Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Başucu Kitabınız Var mı? (1 Kullanıcı)

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
maşaALLAH bu nasıl bir listedir,yok yok..

şuanda yoğunlaştığım sadece ne yazıkki ders kitaplarım var..

ama şu okul bir bitsin,bismillah deyip başlayacağım bende inşaALLAH

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
bin teşekkürler güzel yürekli ..kendime özel bir liste çıkarmıştım böylesi daha makbul oldu ; )

şuan elimizdeki başucu kitabımız .. Mevlanadan gönül kelamı RAMAZAN ALTINDAŞ..(fakılı bir bakış açısıyla HZ .MEVLANA )

konulara farklı farklı dünyalardan bakmayı sevdigim için .. HASAN EL-BENNA gençligin el kitabı // risaleler -2 çok eski bir basım bu şekliyle piyasada varmı onuda bilemiyorum acıkcası ....tüm seriyi bitirdikten sonra kitap hakındaki düşüncelerimiz belirtiriz .. ; )

az öcne bitmiş olan .. Kendini Arayan Adam .... Halit ERTUĞRUL ( daha önce bir kaç kez okudum ama aklına estikçe insanın tekrar tekrar okumak isteyecegi bir kitap .. okumayan kardeşlerimize şiddetle tavsiye olunur!

Allah celle celaluhu razı olsun kardeşim..
Kitap okuyan o kadar çok kardeşimiz var ki... Listemiz de uzun oldu haliyle..
Maşaallah diyelim :)

Kendini Arayan Adam..
Ben de okumuştum o kitabı..
Şu an fiyatı da düştü sanırım..
Rabbim razı olsun..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun aleyküm kardeşim..
Rabbim hayırlısıyla okulunuzu bitirmenizi nasip etsin inşaallah..
Rabbim zihin açıkoığı nasip etsin kardeşim..
Sadece geceleri yatmadan önce 1 sayfa da olsa okumanız iyi gelecektir inşaallah..
HAYIRLI AKŞAMLAR.. B)

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Sadece geceleri yatmadan önce 1 sayfa da olsa okumanız iyi gelecektir inşaallah..
HAYIRLI AKŞAMLAR.. B)

aleyküm selam kardeşim..

dualarınıza yürekten amin inşaALLAH..

muhakkak yetecektir,ama özel bir zaman ayırmak istiyorum kitap için kendime,gerçi en güzel zamanda yatmadan önce olsa gerek..denemeye çalışacağım..teşekkürler..hayırla kalın..

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...Hayırlı Cumalar...

bin teşekkürler güzel yürekli ..kendime özel bir liste çıkarmıştım böylesi daha makbul oldu ; )

şuan elimizdeki başucu kitabımız .. Mevlanadan gönül kelamı RAMAZAN ALTINDAŞ..(fakılı bir bakış açısıyla HZ .MEVLANA )

konulara farklı farklı dünyalardan bakmayı sevdigim için .. HASAN EL-BENNA gençligin el kitabı // risaleler -2 çok eski bir basım bu şekliyle piyasada varmı onuda bilemiyorum acıkcası ....tüm seriyi bitirdikten sonra kitap hakındaki düşüncelerimiz belirtiriz .. ; )

az öcne bitmiş olan .. Kendini Arayan Adam .... Halit ERTUĞRUL ( daha önce bir kaç kez okudum ama aklına estikçe insanın tekrar tekrar okumak isteyecegi bir kitap .. okumayan kardeşlerimize şiddetle tavsiye olunur!

HAYIRLI AKŞAMLAR.. B)

1(BİR)sayfa da olsa OKUYALIM...
Tavsiye edelim inşallah...
Allaha emanet olun...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı cumalar olsun :)

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi

Hayırlı cumalar olsun :)

Desteğiniz için teşekkürler değerli kardeşim...
OKUMAK güzel şey...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
mustafa ulusoy

AYNALAR KORİDORUNDA AŞK..

büğün itibariyle yeni başladık.. ;)

RESULALLAHMUHAMMED (aleyh'is -salatu v'es-selam )

prof.dr. MUHAMMED HAMİDULLAH

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm ve rahmetullahive berakatuhu

Esselamu aleyküm ve rahmetullahive berakatuhu

Abla liste haline getiricem ya sadece isimlerini mi yazıyım?
Nasıl olsun?

Tavsiye Edilen Kitaplarımızın Listesi-------------------------------Tavsiye Eden Kardeşimiz

*Kalbimizi Yeniden Yazmak/ Senai Demirci------------------------ Hasgül
*Resulullahın Dilinden Sure ve Duaların Esrarı/ Arif Pamuk------Hasgül
*Tevhid Risalesi/ İmam Gazali--------------------------------------Hasgül
*Kadının Onuru/ Mehmed Alagaş-----------------------------------Gevher
*Ateşte Yeşerdim/ Halit Ertuğrul------------------------------------Nazar
*Kul Hakkı/ Ahmet Kerem Sever------------------------------------Nazar
*Mantıku't Tayr/Feridüddin Attar-----------------------------------Ukde79
*Aşk/ Elif Şafak------------------------------------------------------Ukde79/Gökçeayan
Şah-ı Nakşibendi/ Sohbetlerinden Bir Güldeste------------------Ukde79
Bediüzzaman Said Nursi/ Asa'yı Musa----------------------------Ayşe.a
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır/ Ahmet Şefir İzgören-------Kalbimi Nurlandır
Kırmızı Kazak/ Glenn Beck------------------------------------------------------Kalbimi Nurlandır
Bir Bayan Niçin Örtünmek İstemez/ Feyzullah Birışık ------------------------Gökçe Ayan
Sibel Eraslan/ Çöl ve Deniz----------------------------------------------------Gökçe Ayan
Ahmet Ümit/ Bab_ı Esrar------------------------------------------------------Gökçe Ayan
Katre-i Matem/ İskender Pala-------------------------------------------------Arzu74
İhya-u Ulumidddin/ İmam Gazali----------------------------------------------Vaktleyl
Hanım Sahabeler/Havva Ergene Işık------------------------------------------Burcu/tek_dileğim
İffeti Yaşayanlar/ Said Demirtaş-----------------------------------------Nazar
Namaz Aşıkları/Ali BALKAN----------------------------------------------------Nazar
Abdulhamidin Kurtlarla Dansı 2-----------------------------------------------Nazar
Sibel Eraslan/ Can Parçası----------------------------------------------------tek_dileğim
Nur'dan Hutbeler---------------------------------------------------------------Mavci
Kur'an'ı Mecid ve Tefsirli Meali Alisi/ Mahmut Ustaosmanoğlunoğlu----------Ravzadakinurunkölesi
Sohbetler/ Mahmut Ustaosmanoğlu----------------------------------------------Ravzadakinurunkölesi
Mesneviden Kıssalar ve Hisseler/ Mahmut Şevki Ustaosmanoğlunoğlu--------Ravzadakinurunkölesi
Öykülerle Peygamberimizin Hayatı
Çöle İnen Nur/ Necip Fazıl Kısakürek---------------------------------------------Ayşe.a
Yıldızlarla Hasbihal/ Mahmut Açıl--------------------------------------------tek_dileğim
Malazgirtte Bir Cuma Sabahı/ Yavuz Bahadıroğlu--------------------------------Ebuzer25
Dikkat Şeytan Var/ Mehmet Yavuz---------------------------------------------Nazar
Gözümü Haramdan Nasıl Korurum/ M.Yusuf Güven------------------------------Mavci
Kitab_ı Aşk/ İskender Pala---------------------------------------------------------Mavci
Secdede Bir Ömür/ Mehmet Akar-------------------------------------------------Su-Eda
Hz.Aişe/ Dr. Reşit Haylamaz-------------------------------------------------------Smyyes
Söz Yangını/ Senai Demirci--------------------------------------------------------Mavci
Hz.Hatice-i Kübra/ M.Necati Bursalı-----------------------------------------------Burcu
Dikkat Misyoner Geliyor/ Adnan Odabaşı-----------------------------------------Kördüğüm
Ayrıldıkça Kavuşanlar/ Adem Saraç-----------------------------------------------Kördüğüm
Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?/ CEMİL TOKPINAR-------------------------------Mavci
Ben Bilal...........---------------------------------------------------------------------Hasgül
Fıkhus Siyer/Ahmed Ferid----------------------------------------------------------Azerbaycan_li
Giderken Bana Birşeyler Söyle/ Mustafa Ulutaş-----------------------------------*Ayşe*
Ömer Nasuhi Bilmen/ Büyük İslam İlmihali----------------------------------------Mavci
Hidayet/ Şule Yüksel Şenler--------------------------------------------------------Acizanegünahkar
Bostan/ Sadi Şirazi------------------------------------------------------------------Ferahhfeza
Nefis Terbiyesi/ Şadi Eren----------------------------------------------------------Serannur27
Maneviyet Reçeteleri/ Hekimoğlu İsmail-------------------------------------------Su-Eda
365 Günde Peygamberimin Arkadaşları
Sahabenin Ateşle İmtihanı/ Dr.Hilal Kara- Abdullah Kara--------------------------tek_dileğim

Değerli kardeşim..nasılda uğraşmışsınız ya....

Allah Celle Celaluhu kat be kat razı olsun sizden....

İnanın öyle makbule geçti ki...hem benim hem diğer kardeşlerimiz için

Hakkınızı helal edin güzel kardeşim......:a03:

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli kardeşim..nasılda uğraşmışsınız ya....

Allah Celle Celaluhu kat be kat razı olsun sizden....

İnanın öyle makbule geçti ki...hem benim hem diğer kardeşlerimiz için

Hakkınızı helal edin güzel kardeşim......:a03:

Amiin abla.. Rabbim cümlemizden razı olsun..
Faydalı olur inşaallah.. Sizin düşüncenizdi. Benim aklıma bile gelmedi ki:a12:
Vesile oldunuz.. Hakkımız yok ki, varsa helal olsun.. Hayırlı akşamlar olsun.. B)​

meltem

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
sonsuznurr.blogcu.com
Reşit Haylamaz - Muhtasar ...çokk akıcı bu ikinci okuyuşum oluyor Efendimizin
(s.a.v) hayatını anlatıyor...
Hedefimde Risale-i Nur külliyatını da bitirmek var inşallh...(Biraz uzun sürecek ama :) )

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
omurboyuaskbirarada.jpg

Hz Aişe kitabımı bitirdim Bugün bu kitaba başladım çok şükür.. aile temellerimde etkisi olacagına inanıyorum.. kardeşim hediye etmişti..güzel şeyler anlatıyor.. evlenmeye hazırlanan ve evli kardeşlerimize tavsiye edebilirim..:)
Hz Aişe yide tavsiye ediyorum bu arada..:)
tek_dileğim emegine sağlık, ugrasmıs liste yapmışsın ,Allah razı olsun inşaAllah.

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir teklif ve taktik.
Rabbım sizden razı olsun. İnşaallah bizimde olur.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
omurboyuaskbirarada.jpg

Hz Aişe kitabımı bitirdim Bugün bu kitaba başladım çok şükür.. aile temellerimde etkisi olacagına inanıyorum.. kardeşim hediye etmişti..güzel şeyler anlatıyor.. evlenmeye hazırlanan ve evli kardeşlerimize tavsiye edebilirim..:)
Hz Aişe yide tavsiye ediyorum bu arada..:)
tek_dileğim emegine sağlık, ugrasmıs liste yapmışsın ,Allah razı olsun inşaAllah.

Selamun aleyküm nazar kardeşim.
Rabbim cümlemizden razı olsun..
Hz. Aişe yi annem okuyor bitirmek üzere:a12:
Kıskanıyom onu:) Ben fazla okuyamıyorum.
Ömür Boyu Aşk..1-2.. Okumuştum..
Şimdi iki kitap birleştirilmiş, tek kitap halinde..
Ben de bu kitabı tavsiye ederim tüm evli ve evliliğe hazırlanan kardeşlerimize..
Gerçekten çok faydalı bir kitap..
Rabbim okumayı, anlayıp yaşamayı nasip etsin inşaallah..
Hayırlı geceler olsun..:a12:

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
IDEOLOCYA-ORGUSU-NECIP-FAZIL-ILK-BASIM-1968__10410183_0.jpg

İslam Devlet Projesi...
104150.jpg

Koskocaman, top şeklinde bir yumak gibi iplik iplik sarılı, kangal kangal bükülü, ilk ucundan son ucuna kadar üstüste devşirili; dışarıya doğru lif lif dağınık ve içeriye doğru kol kol toplu, muhitte namütenahi çok ve merkezde namütenahi tek; ve nihayet gelmiş ve gelecek zaman boyunca bütün eşya ve hadiseler zeminini avlamaya memur bir fikir ...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Tavsiye Edilen Kitaplarımızın Listesi-------------------------------Tavsiye Eden Kardeşimiz

*Kalbimizi Yeniden Yazmak/ Senai Demirci------------------------ Hasgül
*Resulullahın Dilinden Sure ve Duaların Esrarı/ Arif Pamuk------Hasgül
*Tevhid Risalesi/ İmam Gazali--------------------------------------Hasgül
*Kadının Onuru/ Mehmed Alagaş-----------------------------------Gevher
*Ateşte Yeşerdim/ Halit Ertuğrul------------------------------------Nazar
*Kul Hakkı/ Ahmet Kerem Sever------------------------------------Nazar
*Mantıku't Tayr/Feridüddin Attar-----------------------------------Ukde79
*Aşk/ Elif Şafak------------------------------------------------------Ukde79/Gökçeayan
Şah-ı Nakşibendi/ Sohbetlerinden Bir Güldeste------------------Ukde79
Bediüzzaman Said Nursi/ Asa'yı Musa----------------------------Ayşe.a
Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır/ Ahmet Şefir İzgören-------Kalbimi Nurlandır
Kırmızı Kazak/ Glenn Beck------------------------------------------------------Kalbimi Nurlandır
Bir Bayan Niçin Örtünmek İstemez/ Feyzullah Birışık ------------------------Gökçe Ayan
Sibel Eraslan/ Çöl ve Deniz----------------------------------------------------Gökçe Ayan
Ahmet Ümit/ Bab_ı Esrar------------------------------------------------------Gökçe Ayan
Katre-i Matem/ İskender Pala-------------------------------------------------Arzu74
İhya-u Ulumidddin/ İmam Gazali----------------------------------------------Vaktleyl
Hanım Sahabeler/Havva Ergene Işık------------------------------------------Burcu/tek_dileğim
İffeti Yaşayanlar/ Said Demirtaş-----------------------------------------Nazar
Namaz Aşıkları/Ali BALKAN----------------------------------------------------Nazar
Abdulhamidin Kurtlarla Dansı 2-----------------------------------------------Nazar
Sibel Eraslan/ Can Parçası----------------------------------------------------tek_dileğim
Nur'dan Hutbeler---------------------------------------------------------------Mavci
Kur'an'ı Mecid ve Tefsirli Meali Alisi/ Mahmut Ustaosmanoğlunoğlu----------Ravzadakinurunkölesi
Sohbetler/ Mahmut Ustaosmanoğlu----------------------------------------------Ravzadakinurunkölesi
Mesneviden Kıssalar ve Hisseler/ Mahmut Şevki Ustaosmanoğlunoğlu--------Ravzadakinurunkölesi
Öykülerle Peygamberimizin Hayatı
Çöle İnen Nur/ Necip Fazıl Kısakürek---------------------------------------------Ayşe.a
Yıldızlarla Hasbihal/ Mahmut Açıl--------------------------------------------tek_dileğim
Malazgirtte Bir Cuma Sabahı/ Yavuz Bahadıroğlu--------------------------------Ebuzer25
Dikkat Şeytan Var/ Mehmet Yavuz---------------------------------------------Nazar
Gözümü Haramdan Nasıl Korurum/ M.Yusuf Güven------------------------------Mavci
Kitab_ı Aşk/ İskender Pala---------------------------------------------------------Mavci
Secdede Bir Ömür/ Mehmet Akar-------------------------------------------------Su-Eda
Hz.Aişe/ Dr. Reşit Haylamaz-------------------------------------------------------Smyyes/ Nazar
Söz Yangını/ Senai Demirci--------------------------------------------------------Mavci
Hz.Hatice-i Kübra/ M.Necati Bursalı-----------------------------------------------Burcu
Dikkat Misyoner Geliyor/ Adnan Odabaşı-----------------------------------------Kördüğüm
Ayrıldıkça Kavuşanlar/ Adem Saraç-----------------------------------------------Kördüğüm
Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?/ CEMİL TOKPINAR-------------------------------Mavci
Ben Bilal...........---------------------------------------------------------------------Hasgül
Fıkhus Siyer/Ahmed Ferid----------------------------------------------------------Azerbaycan_li
Giderken Bana Birşeyler Söyle/ Mustafa Ulutaş-----------------------------------*Ayşe*
Ömer Nasuhi Bilmen/ Büyük İslam İlmihali----------------------------------------Mavci
Hidayet/ Şule Yüksel Şenler--------------------------------------------------------Acizanegünahkar
Bostan/ Sadi Şirazi------------------------------------------------------------------Ferahhfeza
Nefis Terbiyesi/ Şadi Eren----------------------------------------------------------Serannur27
Maneviyet Reçeteleri/ Hekimoğlu İsmail-------------------------------------------Su-Eda
365 Günde Peygamberimin Arkadaşları
Sahabenin Ateşle İmtihanı/ Dr.Hilal Kara- Abdullah Kara--------------------------tek_dileğim
Mevlanadan Gönül Kelamı/ Ramazan Altındaş--------------------------------------ferahhfeza
Gençliğin El Kitabı/ Hasan El-Benna--------------------------------------------------ferahhfeza
Kendini Arayan Adam/ Halit Ertuğrul------------------------------------------------ferahhfeza
Aynalar Koridorunda AŞK/ Mustafa Ulusoy------------------------------------------ferahhfeza
ResulallahMuhammed/ Prof.Dr.Muhammed Hamidullah---------------------------ferahhfeza
Muhtasar/ Reşit Haylamaz-----------------------------------------------------------meltem
Ömür Boyu AŞK/ CEMİL TOKPINAR--------------------------------------------------Nazar
İslam Ahlakı/ Muhammed Hadimi----------------------------------------------------Nur_u Secde

mavci

Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

Devam ettiğim 2. Başucu Kitabım...:a12:

kitap.jpg

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
bismillah deyip daha çiçeği burnunda başucu kitabım;

En Büyük Saadet| Allah'a Kul Olmak -