Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH'ım İsrail'i Kahhar isminin tecellisi adına kahreyle (1 Kullanıcı)

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com

Tenimizi ezebilirsiniz ama ruhumuzu asla! Onu ne işkence zapteder, ne kelepçe, ne pranga... Gülümser durur inancımız, hürriyet buudunda sonsuzca. Bizi evimizden ve tenimizden edebilirsiniz, ama ya dinimizden?

Çok şükür; pişmanlık uğramadı semtimizden. Ya siz? Ezeli pis hayvancıklar. Neye yaradı işkenceniz? Dünyanız kara, ahiretiniz zift. Sizi bekliyor cehenneminiz!”

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Dostlarını gözden geçirmesi lazım!

Vakit Yazarı Lütfi Oflaz Fethullah Gülen Hoca ile ilgili neler söyledi? İşte o yazı
images

http://www.addthis.com/bookmark.php...944&CXNID=2000001.5215456080540439074NXC&tt=0http://www.addthis.com/bookmark.php...944&CXNID=2000001.5215456080540439074NXC&tt=0http://www.addthis.com/bookmark.php...944&CXNID=2000001.5215456080540439074NXC&tt=0

images

10 Ekim 2010 Pazar

DOSTUN ONLARSA, DOSTUM OLAMAZSIN!

- Lütfü Bey, Fethullah Gülen Hocaefendi, Filistinlilere insani yardım götürmek isteyen Mavi Marmara gemisindekiler için “Onlar bile bile ölüme gittiler. Yaptıkları otoriteye başkaldırmak, İsrail’i kışkırtmaktı” demişti. Oysa geçenlerde yayınlanan Birleşmiş Milletler raporunda, Mavi Marmara’dakilerin kışkırtıcı olmadıkları, aksine İsrail’in gemiye yaptığı saldırının “kabul edilemez gaddarlık, kasti cinayet” olduğu belirtildi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Bu konudaki değerlendirmemin daha iyi anlaşılması için şunu anlatmalıyım. Ben, Fethullah Gülen’le, cemaatinin bir kuruluşu olan Gazeteciler-Yazarlar Vakfı’nın beş yıldızlı otellerde düzenlediği iftar davetlerinin ilki olan Polat Oteli’ndeki iftarında tanıştırıldım. Bu davete katılanlar arasında pek çok gazetenin, televizyonun yöneticileri, ünlü köşe yazarları, ünlü sanatçılar, tanınmış profesörler ve büyük işadamları ile bugün ülkemizin en üst düzey yöneticileri olan politikacılar da vardı. İşte böylesine yüzlerce davetli içinde Fethullah Gülen, beni kendi masasında ağırlamış, yanına oturtmuş, ayrıcalıklı davranmıştı. Peki kişisel anlamda bana böylesine yakınlık göstermesine karşılık, fikirsel anlamda ben kendisine niye yakınlık duyamadım? Çünkü onun ABD emperyalizmine, Siyonist zulmüne karşı duyarsızlığına hep kuşkuyla baktım. Onlara hoşgörüyle bakmasına hiç sıcak bakmadım. Hele yaşlı ve felçli olan Filistinli Şeyh Ahmed Yasin’in, İsrail askerlerince tekerlekli sandalyesinde katledilmesi üzerine, katilleri suçlayacağına katledileni suçlaması karşısında çileden çıktım. Onunla fikirsel anlamda dost olamayacağımızı iyice anladım. Fethullah Gülen’in, Mavi Marmara saldırısında da, saldırıyı yapan İsrail’i değil, saldırıya uğrayanları suçlaması da yine çileden çıkartmıştı beni. Şimdi Birleşmiş Milletler, Mavi Marmara olayında İsrail’in savunduğu fikirlere katılmayıp İsrail’i suçladığına göre, Fethullah Gülen’in bu konuda bir özeleştiri yapması gerekmez mi? Ve de fikirsel anlamda kimlerle dostluk yaptığını gözden geçirmesi gerekmez mi?

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
27850_1505766123551_1216227763_1420471_3988858_n.jpg

NECDET YILDIRIM

1979 doğumlu ve aslen Malatyalı olan Necdet kardeşimiz de Gazze yolunda şehid olanlar arasında...

Necdet Yıldırım, Saadet Partisi Fatih Gençlik Kollarında çeşitli kademelerde görev aldı. Şehremini Bölge Başkanlığı'nı başarıyla sürdürdükten sonra ilçe gençlik kolları yönetim kurulu üyesiyken şehid oldu. Anadolu Gençlik Derneği Fatih Şubesi'nde idari amirliği de yapan kardeşimiz daha sonra IHH Genel Merkezi'nde ecza ve depo sorumlusu olarak çalıştı.

Yüce Mevla tüm şehitlerimizin şefaatlerine nail eylesin.

Geriye henüz yaşına girmemiş bir yetimini bıraktı Nejdet...

Çok vakarlıydı, lakaytlıktan hoşlanmazdı. Onurlu ve dik bir duruşu vardı. Toplantılarda ciddiyetinden asla taviz vermezdi. Şehremini Bölge Başkanlığını yapıyordu.

kurt26

Yasaklı Kullanıcı
israil büsürü şey yaptı hala geziyor bence biz bişey yapamayacağız.
en iyisi dua ile...
ALLAH azabı ile azablandırsın onları amin.
ALLAHın azabı ve gazabı çetindir.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Mavi Marmara'ya Özel Karşılama

images

Mavi Marmara gemisi nasıl uğurlandıysa öyle karşılanacak

İsrail’in iade etmesinden sonra uzun bir süre İskenderun limanında tamir ve bakıma alınan Mavi Marmara gemisi nihayet İstanbul’a geliyor. Mavi Marmara için 26 Aralık 2010 tarihinde İstanbul’da özel bir karşılama töreni düzenlenecek.

Mavi Marmara gemisi 22 Mayıs 2010 tarihinde Sarayburnu’ndan Filistin’e uğurlanmıştı. Ancak Akdeniz’de uluslar arası sularda Gazze’ye doğru seyrederken 31 Mayıs 2010 gecesi İsrail askerlerinin kanlı saldırılarına maruz kalmıştı. Saldırıda 9 Türkiye vatandaşı hayatını kaybetmiş, 50’yi aşkın insani yardım gönüllüsü yaralanmıştı.

İsrail sadece direnenleri vurduğunu iddia etmiş, ancak fotoğraf çeken Cevdet Kılıçlar alnından vurulurken, kamera çekimi yapan 19 yaşındaki Furkan Doğan, yakın mesafeden 5 el ateş edilerek şehit edilmişti. Aynı saldırıda yaralanan Uğur Süleyman Söylemez’in de Ankara’da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakımda hayati tehlikesi devam ediyor.

Türkiye ile İsrail arasında tazminat ve özür pazarlıkları devam ederken Mavi Marmara aktivistleri, gemilerini karşılamaya hazırlanıyor. 26 Aralık 2010 tarihinde Sarayburnu limanında düzenlenecek Mavi Marmara gemisini karşılama törenine katılım için Türkiye’nin birçok ilinden otobüsler kalkacak. Yaklaşık 50 ülkeden aktivistler gemiyi karşılama törenine katılacak. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen karşılama törenine bakanlar, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler, yazarlar, sanatçılar ve aktivistler davet ediliyor.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara gemisine yakışacak bir karşılama töreni düzenleyeceklerini söyledi. Yıldırım, “Gemi nasıl uğurlandıysa öyle karşılanacak” dedi.
images

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Netanyahu: "Özür de yok, tazminat da!"

images

İsrail Başbakanı, özür ve tazminat taleplerine olumsuz yanıt verdi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, iki ülke arasındaki krizin geride bırakılması ve ilişkilerin normalleştirilebilmesi amacıyla, Gazze yardım gemilerine düzenlenen operasyonla ilgili özür dilenmesi ve gemide ölenlerin ailelerine tazminat ödenmesi konusundaki Türk taleplerine olumsuz yanıt verdi. Netanyahu, gemi baskını kurbanlarına tazminat ödenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Ordu radyosunun haberine göre Netanyahu, partisi Likud'un grubunda yaptığı konuşmada, İsrail'in, gemi olayı kurbanlarına tazminat ödemeye niyetli olduğu yolundaki haberleri yalanladı. Netanyahu, Ankara ile yapılan ve uzlaşmazlığa diplomatik bir çözüm bulunması amacıyla yapılan görüşmelerin devam ettiğini belirtirken, bu görüşmelerin İsrail askerlerine karşı açılabilecek davaları önleme amaçlı olduğunu vurguladı.

Türkiye ile ilişkilerin önemli olduğunu ifade eden Netanyahu, "Bizim kötü niyetle hareket etmediğimizi, meşru müdafaa yaptığımızı kabul etmeleri gerekiyor" ifadesini kullandı.

Haberde, olayla ilgili Türkiye'den özür dilenmesi halinde, Kudüs'ün, İsrail askerlerinin uluslararası davalara muhatap olacağı endişesi taşıdığı dile getirildi.

Ordu radyosunun haberinde, Karmel dağlarındaki yangının söndürülmesine Türkiye'nin yardımda bulunmasından sonra, İsrailli yetkililerin Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesi yolundaki ümitlerini dile getirdikleri, ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail'den özür beklediği hatırlatıldı.

Haberde, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun da, taraflar arasında Cenevre'de yapılan görüşmelerde bir anlaşmanın formüle edildiğine ilişkin haberleri "spekülasyon" olarak değerlendirdiğine işaret edildi.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
i.php

Türk hacker'lar İsrail sitelerinde Polat'ı konuşturuyor!

İsrail'in ünlü haber sitesi jerusalemonline'ın sayfası Türk hacker'ların eline geçti. Sayfada Hekimoğlu türküsü çalıyor, Polat Alemdar konuşuyor

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
63673_485487098814_96997808814_5889069_1207542_n.jpg

icon8.gif
Mavi Marmara İstanbul'a GELİYOR

İsrail’in iade etmesinden sonra uzun bir süre İskenderun limanında tamir ve bakıma alınan Mavi Marmara gemisi nihayet İstanbul’a geliyor. Mavi Marmara için 26 Aralık 2010 tarihinde İstanbul’da özel bir karşılama töreni düzenlenecek.
Mavi Marmara gemisi 22 Mayıs 2010 tarihinde Sarayburnu’ndan Filistin’e uğurlanmıştı. Ancak Akdeniz’de uluslar arası sularda Gazze’ye doğru seyrederken 31 Mayıs 2010 gecesi İsrail askerlerinin kanlı saldırılarına maruz kalmıştı. Saldırıda 9 Türkiye vatandaşı hayatını kaybetmiş, 50’yi aşkın insani yardım gönüllüsü yaralanmıştı.

İsrail sadece direnenleri vurduğunu iddia etmiş, ancak fotoğraf çeken Cevdet Kılıçlar alnından vurulurken, kamera çekimi yapan 19 yaşındaki Furkan Doğan, yakın mesafeden 5 el ateş edilerek şehit edilmişti. Aynı saldırıda yaralanan Uğur Süleyman Söylemez’in de Ankara’da Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakımda hayati tehlikesi devam ediyor.

Türkiye ile İsrail arasında tazminat ve özür pazarlıkları devam ederken Mavi Marmara aktivistleri, gemilerini karşılamaya hazırlanıyor. 26 Aralık 2010 tarihinde Sarayburnu limanında düzenlenecek Mavi Marmara gemisini karşılama törenine katılım için Türkiye’nin birçok ilinden otobüsler kalkacak. Yaklaşık 50 ülkeden aktivistler gemiyi karşılama törenine katılacak. İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen karşılama törenine bakanlar, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gazeteciler, yazarlar, sanatçılar ve aktivistler davet ediliyor.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Mavi Marmara gemisine yakışacak bir karşılama töreni düzenleyeceklerini söyledi. Yıldırım, “Gemi nasıl uğurlandıysa öyle karşılanacak” dedi

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Saadet'liler İsrail Büyükelçiliği önünde olacak
images

images

images

Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları Mavi Marmara'nın İstanbul'a getirilmesi sebebiyle Ankara'da İsrail Büyükelçiliği önünde bir basın açıklaması yapacak.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]“Mavi Marmara Ankara'da” sloganıyla düzenlenecek açıklamaya tüm Ankaralılar davet edildi. Partiden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Özgür Gazze ve Filistin'in simgesi, dünyanın vicdanı Mavi Marmara Ankara'da... Mavi Marmara'nın taşımış olduğu manevi değere sahip çıkmak, 9 şehidimizi hayırla anmak ve İsrail'i tel'in etmek amacıyla Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları olarak 26 Aralık Pazar Saat: 11:00'de İsrail Büyükelçiliği önündeyiz. Filistin davasına omuz vermek isteyen tüm vatandaşlarımızı basın açıklamamıza davet ediyoruz. Unutma! Filistin turnusol kağıdıdır!”
[/FONT]

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Mavi Marmara evine döndü

Mavi Marmara gemisi 219 gün sonra nihayet evine döndü. Gemiyi karşılama törenine on binlerce insan katıldı. Sarayburnu tarihi kalabalıklardan birini yaşadı. Mavi Marmara’ya yakışan bir karşılama yapıldı.

26.12.2010 - Mavi Marmara evine döndü

22 Mayıs’ta yola çıktıktan sonra 31 Mayısta İsrail'in kanlı saldırısına uğrayan "Mavi Marmara" gemisi, nihayet evine döndü.
Gemi saat 13.00’de Sarayburnu limanına römorklar eşliğinde demirledi. Mavi Marmara limana yaklaşırken 80 küçük tekne gemiyi karşılamaya gitti. İnsanlar ellerinde Filistin ve Türkiye bayraklarıyla gemiyi karşıladı. Gemi limana yaklaşırken birçok insan gözyaşlarını tutamadı.
Geminin üzerinde 9 şehidin fotoğrafı asıldı. Yer gök adeta Filistin bayraklarına boyandı. Sahnede çalınan Filistin ezgileri, vatandaşları hem coşturdu hem de duygulandırdı. Sarayburnu’ndaki insanlar buruk bir sevinç yaşadılar. Mavi Marmara’nın geride 9 şehit bırakarak gelmesi, ayrı bir hüzün oluşturdu.
"Mavi Marmara" gemisi, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Genel Müdürlüğü'ne bağlı iki römorkör eşliğinde limana getirildi. Geminin boğaza girişinde Galata Köprüsü üzerinde havai fişekler patlatıldı. Gemiyi Çanakkale’den İstanbul’a yine eski kaptanı Mahmut Tural ve ekibi getirdi.
Deniz polisi de boğazda güvenlik önlemi aldı. Anamur-Girne arasını 26 saat 15 dakika kafessiz yüzerek dünya rekoru kıran milli yüzücü Alper Sunaçoğlu da ekibiyle Sarayburnu'ndan denize atlayarak, "Mavi Marmara" gemisinin İstanbul'a gelişini yüzerek karşıladı.
2_resize_500x310cutout.jpg

Mavi Marmara limana demirledikten sonra şehit aileleri gemiye çıkarak gemiyi gezdiler.
Karşılama törenine Türkiyeli vatandaşların yanı sıra 50 farklı ülkeden gelen yüzlerce aktivist katıldı.
Kalabalık sebebiyle programı uzakta izlemek zorunda kalan insanlar için dev ekranlar kuruldu. Programda Filistin’e özgürlük marşları ve ezgileri çalındı. Ambargoyu protesto eden ve İsrail’i kınayan pankartlar açılarak sloganlar atıldı. Karşılama alanındaki manzara Türkiye halkının Filistin konusunda, Mavi Marmara davası konusunda ne kadar duyarlı olduğunu ortaya koydu.
Karşılama töreninde İHH Başkanı Bülent Yıldırım, şehit aileleri adına Şehit Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan, Başpiskopos Hilarion Capucci, Ship to Gaza’dan Dror Elimelech Feiler, The Free Gaza Movement’ten Audrey Bomse, International Committee to End the Siege on Gaza’dan Muhammad Sawalha, European Campaign to End the Siege on Gaza’dan Mazen Kahel ve Ship to Gaza’dan Dimitris Pleionis konuştu.

Konuşmalardan sonra sanatçılar Ömer Karaoğlu, Mikail, Grup Genç, Grup Yürüyüş ve Şehitler Kervanı ezgilerini seslendirdiler.
Bülent Yıldırım, konuşmasında “Bizi suçlayan insanlar bu kalabalığı gördükten sonra utanacaklar. Biz insani yardım amacıyla yola çıktık. Şehitlerimiz bu yolda öldü. Sorgulanacak biri varsa o da İsrail’dir. Bizi direnmekle eleştiriyorlar. Ne yapsaydık. Evimize giren hırsıza sesiz mi kalsaydık? Siz evinize giren hırsıza sessiz mi kalıyorsunuz?” dedi.
Yıldırım, konuşmasında kendilerine destek olan herkese teşekkür ederken yeni konvoyların yola çıkacağını söyledi. Yıldırım, “İsrail, bizden uzak durun, bizi rahat bırakın diyor. Sen Filistin’den uzak dur, biz de senden uzak duralım. İsrail ambargoyu sürdürdükçe biz gemilerle yeniden yola çıkacağız” diye konuştu.
Şehit aileleri adına şehit Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan konuştu. Konuşurken duygulu anlar yaşayan Ahmet Doğan, “Mavi Marmaramız evine döndü. Acımız büyük, Allah bize sabır versin. Bu çok farklı bir duygu. Bunu kelimelerle anlatmak imkânsız. Şehitlerimizin geride bıraktığı manevi havayı bütün şehit aileleri olarak her geçen gün daha yoğun bir şekilde hissediyoruz” dedi.
Doğan, Mavi Marmara gemisine Çanakkale’den binmek istediklerini, ancak yetkililer tarafından çeşitli gerekçeler ileri sürülerek gemiye alınmadıklarını belirtirken, “Limanda saatlerce bekletildik. Sonra da gemiye alınmadık. Bu bizi çok rencide etti. Bu yolculuk bizim için çok önemliydi. Bizi gemiye almayanları Allah’a havale ediyorum” şeklinde konuştu.
24_resize_500x310cutout.jpg

Diğer konuşmacılar da bundan sonra yeni filoların yola çıkacağını, geri adım atmayacaklarını ifade ettiler.
"Mavi Marmara" gemisi, Sarayburnu'nda bir hafta kalarak vatandaşların ziyaretine açık olacak. Gemi daha sonra Tuzla Tersanesi'ne çekilecek. Burada geminin tamir ve bakımı devam edecek.
Talep olması halinde gemi başka ülkelere de gönderilecek. Bu şekilde Filistin'de yaşanan ambargonun sürekli gündemde olması sağlanacak.
Mavi Marmara gemisi, insanlık adına Gazze’ye gidiyordu. 37 ülkeden 578 vicdan sahibi aktivisti Gazze’ye taşıyordu. Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım hareketinde Mavi Marmara gemisiyle birlikte toplam 6 gemi vardı. Ambargo altındaki Filistinlilerin yaraları saracak insani yardım malzemeleri, ilaç, tıbbi malzemeler, çimento, demir, çocuk bahçeleri, prefabrik evler vs. taşıyordu. Tam da Gazze’nin ihtiyaç duyduğu yardımlarla yola çıkmıştı.
Ancak İsrail, tamamen insani, sivil ve masum olan bu eylemi, kanla bastırdı. 31 Mayıs 2010 sabahı, İsrail komandoları uluslararası sularda seyreden gemiyi basarak 9 aktivisti şehit ettiler, 54 aktivisti yaraladılar. Gemiler ele geçirildikten sonra insani yardım gönüllülerine adeta terörist muamelesi yapıldı. Kelepçe takılan insanlar, İsrail’in Aşdod limanına götürülerek saatlerce sorgulandı. İnsanlar fiziki ve psikolojik işkencelere maruz kaldı. İsrail, Türkiye’nin baskıları sonucu filodaki bütün aktivistleri 24 saat sonra serbest bırakmak zorunda kaldı. Ancak gemiler, olaydan 69 gün sonra 7 Ağustos 2010 tarihinde Türkiye’ye teslim edildi. İsrail bu süre içerisinde Mavi Marmara’daki vahşetin izlerini silmeye çalıştı. Kan izlerini boyayarak kapatmaya çalıştı. Gazetecilerin ve aktivistlerin çekmiş olduğu bütün görüntülere el koydu. Bunları dünya kamuoyundan gizledi. İsrail, olaydan sonra ne tazminat ödedi, ne özür diledi.

İPARHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Gurur,cesaret,iman timsali "MAVİ MARMARA",yuvana hoşgeldin,sefalar getirdin!..

redyellow

Kayıtlı Kullanıcı
Sayın mürmüdük:

Bu gazete küpürlerinin devamı var, ben daha fazla (zaman gazetesi vs. aktarmamışsınız, hiç yer vermeyenleri de yazmıştım başka forumlarda) hazırlamıştım, onları da ekleyecek misiniz?

Bi de benim yaptığım gibi küpürlerin altına hangi gazete olduklarını da yazsaydınız, hangi gazete ne kadar görmüş iyi olur.

leyla-1

Altın Üye
Rabbim Biz YAPILANLARI San'a havale ediyoruz.....

ALLAH
AZZE ve CELLE

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allahım Bizi kahrına memur et de kafirleri kahredelim.

Ordu kurmamızı nasip et kafirin üstüne yürüyebilelim.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Mavi Marmara'ya Yoğun İlgi Var

images

Sarayburnu limanında bekletilen Mavi Marmara gemisine ziyaretçi akını devam ediyor. Her gün binlerce insan gemiye gelerek 31 Mayıs gecesi yaşananları yerinde görüyor.

Sarayburnu limanında demirli bulunan Mavi Marmara gemisine İstanbul'un farklı semtlerinden, il dışından ve yabancı ülkelerden ziyaretçiler geliyor. Öğrenci grupları, işçi ve memur sendikaları Mavi Marmara'ya toplu ziyaretler gerçekleştiriyor. Ziyaretlerin yoğun olması sebebiyle geminin kapısında kuyruklar oluşmaya başladı. Gazeteciler, yazarlar, aydınlar, sanatçılar vs. kamuoyunda bilinen birçok isim de Mavi Marmara'ya ziyarette bulunuyor.
Foto%C4%9Fraf-0022.jpg

Gemi Bir Hafta Daha Ziyarete Açık Olacak

İstanbul'da şu an en çok ziyaret edilen mekânın Mavi Marmara olduğunu belirten İHH İnsani Yardım Vakfı Basın Sözcüsü Salih Bilici, "Her gün on binlerce insan gemiyi ziyaret ediyor. Ziyaretler sabah namazından sonra başlıyor. Akşam geç saatlere kadar devam ediyor. Ziyaretlerin yoğunluğu sebebiyle geminin bir hafta daha Sarayburnu limanında kalmasına karar verdik" dedi.

Mavi Marmara'yı ziyaret edenler, gördükleri karşısında şoke oluyorlar. Gemide bulunan kan lekeleri ve kurşun delikleri vahşetin izleri olarak olduğu gibi duruyor.
Foto%C4%9Fraf-0040.jpg

Ziyaretçiler 9 kardeşimizin şehit olduğu yerlerde dualar okuyorlar.

Gemiyi ziyaret edenler, sözün bittiği yerde olduklarını, duygularını ifade edecek kelime bulamadıklarını ifade ediyorlar. Ziyaretçiler, ambargo altındaki Filistin halkına insani yardım malzemesi götürürken 31 Mayıs 2010 tarihinde İsrail'in kanlı saldırıda bulunduğu Mavi Marmara gemisinin İsrail vahşetinin bir belgesi olarak tarihe geçeceğini kaydediyor.

Foto%C4%9Fraf-0041.jpg

Ziyaretçiler, duygu ve düşüncelerini geminin kapısında duran anı defterine yazıyorlar.

Şehit Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan, gemiyi ziyaret edenlere Furkan'ını anlattı. Doğan, "Furkan son derece mütevazı, alçak gönüllü bir insandı. Çok yardımseverdi. Filistin için ayrı bir hassasiyeti vardı. Çünkü oradaki insanların maruz kaldığı haksızlıkları yakından takip ediyordu. Ambargo altındaki insanlar için bir şeyler yapılması gerektiğini söylüyordu. Ve kendisi o insanlar için yola çıktı. Bu uğurda şehit oldu. Kısa süren yaşamıyla ve şahadetiyle hepimize örnek oldu" dedi. "Furkan'ı anlatacak o kadar çok şey var ki" diyen Doğan, "Onu anlatmaya kalksam sabaha kadar bu gemide oturup konuşmamız gerekiyor. Onu kelimelerle anlatmak yetersiz kalır" diye konuştu. Doğan'ın konuşması sırasında birçok ziyaretçi gözyaşlarına boğuldu.

Foto%C4%9Fraf-0044.jpg

Mavi Marmara gemisi bir hafta daha ziyarete açık tutulacak. Sabah saat 07.00'den akşam saat 23.00'a kadar gemi ziyaret edilebilir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt