Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Benim için bi Ayet'el Kürsi ve bir de ihlas_ı Şerif okurmusunuz? (1 Kullanıcı)

medine21

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm

selamün aleyküm

kardeşim bende 10 ihlas 10 da ayetel kürsi okuyocağım Allah ım inş.tez zamanda feraha çıkarsın sizi Allah oğlunuda hayırlı imanlı mü min kullarınsa eylesin inş.ALLAH ZALİMLERE KARSI MÜMİN KULLARINI KORUSUN İNŞ.

ardam_47

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun arkadaşlar... Hepiniz hakkınızı helal edin...

ardam_47

Kayıtlı Kullanıcı
Ne olur dularınızı esirgemeyin..

osmank

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun Aleyküm

Esselamun Aleyküm

Arkadaşım inşallah herşey düzelecek.. bunu burada gördüğüm herkes can-ı gönülden istiyor. bende istiyorum..durumunu azçok okudum 24 yaşındasın kefil olmuşsun ..altın borç almışsın. oğlunun adı Arda.. intiharı lütfen unut ve adını anma.. verende RABBBİM alanda RABBİM... BİZ ONUN YERİNE KARARLAR VEREMEYİZ... Ama aklımız var. düşün geçmişten hataların varmı. bir muhasebe yaparmısın..insan benim gördüğüm ettttiğini çekiyor ben şahsen bunu yaşadım. yanlış anlama kendi adıma konuşuyorum... ben anladım ben hatalarımın gazabını yaşıyorum.. bu gazap nekadar sürer bağışlarmı o RABBİMİN bileceği birşey.. belki son nefesime kadar sıkıntıyla yaşayacağım..
Dua et bizde ediyoruz ve şu intihar lafını unut.. aç değilsin..yaşadığına göre...
bende yaşıyorum şükürler olsun.. bu gibi durumlar insan aklını kullanmakta zorlanıyor aklı karışıyor.. benim oğlumunda adı arda ben boşandım nedenmi..
iman eksikliğinden herşeyim gitti... bende ölmeyi düşündüm ozamanlar..oğlum ailemi herşeyimi kaybettim.. göremedim bile..öyle uzaklaştıki herşey hiçbirşeye ulaşamadım uzun süre...şimdi oğlumu görebiliyorum...yeni bir iş yeni bir hayat..
düzeldi derken şımardım.. yine sıkıntılardayım ama bu sefer aklım başıma geldi..
burada sana anlatmak istediğim şu.. zor durumdasın bende zor durumdayım.. para ayrı bir konu aç kalmadıkça sorun yok şükürkü Rabbim bizi açlıkla imtihan etmiyor... buna birde şöyle bak bunlar başımıza gellmeseydi doğru yolu bulamayacaktık belki.. bu sıkıntılara düşmeden önce inancın sağlammmıydı ??
geçmişi bir kenara koyuyoruz. RABBİM TÖVBESİNİ KABUL ETTİĞİ KULLARINDAN EYLER inşallah bizleri ve bundan sonra kendisine ailesine tüm dünyaya yararlı mümin bir insan olmamızı ve böyle bir hayat sürdürmemizi şımarmamamızı nasip eder inşallah... sonuç olarak Tevekkül yani elinden geleni yapacaksın ...
çalışacaksın ne olursa olsun..ben çalışıyorum.. gece gündüz demeden çalışıyorum..az bir para bile bereketi varsa çok para oluyor. çok büyük paralar bereketi yoksa uçup gidiyor.. helal alın teriyle çalışacağız.. ben sadece dua etmekle düzeleceğini düşünmüyorum...bunalımdasın ve kilitlenmişsin bence...
sonuç şu alacaklıların şayet sen evden çıkmıyorsan onlar adama bak hem borçlu hem çalışmıyor deyip daha çok saldırırlar.. çalış . iş ara yada ara tara..
diyelim 1000 ytl borcun var.. götür 1 ytl ver... alacaklı demekki adam ödemek istiyor desin.. bence koşturmalısın.. bıkmadan yorulmadan usanmadan..
olmuyor yapamıyorum intihar edeceğim demek en kolayı.. diyelim çalışıyorsun işin var.. kardeşim kazandığım borcumun faizinin faizi bile değil deme..
kalbini temiz tut isyan etme.. Ben RABBİMİN sevdiği kullarına azap verip onları sınadığına gerçekten inanıyorum.. belki çok düzgün bir insandın.. ama şöyle düşün kefil olduysan nekadar borcun var bilmiyorum ama.. düşünsene ileride tam herşey süper derken bunun elli katı artık hiç kurtuluşu olmayan birşeye girdiğini.. yada çevremde gördüm ardanın sağlığı kötü olsa ona sürekli para vermen gerekse .... bak canım kardeşim önce şükredeceğiz.. bakarsan senden çok çok daha kötü durumlardaki insanları göreceksin..İmanını sağlam tutup çalışacaksın.. ben herşeyin düzeleceğine inanıyorum.. ALLAHIN RAHMETİ VE BEREKETİ ÜSTÜMÜZE OLSUN.. ÇOK ÇALIŞIP HATALARIMIZI TELAFİ EDECEĞİZ... Hem bu dünya hemde ahiret için.. lütfen abondone olma... isyan etme...sakin ol. hiçbirşey yokmuş gibi eskiden olduğu gibi işinin başında ol.. ..
ben kendi adıma şanslı kullardan olduğumu düşünüyorum .. bu felaketler başıma gelmese cehennemde yanacaktım.. iyiki geldi benimde kalp gözüm açıldı..küçük belalalr büyüklerini defeder.... . şükrediyorum... farkındayım aklım var...daha ne olsun .. herşeyin üstesinden geleceğiz.. Rabbim bağışlayıcıdır yardım edendir...ona sığınacağız... hayat çok kısa.. bukadar derine inme psikolojini bozma..psikolojin bozulursa herşey daha kötü olur .. sanaatkarsan elin titrer işinden hayır gelmez.. satıcıysan yüzün gülmez.. sakin ol ..o ki
ALEMLERİ YARATMIŞ SEN BEN GİBİ ZERREYİZ ONUN GÖZÜNDE OL DEMESİ YETERLİ... daha üstüne konuşmaya gerek varmı...imanlıysak öncelikle kendimizi sağlığımızı korumalıyız... üzüntüler gün gelip hastalık oluyor insanda..
sağlığını kaybetmeden yolumuza devam ediyoruz... Bu denge yürüyorsa bizde bu dengenin içinde var oldukça herşeyi göreceğiz.. bak yine farklı bir örnek.. bugün bu sıkıntıları yaşıyorsun...ileride belkide korkunç bir servetin sahibi olacaksın..bugünlerin hatırladıkça..fakirlere yardım . öksüzleri kollayacaksın..
ve bulunduğun yerin kıymetini bilip efendi ailesine bağlı yolundan şaşmayan bir mümin olacaksın..öğrenci okutacaksın.. anlattıklarım kalbimden gelenler... keşke onu çıkartabilsem...pc ye bir kabloyla bağlayıp içindekiler ekranda görünse...içimdeki yaşadıklarımın küçük bir özeti bile değil yazdıklarım...inanıyoruz ve farkındayız enbüyük zenginlik bu zaten kazançlı bir başlangıçtayız.. ya farkedemeseydik ???? bundan sonraki konular zaten detay... Bak canım kardeşim şunu bilerek yaşamak lazım bence...HERŞEYDE BİR HAYIR VARDIR.. ileride belki o zalim dediğin adamlar gibi sende alacak için olmayan sıkışmış insanlara zulümedip günaha girecektin .. hayatın heryüzünü görmek... ve bunlardan ders almak en önemlisi.. ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN..

ardam_47

Kayıtlı Kullanıcı
Haklısın kardeşim ama yakamı bırakmıyor bu borçlular. Hep faiz bindiriliyor borcuma

mitomit

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(c.c.) yardımcın olsun

Allah(c.c.) yardımcın olsun

3er adet okudum

abbinaf

Kayıtlı Kullanıcı
le ilahe illa ente süphaneke inni kunti minezzalimin... rabbim yar ve yardımcınız olsun

ardam_47

Kayıtlı Kullanıcı
Benim için bi Ayet'el Kürsi ve bir de ihlas_ı Şerif okurmusunuz?

nazanozi

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim osmank kardeşimizin yazdiklarina katiliyorum neyin hayirli neyin şer olduğunu biz bilemeyiz intihar hiç bir zaman çözüm olamaz sonsuz hayatda azaptan başka hepimiz kalpten dua ediyoruz ama senin olumlu bakman ve gayretin gerekli hadi lütfen kendine acimayi birak ve bir yerden başla allah yardimcin olsun bunlari birebir yaşamiş biri olarak yaziyorum sabir ve gayret selamlar

ebrar_reyyan

Kayıtlı Kullanıcı
okudum ALLAH cümlemizde dara düşenlerin yardımcısı olsun...

ardam_47

Kayıtlı Kullanıcı
Allah senden razı olsun kardeşim, bunun farkındayım ama içinde bulunduğum psikoloji alt üst ediyor beynimi? Allah sonumu hayır etsin inşallah..

ardam_47

Kayıtlı Kullanıcı

ardam_47

Kayıtlı Kullanıcı

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
okudum rabbim yardımcınız olsun arda kardeşim...

ardam_47

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşım okunan duların sevabını bana hediye edilmiyor okuyan kardeşlerim okuduğu sürelerin hürmetiyle dualarımın kabulunu istiyor rabbimden.. Yanlış anlaşılmasın...

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
okudum. Rabbim sıkıntılarınızdan tez vakitte kurtarsın inş...

osmank

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim durumun nedir nasılsın ????

ya51n_

Kayıtlı Kullanıcı
SeLAmın aLeykum abıcım benDe okudum aLLah gonLune goRE weRsın... seLametLe...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt