Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Allah için sevmek ne demektir? (1 Kullanıcı)

imported_melek_6

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar ben sormak istiyorum Allah için sevmek ne demektir.. Mesela annemizi severiz kardeşimizi severiz dostumuzu severiz eşimizi severiz Bunları kalpten severiz çok severiz Allah için bu saydıklarımı nasıl severiz.. Mesela kardeşimize duyduğumuz sevgi kardeş sevgisi adı var... Kardeşimi Allah için seviyorum dersem ne demiş oluyorum.. Allah için sevmek çok sevmek midir ya da belli bir sınırda az ama ölçülü sevmek midir.. Çünkü bu saydığım sevgiler çıkarsız sevgiler zaten.. Bunlarda çıkar yok..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah için sevmek ...sevilmeyecek kadar nefret ettiğimizi sevmektir...El dediğimizi sevmektir...Yaratılan canlı cansız herkesi sevmektir...Şeytan Lain ve Yandaşları müstesna ...çünkü onlar Allah C.C. na itaat etmemiştir...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum once selam sonra kelam ınsallah

yaratılanı yaratandan oturu sev demıs yunus emre sevmek bu dunyadakı en guzel duygulardan bırı gelelım sorunuza allah ıcın onun rızası ıcın sevmek nasıl olur sevdıgın kısılerı onların sana olan faydası ıcın degılde sevgılılerın sevgılısı tarafından yaratıldıkları ıcın sevmektır bu sadece ınsan olması gerekmez hayvanlar bıtkılar daglar taslar gunes ay yıldızlar esen ruzgar yagan yagmur akan dere yanı anlasılacagı uzere kaınatta bulunan herseyı sadece onları varedenın hurmetıne sevmek demektır.......selametle dua ıle.....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. 'nuda her şeyden çok sev...Vefat etmiş bir sevdiğin büyüğünü sevdiğin...özlediğin gibi özle ve o özlemden daha çok sev Allah C.C. nu...

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
ıcımde bılırdım sevgımIde acımIda ama anladımkı herkes bılmıs herkes anlamıs sevgımıde acımıda rabbım rahmet ve merhamet etsın mekanı cennet olsun ınsaallah.....

imported_melek_6

Kayıtlı Kullanıcı
sonra başka anlatacak olan yok mu ben okuyorum yazılanları..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Sev içinden nasıl istersen öyle sev... suya susadın ise su özlemi gibi sev...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Yeterki çok ama çok sev...

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar ben sormak istiyorum Allah için sevmek ne demektir.. Mesela annemizi severiz kardeşimizi severiz dostumuzu severiz eşimizi severiz Bunları kalpten severiz çok severiz Allah için bu saydıklarımı nasıl severiz.. Mesela kardeşimize duyduğumuz sevgi kardeş sevgisi adı var... Kardeşimi Allah için seviyorum dersem ne demiş oluyorum.. Allah için sevmek çok sevmek midir ya da belli bir sınırda az ama ölçülü sevmek midir.. Çünkü bu saydığım sevgiler çıkarsız sevgiler zaten.. Bunlarda çıkar yok..

Allah'ın selamı üzerinize olsun. Ben bu sorularınıza en güzel söz ile cevap vermek isterim ki en güzel sözü Rabbim birbirine benzeyen ve tekrarlanan ayetler olarak indirmiştir.Allah hakkında gerçeği söylemek benim üzerime bir haktır.

Kovulmuş şeytanın şerrinden,vesvesesinden ve yanımda bulunmasından Allah'a sığınırım.Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

38/30. Dâvûd’a Süleyman’ı bağışladık. O ne güzel kuldu! Şüphesiz o, Allah’a çok yönelen bir kimse idi.
38/31. Hani ona akşamüstü bir ayağını tırnağı üstüne dikip üç ayağının üzerinde duran çalımlı ve soylu atlar
sunulmuştu.
38/32,33. Süleyman, “Gerçekten ben malı, Rabbimi anmamı sağladığından dolayı çok severim” dedi. Nihayet
gözden kaybolup gittikleri zaman, “Onları bana geri getirin” dedi. (Atlar gelince de) bacaklarını ve
boyunlarını okşamaya başladı.
51/20,21. Kesin olarak inananlar için yeryüzünde ve kendi nefislerinizde birçok ayetler vardır. Hâlâ görmüyor
musunuz?

Bunlar çevrendeki varlıklara olan bir sevgi örneğiydi. Peki kendi aileni, dostlarını severken nasıl Allah için seveceksin? Aslında onları da bu örnekteki gibi sana Allah'ı hatırlattığı için seveceksin. İster söz ile İster görünüş ile olsun, önemli olan senin onlara baktığında, konuştuğunda Allah'ı hatırlayıp, O'nu övebilmendir Allah'ın izniyle. Örneğin; bir anne düşün seni zorluk üstüne zorlukla taşımış, sana karşı şefkatli. Peki bir anneyi yaratan, ona şefkati yerleştiren, seni bir damla sudan kendisine kul olasın diye en güzel şekilde yaratan Allah kullarına karşı daha şefkatli, daha merhametli değil midir? Yaratan hiç yaratmayan gibi olur mu? Bir baba düşün gücünün yettiği kadar koruyup kollayan. Peki Allah seni her türlü kötülüklerden koruyan, hastalandığında şifanı veren, gücü herşeye yeten,besleyen ama beslenmeyen, koruyan ama korunmayan değil midir?Her türlü canlıyı koruması altına alan ve her yaptığını bilen Allah'ın bir benzeri olabilir mi? Kardeşe gelince onunla paylaşmayı öğreniyorsun. Bu sana nefsinin cimriliğinden korunmanı öğretmiyor mu Allah'ın izniyle? Bil ki İnsan sevdiği şeylerden Allah yolunda harcamadıkca gerçekten iyiliğe kavuşmuş olamaz. Yakınların için harcadıklarında senin için bir iyiliktir. Bu Allah'ın gerçek vaadidir. İnananlar birbirlerinin de dostudur. Allah'da inananların dostudur. Kim Allah'ı dost edinirse Allah onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Kim de şeytanı dost edinirse o da onları aydınlıktan karanlığa çıkarır.Dost edindiğin kimselere de dikkat etmeli ve Allah'tan korkup sakınmalıyız inşaAllah. Allah aranızda sevgiyi ve saygıyı yaratıyor ki huzurlu bir şekilde geçinebilesiniz.

Ancak bu sevgiler ölçülüdür. Peki bu sevgilerin ölçüsü ne kadar olmalı, nasıl ayarlanmalı? Allah bunu da öğretiyor.

Kovulmuş şeytanın şerrinden,vesvesesinden ve yanımda bulunmasından Allah'a sığınırım.Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.

2/165. İnsanlar arasında Allah’ı bırakıp da O’na ortak koşanlar vardır. Onları, Allah’ı severcesine severler.
Mü’minlerin Allah’a olan sevgisi daha güçlü bir sevgidir. Zulmedenler azaba uğrayacakları zaman
bütün kuvvetin Allah’ın olduğunu ve Allah’ın azabının pek şiddetli olduğunu bir bilselerdi!
2/166. Kendilerine uyulanlar o gün azabı görünce, kendilerine uyanlardan uzaklaşacaklar, aralarındaki bütün
bağlar kopacaktır.
2/167. Uyanlar şöyle derler: “Keşke dünyaya bir dönüşümüz olsaydı da onların şimdi bizden uzaklaştıkları
gibi, biz de onlardan uzaklaşsaydık.” Böylece Allah, onlara işledikleri fiilleri pişmanlık kaynağı olarak
gösterir. Onlar ateşten çıkacak da değillerdir.
29/8. Biz, insana, ana-babasına iyilik etmesini emrettik. Şâyet onlar seni, hakkında hiçbir bilgin olmayan
şeyi bana ortak koşman için zorlarlarsa, bu takdirde onlara itaat etme. Dönüşünüz ancak bana
olacaktır ve ben yapmakta olduklarınızı size haber vereceğim.
9/23. Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin.
İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.
9/24. De ki: “Eğer babalarınız, oğullarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, kesada
uğramasından korktuğunuz bir ticaret ve beğendiğiniz meskenler size Allah’tan, peygamberinden ve
O’nun yolunda cihattan daha sevgili ise, artık Allah’ın emri gelinceye kadar bekleyin! Allah, fasık(yoldan çıkmış)
topluluğu doğru yola erdirmez.”
58/22. Allah’a ve ahiret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut kendi soysopları
olsalar bile, Allah’a ve peygamberine düşman olan kimselere sevgi beslediğini göremezsin.
İşte Allah onların kalplerine imanı yazmış ve onları kendi katından bir ruh ile desteklemiştir. Onları,
içlerinden ırmaklar akan ve içlerinde ebedî kalacakları cennetlere sokacaktır. Allah onlardan razı
olmuş, onlar da Allah’tan razı olmuşlardır. İşte onlar, Allah’ın tarafında olanlardır. İyi bilin ki, Allah’ın
tarafında olanlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

Demek ki Allah için sevmek bazen sevdiklerinden Allah için vazgeçebilmektir.Allah için sevmek Allah'ı unuturcasına sevmek değildr.Unutmamak lazım ki her şey birer sınamadan ibarettir. Bu dünya gelip geçicidir, fakat çok cömert ve azametli olan Rabbim bakidir (ebedidir).O sevgiyi kendisine ilke edinen, seven sevilendir. O çok bağışlayan ve merhamet edendir. Böyle güzel, yüce yaratanımız herşeyden çok sevilmeye layık değil midir?

18/7. İnsanların hangisinin daha güzel amel yaptığını deneyelim diye şüphesiz biz yeryüzündeki şeyleri ona
bir zinet yaptık.
18/8. Biz, elbette yeryüzündeki her şeyi bir kuru toprak hâline getireceğiz.
18/46. Mallar ve evlatlar, dünya hayatının süsüdür. Baki kalacak salih ameller ise, Rabbinin katında, sevap
olarak da ümit olarak da daha hayırlıdır.
57/20. Bilin ki, dünya hayatı ancak bir oyun, bir eğlence, bir süs, aranızda karşılıklı bir övünme, çok mal ve
evlat sahibi olma yarışından ibarettir. Tıpkı şöyle: Bir yağmur ki,bitirdiği bitki çiftçilerin hoşuna gider. Sonra kurumaya yüz tutar da sen onu sararmış olarak görürsün. Sonra da çer çöp olur. Ahirette ise çetin bir azap ve(ya)
Allah’ın mağfiret ve rızası vardır. Dünya hayatı, aldanış metaından başka bir şey değildir.
57/21. Rabbinizden bir bağışlanmaya ve eni, gökle yerin genişliği kadar olan, Allah’a ve Resûlüne inananlar
için hazırlanan cennete yarışırcasına koşun. İşte bu, Allah’ın lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah,
büyük lütuf sahibidir.
3/95. De ki: “Allah, doğru söylemiştir. Öyle ise hakka yönelen İbrahim’in dinine uyun. O, Allah’a ortak
koşanlardan değildi.”

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Amin. Cümlemizden Allah razı olsun.

melek-

Kayıtlı Kullanıcı
birini sevemiyorsan peki içten gelen sevgi olmadıgı zaman ve o kişi müslüman oldugu durumda napıcazz? :(

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın selamı üzerine olsun melek kardeşim. Elbette ki kimseyi zorla sevmek zorunda değilsin. Mümin kimselerden birbirine düşman olanlarda vardır. Ama birbirinizle dost olmanız sizin için daha hayırlı olacaktır inşallah. Allah'a alçak gönüllükle, korkarak ve ümit ederek dua et, bil ki Allah'ın rahmeti iyilik yapanlara yakındır. Allah'tan sabır ve namazla yardım iste, çünkü Allah sabredenlerle birliktedir..Allah bütün alemlere öğüt olarak ve doğru yolda gitmek isteyenlere de yol gösterici olarak Kuran'ı göndermiştir. Sen Rabbinden sana vahyedilene uy. Sana bu Kuranı farz kılan Allah seni dönülecek yere döndürecektir.

Kovulmuş şeytanın şerrinden, vesvesesinden ve yanımda bulunmasından Allah'a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
59/10. Onlardan sonra gelenler ise şöyle derler: “Ey Rabbimiz! Bizi ve bizden önce iman etmiş olan
kardeşlerimizi bağışla. Kalplerimizde, iman edenlere karşı hiçbir kin tutturma! Ey Rabbimiz! Şüphesiz
sen çok esirgeyicisin, çok merhametlisin
8/62,63. Eğer seni aldatmak isterlerse bilmiş ol ki sana yetecek Allah’tır. O, seni bizzat kendi yardımıyla ve
mü’minlerle destekleyen ve onların kalplerini uzlaştırandır. Şayet yeryüzündeki şeyleri tümüyle
harcasaydın, sen onların kalplerini uzlaştıramazdın. Fakat, Allah onların arasını uzlaştırdı. Şüphesiz O,
mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.
8/64. Sana ve sana tabi olan mü’minlere Allah yeter.
8/ 73. İnkâr edenler de birbirlerinin velileridir. Eğer siz de bunu yapmazsanız, yeryüzünde bir
karışıklık ve büyük bir bozulma olur.

28/85. Kur’an’ı sana farz kılan Allah, şüphesiz seni dönülecek bir yere döndürecektir. De ki: “Rabbim
hidayetle geleni ve apaçık bir sapıklık içinde olanı daha iyi bilir.”5
28/86. Sen, bu kitabın sana verileceğini ummuyordun. Ancak o, Rabbinden bir rahmet olarak sana verildi.
Öyle ise kâfirlere sakın arka çıkma.
28/87. Allah’ın âyetleri sana indirildikten sonra, sakın seni onlardan çevirmesinler. Rabbine çağır ve sakın
Allah’a ortak koşanlardan olma!
28/88. Sen Allah ile beraber başka bir ilâha ibadet etme. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. O’nun zatından
başka her şey yok olacaktır. Hüküm yalnızca O’nundur ve kesinlikle O’na döndürüleceksiniz
3/95. De ki: “Allah, doğru söylemiştir. Öyle ise hakka yönelen İbrahim’in dinine uyun. O, Allah’a ortak
koşanlardan değildi.”

Umarım Allah kalplerinizi uzlaştırır. Esen kalın...

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Amin.Cümlemizden Allah razı olsun.

imported_melek_6

Kayıtlı Kullanıcı
yolcu kardeşim sen gerçekten 17 yaşında mısın.. Ne güzel yazdıkların ben senin iki katın yaşındayım Allah razı olsun senden çok şey öğrendim..

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Senden de Allah razı olsun melek ablam. Ben gerçekten 17 yaşındayım. Zaten yalanı ancak Rabbimin ayetlerine inanmayanlar söyler. Bu yüzden bilmediğim birşeyi söylemekten, yalandan ve ahiret gününe inanmayan her kibirli kimselerden yalnızca Rabbime sığınırım.Yazdıklarımın güzelliği benden ötürü değil, güzel sözlerin gerçek sahibi Allah'tan ötürüdür. Doğrusu övgü daima Allah'adır. Eğer Rabbim bana öğretmeseydi ben de ilim sahibi olamazdım. O'nun ilminden ancak O'nun dilediği kadarını kavrayabiliriz. O her şeyi ilmiyle ve rahmetiyle kuşatmıştır. Unutmamak da lazım ki her bilenin üzerinde daha iyi bilen bir tek Allah vardır. Öğrenmemek için asla geç değil. Sen yeter ki Rabbime gönlünü her şeyden boşaltarak teslimiyet göster, O sana yol gösterecek, bilmediklerini öğretecektir.O yüzden hiç ölmeyecek olan diriye güvenip dayanmalıyız inşaAllah.

Kovulmuş şeytanın şerrinden,vesvesesinden ve yanımda bulunmasından Allah'a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.
20/114. Gerçek hükümdar olan Allah yücedir. Sana vahyedilmesi tamamlanmadan önce Kur’an’ı okumakta
acele etme. “Rabbim! İlmimi arttır” de.
4/26. Allah, size açıklamak, size, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve tövbelerinizi kabul
etmek istiyor. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
4/27. Allah, sizin tövbenizi kabul etmek istiyor. Şehvetlerine uyanlar ise sizin büyük bir sapıklığa düşmenizi
istiyorlar.
4/28. Allah, sizden hafifletmek istiyor. Çünkü insan zayıf yaratılmıştır.
41/33. Allah’a çağıran, salih amel işleyen ve “Kuşkusuz ben müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü
kimdir?
39/17. Tâğût’tan, ona kulluk etmekten kaçınan ve içtenlikle Allah’a yönelenler için müjde vardır. O hâlde,
kullarımı müjdele!
39/18. Sözü dinleyip de onun en güzeline uyanlar var ya, işte onlar Allah’ın hidayete erdirdiği kimselerdir.
İşte onlar akıl sahiplerinin ta kendileridir.
39/22. Allah’ın, göğsünü İslâm’a açtığı, böylece Rabbinden bir nur üzere bulunan kimse, kalbi imana kapalı
kimse gibi midir? Allah’ın zikrine karşı kalpleri katı olanların vay hâline! İşte onlar açık bir sapıklık
içindedirler.
39/23. Allah, sözün en güzelini; âyetleri birbirine benzeyen ve tekrarlanan bir kitap olarak indirmiştir.
Rablerinden korkanların derileri ondan dolayı gerginleşir. Sonra derileri de kalpleri de Allah’ın zikrine karşı yumuşar.
İşte bu Kur’an Allah’ın hidayet rehberidir. Onunla dilediğini doğru yola iletir. Allah, kimi saptırırsa artık onun için
hiçbir yol gösterici yoktur.
koşanlardan değildi."

Selametle....

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Senden de Allah razı olsun melek ablam. Ben gerçekten 17 yaşındayım. Zaten yalanı ancak Rabbimin ayetlerine inanmayanlar söyler. Bu yüzden bilmediğim birşeyi söylemekten, yalandan ve ahiret gününe inanmayan her kibirli kimselerden yalnızca Rabbime sığınırım.Yazdıklarımın güzelliği benden ötürü değil, güzel sözlerin gerçek sahibi Allah'tan ötürüdür. Doğrusu övgü daima Allah'adır. Eğer Rabbim bana öğretmeseydi ben de ilim sahibi olamazdım. O'nun ilminden ancak O'nun dilediği kadarını kavrayabiliriz. O her şeyi ilmiyle ve rahmetiyle kuşatmıştır. Unutmamak da lazım ki her bilenin üzerinde daha iyi bilen bir tek Allah vardır. Öğrenmemek için asla geç değil. Sen yeter ki Rabbime gönlünü her şeyden boşaltarak teslimiyet göster, O sana yol gösterecek, bilmediklerini öğretecektir.O yüzden hiç ölmeyecek olan diriye güvenip dayanmalıyız inşaAllah.

Kovulmuş şeytanın şerrinden,vesvesesinden ve yanımda bulunmasından Allah'a sığınırım. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla.
20/114. Gerçek hükümdar olan Allah yücedir. Sana vahyedilmesi tamamlanmadan önce Kur’an’ı okumakta
acele etme. “Rabbim! İlmimi arttır” de.
4/26. Allah, size açıklamak, size, sizden öncekilerin yollarını göstermek ve tövbelerinizi kabul
etmek istiyor. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
4/27. Allah, sizin tövbenizi kabul etmek istiyor. Şehvetlerine uyanlar ise sizin büyük bir sapıklığa düşmenizi
istiyorlar.
4/28. Allah, sizden hafifletmek istiyor. Çünkü insan zayıf yaratılmıştır.
41/33. Allah’a çağıran, salih amel işleyen ve “Kuşkusuz ben müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü
kimdir?
39/17. Tâğût’tan, ona kulluk etmekten kaçınan ve içtenlikle Allah’a yönelenler için müjde vardır. O hâlde,
kullarımı müjdele!
39/18. Sözü dinleyip de onun en güzeline uyanlar var ya, işte onlar Allah’ın hidayete erdirdiği kimselerdir.
İşte onlar akıl sahiplerinin ta kendileridir.
39/22. Allah’ın, göğsünü İslâm’a açtığı, böylece Rabbinden bir nur üzere bulunan kimse, kalbi imana kapalı
kimse gibi midir? Allah’ın zikrine karşı kalpleri katı olanların vay hâline! İşte onlar açık bir sapıklık
içindedirler.
39/23. Allah, sözün en güzelini; âyetleri birbirine benzeyen ve tekrarlanan bir kitap olarak indirmiştir.
Rablerinden korkanların derileri ondan dolayı gerginleşir. Sonra derileri de kalpleri de Allah’ın zikrine karşı yumuşar.
İşte bu Kur’an Allah’ın hidayet rehberidir. Onunla dilediğini doğru yola iletir. Allah, kimi saptırırsa artık onun için
hiçbir yol gösterici yoktur.
koşanlardan değildi."

Selametle....
Selamun aleykum
Masallah subhanallah sizin gibi genc kardeslerimizin var oldugunu bilmek ne guzel zamanimizda yasitlarinizin bircogu birakin Allah kelamini daha nasil konusulacagini bile bilmiyor rabbim yolundan ayirmasin......selametle dua ile.....

Y0lcu

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam. Allah hiç birimizi yolundan ayırmasın inşaAllah.Herkes kendinden sorumludur, siz doğru yolda olduğunuz sürece eğri size bir zarar veremez Allah'ın izniyle. Doğrusu Allah dilediğini seçiyor, kendisine yöneleni de doğru yola ulaştırıyor, çok şükür Rabbime. Herkes bir yol tutmuş gidiyor, ancak her yolun sonu O'na varmıyor mu? Önemli olan insanın Allah'a yakınlaştıracak bir yol tutmasıdır inşaAllah.Çünkü yolcu olduğumuz şu hayatın bir sonu var. Sonu olan hayatla da sonsuz bir hayat bir değildir. O yüzden sonsuz hayatımız için de çalışmalı, Allah'ın verdiğinde Allah'ı unutmamalıyız inşaAllah.

2/256. Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk sapıklıktan iyice ayrılmıştır. O hâlde, kim tâğûtu tanımayıp
Allah’a inanırsa, kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Allah, hakkıyla işitendir,
hakkıyla bilendir.
2/257. Allah, iman edenlerin dostudur. Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Kâfirlerin velileri ise tâğûttur.
onları aydınlıktan karanlıklara çıkarır. Onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalırlar.
18/29. De ki: “Hak, Rabbinizdendir. Artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin.” Biz zalimlere öyle bir ateş
hazırladık ki, onun alevden duvarları kendilerini çepeçevre kuşatmıştır. (Susuzluktan) feryat edip
yardım dilediklerinde, maden eriyiği gibi, yüzleri yakıp kavuran bir su ile kendilerine yardım edilir. O
ne kötü bir içecektir! Cehennem ne korkunç bir yaslanacak yerdir.5
18/30. Gerçek şu ki, iman edip iyi işler yapanlara gelince, elbette biz iyi iş yapanların ecrini zayi etmeyiz.
18/31. İşte onlar için içlerinden ırmaklar akan Adn cennetleri vardır. Orada tahtlar üzerine kurularak altın
bileziklerle süslenecekler, ince ve kalın ipekten yeşil giysiler giyeceklerdir. O ne güzel karşılıktır!
Cennet de ne güzel bir yaslanacak yerdir!
76/1. İnsan anılır bir şey değilken üzerinden uzunca bir zaman geçti.
76/2. Şüphesiz biz insanı, karışım hâlindeki az bir sudan yarattık ve onu imtihan edeceğiz. Bu
sebeple onu işitir ve görür kıldık.
76/3. Şüphesiz biz onu yola koyduk. O bu yolu ya şükrederek ya da nankörlük ederek kat eder.
76/4. Şüphesiz biz, kâfirler için zincirler, demir halkalar ve alevli bir ateş hazırladık.
76/65. İyiler ise, katkısı kâfur olan içecekler dolu bir kadehten içerler.
koşanlardan değildi."

Selametle...

imported_melek_6

Kayıtlı Kullanıcı
Genç bir birey olarak vaktini imana Allah'a dine ayırman ne güzel .. Allah katında en makbuludur heralde.. Genç bir insanın böyle olması nefsinin peşinde değil Allah'ın peşinde olması... Maşallah.. Allah ayırmasın.. Ömür boyu.. Allah razı olsun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt