Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ahmedi nejatın oğlunun sade düğünü UTANMALIYIZ!!! (2 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
İran'dan geriyiz

İran'dan geriyiz

İran deyince aklınıza ilk ne geliyor?
İslam devrimi sonrasında kadının zorla “hicab” içine sokulması, ikinci plana atılması değil mi?

Hazır olun;
Kadın haklarında Türkiye, İran’ın bile gerisinde kaldı. İranlı kadın bile, erkeklerle kıyaslandığında, Türk kadınından “çok daha fazla hakka ve ayrıcalığa” sahip.

Bu tespit, tüm dünyada kadın-erkek eşitliğinin araştırıldı bir rapordan.

World Economic Forum tarafından hazırlanan 2008 Kadın-Erkek eşitliğine ilişkin araştırmada,

Türkiye incelenen 130 ülke içinde, 123. oldu.

Kadın hakları açısından beğenmediğimiz, eleştirdiğimiz İran, sıralamada 116.
Durun daha bitmedi;
Zambiya da (106.sıra), Angola da (114.sıra), Ürdün de (104.sıra), Nijerya da (102.sıra) Türkiye’nin önünde.

Bizim gerimize düşen sadece yedi ülke var; Sırasıyla, Mısır, Fas, Benin, Pakistan, Suudi Arabistan, Çad ve listenin en son sırasındaki Yemen.

Zeyn
GEÇEN YILA GÖRE GERİLEMİŞİZ

WEF’un kadın hakları raporu, dört ana kriter göz önüne alınarak hazırlanmış;

-Kadının ülke ekonomisine katılımı,

-Eğitim alma şansı,
-Politikada söz sahibi olup olmaması,
-Sağlık durumu ve yaşam standardı.

Ve belli ki, tüm bu sınıflandırmada, Türk kadını “sınıfta kalmış” olmalı ki, 130 ülke içinde ancak 123. oldu.

Daha da kötüsü;
Aynı kurumun geçen yıl hazırladığı yine aynı ülkelerde, aynı kriterlere göre hazırlanmış olan raporda, Türkiye daha ilerideydi. 2007 yılındaki raporda, Türkiye 130 ülke arasında, kadın erkek eşitliği açısından 121., 2006 yılında ise 105. sırada imiş. Yani gün geçtikçe, kadının hayatı Türkiye’de çok daha zorlaşıyor.

Genel klasmanda 123. olmuşuz bu yıl. Raporun hazırlandığı kriterlere göre, Türkiye’nin durumuna ilişkin detaylar ise şöyle;

Kadının ülke ekonomisine katılımında Türkiye 124. sırada.
Eğitim alma şansı konusunda, 108;
Politikada söz sahibi olma konusunda 88,
Sağlık durumu ve yaşam standardı konusunda ise, 106. sırada.

Kısacası, ekonomik duruma katkıda o kadar “kötü” durumdayız ki, bu bizi genel klasmanda iyiden iyiye sonlara düşürüyor.

İRAN’IN GERİSİNDEYİZ

Yazı başlığını, Türkiye’nin durumunu komşumuz İran’la kıyaslayarak verdik. Bu durumda, İran’ın durumunu da ayrıntılandırmak gerek;
Genel klasmanda 116. sırada yer alan İran’ın, kriterlere göre detaylı sıralaması ise şöyle;
Kadının ekonomiye katkısı sıralamasında İran 118., kadının eğitim alma şansı konusunda İran kriterinde 92., politikada söz sahibi olması konusunda 60 ve sağlık durumu ile yaşam standardı kriterinde ise, 128. sırada yer alıyor.

En acısı herhalde, İran kadınının ülke siyasetinde Türk kadınından çok daha fazla söz sahibi olduğunu görmek…

KADIN HAKLARI ŞAMPİYONU YİNE KUZEY AVRUPALILAR

Kadın haklarının tüm dünyada “en iyi” olduğu ülkeler ise, Kuzey Avrupa ülkeleri.

Kadın-erkek eşitliği konusunda 130 ülke içinde birinciliği Norveç almış durumda. Bu ülkeyi, Finlandiya, İsveç ve İzlanda izliyor.

İlk 10’daki diğer ülkeler ise, sırasıyla, Yeni Zelanda, Filipinler, Danimarka, İrlanda, Hollanda ve Letonya.

Avrupa ülkelerinden Almanya 11., Fransa 15., İngiltere 13. sırada. ABD ise sıralamada 27. sırada, Çin ise 57. sırada yer alıyor.

Ve bir başka ilginç veri;
Sıkı durun;
Arap ülkelerinin bazıları da Türkiye’nin önünde;
Tunus 103, Ürdün 104 ve Birleşik Arap Emirlikleri 105. sırada.
Tablo bu.
Yorum size ait…

Zeynep Gürcanlı / Hürriyet

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı,Söz ola ağulu aşı, yağ ile bal ede bir söz

Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı,Söz ola ağulu aşı, yağ ile bal ede bir söz

UÇAKTA NAMAZ!!!

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
ben ahmet necatiyi çok seviyorum inşallah iranda okurum bende.tıpı orda okucam çocuk doktoru olucam başörtümle.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm.
sayın erdal bey beni yanlış anlamazsanız size bir soru soracağım.benim amacımda polemik yapmak değildir.
başbakan ve cumhurbaşkanını sevdiğinizi bunuda yakın tarihimizde olanlara bağlamışsınız.
ben merak ettim.yakın tarihimizdeki hangi olaylar sizin cumhurbaşkanı ve başbakanı sevmenize vesile olmuştur?
vesselam.

Ve Aleyküm Selam Gönlü islamın güzellikleri ile dolu çiçek Kızım !

Yaşıtın kızım olduğu için böyle hitab etmek geldi içimden ...

Polemiğe girmeden bazı açıklamalar yapıp kapatalım bu konuyu..

Siz 12 eylülden sonra dünyaya geldiniz.

Doğduğunuz yıl biz 12 eylül ihtilalini yaşadık ...

İhtilal öncesi Çekilen sıkıntıları sizlerin bilmesini beklemek biraz saflık olur

herhalde ama anlamaya çalışırsınız belki.

'' Kanımız aksada zafer İslamın '' sloganını duvarlara yazarken üç

arkadaşımın şehadetine şahit olmuşuz.Çok kardeşlerimiz hapishanelerde

gençliğini tüketti.

O mücadelede farklı kulvarlarda olsak da sayın başbakan ve sayın

cumhurbaşkanı vardı.Bazı arkadaşlarımızın sıklıkla N.F.Kısakürek üstadın

şiirlerini yazdıklarını görüyorum , sayın cumhurbaşkanı bizzat üstadın en

yakın çalışma öğrencisiydi.

Mücadele dolu o yılların o çileli yılların çekilen sıkıntıların Hamd-ü

senalar olsun semeresini Rabbimiz nasip etmiş bizlere ...

O makamlara çıkarken halen gösterilen engeller gözünüzden kaçmamıştır

herhalde .

Biz seçim meydanlarında söylenenlere bakmıyoruz .

Başarılıdır ,başarısızdır görmüyoruz ..

Askerin kırıldığına değil kalenin fethedilmesine bakıyoruz .

Minnattarız Rabbimize .... Şükrünü eda etmekten aciziz ..

Sizlere gönlünüzdeki düzeni ve lideri görmenizi temenni ederek

en ''vekil '' olan Rabbimize emanet ediyoruz ...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ey cemaati müslimin.Erdal abi cumhurbaşbakını nfkgin yanında öğrencilik yapmış.Olabilir.Bir kaç gün öncede lozan barış anl.yapıldığı masa getirilince bize,hediye edilince teşekkür etti bizim için manevi değeri büyük dedi.Bu gündemde olan bir konu olduğu için şimdilerde o yüzden örnek verdim.

Sahabeden biri ismini unuttum.Zengin olmak için peygamr efendimizden dua istiyor.İlk etapta etmiyor bu halin zengin olduğun halinden iyidir diyor efendimiz.Bikaçkere gidip geldikten sonra dua ediyor ve koyun hediye ediyr.Tabii zengin oluyor.Zengin olduktan sonra camiden çıkmayan adam camiye uğramaz oluyor.Ve zekat yoplayan kişiler kapısına gelince onları kovuyor.Sonra pişman olduysada fayda etmiyor.Ve öylece helak oluyor.Ki bu kişi peygamberimizin sevdiği bir insandı...Ne demek istediğimi anladınız sanırım...

PEKALA ŞÖYLE BİR DURUMDA VAR;;;RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEN NE SÜNNİYİM NEDE ŞİİYİM DİYOR SADECE MÜSLÜMANIM.BU NEDEMEK EY UYUYAN KARDEŞLERİM BU CÜMLELERİ KURDUĞUNU BİR ÇOĞUMUZ BİLMİYORDUR.AHMEDİNEJAT SULTANAHMETTE SÜNNİLERLE NAMAZ KILDI.İSTESE KILMAYABİLİRDİ.TÜRKLERDEN ÖZÜR DİLEDİ.AŞIRI GÜVENLİK NEDENİYLE HALKI RAHATSIZ ETTİĞİNDEN.YOLLAR KAPANDIĞINDAN.ONUN ÜLKESİNDE YOLLAR KAPANMAZMIŞ.BUDA AYRI BİR KONU...

TAYYİP BEYİN YUKARDAKİ SÖZLERİNİ VİCDANINIZLA YORUMLARIN...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm erdal abi.
babam yaşındaymışsınız ama ben size amca demek yerine abi demeyi tercih ettim.umarım kızmazsınız.
yanlış anlamayın ama ben kalenin fethedildiği kanaatinde değilim.
fethedilen sizin gönül bağladığınız bu şahıslardır diye düşünüyorum.
çünkü eğer kale İSLAM adına fethedilseydi bu şahsiyetler memleketin başına geldiğinden beri İSLAM adına devlet yönetiminde güzellikler ortaya koyarlar diye düşünüyorum.
ama tam tersi oldu.maalesef.sizde buna itiraz edemezsiniz diye düşünüyorum erdal abi.
çıkan kanunlara baktığımızda ALLAHın düzenine küfreden kanunlar.
eğer bu hükümet yerine başka bir hükümet olsaydı inanın halk belki bazı küfri kanunların çıkmasına tepki gösterirdi.
ama şimdi tek başına akp hükümette olduğundan,ve sözde İSLAMİ değerleri savunduğundan herkes akp eğer yapılacak birşey olsa İSLAM adına yapar diye düşünüp tepki vermiyor.
size sormak isterim sayın erdal abi, bu hükümet zamanında zina suç olmaktan çıkmadımı?bu hükümetin reyiyle.İSLAM ın yasakladığı bu büyük günaha ülkemizdede az çok ceza vardı.akp bunuda kaldırdı.
siyonistlerle hiçbir dönemde bu kadar iyi ticari ve siyasi yakınlık olmamıştır.
bunu siyonist israilde açıkça itiraf ediyor.
başörtüsü kanunen yasak değildi akp hükümeti zamanında ve gül cumhurbaşkanıyken başörtüsü kanunende yasaklandı.
şimdi kalıpta sırf hükümetin başında akp gibi muhafazakar görünen bir parti var diye kale fethedilmiştir demek kusura bakmayın erdal abi ama hiç doğru değil.
hükümetin yaptığı icraatlara bakıldığında görülecektirki İSLAM TÜRKİYEde cumhuriyetin yeni kurulduğu dönemlerin haricinde en büyük darbeleri bu hükümet zamanında yemiştir.
ben çok daha fazla şeyde yazabilirdim İSLAMa bu hükümetin saldırısı adına.ama İSLAMa saldırı olarak bu hükümetin yaptığı en öne çıkan bu anlattıklarım vardı.
yani kale fethedilmedi.
fethedilen sistemin tetikçisi olan akp oldu.
bu yazdıklarımı polemik olsun diye yazmadım erdal abi.
lütfen yanlış anlamayın.
hayırlı günler.
vesselam...

Selamın Aleyküm Kırçiçeği ...

Konu Akp yi veya hükümeti savunma noktasına geliyor ...

Ben aktif siyasetten uzak durma gayesi içinde olan kişiyim .

Ben buralara girmek istemiyorum ...

Türkiye şartları farklı jeopolitik durumda olsaydı , bu yöneticilerimizin

farklı uygulamalar yapacağına inanıyorum ...

Rabbimiz memleketimiz için hayırlar nasip eylesin ...

Sizler gayretlerinizle İnşaAllah daha iyilerini getirirsiniz ...

Rabbimize emanet olunuz ...

(başka cevap yazılmayacaktır )

fb_47_1907

Kayıtlı Kullanıcı
gayet güzel bir düğün

gayet güzel bir düğün

Böyle olur Ahmedinejad'ın düğünü

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın büyük oğlu dünyaevine girdi. Sadeliğiyle dikkat çeken düğünde, Ahmedinejad, konuklara meyve ikram etti, cemaate imamlık yaptı.

Böyle olur Ahmedinejad'ın düğünü

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın büyük oğlu, ülkenin turizm ve tarihi eserlerden sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcısı İsfendiyar Rahim Meşai'nin kızıyla evlendi.

Birçok dünya liderinin oğlu ve kızlarının düğününe aksine İran liderinin oğlunun düğünü sadeliği ile dikkat çekti.

Yalnızca 4 saat süren törende, davetlilere meyve ve tatlı ikram edilirken akşam ve yatsı namazları Ahmedinejad tarafından kıldırıldı.

Arapça yayın yapan Jahan Haber Ajansı'nın haberine göre kadınlar gelin babasının evinde, erkekler ise Cumhurbaşkanı yardımcısı Meşai'nin evinde hazır bulundular.

arkadaşlar garip görmiyelim.tek kelime helal olsun ne yani düğün bizim bildiğimiz gibi oynamalı değil o ülkede şeriat vardır kurallar gereği öyle olmak zorunda

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
helal olsun admedinejad a.mütevazilik işte budur...

malik80

Kayıtlı Kullanıcı
Acaba iranda ezanlar nasıl okunuyor ?

Acaba iranda ezanlar nasıl okunuyor ?

Bilen varmi ben merak ediyorum?
Resul-ü Ekremin (sav) Dört halifesinden bir haber varmi?
Yoksa sadece Hz.ALI Efendimizden mi Bahsediliyor.
A .E .O :T

yaman_2883

Kayıtlı Kullanıcı
cok guzel bır goruntu bızımle paylaştıgın ıcın tsk ederım

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum hoşgeldinizB)Allaha emanet olunuz.Rica ederim ayrıca

umit_c

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.umitcoskunsu.com
maşallah..onada bu yakışır zaten..gerçek bir müminin düğünü böyle olur...maşallah..ALLAH(c.c)mesut bahtiyar eylesin..dert keder zeval vermesin inşallah...

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
33051907.jpg
Allahcc belalarını versin...Belgeler için teşekkürler SELÇUKLU GÖNÜLDAŞ...

hüzün kelebeği

Kayıtlı Kullanıcı
Allah korkusu olmalı bi insanda.. Hz. Ömer devlete ait bir eski hıların hesabını nasıl verecem diye düşünürken bizimkiler devletin malı deniz diyor..

Helal olsun İran yöneticilerine..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt