Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bayanları boykot ediyorum... (2 Kullanıcı)

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
s.a.
Affet Allahım affet bizleri. Ah nenem ah senli günler ne güzel günlerdi. Canım nenem karda boranda kışta çarık giyerdin, saçının bir telini kuş görse utanırdın... Ah nenem neredesin seni gittiğin günden beri seni arar olduk. Çaresiz dertlere düştük derman bulamıyoruz. Sen gittin mutlulukta seninle gitti.
Ahhhh ah nenemizi aratan özleten bacı kardeşler Allah rızası için bize yakışır şekilde yaşayıp yaşatmaya gayret edelim. Zararın neresinden dönülürse kardır. Haydin hep beraber bir daha Allah diyelim ve ona hizmet edelim inşallah.
saygılarımla

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;638030' Alıntı:
aleyküm selam
açıkların bunları düşünecek hali olsaydı...kapanmış olurlardı.

ben açık bir bayanım.kapanmak içimden gelmiyo herşey pat diyede olmuyo.Bu rabbimle benim aramda olan bişeydir.İnşallah birgün banada nasip olucak.siz bu lafınızla açık bayanları aşalıyosunuz.Açıklar terbiye bilmiyomu ne biçim laftır bu.herkesi aynı kefeye koyamassınız.rica ederim yazdıklarınıza dikkat edin biraz.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
ben açık bir bayanım.kapanmak içimden gelmiyo herşey pat diyede olmuyo.Bu rabbimle benim aramda olan bişeydir.İnşallah birgün banada nasip olucak.siz bu lafınızla açık bayanları aşalıyosunuz.Açıklar terbiye bilmiyomu ne biçim laftır bu.herkesi aynı kefeye koyamassınız.rica ederim yazdıklarınıza dikkat edin biraz.

kapalı- açık herkes insandır..
ve hatası vardır. başörtüsü ise dinimizde bir farzdır...ne yapacağına herkes kendi karar verecek ama, herkes önce kendine dikkat etsin, bu tip mesajlara önceki sayfalarda yanıt yazdım...kimseyi kırmak de istemedim..

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.
Affet Allahım affet bizleri. Ah nenem ah senli günler ne güzel günlerdi. Canım nenem karda boranda kışta çarık giyerdin, saçının bir telini kuş görse utanırdın... Ah nenem neredesin seni gittiğin günden beri seni arar olduk. Çaresiz dertlere düştük derman bulamıyoruz. Sen gittin mutlulukta seninle gitti.
Ahhhh ah nenemizi aratan özleten bacı kardeşler Allah rızası için bize yakışır şekilde yaşayıp yaşatmaya gayret edelim. Zararın neresinden dönülürse kardır. Haydin hep beraber bir daha Allah diyelim ve ona hizmet edelim inşallah.
saygılarımla

Allah Razı olsun abi Yorumunuz için :( Rabbim Müslümanlara yakışan şekilde yaşamayı Nasip etsin herkese inşallah bu erkek bayan farketmiyor tabi ama konuya bakarak söylemek gerekirse .. Anlatılan sorunlar tüm Müslümanları üzen olaylar .. Allah'a emanet olun selam ve dua ile ...

Hz. Mevlana buyurur: “Kalbim, ‘
İman nedir?’ diye aklıma sordu. Aklım da, kalbimin kulağına, ‘İman, edepten ibarettir.’ diye fısıldadı .. illa EDEP EDEP
..

isranurr

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;640924' Alıntı:
kapalı- açık herkes insandır..
ve hatası vardır. başörtüsü ise dinimizde bir farzdır...ne yapacağına herkes kendi karar verecek ama, herkes önce kendine dikkat etsin, bu tip mesajlara önceki sayfalarda yanıt yazdım...kimseyi kırmak de istemedim..

terbiye önemlidir, bir farzı yerine getirmek ise herşeyden çok önemlidir...
terbiye ise açık- kapalı herkese elzemdir...Allah kusurlarımızı bağışlasın..

GÖRDÜM ALLAH BİNKERE RAZI OLSUN SİZDEN.EVET BİR FARZI YERİNE GETİRMEK HERŞEYDEN DAHA ÖNEMELİ OLMALI.KAFAMA BİRKEZ FAHA DANK ETTİ.UFF BENİM İÇİM DARALDI YA.AĞLAYARAK YAZIYORUM.İNŞALLAH BİRGÜN ANİDEN GİDİP KENDİME TESETTÜR KIYAFETLERİ ALABİLMEYİ NASİP ETSİN ALLAH BANA KAPANMAK İSTİYORUM DEYİP GİDİP KAPANAYIM.SAĞOL KARDEŞİM ALLAHA EMANET OL.BİRDEN O YAZIYI GÖRÜNCE ÇOK KÖTÜ HİSSETİM KENDİMİ.ALLAH KUSURLARIMIZI BAĞIŞLASIN AMİNN

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı

GÖRDÜM ALLAH BİNKERE RAZI OLSUN SİZDEN.EVET BİR FARZI YERİNE GETİRMEK HERŞEYDEN DAHA ÖNEMELİ OLMALI.KAFAMA BİRKEZ FAHA DANK ETTİ.UFF BENİM İÇİM DARALDI YA.AĞLAYARAK YAZIYORUM.İNŞALLAH BİRGÜN ANİDEN GİDİP KENDİME TESETTÜR KIYAFETLERİ ALABİLMEYİ NASİP ETSİN ALLAH BANA KAPANMAK İSTİYORUM DEYİP GİDİP KAPANAYIM.SAĞOL KARDEŞİM ALLAHA EMANET OL.BİRDEN O YAZIYI GÖRÜNCE ÇOK KÖTÜ HİSSETİM KENDİMİ.ALLAH KUSURLARIMIZI BAĞIŞLASIN AMİNN

Sizden de Allah razı olsun, Allah yardımcınız olsun...
Sizi inciten birşey olduysa mesajımda gerçekten özür dilerim, kastım o değildi asla..
Allahü Teala da şöyle dedi : "Bana bir adım yaklaşana on adım yaklaşırım"
Allaha emanet olun, selametle

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN AMİN inşallah :)

fatmana

Kayıtlı Kullanıcı

canım rabbim sanada nasip etsin o muhteşem duyguyu..dua edecem sana...SANA VE TÜM HANIM KARDEŞLERİMİZE...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. Kardeşim. Ama Neden öyle Yargiliyorsunuzki? Açik Olmak Ayip Degilki. önemli Olan Insanin Kalbi, Degilmi? Ben Açigim. Ama Namazimi Kiliyorum. Kurani Kerimi Bildigim Kadariyla Okuyorum.ben Hem Okuyorum Hemde çalişiyorum. Saçimin Açik Olmasi, Edepsiz Oldugum Anlamina Gelmezki.

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kıymetli kardeşim.şu an çıkmam gerekiyor ama size uzun uzun yazmak isterdim.sizi kırmak yada gücendirmek adına değil ama bu durum gaflet ve nasipsizlik içersinde olduğumuzu gösteriyor.

Namaz kılmak da Allah'ın emri, başı örtmek kapanmak da. Nasıl ki namaz kılmak sureti ile Allah'ın bir emrini yerini getiriyorsanız, başınızı örtmek ve kapanmak sureti ile de Allah'ın bir diğer emrini yerine getirmelisiniz.

ALLAH cc cümlemizi hidayete erdirsin.bizleri islah eylesin.ölüm gelmeden evvel doğru yolu bulmamızı ve bu yolda daim sabit olmamızı bizlere nasip,kısmet ihsan eylesin.

iyi insanlar ile karşılaştırsın.ALLAH cc emir ve yasakları doğrultusunda hayırlı ameller ile yaşayanlardan eylesin.

selam ve dua ile kalın hayırlı ve bereketli günler olsun kardeşim.hakkınızda hayırlısı olsun ALLAH cc yar ve yardımcınız olsun.bu düşünceden en kısa zamanda ALLAH cc izni ile sıyrılmanız duası ve ümidi ile.selametle.

S.a. Kardeşim. Ama Neden öyle Yargiliyorsunuzki? Açik Olmak Ayip Degilki. önemli Olan Insanin Kalbi, Degilmi? Ben Açigim. Ama Namazimi Kiliyorum. Kurani Kerimi Bildigim Kadariyla Okuyorum.ben Hem Okuyorum Hemde çalişiyorum. Saçimin Açik Olmasi, Edepsiz Oldugum Anlamina Gelmezki.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı

konuyu okumadınız herhalde, ben kimseyi şöyle ya da böyle yargılamıyorum,
ama nasıl sizin hoşuna gitmiyorsa, benim de hoşuma gitmez...hele ki farz olan başörtüsü...
aynı şeyleri acaba kaç kes tekrar etmek zorunda kalacağım
insanlar hata yapıyorsa başı açık veya kapalı oldukları için değil, kendi kusurlarından dolayı...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
Tamam Kardeşim Sayfanin Ilk Başlarini Okudum , Diger Sayfalari Okumadim. Ilk Başta Bir Arkadaş Bunu Düşünceler Başlari Açik Gezmezler Diye Bir Kelime Kullanmiş Benim Sözüm Onanydi. Ama önemli Degil, Bu Yalan Dünyada Birbirimizi Kirmaya Gerek Yok. Her Koyun Kendi Bacagindan Asilir.benim Saçlarim Açik. Inşallah Bende Kapanacagim.bunu çok Istiyorum Ama Insanin Bulundugu şartlarda çok önemli.neyse Güzel Kardeşim.sana Hayirli Günler

beyazzambak

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgörü hoşgörüüü

hoşgörü hoşgörüüü

s.a. kardeşim doğru yazdıklarınız ama bunu tesettürlü yapmaz açık yapar demek yanlış açık veya kapalı bu onun sorunu ben kapalı bir insan olarak ne verebilirim nasıl güzel bir bilgi verebilirim diye ona bakarım şu ortamda ayrımcılık yapmanın hiç gereği yok rabbim herkesin yardımcısı olsun allah a emanet olun

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Açik Kapali Herkes Hata Yapar...açik Da Yapar Kapali Da Yapar..en Sonunda Her Ikisi De Insandir...insan Yapar
Açik-kapali Herkes Hoşgörülü Olsun..
Herkes Kendi Nefsine Dikkat Etsin..
Bugün Dünya Yarin Ahret Yaradan Eylesin Rahmet Günahimiz çoktur Allah şefaat Eyle Muhammed..
Dünya Amel, Hatasini Düzeltme ,tövbe Etme Yeridir ,ahiret Ise Hesab, Mahkemeyi Kübra Yeridir...
Selametle...tekrar Yanliş Anlaşilmamak ümidiyle

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us

Allah Razı olsun abi Yorumunuz için :( Rabbim Müslümanlara yakışan şekilde yaşamayı Nasip etsin herkese inşallah bu erkek bayan farketmiyor tabi ama konuya bakarak söylemek gerekirse .. Anlatılan sorunlar tüm Müslümanları üzen olaylar .. Allah'a emanet olun selam ve dua ile ...

Hz. Mevlana buyurur: “Kalbim, ‘
İman nedir?’ diye aklıma sordu. Aklım da, kalbimin kulağına, ‘İman, edepten ibarettir.’ diye fısıldadı .. illa EDEP EDEP
..

Amin bilmukabele değerli kardeşim.
Her ifadesi Lâl ü Güher Efendiler Efendisi şöyle buyurur:
İnsanın izzeti inancını hayatına yansıtmasında,
Kişiliği aklını hep hayra kanalize etmesinde,
Şeref ve asaleti de ahlâkını güzelleştirmesindedir.

teekkrlerallahrazolsunbh8.gif

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm...
konuda ciddi anlamda yanlış anlaşılmalar var....
ve forumun içeriği kadar bu tartışma ortamıda beni fazlası ile rahatsız etmekte....
bende kapalı biri olarak, sadece dinimizin farzlarından olan ve nefsini sınırlandırarak başını örten,
ama dışarıda sıkça gördüğüm ve kapalı-açık hiçkimseye yakışmayacak davranışlar sergileyen hanımlara değinmiştim...
ve özelliklede örtülü bayanlara yakıştıramamıştım...ki çoğu kapalı hanımlardı...
çünkü kişinin bir ideolojisi varsa, hayatını- yaşayışını savunduğu değerlere göre şekillendirmeli...
tabiiki hiç kimse dört dörtlük değildir...
ve hiçkimsenin hayatına karışmaya hakkımız da yoktur..
ama ben "siz" değil... "biz" mantığı ile yazmıştım....
kendimizi tartmamız babında...
forum için, yanlış anlaşılmalar için ve kısmi tartışma ortamına sebebiyet verdiğim için özür diliyorum...
ve forumun kilitlenmesini rica ediyorum...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

berat05

Yönetici
selamünaleyküm...

ve forumun içeriği kadar bu tartışma ortamıda beni fazlası ile rahatsız etmekte....
bende kapalı biri olarak, sadece dinimizin farzlarından olan ve nefsini sınırlandırarak başını örten,
ama dışarıda sıkça gördüğüm ve kapalı-açık hiçkimseye yakışmayacak davranışlar sergileyen hanımlara değinmiştim...
ve özelliklede örtülü bayanlara yakıştıramamıştım...ki çoğu kapalı hanımlardı...
çünkü kişinin bir ideolojisi varsa, hayatını- yaşayışını savunduğu değerlere göre şekillendirmeli...
forum için, yanlış anlaşılmalar için ve kısmi tartışma ortamına sebebiyet verdiğim için özür diliyorum...

ALLAHA EMANET OLUNUZ

VE ALEYKÜM SELAM

değerli kardeşim..bu forumu açmış olmaktan ve bu foruma yazı yazarak eleştiri yapan kardeşlerimizin atışmalarından kendinizi suçlamayın lütfen..

ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ ELLERİNİZE SAĞLIK:G

Ben 6 ay öncesine kadar açık bir bayandım.6 aydırda tesettür de olan bir bayanım..AMA ÖNEMLİ BİR NOKTAKİ ben açıkkende kapalıykende sizin bahsettiğiniz olaylara şahit olup çok ta sinirlenmişimdir.BU YAŞAMIN AÇIKLIKLA YADA KAPALILIKLA İLGİSİNİN OLMADIĞI ÇOK AŞİKAR iş kişiliğimizi oturtmakta hafif kalmamakta...

VE şunu da özellikle belirtirimki tesettürlü bayanlar hayatta duruşlarını sadece tesettürü ile değil,yaşamına yansıttığı tüm hal ve davranışlarıyla örnek olmalıdır.Çevresindekilerin ( tesettürlü ama bak neler yapıyor) gibi kelimelerine ve düşüncelerine izin verecek davranışlar sergilememelidir.

LÜTFEN FORUM İÇİN KENDİNİZİ SUÇLAMAYIN

Allah(c.c.) yar ve yardımcımız olsun

zeynep.s

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

VE ALEYKÜM SELAM ABLACIĞIM. BU KONU İÇİN KENDİNİZİ SUÇLAMANIZA GEREK GÖREMİYORUM. SİZ GERÇEKTENDE GÜNÜMÜZÜN HALİNİ ELE ALARAKTAN , GÜZEL BİR PAYLAŞIMDA BULUNDUNUZ. ALLAHA EMANET OLUN. HAYIRLI AKŞAMLAR...:H​

leyla-1

Altın Üye
Aleyküm Selam kardeşim:
Yazdıklarımı geri sildim kusura bakmayın dün gece rahat uyuyamadım herkes kendinden sorumludur açık ya da kapalı diye yada yaptıklarından dolayı ön yargılı olmak birşey söylemek benim hakkım değil sevaplarıyla günahlarıyla hesaba çekecek Rabbim'izdir.İnsanlara dış görüşşlerinden ya da yaptıklarından dolayı eleştiri ön yargıyla yaklaşmak yerine onlar için dua edip Allah'tan hidayete kavuşmalarını söylemek daha iyidir diye düşünüyorum bu sadece benim fikrim.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bizleri affedip elelrimizi dergahından boş çevirmeyip gönül muradlarımızı dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla Rabbim.
Allah hiç birimizi darda sıkıntıda çıkmazda çaresiz bırakmasın kendi kapısından başka kul kapısına muhtaç etmesin inşallah.
Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt