Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu??? (4 Kullanıcı)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu???

nuresma yazdı:
selamun aleykum.
böyle güzel bi forum açtığın için Rabbim razı olsun inşallah.
okurken bu acaba'lara cevap vermekte zorlandım ve bu zorlanmama da öyle hayıflandım.
neden hep unutuyoruz.. nefsimiz ağır mı geliyor terazide:(
halbuki saadet asrında yaşayanlar da nefs sahibi insanlardı...Rabbim dinini yaşayacak, anlatacak, rızasını kazanacak cesaret versin inşallah.
yanılmaktan ve o zorlu günün dehşetinden bizi korusun..
sorduğun sorulara cevap verecek iman ve amel nasip etsin. amin amin amin..
selam ve dua ile...
Her şeyi gören ve işiten Allah c.c. a emanet olun kardeşlerim.

Aleyküm selam kardeşim
Sağolun.Rahman razı olsun kardeşim.Haklısınız doğru söze ne hacet...Allah imanımızı artırsın inşaallah.Güzel dualarınıza canı gönülden Amin diyorum Rahman sizleri niyeti güzel kişilerle mufavvak eylesin inşaallah selam ve dua ile...B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu???

cemile_drn yazdı:
selamün aleyküm bu forum sürekli açık kalabilir mi?
paylaştığınız için Allah razı olsun,Rabbim kat kat sevab yazsın.selam ve dua ile.Allah'a emanet olun..

Aleyküm selam Rahman razı olsun sağolun.Nasıl sürekli açıkkabilir mi? anlayamadım hakkınızı helal edin.Rabbim sizinde sevabınızı artırsın inşaallah selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

dolunayhilal yazdı:
allah bizede 21 yüzyıldada onlar gibi olmayı nasip eder inşallah

Rahman razı olsun kardeşim duanıza Amin diyorum selam ve dua ile...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı

SA KARDEŞİM HERHALDE ONLARIN YAPTIKLARININ HİÇBİRİNİ YAPAMAZDIK....YİNEDE PEYGAMBERİMİZİN AHİR ZAMAN İNSANLARINI ÖVDÜĞÜNÜ UNUTMAYALIM....EN AZINDAN İNŞ.ÖVDÜĞÜ O İNSANLARDAN OLURUZ...
SELAMETLE

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

yaseminsaritemur yazdı:
müslümanız diye söylemek gibi kolay olmasa gerek,,,

utancımızdan o mübarek yüzüne bakabilirmiydik?

ne kılığımız kıyafetimizle, ne de yaşayışımızla,,,

ne ibadetlerimizle, nede hedeflerimizle,,,, islamın neresindeyizz?

Rabbim sonumuzu hayır eylesin,,,,,,

Haklısınız kardeşim Allah Resulünün yüzüne nasıl bakabilirdik ve bizlere ümmetim diyebilirmiydi.Rahman bizleri hidayete erdirsin inşaallah güzel duanıza amin diyorum selam ve dua ile...

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

zynp_rukiye yazdı:
yaseminsaritemur yazdı:

Haklısınız kardeşim Allah Resulünün yüzüne nasıl bakabilirdik ve bizlere ümmetim diyebilirmiydi.Rahman bizleri hidayete erdirsin inşaallah güzel duanıza amin diyorum selam ve dua ile...

Konu dağıldı galiba Şuan yanımıza gelse belkide o mübarek yüzüne bakamazdık....ÇÜNKÜ ÇOK UTANIRDIK ÇOOKK.. Nasıl bakıcaktıkki?:(:(:(:(
Ama şuan doğsaydı BELKİDE OLURDUK (BEN ŞAHSEN AĞLADIĞIM OLDU..KEŞKE BEDİR UHUD SAVAŞLARINDA BENDE OLSAYDIM DİYE İNSAN ETKİLENİYOR..Ama şuan durumumuz vahim...:(:(
Allah(c.c) bizleri affetsin...Bu güzel paylaşımınızdan dolayıda..
Allah(c.c) razı olsun inşallah..Allah(c.c)'ya emanet olun...Hayırlı akşamla.r.​

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

gonulturker yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:
S.ALEYKÜM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK..GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİ..OKURKEN AKLIMA BİR ŞİİR GELDİ DUYMUŞSUNUZDUR''EĞER BİR GÜN PEYGAMBER EFENDİMİZ(s.a.v.)GELSE NE YAPARDINIZ'' GELDİ..ACABA EFENDİLER EFENDİSİ(s.a.v.)GELSE ŞİMDİ NE YAPARDIK DİYE Bİ DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM..AMA GÖRDÜM VAZİYETİMİZ(BAŞTA KENDİ NEFSİME SÖYLÜYORUM)HİÇ DE İÇ AÇICI DEĞİL:(:(:(KEŞKE O'NU GÖRME ŞEREFİNE EREBİLSEYDİK DİYORUM..O'NU GÖRSEYDİK DE BU GÖZLER O'NDAN BAŞKA BİŞEY GÖRMESEYDİ..KALBİMİZDE ALLAH'IN(c.c.) VE O'NUN(s.a.v.) SEVGİSİNDEN BAŞKA BİR SEVGİ OLMASAYDI..ZİHNİMİZDE,ZİKRİMİZDE,FİKRİMİZDE,DİLİMİZDE HEP O OLSAYDI..VE DÜNYA ALDATMASAYDI BİZLERİ KEŞKE..''KEŞKE KEŞKE KEŞKE..''HAYATTA HİÇ SEVMEDİĞİM BİR KELİME''KEŞKE''AMA RESULULLAH İÇİN KEŞKE DENİLİR MUHAKKAK..PEYGAMBERİMİZİ(s.a.v.)ANLATAN HER ŞEY YÜCEDİR ÇÜNKÜ..KEŞKE O'NU GÖREBİLSEYDİM VE ONUN İMAMLIĞINDA NAMAZLARIMI KILABİLSEYDİM..VE O'NUN ÖNDERLİĞİNDE DİNSİZLİĞE BİR KILIÇTA BEN ÇEKEBİLSEYDİM DİYORUM..MADEM BUNLARI YAPAMIYORUM O ZAMAN SÜNNETİNE TABİ OLACAĞIM VE O'NU GÖRECEĞİM RABBİMİN İZNİYLE..BU AZİM VE KARARLILIKTA OLURSAK SIRAT-I MÜSTAKİMDEN AYRILMAYIZ BİİZNİLLAH..RABBİM BU UĞURDA YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN,EFENDİLER EFENDİSİ GÖNLÜMÜZÜN EFENDİSİNE(s.a.v.) ÜMMET OLABİLMEK NASİB ETSİN BİZLERE..BU GÜZEL PAYLAŞIMINIZDAN ÖTÜRÜ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..KALBLERİMİZE MUHABBETİ DERCEDEN RABBİME EMANET OLUN..S.ALEYKÜM

essealmunaleykum duana aaminnnnnnnnnnnn diyorum abicim.....keske keske nasip olsa.:(:(:(
yazi cok guzel zeynep rukiye kardesim okurken kendimi sorguda hissettim.....
keske onlar gibi olabilsek.......amin...
devamin bekleriz...ins selam ve dua ile...B)B)B)

Aleyküm selam Allah razı olsun gönülden amin demenizde Rabbim dualarımızı kabul eder inşaallah.Sahabelerimiz gibi olmasakda örnek almaya gayret edelim inşaallah selam ve dua ile...B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

ADALETIMAHZA yazdı:
Acaba yine
İki nur sahibi Hz. Osman r.a gibi malımızı mülkümüzü son kuruşuna kadar harcayıp o şatafatlı ve rahat hayatı bırakıp
Hz. Osmana ne kaldı ? diye soruldugunda
Allah ve Rasulü kaldıdiyebilirmiyiz?

A.S.KARDEŞİM.Bunu kaçımız yaparız????ALLAH razı olsun.Malını veremeyen canını veremeyenlerden eylemesin RABBİM bizleri.Zamanı gelirse ve biz o zamanda bulunursak imanımızın zirvesinde ve hakkını vererek şehit olmayı nasip etsin RABBİM cümlemize.A.E.O.

Allah razı olsun kardeşim tesbitinizde haklısınız Allah bizleri Resulullahın yolundan ayırmasın inşaallah.Güzel dualarınıza amin diyorum ECMAİN olsun inşaallah selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Nevin_1982 yazdı:
SA KARDEŞİM HERHALDE ONLARIN YAPTIKLARININ HİÇBİRİNİ YAPAMAZDIK....YİNEDE PEYGAMBERİMİZİN AHİR ZAMAN İNSANLARINI ÖVDÜĞÜNÜ UNUTMAYALIM....EN AZINDAN İNŞ.ÖVDÜĞÜ O İNSANLARDAN OLURUZ...
SELAMETLE

Aleyküm selam kardeşim fikirlerinizde çok haklısınız Rabbim bize islamı ve Resulullahın sevgisini artırsın inşaallah selam ve duaile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

Resul_Acer yazdı:
zynp_rukiye yazdı:
yaseminsaritemur yazdı:

Konu dağıldı galiba Şuan yanımıza gelse belkide o mübarek yüzüne bakamazdık....ÇÜNKÜ ÇOK UTANIRDIK ÇOOKK.. Nasıl bakıcaktıkki?:(:(:(:(
Ama şuan doğsaydı BELKİDE OLURDUK (BEN ŞAHSEN AĞLADIĞIM OLDU..KEŞKE BEDİR UHUD SAVAŞLARINDA BENDE OLSAYDIM DİYE İNSAN ETKİLENİYOR..Ama şuan durumumuz vahim...:(:(
Allah(c.c) bizleri affetsin...Bu güzel paylaşımınızdan dolayıda..
Allah(c.c) razı olsun inşallah..Allah(c.c)'ya emanet olun...Hayırlı akşamla.r.​

Allah razı olsun kardeşim haklısınız Rabbim bizleri peygamberimize layık ümmet eylesin inşaallah selam ve dua ile...

tuba_tuba

Kayıtlı Kullanıcı

s.a değerli kardeşim.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.GERCEKTEN COK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞİNİZ.B) EVET ACABA ŞU AN YANİ 2007 DE GELSEYDİ PEYGAMBER EFENDİMİZ NE YAPARDIK?ONA LAYIK BİR ÜMMET OLABİLİRMİYDİK? GÜZELLER GÜZELİ PEYGAMBERİMİZ BİZİM BU HALİMİZİ GÖRÜNCE NE YAPARDI?:(:(:(:(:(:( ALLAH BİZ MÜSLÜMANLARI PEYGAMBERİMİZ(SAV)MİN YOLUNDAN GİTMEYİ NASİB ETSİN İNŞ.SELAM VE DUA İLE AEO B)B)B)B)B)B)B)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. güzel arkadaşım çok güzel bi yaz ı hazırlamışsın emeğine sağlık ne diyim diyecek pek bişey de yok Allah(c.c.) bizimle olsun B):(

mutemire

Kayıtlı Kullanıcı

S.A. PAYLAŞIMINIZ GÜZELDİ ACABA ALLAH I VE PEYGAMBER İ NE KADAR LAYIK OLABİLDİM DİYE DÜŞÜNMEMİ SAĞLADINIZ TEŞEKKÜR EDERİM
A.E.O.

merve__nurrr

Kayıtlı Kullanıcı

teşekkür ederim kardeşim B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

tuba_tuba yazdı:
s.a değerli kardeşim.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN.GERCEKTEN COK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞİNİZ.B) EVET ACABA ŞU AN YANİ 2007 DE GELSEYDİ PEYGAMBER EFENDİMİZ NE YAPARDIK?ONA LAYIK BİR ÜMMET OLABİLİRMİYDİK? GÜZELLER GÜZELİ PEYGAMBERİMİZ BİZİM BU HALİMİZİ GÖRÜNCE NE YAPARDI?:(:(:(:(:(:( ALLAH BİZ MÜSLÜMANLARI PEYGAMBERİMİZ(SAV)MİN YOLUNDAN GİTMEYİ NASİB ETSİN İNŞ.SELAM VE DUA İLE AEO B)B)B)B)B)B)B)

Aleyküm selam canım kardeşim Rahman razı olsun.Beyenmenize sevindim.Yorumunuz için teşekkür ederim.Kardeşim hep şüphe ile yaklaşıyoruz acaba ne kadar ümmet olabildik veya bizleri kabul edermi diye.Ümitli olmalıyız ki ibadetlerimizi tam yapabilme şevkine erelim inşaallah.Güzel duanıza amin diyorum selam ve dua....

efsude

Kayıtlı Kullanıcı

selamunaleykum zeynep kardesım.
rabbım bu konuyu yazıya dokendende buralara kadar tasıyan sızdende razı olsun ınsallah.
rabbım herseyın en ıyısını bılendır .ıyıkı peygamberımız bızım cagımızda gelmemıs bız cematı muslımler onun sevgısıne yeterdık fakat su yasadıgımız zaman dılımıne donup bakıldıgında peygamberımız(sas) efendımızn bızım cagımızda gelmesıyle yasamının ve gorevlerını ıfa etmesının cok daha zor olacagı bır gercek. cok yıpratırlardı emınım.sımdı yasadıgımız cagı bır dusunelım ;basortusu ıcın moda akımları olusturulması ıle asıl amactan saptırılmaya calısılması,tesetturlu kardeslerımızın okuma ve rahatca yasama hak ve ozgurluklerının elınden alınması,dın adına bır kelamın bu ve bu gıbı sıteler harıc bır yerde kullanılmasının banlanma sebebı olması,rahatca bır allah dıye haykırmamının ortalık karıstırmasına gırmesı,ezanlarımızın bıle ozgurce okunmasının cogu zumrelerce gurultu kırlılıgı olarak algılanması kıstırılması ve bunun gıbı daha bır cok seyın peygamber efendımızı ne kadar uzlecegını bır dusunelım.zamanın cahıllerının cogu bıle en gec olumunden hemen once ıslamıyetı secmısken ne yazıkkı gunumuzun okumus kulturlu bazı kesımlerı ıcın bır bu kadar daha omur bıcılse ıslamıyetı benımsemelerı gerceklesırmıydı kımbılır....
selam ve dua ıle...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt