Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu??? (3 Kullanıcı)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 da yani bu gün gelseydi ne olur du?
Acaba yine hz. Muhammed sav.e Hira Dagın da peygamberlik geldikten sonra eve gittigin de
ya Hatice Cebrail geldi ve bana Allahın peygamberi oldugumu söyledi.Ben şimdi ne yaparım kimden yardım isterim bu çok çetin ve zorlu bir iş dedigin de hz. Hatice gibi:
üzülme ben varım ALLAH bize elbette yardım edecektir diyebilirmiyiz..
21. Asırda böyle bir eş bulunabilir mi?

Acaba yine:
Senin arkadaşın Muhammed var ya deli.Bu gece Mescid_i Aksaya gittigini söylüyor.
Bir gecede o kadar yol gidilirmi?dediklerin de
Bunu kim söylüyor,Muhammed mi.
Evet
O zaman doğrudur diyen bir Ebu Bekir (r.a.) gibi sadık olabilirmiyiz?

Acaba yine bi kayanın üstüne çıkıp
La ilahe illallah Muhemmdun Rasulüllah diyebilirmiyiz?

Acaba yine
Ya Rasulallah Kabede ne zaman namaz kılacagız ? diye soran
Kim ALLAH Rasulüne ve Müslümanlara bir zarar verirse karşısında beni bulur diyen Hattabın oglu bir Hz. Ömer (r.a) gibi olabilirmiyiz?

TÜM OTORİTEYE BAŞ KALDIRABİLİR MİYİZ?

Acaba yine
İki nur sahibi Hz. Osman r.a gibi malımızı mülkümüzü son kuruşuna kadar harcayıp o şatafatlı ve rahat hayatı bırakıp
Hz. Osmana ne kaldı ? diye soruldugunda
Allah ve Rasulü kaldıdiyebilirmiyiz?

Acaba yine Peygamber Medineye göç ederken yatagına ölümü göze alarak yatan Hz. Ali r.a gibi olabilirmiyiz?
Acaba yine Rıdvan da ki o samimi havayı bulabilir miyiz?
Tüm güç ve otoriteye karşı malımızla canımızla hangi şart ve ortamda olursa olsun ALLAH Rasulünü korumak için söz verebilir miyiz?
Anam babam sana feda olsun ;canım sana feda olsun Ya Rasulallah diyebilir miyiz?

Acaba yine Peygamber sav medineye giderken hep birlikte yürekten bir ses

AY DOĞRU ÜZERİMİZE DİYEBİLİR MİYİZ?

Acaba yine Peygamber Medineye göç ettiginde: Peygamberin devesi inşallah benim evimin önünde durur diyebilirmiyiz?
Deve, Sehiyl ve Süheyl gibi iki öksüz kardeşin gösterdikleri sevinci bizde gösterebilirmiyiz?

HERŞEYİM SANA FEDA OLSUN YA RASULALLAH DİYEBİLİRMİYİZ ???

Acaba yine Uhudda peygamberin dişi kırıldı,
Ama hangisinin kırıldıgını bilmiyorum.orada acı çekerken ben burada duramam.diyen tüm dişlerini kıran deve çobanı bir Veysel Karani de biz olabilir miyiz?

Peygamberin nur yüzünü , gül yüzünü görmek onunla bir kelime olsun sohbet edebilmek için Yemenden Medineye gelen ama göremeyen,
Rasulullahın:
O benim kardeşimdir dedigi peygamberkere karşı aynı aşkı aynı sevgiyi aynı muhabbeti gösteren onun kardeşi olabilme şerefine nail olan bir Veysel de biz olabilir miyiz?

ACABA;

ACABA;

ACABA;

Biz 21. Asrın Müslümanları nereye gidiyoruz ?
Bu gidiş Nereye?
Yarın kıyamette Allahın huzuruna peygamberlerin huzuruna hangi yüzle çıkacagız?
Her yanı maddiyat kokan, para kokan yüzlerimizlemi yoksa hayata ve ahiretimize boşvermişligimizle mi?
Artık silkinip kendimize gelmemiz lazım .
Yoksa Allahın azabı geldikten sonra tevbe dilemek gibi bir şansımız kalmayacak.
HZ. MUHAMMED SAV A SALAT VE SELAM OLSUN

alıntı

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu???

selamün aleyküm güzel kardeşim.. çok güzel bir paylaşımdı. emeğinize sağlık..

o çağın insanları, o coğrafi özelliklere (çöl ikliminde kend topraklarından dışarı çıkamamışlar ve bir toplumla kaynaşmamışlar) sahip bir yerde yaşamalarına karşın, bilim, teknoloji gibi pozitif her alandaki somut gerçeklikten uzak bir toplum iken bile peygamberimizin nübuvvetine bir efsane gözüyle baktılar. peygamberimizi şairlikle, mecnunlukla suçladılar.. bu çağ içinde aynı durum tecelli etseydi, bilmiyorum artık nasıl bakılırdı? Allah razı olsun kardeşim. teknolojik imkanların gelişmesi ve insanların maddeye daha çok bağlanması, manevi değerlerden korkarcasına kaçması, bunu kavramalarını zorlaştırırdı kanaatimce.. zevkle okudum. çok güzel bir paylaşımdı.Rabbimiz sevabınızı yazsın inşallah. Allah'a emanet olun. selam ve dua ile kardeşimB)B)B)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAH Rasulü 571 de degil de bu gün gelseydi yani 2007 de gelseydi ne olurdu???

S.ALEYKÜM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK..GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİ..OKURKEN AKLIMA BİR ŞİİR GELDİ DUYMUŞSUNUZDUR''EĞER BİR GÜN PEYGAMBER EFENDİMİZ(s.a.v.)GELSE NE YAPARDINIZ'' GELDİ..ACABA EFENDİLER EFENDİSİ(s.a.v.)GELSE ŞİMDİ NE YAPARDIK DİYE Bİ DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM..AMA GÖRDÜM VAZİYETİMİZ(BAŞTA KENDİ NEFSİME SÖYLÜYORUM)HİÇ DE İÇ AÇICI DEĞİL:(:(:(KEŞKE O'NU GÖRME ŞEREFİNE EREBİLSEYDİK DİYORUM..O'NU GÖRSEYDİK DE BU GÖZLER O'NDAN BAŞKA BİŞEY GÖRMESEYDİ..KALBİMİZDE ALLAH'IN(c.c.) VE O'NUN(s.a.v.) SEVGİSİNDEN BAŞKA BİR SEVGİ OLMASAYDI..ZİHNİMİZDE,ZİKRİMİZDE,FİKRİMİZDE,DİLİMİZDE HEP O OLSAYDI..VE DÜNYA ALDATMASAYDI BİZLERİ KEŞKE..''KEŞKE KEŞKE KEŞKE..''HAYATTA HİÇ SEVMEDİĞİM BİR KELİME''KEŞKE''AMA RESULULLAH İÇİN KEŞKE DENİLİR MUHAKKAK..PEYGAMBERİMİZİ(s.a.v.)ANLATAN HER ŞEY YÜCEDİR ÇÜNKÜ..KEŞKE O'NU GÖREBİLSEYDİM VE ONUN İMAMLIĞINDA NAMAZLARIMI KILABİLSEYDİM..VE O'NUN ÖNDERLİĞİNDE DİNSİZLİĞE BİR KILIÇTA BEN ÇEKEBİLSEYDİM DİYORUM..MADEM BUNLARI YAPAMIYORUM O ZAMAN SÜNNETİNE TABİ OLACAĞIM VE O'NU GÖRECEĞİM RABBİMİN İZNİYLE..BU AZİM VE KARARLILIKTA OLURSAK SIRAT-I MÜSTAKİMDEN AYRILMAYIZ BİİZNİLLAH..RABBİM BU UĞURDA YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN,EFENDİLER EFENDİSİ GÖNLÜMÜZÜN EFENDİSİNE(s.a.v.) ÜMMET OLABİLMEK NASİB ETSİN BİZLERE..BU GÜZEL PAYLAŞIMINIZDAN ÖTÜRÜ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..KALBLERİMİZE MUHABBETİ DERCEDEN RABBİME EMANET OLUN..S.ALEYKÜM

desertrose

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:
S.ALEYKÜM ALLAH(c.c.)RAZI OLSUN ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK..GERÇEKTEN ÇOK GÜZELDİ..OKURKEN AKLIMA BİR ŞİİR GELDİ DUYMUŞSUNUZDUR''EĞER BİR GÜN PEYGAMBER EFENDİMİZ(s.a.v.)GELSE NE YAPARDINIZ'' GELDİ..ACABA EFENDİLER EFENDİSİ(s.a.v.)GELSE ŞİMDİ NE YAPARDIK DİYE Bİ DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM..AMA GÖRDÜM VAZİYETİMİZ(BAŞTA KENDİ NEFSİME SÖYLÜYORUM)HİÇ DE İÇ AÇICI DEĞİL:(:(:(KEŞKE O'NU GÖRME ŞEREFİNE EREBİLSEYDİK DİYORUM..O'NU GÖRSEYDİK DE BU GÖZLER O'NDAN BAŞKA BİŞEY GÖRMESEYDİ..KALBİMİZDE ALLAH'IN(c.c.) VE O'NUN(s.a.v.) SEVGİSİNDEN BAŞKA BİR SEVGİ OLMASAYDI..ZİHNİMİZDE,ZİKRİMİZDE,FİKRİMİZDE,DİLİMİZDE HEP O OLSAYDI..VE DÜNYA ALDATMASAYDI BİZLERİ KEŞKE..''KEŞKE KEŞKE KEŞKE..''HAYATTA HİÇ SEVMEDİĞİM BİR KELİME''KEŞKE''AMA RESULULLAH İÇİN KEŞKE DENİLİR MUHAKKAK..PEYGAMBERİMİZİ(s.a.v.)ANLATAN HER ŞEY YÜCEDİR ÇÜNKÜ..KEŞKE O'NU GÖREBİLSEYDİM VE ONUN İMAMLIĞINDA NAMAZLARIMI KILABİLSEYDİM..VE O'NUN ÖNDERLİĞİNDE DİNSİZLİĞE BİR KILIÇTA BEN ÇEKEBİLSEYDİM DİYORUM..MADEM BUNLARI YAPAMIYORUM O ZAMAN SÜNNETİNE TABİ OLACAĞIM VE O'NU GÖRECEĞİM RABBİMİN İZNİYLE..BU AZİM VE KARARLILIKTA OLURSAK SIRAT-I MÜSTAKİMDEN AYRILMAYIZ BİİZNİLLAH..RABBİM BU UĞURDA YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN,EFENDİLER EFENDİSİ GÖNLÜMÜZÜN EFENDİSİNE(s.a.v.) ÜMMET OLABİLMEK NASİB ETSİN BİZLERE..BU GÜZEL PAYLAŞIMINIZDAN ÖTÜRÜ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..KALBLERİMİZE MUHABBETİ DERCEDEN RABBİME EMANET OLUN..S.ALEYKÜM

Selamun aleykum güzel kardeşim.. Recep kardeşimiz çok güzel ifade etmiş duygularımızı Allah ikinizdende razı olsun..
Başımızı öne eğdirip düşündüren bir yazı olmuş:( yüreğine sağlık kardeşim..B)B)
Rahmana layık kul, Habibine layık ümmet olabilmek duası ileB)B)B)B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKUM

RAHMAN RAZI OLSUN ÖNCELİKLİE MÜKEMMEL BİR FORM OLMUS EMEGİNİZE SAGLIK ....

EVET SORULAR COK GÜZEL EFENDİMİZ GELSE BEN NEFSİMCE VE KANAATİMCE YÜZÜNE BAKAMAZDIK ... VE EGER YİNE BU HALDEYDEN YİNE ANAM BABAM SANA FEDA OLSUN MU? YOKSA İNANMAZMIYDIK??EVET BENDE BİLMIYORUM RAHMAN BU İRADEYİ BİZE VERİRMİYDİ BU HALDEYKEN ONUDA BİLEMEYİZ..AMA HERKESİN BİLDİGİ BİŞEY VAR COK VAHİM BİR DURUMDAYIZ NE BİŞEY FEDA EDECE NEDE KURBAN OLACAK İNSANI BULMAK BENCE COK ZOR BU HALDEYKEN...MESELA BİR ÖRNEK HZ. NUH OLAYINDA SEL GELDİDİGNDE BİR KADIN COCUGUNU KURTARMAK İÇİN DAGLARA TIRMANMİŞTI İMAN ETMEDİGİ HALDE AMA BİZ O'NUN ÜMMETLERİ YANİ EVLATLARIMIZA NEELR YAPIYORUZ GÖRÜYORUZ ....RAHMAN HEPİMİZİN YARDIMCSI OLSUN ..

ALLAH'IN GAZABI GELMEDEN TEVBE EDENLERDEN OLMAK DUASI İLE ..

SELAMUN ALEYKUM...

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.2007 DE GELSEYDİ NE YAPARDIK ALLAH BİLİR AMA ŞUAN GELSEYDİ EĞER AYAKLARINA KAPANIR SAATLERCE AĞLARDIM.:(:(:(:(:(EFENDİMİZE GÜZELLER GÜZELİNE LAYIK BİR ÜMMET RABBİMİZİN RIZASINI KAZANMIŞ KUL OLABİLMEK DİLEĞİYLE.

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
selamün aleyküm güzel kardeşim.. çok güzel bir paylaşımdı. emeğinize sağlık..

o çağın insanları, o coğrafi özelliklere (çöl ikliminde kend topraklarından dışarı çıkamamışlar ve bir toplumla kaynaşmamışlar) sahip bir yerde yaşamalarına karşın, bilim, teknoloji gibi pozitif her alandaki somut gerçeklikten uzak bir toplum iken bile peygamberimizin nübuvvetine bir efsane gözüyle baktılar. peygamberimizi şairlikle, mecnunlukla suçladılar.. bu çağ içinde aynı durum tecelli etseydi, bilmiyorum artık nasıl bakılırdı? Allah razı olsun kardeşim. teknolojik imkanların gelişmesi ve insanların maddeye daha çok bağlanması, manevi değerlerden korkarcasına kaçması, bunu kavramalarını zorlaştırırdı kanaatimce.. zevkle okudum. çok güzel bir paylaşımdı.Rabbimiz sevabınızı yazsın inşallah. Allah'a emanet olun. selam ve dua ile kardeşimB)B)B)

Aleyküm salam canım kardeşim;
Rahman razı olsun.Fikir aktarımınız çok güzeldi.Kesinlikle haklsısınız.Gönlünüze sağlık.Peygamber efendimizi mecnunlukla şairlikle suçlanırken sahabelerimiz çok güzel bir şekilde peygamberimizi arkalarına aldılar.Mallarından,canlarından,şehirlerinden vazgeçtiler sırf islam adına biz acaba nelerden vazgeçeriz? Rabbim bizleri şuurlandırsın inşaallah.Beyenmenize çok sevindim kardeşim sizde güzel yaratıcıya emanet olun inşaallah.selam ve dua ile...B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:

Aleyküm selam;
Rahman razı olsun.Yorumunuz çok güzeldi sağolun
Resulullah gelse ne yapardık veya gelmesini ne kadar isterdik kimimiz rahatım bozulmasın, kimimizde yüzüne nasıl bakarız düşüncesi içersinde mi olurduk?Ne düşünürsek düşünelim Resulullahı çok özlüyoruz.Hayatımızın her anında yokluğunu hissediyoruz.Efendimiz bizleri şefaatinden mahrum etmesin inşaallah. Sünnetlerini yapma gayreti içinde oluruz inşaallah.Güzel dualarınıza bütün canı gönülden Amin diyorum. .Beyenmenize çoksevindim.Sizde gönlümüzün sahibine emanet olun...Aleyna ve aleyküm selam

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı

Esselemü alayküm verahmetullahi vebereketüh...
Selatü selam önderimiz,rehberimiz peygamber efendimiz s.a.v. e onun ehlibeytine ve peygamber efendimizin yolunda gitmeye çalışan müminlerin üzerine olsun...
Peygamber efendimiz s.a.v. bugün bizi ziyaret etmeye teşrif etmiş olsa kötü amellerimizi görmüş olsaydı zannedersem bize hiçte iyi demezdi.Bu durumda bizim yapacağımız bir kulun yapması gereken olmazsa olmaz olan nasuh bir tevbe ile imana gelip ve hak yolunda yüremek ve mücadele etmektir,daha sonra inşallah göreceğiz ki birda bakmışız Allah c.c. ve rasullah s.a.v. sevgisini kazanmışız.Rabbim inşallah bizleri Allah ve Rasulullah'ın sevgisini kazanan kullarından eylesin.Amin...
Allah razı müslüman kardeşim,bu değerli paylaşımı bize kazandırdınız okuyunca ben neden ömer r.a, osman r.a.,ali r.a daha başka güzel sahabeler gibi olamadım diye üzüldüm.
Ayrıca çiçek resmini çok beğendim kardeşim hakkını helal ed inşallah ben onu aldım...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleykum.
böyle güzel bi forum açtığın için Rabbim razı olsun inşallah.
okurken bu acaba'lara cevap vermekte zorlandım ve bu zorlanmama da öyle hayıflandım.
neden hep unutuyoruz.. nefsimiz ağır mı geliyor terazide:(
halbuki saadet asrında yaşayanlar da nefs sahibi insanlardı...Rabbim dinini yaşayacak, anlatacak, rızasını kazanacak cesaret versin inşallah.
yanılmaktan ve o zorlu günün dehşetinden bizi korusun..
sorduğun sorulara cevap verecek iman ve amel nasip etsin. amin amin amin..
selam ve dua ile...
Her şeyi gören ve işiten Allah c.c. a emanet olun kardeşlerim.

cemile_drn

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm bu forum sürekli açık kalabilir mi?
paylaştığınız için Allah razı olsun,Rabbim kat kat sevab yazsın.selam ve dua ile.Allah'a emanet olun..

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

desertrose yazdı:
RECEB-I KAMER yazdı:

Selamun aleykum güzel kardeşim.. Recep kardeşimiz çok güzel ifade etmiş duygularımızı Allah ikinizdende razı olsun..
Başımızı öne eğdirip düşündüren bir yazı olmuş:( yüreğine sağlık kardeşim..B)B)
Rahmana layık kul, Habibine layık ümmet olabilmek duası ileB)B)B)B)

Aleyküm selam güzel kardeşim..
Rahman ikinizdende razı olsun.sağolun. Resulullahı düşünmeye daha fazla zaman ayırırız inşaallah.Güzel duanıza Amin diyorum selam ve dua ile...B)B)B)

dolunayhilal

Kayıtlı Kullanıcı

allah bizede 21 yüzyıldada onlar gibi olmayı nasip eder inşallah

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

m_muaz yazdı:
SELAMUN ALEYKUM

RAHMAN RAZI OLSUN ÖNCELİKLİE MÜKEMMEL BİR FORM OLMUS EMEGİNİZE SAGLIK ....

EVET SORULAR COK GÜZEL EFENDİMİZ GELSE BEN NEFSİMCE VE KANAATİMCE YÜZÜNE BAKAMAZDIK ... VE EGER YİNE BU HALDEYDEN YİNE ANAM BABAM SANA FEDA OLSUN MU? YOKSA İNANMAZMIYDIK??EVET BENDE BİLMIYORUM RAHMAN BU İRADEYİ BİZE VERİRMİYDİ BU HALDEYKEN ONUDA BİLEMEYİZ..AMA HERKESİN BİLDİGİ BİŞEY VAR COK VAHİM BİR DURUMDAYIZ NE BİŞEY FEDA EDECE NEDE KURBAN OLACAK İNSANI BULMAK BENCE COK ZOR BU HALDEYKEN...MESELA BİR ÖRNEK HZ. NUH OLAYINDA SEL GELDİDİGNDE BİR KADIN COCUGUNU KURTARMAK İÇİN DAGLARA TIRMANMİŞTI İMAN ETMEDİGİ HALDE AMA BİZ O'NUN ÜMMETLERİ YANİ EVLATLARIMIZA NEELR YAPIYORUZ GÖRÜYORUZ ....RAHMAN HEPİMİZİN YARDIMCSI OLSUN ..

ALLAH'IN GAZABI GELMEDEN TEVBE EDENLERDEN OLMAK DUASI İLE ..

SELAMUN ALEYKUM...

Aleyküm selam Rahman razı olsun düşüncelerinizde haklısınız.Allah Resulüne nasıl karşılardık diye düşünüyoruz.Halbuki düşünmeden kendimizi veda etmemiz gerekir.Çünkü Allah Resulu bize dinimizi kolay kazanmadı ve ümmetim olmadan cennete girmem demiştir.Rahman bizleri gazabdan uzak tutsun ve bize tam bir iman nasib etsin inşaallah.
güzel duanıza amin diyorum selam ve dua ile...

ALEYKÜM SELAM

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı

müslümanız diye söylemek gibi kolay olmasa gerek,,,

utancımızdan o mübarek yüzüne bakabilirmiydik?

ne kılığımız kıyafetimizle, ne de yaşayışımızla,,,

ne ibadetlerimizle, nede hedeflerimizle,,,, islamın neresindeyizz?

Rabbim sonumuzu hayır eylesin,,,,,,

nasah53

Kayıtlı Kullanıcı

B)

gonulturker

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB-I KAMER yazdı:

essealmunaleykum duana aaminnnnnnnnnnnn diyorum abicim.....keske keske nasip olsa.:(:(:(
yazi cok guzel zeynep rukiye kardesim okurken kendimi sorguda hissettim.....
keske onlar gibi olabilsek.......amin...
devamin bekleriz...ins selam ve dua ile...B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.2007 DE GELSEYDİ NE YAPARDIK ALLAH BİLİR AMA ŞUAN GELSEYDİ EĞER AYAKLARINA KAPANIR SAATLERCE AĞLARDIM.:(:(:(:(:(EFENDİMİZE GÜZELLER GÜZELİNE LAYIK BİR ÜMMET RABBİMİZİN RIZASINI KAZANMIŞ KUL OLABİLMEK DİLEĞİYLE.

Aleyküm selam kardeşim sağolun Rabbim sizdende razı olsun inşaallah.Haklısınız ayaklarına kapanıp af dilemekten başka yapacağımız neyimiz var ki.Güzel dileğinize AMİN diyorum güzel kardeşim selam ve dua ile...B)B)B)

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı

istikbal yazdı:
Esselemü alayküm verahmetullahi vebereketüh...
Selatü selam önderimiz,rehberimiz peygamber efendimiz s.a.v. e onun ehlibeytine ve peygamber efendimizin yolunda gitmeye çalışan müminlerin üzerine olsun...
Peygamber efendimiz s.a.v. bugün bizi ziyaret etmeye teşrif etmiş olsa kötü amellerimizi görmüş olsaydı zannedersem bize hiçte iyi demezdi.Bu durumda bizim yapacağımız bir kulun yapması gereken olmazsa olmaz olan nasuh bir tevbe ile imana gelip ve hak yolunda yüremek ve mücadele etmektir,daha sonra inşallah göreceğiz ki birda bakmışız Allah c.c. ve rasullah s.a.v. sevgisini kazanmışız.Rabbim inşallah bizleri Allah ve Rasulullah'ın sevgisini kazanan kullarından eylesin.Amin...
Allah razı müslüman kardeşim,bu değerli paylaşımı bize kazandırdınız okuyunca ben neden ömer r.a, osman r.a.,ali r.a daha başka güzel sahabeler gibi olamadım diye üzüldüm.
Ayrıca çiçek resmini çok beğendim kardeşim hakkını helal ed inşallah ben onu aldım...

Aleyküm selam ve Rahmetullahi ve Berekatüh

Allah razı olsun.Tavsiyeleriniz çok güzeldi sağolun.Sahabelerimizden almamız gereken bir çok yönlerini almaya geyret edelim inşaallah.Rahman bizleri Efendimizin yolundan ayırmasın ve ümmet olabilme şerefini bizleri nail etsin inşaallah.
Tabiki resmi alabilirsiniz beyenmenize sevindim helal olsun selam ve dua ile...

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

Acaba yine
İki nur sahibi Hz. Osman r.a gibi malımızı mülkümüzü son kuruşuna kadar harcayıp o şatafatlı ve rahat hayatı bırakıp
Hz. Osmana ne kaldı ? diye soruldugunda
Allah ve Rasulü kaldıdiyebilirmiyiz?

A.S.KARDEŞİM.Bunu kaçımız yaparız????ALLAH razı olsun.Malını veremeyen canını veremeyenlerden eylemesin RABBİM bizleri.Zamanı gelirse ve biz o zamanda bulunursak imanımızın zirvesinde ve hakkını vererek şehit olmayı nasip etsin RABBİM cümlemize.A.E.O.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt