Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu??? (1 Kullanıcı)

tevhiteri

Kayıtlı Kullanıcı
s.a hepsi aynen cereyan ederdi hiç bir degişiklik olmazdı.çünkü o ortamıda cenabı allah yarattı.bu günde yaratırdı.onların bu yaptıkları elesti bezminde zaten yazılmıştı.a.e.o

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum gerçekte çok güzel bir konuya deginmissiniz.bende okurken acabalara takilmadim degil :( Maalesef bizler sahabeler gibi olamayiz, ama bizler hangi sahabeyi örnek alsak bundan daha büyük bir sey olabilir mi! Onlar birer yildizdir.Ben her zaman düsünüyorum. kardesimizin dedigi gibi aklima o siir geldi, Birgün Peygamber evinize gelse ne yapardiniz?
Bu siiri her dinledigimde düsünüyorum da :! bizler Nasiliz! Ben kendi nefsime o kadar çok kiziyorum ki kendime, ama nedense sonra geri degisiyoruz maalesef.Nefsimi,z o kahrolasi bas edemedigim nefsimden Sani Yüce olan Allah c.c. ye siginirim.Essalamun aleykum ve Rahmetullahu ve berakatuh.

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
cok güzel paylasim.ama sorularda bir okadar kolay önce insan olarak su soruyo sormak lazim kendimize ben bu dünyaya ALLAHA kulluk etmeyemi geldim? yoksa nefsimemi kulluk etmeye geldim.bu soruyu sorunca tabikide gercek ortaya cikiyo selam ile dua ile kalin ALLAH yar ve yardimcimiz olsun her iki cihanda

Allah razı olsun kardeşim basit gördüğünüz sorularda takılıp kalan kardeşlerimiz yok değil Rabbim bizlere tam bir iman nasib etsin inşaallah
selametle kalınız inşaallah

tekvir_99

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM.KARDEŞİM ELİNE GÖZÜNE BİLGİNE KISACASI KALBİNE SAĞLIK.ÇOK GÜZELDİ.ÇOK ETKİLENDİM.BU PAYLAŞIMINA İLAVE OLARAK.ACABA EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN RASULULULLAH DERKEN DİZLERİMİZİN ÜZERİNE ÇÖKÜPTE CENNET ANAHTARI O SÖZÜN BOĞAZIMIZA DÜĞÜMLENEN BİR BİLAL-İ HABEŞ-İ OLABİLİRMİYİZ.BİZ YAPAMAYIZ BİZ ONLAR GİBİ OLAMAYIZ.TAKLİT EDERİZ YAPARMIŞ GİBİ DAVRANIRIZ.ALLAH ONLARIN ŞEFAATİNE CÜMLEMİZİ NAİL EYLESİN.HERTÜRLÜ NOKSANLIKTAN MÜNEZZEH OLAN ALLAH (C.C.)EMANET OLUN KARDEŞİM.

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUN ALEYKÜM.KARDEŞİM ELİNE GÖZÜNE BİLGİNE KISACASI KALBİNE SAĞLIK.ÇOK GÜZELDİ.ÇOK ETKİLENDİM.BU PAYLAŞIMINA İLAVE OLARAK.ACABA EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN RASULULULLAH DERKEN DİZLERİMİZİN ÜZERİNE ÇÖKÜPTE CENNET ANAHTARI O SÖZÜN BOĞAZIMIZA DÜĞÜMLENEN BİR BİLAL-İ HABEŞ-İ OLABİLİRMİYİZ.BİZ YAPAMAYIZ BİZ ONLAR GİBİ OLAMAYIZ.TAKLİT EDERİZ YAPARMIŞ GİBİ DAVRANIRIZ.ALLAH ONLARIN ŞEFAATİNE CÜMLEMİZİ NAİL EYLESİN.HERTÜRLÜ NOKSANLIKTAN MÜNEZZEH OLAN ALLAH (C.C.)EMANET OLUN KARDEŞİM.

Aleyküm selam kardeşim Allah razı olsun okumaya zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Sahabelerimiz gibi olmayız belki ama yollarında gitmeye gayret edebiliriz.
Güzel duanıza canı gönülden amin diyorum.Rabbim Efendimizin şefaatinden mahrum etmesin inşaallah
selam ve dua ile....

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum gerçekte çok güzel bir konuya deginmissiniz.bende okurken acabalara takilmadim degil :( Maalesef bizler sahabeler gibi olamayiz, ama bizler hangi sahabeyi örnek alsak bundan daha büyük bir sey olabilir mi! Onlar birer yildizdir.Ben her zaman düsünüyorum. kardesimizin dedigi gibi aklima o siir geldi, Birgün Peygamber evinize gelse ne yapardiniz?
Bu siiri her dinledigimde düsünüyorum da :! bizler Nasiliz! Ben kendi nefsime o kadar çok kiziyorum ki kendime, ama nedense sonra geri degisiyoruz maalesef.Nefsimi,z o kahrolasi bas edemedigim nefsimden Sani Yüce olan Allah c.c. ye siginirim.Essalamun aleykum ve Rahmetullahu ve berakatuh.

وعليكم سلام
Allah razı olsun kardeşim çok güzel özetlemişiniz sağolun.belki sahabelerimiz kadar cesur değiliz en azındam onların yolundan gidelim .İmanımızı hep taze tutalım inşallah.

Efendimizin bir sözü içimi rahatlatıyor...

Çok isterdim, keşke kardeşlerimi görseydim.
Sahabiler de , "Ya Rasulallah!" dediler, "Bizler senin kardeşlerin değil miyiz?"
"Sizler benim ashabımsınız. Kardeşlerim ise henüz gelmediler
buyurmuştur ve onları
şöyle tarif etti :

Beni görmediği halde bana iman eden kardeşlerim..

Bu ümmetin içinde her zaman iyiliği emreden , kötülükten vazgeçirmeye çalışan hayırlı bir ümmet olacaktır”. (Âl-i İmran-104)

Bir kere de buyurmuştur ki :

Ümmetimden bazı kişilerin şefaatı bereketi ile Beni Temim kabilesinden daha fazla insan cennete girecektir”.

Bunu duyan Sahabiler sordular: ”Bu şefaatın sahipleri Senden başka mıdır, Ey Allah’ın Resulü?..”
Efendimiz: ”Evet, Benden başkadır” dedi.
Ebu Ubeyde b. el Cerrah sordu: ”Ey Allah’ın Resulü, biz Senin devrinde Müslüman olmuş, Seninle birlikte İslâm için didinmiş insanlarız. Bununla birlikte ”sonradan gelen” bir insan bizden hayırlı olabilir mi?”

Efendimiz Buyurdu ki :Evet olabilir. Sizden sonra gelecek ve Beni görmediği halde Bana inanacak bir topluluk vardır ki sizden hayırlıdır...

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
وعليكم سلام

Allah razı olsun kardeşim çok güzel özetlemişiniz sağolun.belki sahabelerimiz kadar cesur değiliz en azındam onların yolundan gidelim .İmanımızı hep taze tutalım inşallah.

Sahabiler de , "Ya Rasulallah!" dediler, "Bizler senin kardeşlerin değil miyiz?"
buyurmuştur ve onları
şöyle tarif etti :

Bu ümmetin içinde her zaman iyiliği emreden , kötülükten vazgeçirmeye çalışan hayırlı bir ümmet olacaktır”. (Âl-i İmran-104)

Ümmetimden bazı kişilerin şefaatı bereketi ile Beni Temim kabilesinden daha fazla insan cennete girecektir”.

Bunu duyan Sahabiler sordular: ”Bu şefaatın sahipleri Senden başka mıdır, Ey Allah’ın Resulü?..”
Ebu Ubeyde b. el Cerrah sordu: ”Ey Allah’ın Resulü, biz Senin devrinde Müslüman olmuş, Seninle birlikte İslâm için didinmiş insanlarız. Bununla birlikte ”sonradan gelen” bir insan bizden hayırlı olabilir mi?”

Efendimiz Buyurdu ki :Evet olabilir. Sizden sonra gelecek ve Beni görmediği halde Bana inanacak bir topluluk vardır ki sizden hayırlıdır...
sa kardeşim.kurban olduğum yarabbim,bizi bu kadar seven,öven peygamberimiz var.layık olmayı nasip etsin.

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
sa kardeşim.kurban olduğum yarabbim,bizi bu kadar seven,öven peygamberimiz var.layık olmayı nasip etsin.

وعليكم سلام
Amin inşaallah kardeşim Rabbim Efendimizin yolundan uzaklaştırmasın inşaallah
selam ve dua ile..

gul_i rana

Kayıtlı Kullanıcı
وعليكم سلام

buyurmuştur ve onları
şöyle tarif etti :

Essalamun aleykum aciklamalarin için Allah razi olsun.bende böyle düsününce çok mutlu oluyorum.Acaba biz Peygamber efendimiz (s.a.v.) e layik bir kulmuyuz onu da unutmamak lazim.InsaAllah Allah c.c. ye bütün Ümmet-i Muhammed'in Resul'e (s.a.v.) layik bir ümmet olmalari için dua ediyorum.Selamele kal kardesim.Allah c.c. ye emanetsin.

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Essalamun aleykum aciklamalarin için Allah razi olsun.bende böyle düsününce çok mutlu oluyorum.Acaba biz Peygamber efendimiz (s.a.v.) e layik bir kulmuyuz onu da unutmamak lazim.InsaAllah Allah c.c. ye bütün Ümmet-i Muhammed'in Resul'e (s.a.v.) layik bir ümmet olmalari için dua ediyorum.Selamele kal kardesim.Allah c.c. ye emanetsin.

Aleyküm selam kardeşim
Benim gibi düşünmenize çok sevindim.
Haklısınız kardeşim.
Dualarınızda bizede yer verin inşaallah.
Allah razı olsun kardeşim.
Sizde güzel Yardana emanetsiniz inşaallah.
Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt