Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİRAZDA GÜLELİM.. (1 Kullanıcı)

c_galip

Kayıtlı Kullanıcı
Tarif harika ancak bukadar güzel olabilir ellerinize sağlık.

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
kirik kalp sana tşk etmeyi unutmuşum harika kardeşim eline sağlik

K

kırıkkalp

hastayım ülen hastayım!’’ evet, acayip demokratlar+mahlûkatlar.’’sol’’ görüşe sahip, entelektüel havası olan, enteresan, dem-ok-r-atik(!) insan modeli…dem-ok-r-atik(!) tirler bunlar.her şeyden ‘’dem’’ vururlar, attıkları ‘’ok’’ların gittiği yön şaşırmış olsa da doğru yönde olduklarını sanarlar,ve çok ‘’atik’’tirler.hatta çok ‘’lastik’’tirler…‘’sol’’ görüşe sahip bu vatandaşlarımız tam bir psikolojik vakadır.

Konuşmaya bir başlarlar bir daha anca karşısında ki insan sıkılıp tamam be kardeşim haklısın diyene kadar konuşurlar

evet çok konuşurlar kışkırmak için insanı çileden çıkartmak için sabrımızı denerler aslında dayak isterler ama elden bişey gelmiyo laftan anlamaz bunlar sabit fikirlidirler.amanın bu aralar sustular biraz ohh be dünya varmış yakında anıtkabire doğru yol alırlar yine .birde bu huyları vardır şikayete giderler :a21: Yahu kimi kime şikayet ediyolarsa artık ölüden medet umar bunlar birde fesubhanallah putperest gibidirler işte bunlar tam bunluk :a43::a43::a43:

katiliyorum kimden medet umuyolarki ölmüş adama hiç insan şikayet edelirmi fesubhanallah daha neler görecez neler allaha emanet ol....

Peçeli-Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Söyleyen Güzel Söylemiş

Söyleyen Güzel Söylemiş

Amerika'lı iş adamı, bir Çinli'yle alay ederek sormuş:> - Ölüleriniz, mezarlarına koyduğunuz pirinçleri ne zaman yiyecek?> Çinli, başını kaldırmadan cevap vermiş:> - Sizin ölüleriniz, koyduğunuz çiçekleri kokladığı zaman.

> HAYAT NE ZAMAN BAŞLAR?>

- Hayat kırkından sonra başlar, diyen bir kişiye Said Turhan şu>karşılığı vermiş:> - Eğer otuz beşinde ölmezsen!..

> HER KOYUN>

Harun Reşit, kendisini sık sık ikaz eden Behlül Dânâ Hazretlerine:> - Sen kendi işine bak, dermiş. Her koyun kendi bacağından asılır.> Bir gün sarayı pis bir koku kaplamış. Sebebini araştırdıklarında, üst>kattaki bir odada bacağından asılı bir koyun bulmuşlar. Bu işi yapanı da>keşfetmişler tabi ki: Behlül.> Halife, kendisini sıkıştırdığında:> - Gördüğünüz gibi, her koyun kendi bacağından asılır efendim, demiş.>Fakat etrafı kokuttuğu için, herkesi rahatsız eder.

> SUSTURUCU TEDAVİ>

Zamane gençlerinden biri, bir toplantıda Mehmed Âkif'i küçük düşürmeye>çalışıp:> - "Affedersiniz, demiş. Siz baytar mısınız?"> Mehmed Âkif, hiç istifini bozmadan şu cevabı vermiş:> - Evet, bir yeriniz mi ağrıyordu?

> MÜJDE>

Harun Reşid'in vezirlerinden biri, Behlül Dânâ'ya latife yollu>takılarak:> - "Müjde sana ey Behlül, Sultanımız seni, domuzlarla maymunlara çoban>tayin etti" dediğinde, Behlül şu cevabı vermiş:> - Öyle ise kulaklarını aç da emirlerimi yerine getirmeye hazırlan

> YETMEZ Mİ?>

Asr-ı saadetteki muhteşem hadiselerden duygulanan bir genç:> - "Keşke Peygamberimiz'in (sav) devesi olsaydım" deyince, Ali Suad>atılmış:> - Ümmeti olman yetmiyor mu?

> KAZA ETMEK>

Yolculardan biri, otobüs şoförünün yanına gider ve namaz vakti>geçmeden bir mola vermesini rica eder.> Şoför sinirlenerek:> - Kaza edin efendim, der. Ne olur yani?> Adam, sakin sakin cevap verir:> - Ben kaza etmeden, ya sen kaza edersen?

> İFTİHAR>

Şeyh Şâmil, çarlık idaresi tarafından yakalanıp esir edildiğinde, Çar>II. Aleksandır:> - Sizin gibi büyük bir insanı misafir etmekle iftihar ederim deyince,>Şeyh Şâmil'in cevabı şu olmuş:> - Siz benim misafirim olsaydınız, ben daha çok iftihar ederdim.

> İNSAN ve TANSİYON>

- "İnsan, kâinata hakim bir varlıktır" diyen felsefe öğretmenine,>öğrencilerden biri, şu cevabı vermiş:> - Tansiyonuna bile hakim olamayan insan, kâinata nasıl hakim olur?

> KORKUYA GEREK YOK>

Bir Rus generali, Şeyh Şâmil'in iştahını abartarak "Beni yemenizden>korkuyorum" deyince, Şeyh Şâmil:> - Boşuna korkmayın efendi, demiş. Bizim dinimizde domuz eti yemek>haramdır.

> OLMADIĞI YERİ GÖSTERİN>

Materyalist öğretmen, öğrencisine:> - Söyle bakalım, demiş. Allah nerede? Eğer bilirsen portakal>vereceğim.> Öğrencinin cevabı şu olmuş:> - Siz bana O'nun olmadığı yeri gösterin, ben size bahçe dolusu>portakal vereyim

> NE OLUYOR!>

Mehmet Kırkıncı: "Hocam, ben namaz kılmakla Allah'a ne faydam oluyor?">diye soran birine şu cevabı vermiş:> - Senin namaz kılmamakla kendine ne faydan oluyor?

> İÇİMİZDEKİ HOROZ>

Çocuk:> - Babacığım, demiş. Bana bir horoz alsan da, sabahları ötüp beni>namaza kaldırsa.> Adam:> - Canım oğul, diye cevap vermiş. Senin içindeki horoz ötmedikten>sonra, dışarıdaki horozun fayda vereceğini mi sanıyorsun?

> YEMEĞE YENİLMEK>

Sasani hükümdarlarından Ardşir Babegân, doktoruna, "Bir günde ne kadar>yemek yemeli?" diye sordu. Doktoru:> - Üçyüz gram kadar yeter, dedi.> Babegân> - Bu kadarcık şey insana ne kuvvet verir ki? diye bunu az bulunca,>doktor şu karşılığı verdi:> - Bu kadarı seni taşır. Bundan fazla olursa sen onu taşırsın.

> AT NALI UĞUR GETİRİR Mİ?>

Kadıköy Camiinde vaaz vermekte olan Osman Demirci Hoca'ya:> - Hocam, diye sormuşlar. At nalını evimizin kapısına asarsak uğur>getirir mi?> - Demirci Hoca:> - Zannetmiyorum, diye cevap vermiş. O nallardan her atta dört tane var>ama, bütün gün kamçı yiyip duruyorlar

> SELÂMDAKİ İNCELİK>

Muzaffer Ozak Hoca'nın sahaflar çarşısındaki dükkanına giren bir genç:> - Selâmunaleyküm babalık... diye selâm verince, hazret selâmı alır:> - Aleykümselâm kurukalabalık..

.> MEZARTAŞI YAZISI>

Behlül Dânâ'ya biri sorar:> - Oğlum öldü. Mezar taşına ne yazdırayım?> Behlül Dânâ şu cevabı verir:> - Şunu yazdır: "Dün altında olan çimenler bugün üstünde yeşerdi. Ey>yolcu anla ki, şu toprak günahtan gayri her şeyi örter."

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
aman kardeşler doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar bilirsiniz.

onlar bize istedikleri gibi sövüp saymakta özgürdür çünkü onlar elit

ama sen birini sevmiyorum zorla mı dedin mi kendini darağacında bulmadığına şükret yani...

ALLAH'IM SEN BİZİ ZALİMİN ZULMÜNDEN KORU...

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
hazır cevaplılık tamamen zeka işi

ellerine sağlık kardeş keyifli bi yazı

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı
yahu kendi milletini bu kadar ezen başka bi millet daha yok heralde.Eminim bu olanları hepsi başka memleketlerde de olmuştur.

denir ya bi ingiliz,bi fransız bide bizim temel falan diye sinie olurum böyle fıkralara niye kendi kendimizi bu kadar ahmaklaştırıyoruz anlayamıyorum bi türlü

guo1903 kardeşim sakın ola yanlış anlama ha sitemim kesinlikle sana değildir.konuyu okuyunca aklıma geliverdi işte

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
sağol kardeşim sayende bu garip olayları öğrendik.........allaha emanet ol

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
yahu kendi milletini bu kadar ezen başka bi millet daha yok heralde.Eminim bu olanları hepsi başka memleketlerde de olmuştur.

denir ya bi ingiliz,bi fransız bide bizim temel falan diye sinie olurum böyle fıkralara niye kendi kendimizi bu kadar ahmaklaştırıyoruz anlayamıyorum bi türlü

guo1903 kardeşim sakın ola yanlış anlama ha sitemim kesinlikle sana değildir.konuyu okuyunca aklıma geliverdi işte

Siz olaya farklı bir yönden yaklaşmışsınız belki haklı da olabilirsiniz.
Ama gördüğümüz kadarıyla(özellikle görsel basından) bu tarz ilginç olaylar arada oluyor. Ve bazen hakkaten ''PES'' dedirtecek olaylar..

Selametle kalınız...

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
elazığ şivesi burç yorumları

elazığ şivesi burç yorumları

Goyunun Herifi (KOÇ)
Şansız döni, işler yoluna giri... Ekonomiz birezim düzelecek...
...
Tosun (BOĞA)
Siz siz olun galp gırmayın... Galp gırmah golaydır ama yapmah çoh zordur...
...
Çütüzler (İKİZLER)
Ne gadar sevünsez azdur... Aşk da, iş de yolunda...Bayram etsez yeridir...
...
Çayan (YENGEÇ)
Size uzun bi yol görüni... Tatil zamanı del, ama gine siz bilirsiz...
...
Orman Ağası (ASLAN)
Çoh sevineceğiz bi haber alacahsız... Postacı gapızı çaldı çalacah...
...
Kelle (BAŞAK)
Anlaşılan siz dedigoduyu çoh sevisiz... Milleti çeküştürmekten vazgeçin...
...
Gantar (TERAZİ)
Size en yahın arhadaşız kelek yapi... Orda burada hakgızda ileri geri gonişi...
...
Ahu Bocigi (AKREP)
Nereye gitsez orayı gurutisiz... Bu sıra Elazığ maçlarına heç getmeyin...
...
Eğrülmüş Demir (YAY)
Elin işine garışmayacam deyisiz, gine de garişisiz... Eyliğiz kötülük oli...
...
Gıdik (OĞLAK)
Dediğim dedik çaldığım düdük deyisiz... Yazuhtur babam yazuh...
...
Sitil (KOVA)
Yağacah yağmurlara gara dikgat edin... Fazla ortalıhlarda dolaşmayın...
...
Deniz Guşu (BALIK)
Efferim size, bu sıra bildigiz gibi devam edin..

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeş nerden buluyorsun böyle şeyleri :a20::a01:

neslihantozan

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
pastalar2008.blogcu.com
Ama, dünyada demir çelik haddehanesinde çalışan hiçbir işçinin, sigarasını yakmak amacıyla 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçip
2450 santigrat sıcaklığındaki fırına ulaşmaya çalışırken can verdiği görülmemiştir.
Türkiye'de görülmüştür, Karabük'te.

moralim bozuldu ya...........

K

kırıkkalp

aman kardeşler doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar bilirsiniz.

onlar bize istedikleri gibi sövüp saymakta özgürdür çünkü onlar elit

ama sen birini sevmiyorum zorla mı dedin mi kendini darağacında bulmadığına şükret yani...

ALLAH'IM SEN BİZİ ZALİMİN ZULMÜNDEN KORU...

dediğiniz gibi onlar bizi istedikleri gibi sayarlar niye çünkü onlar LAİKTİRLER İLERİYİ DÜŞÜNÜRLER bizlerde onlara göre GERİCİYİZ........
ALLAH İYİ ETSİN WALLA.....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt