Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

bayanları boykot ediyorum... (2 Kullanıcı)

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
ben almanyada yasiyorum.buradada örtülü insanlarin sorunlari oluyor tabiiki fakat nede olsa hristiyan bir ülke.yapilan haksizliklari dogru bulmuyorum tabiiki ama türkiye gibi büyük bir bölümü müslüman olan bir ülkede bu nasil böyle cözülemez bir sorun haline gelir.

evet işte tam bu yüzden ,yani halkın %90 Müslüman olduğu için dini duyguları istismar ederek siyaset yapıyorlar, "biz iktidarda kaldığımız müddetçe bu yasak kalkar gibi.." ama sonuçta kalkmıyo...: hiç -bir- şey yapmadıkları için milletin rahat nefesi almasına izin vermiyorlar, çünkü "türban" meselesi olmazsa ne ile gündem yapacaklar? ...yaptıkları koskoca bir sıfır...ekonomik, siyasi, ictimai anlamda..
ilerlemeyen geriler, ama sadece gerilemek değil, komple satılıyor ..her şey..
hukuken böyle yasak mümkün değil, ama bunlar hukuk ,iktisad bilmez ki AB emrinde eğilmeyi bilir sadece...
istismar malzemesi olmsaydı ,coktan serbest bırakırlardı bu "bez" parçasını..
bi de kim "laiklikten " bahsediyor?! din istismarı Laikliğin en büyük ihlalidir!

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam hafize abla....

kesinlikle size katılıyorum...
birde şahit olmasamda, sıkça duyduğum cafelerde "nargile içme" durumunu yakıştıramıyorum...

ALLAHA EMANET OLUNUZ

EVET ONU BENDE GÖRDÜM VE HAYRETLER İÇİNDE KALDIM AÇIK BİR BAYAN YAPSA GENE NEYSE TESETTÜRLÜ BİR BAYANDI HİÇ YAKIŞTIRAMADIM HATTA GİDİP SÖYLEYEYİM HİÇ YAKIŞIYORMU DİYECEKTİM EŞİM BANA OTUR OTURDUĞUN YERDE SANAMI KALDI ALEME AKIL VERMEK DEDİ A.E.O

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
EVET ONU BENDE GÖRDÜM VE HAYRETLER İÇİNDE KALDIM AÇIK BİR BAYAN YAPSA GENE NEYSE TESETTÜRLÜ BİR BAYANDI HİÇ YAKIŞTIRAMADIM HATTA GİDİP SÖYLEYEYİM HİÇ YAKIŞIYORMU DİYECEKTİM EŞİM BANA OTUR OTURDUĞUN YERDE SANAMI KALDI ALEME AKIL VERMEK DEDİ A.E.O

siz ikazınızı yapsanızda, pek birşeyin farkedeceğini sanmıyorum...
yazık.....

esfaka

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim
çok haklısın,çok üzüldüğüm , hayretler içinde kaldığım okadar çok şey görüyorumki çevremde
birkeresinde kendimi tutamayıp ikaz edeyim dedim seni ilgilendirmez yanıtını aldım
böyle yapanların yüzünden hakkıyla örtünenleri savunamaz olduk
Rabbim bizleri hakkıyla örtünenlerden etsin inşallah
hayırlı geceler kardeşim

esfaka

Kayıtlı Kullanıcı
belki önce kendimizden , sonrada en yakınımızdakilerden başlayabiliriz düzelmeye
doğruyu görmeye , göstermeye
RABBİM sonumuzu hayır etsin inşallah
tekrar hayırlı geceler

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim
çok haklısın,çok üzüldüğüm , hayretler içinde kaldığım okadar çok şey görüyorumki çevremde
birkeresinde kendimi tutamayıp ikaz edeyim dedim seni ilgilendirmez yanıtını aldım
böyle yapanların yüzünden hakkıyla örtünenleri savunamaz olduk
Rabbim bizleri hakkıyla örtünenlerden etsin inşallah
hayırlı geceler kardeşim
...........................
belki önce kendimizden , sonrada en yakınımızdakilerden başlayabiliriz düzelmeye
doğruyu görmeye , göstermeye
RABBİM sonumuzu hayır etsin inşallah
tekrar hayırlı geceler

aleykümselam kardeşim.....
maalesef bazen tesettürlü birinin, savunduğuna yakışmayacak birçok yanlış davranışına şahit oluyoruz...
kesinlikle... önce kendimizden... "bizim" yanlışlarımızdan başlamalıyız...
hayırlı geceler...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu
yasminciğim,PAYLAŞIM İÇİN:T
Benim de acizane eklemek istediğim;
bayanların dışarıda,yürürken ya da erkeklerle karışık oturulan cafe ortamında sigara içmeleri..bir de yüksek frekanslı konuşmalar ve gülmeler,hiç yakışmıyor bayanlara..
selam ve dualarımla.

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu

yasminciğim,PAYLAŞIM İÇİN:T
Benim de acizane eklemek istediğim;
bayanların dışarıda,yürürken ya da erkeklerle karışık oturulan cafe ortamında sigara içmeleri..bir de yüksek frekanslı konuşmalar ve gülmeler,hiç yakışmıyor bayanlara..

selam ve dualarımla.

ve aleykümselam firdevsciğim...
kesinlikle sana katılıyorum... yüksek sesten, sırf dikkat çekmek için yapılan basit davranışlara sıkça şahit oluyoruz...
insanların özellikle de dışarıda hareketlerine daha fazla dikkat etmesi gerekirken...
hayırlı geceler...
(bu arada "yasmin" hitabı arkadaşlarımın bana hitap şeklidir.. neredende aklına geldi...:G)
ALLAHA EMANET OLUNUZ

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam firdevsciğim...

kesinlikle sana katılıyorum... yüksek sesten, sırf dikkat çekmek için yapılan basit davranışlara sıkça şahit oluyoruz...
insanların özellikle de dışarıda hareketlerine daha fazla dikkat etmesi gerekirken...
hayırlı geceler...

(bu arada "yasmin" hitabı arkadaşlarımın bana hitap şeklidir.. neredende aklına geldi...:G)

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU..
BİRAZ DAHA SAMİMİ OLMA İFADEMİ BELİRTMEK İÇİN YASMİN DEDİM.BEN ARKADAŞLARIN KADAR YAKIN OLMASAM DA.
SAMİMİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM İNSANLARA _CİĞİM EKİNİ DE SIKÇA KULLANIRIM..:evet

_____ TANIK OLDUĞUM BİR OLAYI PAYLAŞMAK İSTERİM::
Bundan 4-5 sene önce,ben liseye giderken,imamhatipli 2 abla yanımdan geçiyorlardı..yürüdüğümüz yolda kalabalık değil.yanlarından geçtim ama hala dün gibi aklımda..
_______O kadar sessiz konuşuolardı ki,birbirlerini nasıl duyduklarını dahi anlayamadım.ve içimden dedim ki:__biz arkadaşlarla hiç böyle değiliz,ne güzel de anlaşıyolar,kimselere seslerini duyurmadan.(BÖYLE ABLALARI RABBİM ARTTIRSIN VE BİZLERİ DE ONLARI ÖRNEK ALABİLEN İNSANLARDAN EYLESİN)
Gecen hayır ve rahmetle dolsun
selam ve dualarımla..:H
SELAM VE DUALARIMLA..

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
ESSELAMUNALEYKÜM VERAHMETULLAHİ VEBEREKATUHU..

BİRAZ DAHA SAMİMİ OLMA İFADEMİ BELİRTMEK İÇİN YASMİN DEDİM.BEN ARKADAŞLARIN KADAR YAKIN OLMASAM DA.
SAMİMİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM İNSANLARA _CİĞİM EKİNİ DE SIKÇA KULLANIRIM..:evet

_____ TANIK OLDUĞUM BİR OLAYI PAYLAŞMAK İSTERİM::
Bundan 4-5 sene önce,ben liseye giderken,imamhatipli 2 abla yanımdan geçiyorlardı..yürüdüğümüz yolda kalabalık değil.yanlarından geçtim ama hala dün gibi aklımda..
_______O kadar sessiz konuşuolardı ki,birbirlerini nasıl duyduklarını dahi anlayamadım.ve içimden dedim ki:__biz arkadaşlarla hiç böyle değiliz,ne güzel de anlaşıyolar,kimselere seslerini duyurmadan.(BÖYLE ABLALARI RABBİM ARTTIRSIN VE BİZLERİ DE ONLARI ÖRNEK ALABİLEN İNSANLARDAN EYLESİN)
Gecen hayır ve rahmetle dolsun
selam ve dualarımla..:H
SELAM VE DUALARIMLA..

vealeykümselam firdevsciğim...
güzel yorumun ve duan için teşekkür ediyorum...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;640070' Alıntı:
üstelik Resulullah (sav) şöyle buyurdu :"kişi ya kendi kusurlarıyla meşgül olur ya da başkaların kusurlarıyla.."

ama ben sadece rahatsız olduğum bir konuyu dile getirmiştim...
ve şahsi olarakta kimseyi eleştirmedim...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

belmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.beslermobilya.com
aleykümselam kardeşim allah razı olsun böyle bir konuya değindiğin için; bu konuda haklısın bu bir aile terbiyesidir bi insan ailesinden aldığı ilim terbiyesini uyguluyorsa ne mutlu ona... rabbim bizleri nefsimizle başbaşa bırakmasın, bizleri efendimizin sav. şefaatine nail eylesin...selam ve dua ile...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
terbiye önemlidir, bir farzı yerine getirmek ise herşeyden çok önemlidir...
terbiye ise açık- kapalı herkese elzemdir...Allah kusurlarımızı bağışlasın..

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
aleykümselam kardeşim allah razı olsun böyle bir konuya değindiğin için; bu konuda haklısın bu bir aile terbiyesidir bi insan ailesinden aldığı ilim terbiyesini uyguluyorsa ne mutlu ona... rabbim bizleri nefsimizle başbaşa bırakmasın, bizleri efendimizin sav. şefaatine nail eylesin...selam ve dua ile...

Rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim...
güzel dualarınız için amin diyor...yorumunuz içinde teşekkür ediyorum...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt