor neyim var
-Tüberküllük olmuşsun sen
-Ney ney
-Yani tübülerler
-Hocam ne diyosun
Tüberkülozmuş yaa.Verem yani verem
-Hay senin gibi doktorun

-Doktor hasta şok geçiriyor acil yetişmeniz lazım
-Tamam şoku atlatsın ben geliyorum.İlk şok önemlidir yanından ayrılmayın
-Doktor ne diyon
-tamam tamam şey.Elektrik verelim diyorum ben ama adı aklıma gelmedi anladı sen..

-birinci aşama hastanın kanayan yerini tespit ediyoruz,ikinci aşama yaranın büyüklüğüne bakıyoruz,üçüncü aşama...şeyyy
-doktor bey çabuk.Hasta kan kaybından ölecek
-hemşire almayayım ayağımın altına.on dk ya gelir aklıma üçüncü aşama.Sınavda çıkmaz diye çalışmamıştım
-doktor bey hasta öldü
-oh iyi iyi otopsi derslerin girmiştim

ALLAH bölelerininden korusun walla bizi ama çok güldüm yaaa en komiğide -hemşire almayayım ayağımın altına.on dk ya gelir aklıma spr walla ALLAH RAZI OLSUN....

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
:a01::a01::a01:

hepside çok keyifliydi
Allah razı olsun

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
Salaklik tarihi

Salaklik tarihi

-1964'te Pepsinin reklam ajansının 'canlanın ,siz pepsi kuşağındansınız'sloganı ,tercümanların beceriksizliği yüzünden Almancaya'mezarlarınızdan diri olarak çıkın' a Çinceye ise 'pepsi atalarınızı mezarlarından çıkarır' olarak çevrilmişti.

-Bir inşaat işçisi Arkansas'taki bir marketi soyduktan kısa süre sonra yakalandı.Çünkü adam soygun sırasında önüne ismini yazdığı şapka takmıştı.

-Arizonalı bir adam kelepçelrele oynarken kendini kelepçeldi ve anahtarı bulamadı.Kendisii kurtarmak için çilingir çağırmak yerine polisi arayınca başı belaya girdi.Onu kelepçeden kurtaran polisler ödenmemiş bir kefalet borcu bulunduğunu belirleyeyince yeniden kelepçelediler.

-Gilette şirketi 1902 yılında güvenli jilet satmaya başladığında yüzlerce erkek ondan aldı.Sonra bu jiletlerin sakallarını kesmediğini söyleyerek çöpe attılar.Gilette yetkilileri,mutsuz müşterilerin tıraş olmadan önce jiletin sarıldığı kağıdı çıkarmadıklrını fark etti.

nurukübra

Kayıtlı Kullanıcı
Prof. ve Öğrenci. :)

Prof. ve Öğrenci. :)

Üniversite yemekhanesine giren bir öğrenci tüm yerler dolu olduğundan gidip üniversite profesörünün oturduğu masaya oturmuş.

Profesör kaşlarını çatarak: " Öküzler ve kuşlar aynı masada oturamaz ! "
Öğrenci: " O zaman ben uçtum..."

Profesör cevaba cok sinirlenmiş, sınavda öğrenciye takmış ve sınavı başarısız geçmesi için elinden geleni yapmış.

Yanlız sınavda öğrenci tüm soruları mükemmel bir şekilde cevaplamış.

Profesör öğrenciye: “ Sana son bir soru soracağım “ demiş;
“ Yolda yürürken iki çuval bulduğunu hayal et, birinde akıl var, diğerinde ise para var. Hangi çuvalı alırsın?

Öğrenci: " Para olan çuvalı seçerdim..."

Profesör: " Ben akıl olan çuvalı seçerdim..."

Öğrenci: " Normal ! Kimde ne eksikse onu seçer...”

Profesör çok sinirlenmiş, öğrencinin sınav kağıdında not yerine
" Öküz " yazmış.

Öğrenci nota bakmadan odadan çıkmış.

Bir dakika sonra öğrenci kapıyı aralamış : " Sayın profesör,
imzanızı atmışsınız, fakat notumu yazmayı unutmuşsunuz." Demiş.
:a15::a15::a16:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt