Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu??? (2 Kullanıcı)

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu???

Aleyküm selam Rahman razı olsun sağolun.Nasıl sürekli açıkkabilir mi? anlayamadım hakkınızı helal edin.Rabbim sizinde sevabınızı artırsın inşaallah selam ve dua ile...

selamün aleyküm zynp_rukiye kardeşim,bu forum sitenin sürekli açık olan bazı forumlarına eklenebilir mi anlamında sordum.hani güncel forumların üst kısmındaki sürekli açık olan forumlara eklenebilir mi?belki bu eklemeyi forumu açan değil de site görevlileri yapıyordur ama.onu bilmiyorum.
Allah razı olsun,Allah'a emanet olun...selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu???

ruyam3 yazdı:
S.A. güzel arkadaşım çok güzel bi yaz ı hazırlamışsın emeğine sağlık ne diyim diyecek pek bişey de yok Allah(c.c.) bizimle olsun B):(

Aleyküm selam güzel kardeşim Allah razı olsun eksik olmayın sağolun selam ve dua ile...B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

mutemire yazdı:
S.A. PAYLAŞIMINIZ GÜZELDİ ACABA ALLAH I VE PEYGAMBER İ NE KADAR LAYIK OLABİLDİM DİYE DÜŞÜNMEMİ SAĞLADINIZ TEŞEKKÜR EDERİM
A.E.O.

Aleyküm selam Allah razı olsun. Düşünmenizde katkım olduysa ne mutlu bana Rabbim devamlı düşünen ve akıl eden kullardan olmayı nasib etsin inşaallah...rica ederim selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

CENNET GULU yazdı:
ALLAH C.C. RAZI OLSUN...ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI....B)B)B)B)B)B)B)

Ecmain olsun inşaallah...Beyenmenize sevindim selam ve dua ile...B)B)B)B)B)B)B)

CENNET GULU

Kayıtlı Kullanıcı
Adres:Değer Bilmezler Mahallesi, Satılık Kalpler C

zynp_rukiye yazdı:
CENNET GULU yazdı:
ALLAH C.C. RAZI OLSUN...ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI....B)B)B)B)B)B)B)

Ecmain olsun inşaallah...Beyenmenize sevindim selam ve dua ile...B)B)B)B)B)B)B)

B)B)B)B)B)B)B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

merve__nurrr yazdı:
teşekkür ederim kardeşim B)B)B)

Rica ederim Allah razı olsun kardeşim selam ve dua ile...B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

efsude yazdı:
selamunaleykum zeynep kardesım.
rabbım bu konuyu yazıya dokendende buralara kadar tasıyan sızdende razı olsun ınsallah.
rabbım herseyın en ıyısını bılendır .ıyıkı peygamberımız bızım cagımızda gelmemıs bız cematı muslımler onun sevgısıne yeterdık fakat su yasadıgımız zaman dılımıne donup bakıldıgında peygamberımız(sas) efendımızn bızım cagımızda gelmesıyle yasamının ve gorevlerını ıfa etmesının cok daha zor olacagı bır gercek. cok yıpratırlardı emınım.sımdı yasadıgımız cagı bır dusunelım ;basortusu ıcın moda akımları olusturulması ıle asıl amactan saptırılmaya calısılması,tesetturlu kardeslerımızın okuma ve rahatca yasama hak ve ozgurluklerının elınden alınması,dın adına bır kelamın bu ve bu gıbı sıteler harıc bır yerde kullanılmasının banlanma sebebı olması,rahatca bır allah dıye haykırmamının ortalık karıstırmasına gırmesı,ezanlarımızın bıle ozgurce okunmasının cogu zumrelerce gurultu kırlılıgı olarak algılanması kıstırılması ve bunun gıbı daha bır cok seyın peygamber efendımızı ne kadar uzlecegını bır dusunelım.zamanın cahıllerının cogu bıle en gec olumunden hemen once ıslamıyetı secmısken ne yazıkkı gunumuzun okumus kulturlu bazı kesımlerı ıcın bır bu kadar daha omur bıcılse ıslamıyetı benımsemelerı gerceklesırmıydı kımbılır....
selam ve dua ıle...

Aleyküm selam efsude kardeşim;
Allah razı olsun güzel düşüncelerini aktardığın için.Muhakkak yaşadığımız çağ zor ama biz insanlar zorlaştırıyoruz.Allah ın indirdiği hükümlere tam anlamıyla sarılmıyoruz.Efendimiz yaşadığımız çağı görseydi üzülürdü ne zorluklarla kazandığımız islamı ne hale getirmişler diye.Peygamber efendimizin kazandığı islama daha yakışır olabilmemiz için çaba sarfetmeliyiz ki kurtuluşa erenlerden olalım inşaallah hayırlı cumalar kardeşim selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

cemile_drn yazdı:
Aleyküm selam Rahman razı olsun sağolun.Nasıl sürekli açıkkabilir mi? anlayamadım hakkınızı helal edin.Rabbim sizinde sevabınızı artırsın inşaallah selam ve dua ile...

selamün aleyküm zynp_rukiye kardeşim,bu forum sitenin sürekli açık olan bazı forumlarına eklenebilir mi anlamında sordum.hani güncel forumların üst kısmındaki sürekli açık olan forumlara eklenebilir mi?belki bu eklemeyi forumu açan değil de site görevlileri yapıyordur ama.onu bilmiyorum.
Allah razı olsun,Allah'a emanet olun...selam ve dua ile...

Aleyküm selam cemile kardeşim formu beyenmenize sevindim Allah razı olsun arşive eklenmesini istiyorsunuz.Site görevlileri ilgileniyor hayırlı cumalar kardeşim selam ve dua ile...B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

B)

kebrari

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun...gerçekten artık kendi değerlerine yabancı hatta düşman bir gençlik var..İSLAM ,PEYGAMBER,VATAN dediğin zaman sanki çok kötü bişeyle ithaf ediyormuşsun gibi bakıyorlar...bunları ülkemiz üzerine oynanan, kültürümüze yabancılaştırmaya çalışanların bir oyunu olarak görüyorum...ins yine yazıdaki sahabe efendilerimiz gibi olamayız ama bir nebze olsun bizlerde de onlar gibi inanç, onlar gibi teslimiyet, onlar gibi takva olur ins....amin..amin..aminler kere amin.....

tuana_39

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim. Allah razı olsun mükemmel bir paylaşım. Yazıyı okurken yaşadığımız zamanda sadece maddiyata yönelik işler yaptığımızın Allah'ın huzuruna nasıl çıkacağımızı düşünmeden hareket ettiğimizin farkına bir kere daha vardım. Yüce Rabbim kabre girdiğimizde bizlere yönelen sorulara cevap verecek iman ve amel nasip etsin. Bizleri doğru yoldan ayırmasın amin. Selametle kalın...(Anam babam sana feda olsun, canım sana feda olsun ya Rasulallah)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun...gerçekten artık kendi değerlerine yabancı hatta düşman bir gençlik var..İSLAM ,PEYGAMBER,VATAN dediğin zaman sanki çok kötü bişeyle ithaf ediyormuşsun gibi bakıyorlar...bunları ülkemiz üzerine oynanan, kültürümüze yabancılaştırmaya çalışanların bir oyunu olarak görüyorum...ins yine yazıdaki sahabe efendilerimiz gibi olamayız ama bir nebze olsun bizlerde de onlar gibi inanç, onlar gibi teslimiyet, onlar gibi takva olur ins....amin..amin..aminler kere amin.....

Rabbim sizdende razı olsun kardeşim haklısınız çaba sarfetmemiz lazım ümmetim diyen Resulün sevgisine layık olabilmemiz için...
Güzel duamıza Amin diyorum sağolun selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm kardeşim. Allah razı olsun mükemmel bir paylaşım. Yazıyı okurken yaşadığımız zamanda sadece maddiyata yönelik işler yaptığımızın Allah'ın huzuruna nasıl çıkacağımızı düşünmeden hareket ettiğimizin farkına bir kere daha vardım. Yüce Rabbim kabre girdiğimizde bizlere yönelen sorulara cevap verecek iman ve amel nasip etsin. Bizleri doğru yoldan ayırmasın amin. Selametle kalın...(Anam babam sana feda olsun, canım sana feda olsun ya Rasulallah)

Aleyküm selam kardeşim Rabbim sizdende razı olsun beyenmenize sevindim.
Rabbim bizlere magfiret etsin inşaallah.Duanıza Amin diyorum.Rabbiz sizi Allah ın Resulune yakın kullarından eylesin inşaallah.selam ve dua ile....

konak

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Zeynep Rukiye Kardeşim. Rabbim sizden razı olsun. O kadar güzel ifadelerle bezemişsiniz ki yazınızı o kadar duygulandım ki anlatamam. İnan ben yukarıda saydıklarından hiç birinin olacağına yani günümüz insanının onları yapacağına inanmıyorum ki bende buna dahilim bir kardeşimin ifade ettiği gibi zevkü sefamızdan zaman ayırıpta düşünmeyiz bile. Kısacası Rabbim yüreğimizi, bizi ıslah etsin İnşallah. Selam ve dua ile...

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. Zeynep Rukiye Kardeşim. Rabbim sizden razı olsun. O kadar güzel ifadelerle bezemişsiniz ki yazınızı o kadar duygulandım ki anlatamam. İnan ben yukarıda saydıklarından hiç birinin olacağına yani günümüz insanının onları yapacağına inanmıyorum ki bende buna dahilim bir kardeşimin ifade ettiği gibi zevkü sefamızdan zaman ayırıpta düşünmeyiz bile. Kısacası Rabbim yüreğimizi, bizi ıslah etsin İnşallah. Selam ve dua ile...

Aleyküm selam kardeşim Rahman razı olsun ecmain inşaallah.Beyenmenize sevindim.Evet kardeşim acaba bizimle beraber yaşasaydı sahabeler gibi destek çıkabilirmiyiz diye düşünüyoruz.Anam babam sana feda olsun ya Resulallah diyebrmiyiz?
Rabbim bizi gerçekten tam manasıyla ıslah etsin inşaallah selam ve dua ile...

MeHMeT KoÇ

Kayıtlı Kullanıcı
KoNYa BüYüKKoYuNCU LiSeLeRi FeTHuLLaH GüLeN
Esselemü alayküm verahmetullahi vebereketüh...
Selatü selam önderimiz,rehberimiz peygamber efendimiz s.a.v. e onun ehlibeytine ve peygamber efendimizin yolunda gitmeye çalışan müminlerin üzerine olsun...
Peygamber efendimiz s.a.v. bugün bizi ziyaret etmeye teşrif etmiş olsa kötü amellerimizi görmüş olsaydı zannedersem bize hiçte iyi demezdi.Bu durumda bizim yapacağımız bir kulun yapması gereken olmazsa olmaz olan nasuh bir tevbe ile imana gelip ve hak yolunda yüremek ve mücadele etmektir,daha sonra inşallah göreceğiz ki birda bakmışız Allah c.c. ve rasullah s.a.v. sevgisini kazanmışız.Rabbim inşallah bizleri Allah ve Rasulullah'ın sevgisini kazanan kullarından eylesin.Amin...
Allah razı müslüman kardeşim,bu değerli paylaşımı bize kazandırdınız okuyunca ben neden ömer r.a, osman r.a.,ali r.a daha başka güzel sahabeler gibi olamadım diye üzüldüm.
Ayrıca çiçek resmini çok beğendim kardeşim hakkını helal ed inşallah ben onu aldım...

kardeşime katılıyorum
çiçeği bende aldım:) hakkını helal et
ALLAH razı olsun senden

Kaan Erdem

Yönetici
yüzümüz var mıdır acaba..halen gafletteyken..selametle kalınız...

seherce

Kayıtlı Kullanıcı
cok güzel paylasim.ama sorularda bir okadar kolay önce insan olarak su soruyo sormak lazim kendimize ben bu dünyaya ALLAHA kulluk etmeyemi geldim? yoksa nefsimemi kulluk etmeye geldim.bu soruyu sorunca tabikide gercek ortaya cikiyo selam ile dua ile kalin ALLAH yar ve yardimcimiz olsun her iki cihanda

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt