Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ahmedi nejatın oğlunun sade düğünü UTANMALIYIZ!!! (1 Kullanıcı)

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
Bende ülkemdeki, ehl-i sünnet inancını bırakıp, sapık fikirlerin sahibi olanlardan utanıyorum..!

Allahü teala razı olsun . Bid'at ehlinin hiç bir ibadeti kabul olmaz buyuruluyor.
Dört halifeyi sevmeyenler ehli sünnet itikadında olmayanlar, isterse riyazetten derileri kemiklerine yapışsın bir kıymet ifade etmez.

Ayrıca bid'at ehlini medh etmek dinin yıkılmasına yardım etmekle eş değerdir.

Dua eder dua beklerim.

Mesa'

Kayıtlı Kullanıcı
sa
rabbim hidayete edersin inş bu ülkeyi bu hale getirenleri
ama ümitsiz olmamak lazım belkide bu milletce bizim sınavımız o yüzde sabretmek lazım

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin gözleriniz kör sanırım.Allah ilk önce bizim başımızdakileri hidayete erdirsin.Bizim başbakan Hülya avşarla söyleşi yapıyor varın gerisini siz düşünün....

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin gözleriniz kör sanırım.Allah ilk önce bizim başımızdakileri hidayete erdirsin.Bizim başbakan Hülya avşarla söyleşi yapıyor varın gerisini siz düşünün....

Benim sözüm, islamın ve şeriatın kabul etmediği, bütün fiilleri şahsında,ahlakında, özünde ve sözünde toplayan herkesedir kardeşim...şu veya bu kişi hiç farketmez...aç bir konu, eğer onunda varsa çirkinlikleri onuda burada eleştirelim..

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı

Harb hiledir...!

Umarım anlarsınız...Bu konuda fazla yazmak istemiyorum buraya.
Ama yaşadığınız ülkenin son yüz senesini gözden geçirin derim.

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
SEVGİLİ KARDEŞLERİM YAZDIKLARINIZI TİTİZLİKLE OKUDUM.
NE KADAR SAF VE TEMİZ KALPLİYİZ.
GEÇMİŞİMİZİ NE KADAR ÇABUK UNUTUYORUZ.

İRANIN TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ EMELLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TARİHİ ŞÖYLE BİR ARAŞTIRALIM,GÖZDEN GEÇİRELİM.

MEZHEBİNİ BİLE BİLMEDEN ABD YE KAFA TUTUYOR DİYE VEDE NAMAZ KILIYOR DİYE BAŞKA BİR ÜLKENİN DEVLET ADAMINA BU İLTİFATI İÇİME SİNDİREMEDİM.

BİZİM CUMHURBAŞKANIMIZIN VE BAŞBAKANIMIZIN NESİ VAR ?
ALLAH (c.c.) BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN...

İBADETİN REKLAMI OLMAZ.RABBİ İLE KUL ARASINDA BİR RABITADIR O..

SELAM VE DUA İLE KALINIZ...

yorumların hepsini okudum ama bu yorum çok zoruma gitti benim.!

Çünkü böyle bir zihniyet olamaz!
Bu zihniyet maalesef türkiyenin en popüler cemaatlerinden birinin zihniyetidir şiayı sevmeme iranı sevmeme politikası o cemaatin lideride malumunuz A.B.D de!
Bu cemaatin çok güzel faaliyetleri var takdir ettiğimiz taraflarıda var kesinlikle bir düşmanlığımızda yok ama bu zihniyetin değişmesi lazım bu zihniyet İslam dünyasını birleştirici olmaktan ziyade ayrıştırıcı bir zihniyettir.!

yok efendim İran geçmişte Osmanlıyla savaşmış şunu yapmış bunu yapmış kirli emelleri varmış bırakın bunları şimdiye bakın bugün iranın mı gözü topraklarımızda yoksa İsrail’in mi? A.B.D ve uşaklarının mı?!!

bizim başbakanımızın cumhurbaşkanımızın nesi var diyorsun ben sana şu açılan konuyla alakalı en güzel örneği vereyim gördüğün gibi bu konuda Ahmedinejadın oglu evleniyor ve ne güzel sade bir düğün israfa şatafata gösterişe laubaliliğe kaçmadan.
ama bir hatırlayın bakalım Tayyip Erdoğanın oglunun düğünü veya Abdullah Gülün kızının düğününü yeri yerinden oynatacaklardı nerdeyse al sana fark Ahmedinejadla bizim liderlerimiz arasındaki fark düğünde bile var saysak burda bin yığın fark buluruz.

ama niye bizim liderlere laf yokta Ahmedinejada var çünkü o şii bizimkiler sünni yani ehli sünnet bu zihniyette oldugunuz müddetçe kafirler ehli küfürde hep bizi maglup edecektir!

şu bir gerçekki Ahmedinejad dinini bizim liderlerden iyi yaşıyor ve bunudu Şeriatını ülkesinde başarıyla uyguluyor.

biz mezhebine,ırkına,cinsine,rengine kimsenin bakmayız kardeşim bu noktada gözümüzü kör ederiz sadece Müminliğine,Müslümanlıgına,Adamlıgına,Dinine ve Şeriatına olan Bağlılığına bakarız..Bilmem Anlatabildimmi!?

vesselam...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Adam zaten en önde gelen Dünya liderlerinden biri..Çok beğeniyorum yöneticiliğini ve bakılırsa inancı da kuvvetli.. Biz bile o kadar sade bir düğün yapmıyoruz.Gösteriş meraklısı olmadığı apaçık ortada.. Keşke İranla birlik olup beraber hareket edebilsek.. Bu bölge de bize kimse kafa tutamaz...
Ben çok beğendim paylaşımı, Rabbim senden razı olsun...

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
SEVGİLİ KARDEŞLERİM YAZDIKLARINIZI TİTİZLİKLE OKUDUM.
NE KADAR SAF VE TEMİZ KALPLİYİZ.
GEÇMİŞİMİZİ NE KADAR ÇABUK UNUTUYORUZ.

İRANIN TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ EMELLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TARİHİ ŞÖYLE BİR ARAŞTIRALIM,GÖZDEN GEÇİRELİM.
MEZHEBİNİ BİLE BİLMEDEN ABD YE KAFA TUTUYOR DİYE VEDE NAMAZ KILIYOR DİYE BAŞKA BİR ÜLKENİN DEVLET ADAMINA BU İLTİFATI İÇİME SİNDİREMEDİM.

BİZİM CUMHURBAŞKANIMIZIN VE BAŞBAKANIMIZIN NESİ VAR ?
ALLAH (c.c.) BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN...

İBADETİN REKLAMI OLMAZ.RABBİ İLE KUL ARASINDA BİR RABITADIR O..

SELAM VE DUA İLE KALINIZ...

Ben ancak bu sözlere gülerim.. Bu zamana kadar bir çok kez ülkemiz zor duruma düştüğünde sağdan soldan darbe yediğimiz ve bunun sonunca bizden ayrılan bir sürü millet oldu. Ama İran hiç bir zaman Yavuz Sultan Selim Zamanında yaptığı Kasr-ı Şirin anlaşmasını ihlal edip bir karış dahi içeriye girmedi ve teşebbüs de etmedi... Tabii bizlerde iran'ın sınırına aynı saygıyı gösterdik.. İranın Türkiye üzerinde hiç bir emelinin olamıyacağını düşünüyorum ve bunu da rahatlıkla tarihimize bakıp herksin görebileceği ortadadır..
Allah yollarını açık etsin.. Hiç olmazsa başka ülkelerin etkisi altında kalarak ülkelerini yönetmiyorlar. Doğru bildiklerini yapıp islamı daha iyi yerlere getirme amacındalar..

kırçiçegi

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHım, hükümlerini hayatta uygulayan ve uygulatanlardan,hükümlerini başının üstünde taşıyanlardan,kafirden medet ummayan ve işbirliği yapmayanlardan,kafiri dost edinmeyenden,senin korkun ve sevginle az yada çok hükmünü devletinin yasalarına koyanlardan,mümince yaşamaya çalışanlardan şiide olsa,sünnide olsa her ne olursa olsun razı ol...onlara yardım et.amin.

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHım, hükümlerini hayatta uygulayan ve uygulatanlardan,hükümlerini başının üstünde taşıyanlardan,kafirden medet ummayan ve işbirliği yapmayanlardan,kafiri dost edinmeyenden,senin korkun ve sevginle az yada çok hükmünü devletinin yasalarına koyanlardan,mümince yaşamaya çalışanlardan şiide olsa,sünnide olsa her ne olursa olsun razı ol...onlara yardım et.amin.

Allahü teala razı olduğu yolu bildirmiştir. Allahü teala şiiden bidat ehlinden o haliyle razı olmaz. Allahü teala O kulundan razı olmak isterse razı olduğu hale çevirir yani ehli sünnet (sunni) yapar tevbe nasib eder. Kalbine dört halifenin ve bütün eshabı kiramın sevgisini verir ve razı olur.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
şiilerin bu halifelerimizi aşalamaları zoruma gidiyor arkadaşlar.Çünkü Biz namazı düzgün kılıyorsak kaç rekat nerde n okuyorsak hep PEygamber efendimizden onlar bizlere ulaştırdı ve islamı onlar yücelleti...Sen kalkıp onları aşağılıyorsan sonra islamı en güzel şekidle yaşıyorum diyorsan anca kendini aldatmış olursun...Ben iran düşmanı değilim onu baştan belirteyim fakat.İranın yıllarca pkkya kucak açtı göz yumdu vs.bunlarıda görmezden gelemeyeceğiz kusura bakmayın ama siyaset girince bir çıkar girince işiniçine din kardeşiymiş müslümanmış dinlemiyorlar.Aynen bizde öyle siyasetimiz yüzünden şuan filistin yaralı ırak kan ağlıyor.

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
şiilerin bu halifelerimizi aşalamaları zoruma gidiyor arkadaşlar.Çünkü Biz namazı düzgün kılıyorsak kaç rekat nerde n okuyorsak hep PEygamber efendimizden onlar bizlere ulaştırdı ve islamı onlar yücelleti...Sen kalkıp onları aşağılıyorsan sonra islamı en güzel şekidle yaşıyorum diyorsan anca kendini aldatmış olursun...Ben iran düşmanı değilim onu baştan belirteyim fakat.İranın yıllarca pkkya kucak açtı göz yumdu vs.bunlarıda görmezden gelemeyeceğiz kusura bakmayın ama siyaset girince bir çıkar girince işiniçine din kardeşiymiş müslümanmış dinlemiyorlar.Aynen bizde öyle siyasetimiz yüzünden şuan filistin yaralı ırak kan ağlıyor.

yahu kardeşim iran pkk'ya kucak açtı diyorsun peki ben sorarım pkk'yı iran mı çıkardı bizim ülkemizin derin devletimi çıkardı herşey gün yüzüne çıkmıyormu pkknın kimlerle baglantılı oldugu ortada değilmi?!!

kendi kabahatimize kılıfı çabuk buluruz zaten..
iran tehdit edilerek pkk'a oraya yerleştirilmiştir yoksa böyle katil ve din düşmanı bir örgüte iran kucak açmaz!
zaten şimdide apaaçık görülüyor iran bu örgüte kucak açan yardım eden bir ülke olsa kandile operasyonlar yapmaz her gün bir pejak(pkk)liderini idam etmez buda iranın bu örgütü sevmediğini düşman ilan ettiğini gösterir.

bugün A.B.D den görmediği yardımı İran türkiyeye pkk konusunda yapmıştır.
türkiyenin derin devlet adamları İrana Pkkya kucak aç dediler açtı,bizimle birlikte pkkyı kandili vur dediler vurdu,Pejak liderlerini idam et dediler idam edildi daha İran ne yapsın..bunların kaçta kaçını A.B.D bize yapmıştır.

böyle ipe sapa gelmez bahanelerle İran'a düşmanlık nefret falan gütmeyin bu hiç bir müslümana yakışmaz..

Allah'a EManet...

vesselam...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
yorumların hepsini okudum ama bu yorum çok zoruma gitti benim.!

Çünkü böyle bir zihniyet olamaz!
Bu zihniyet maalesef türkiyenin en popüler cemaatlerinden birinin zihniyetidir şiayı sevmeme iranı sevmeme politikası o cemaatin lideride malumunuz A.B.D de!
Bu cemaatin çok güzel faaliyetleri var takdir ettiğimiz taraflarıda var kesinlikle bir düşmanlığımızda yok ama bu zihniyetin değişmesi lazım bu zihniyet İslam dünyasını birleştirici olmaktan ziyade ayrıştırıcı bir zihniyettir.!

yok efendim İran geçmişte Osmanlıyla savaşmış şunu yapmış bunu yapmış kirli emelleri varmış bırakın bunları şimdiye bakın bugün iranın mı gözü topraklarımızda yoksa İsrail’in mi? A.B.D ve uşaklarının mı?!!

bizim başbakanımızın cumhurbaşkanımızın nesi var diyorsun ben sana şu açılan konuyla alakalı en güzel örneği vereyim gördüğün gibi bu konuda Ahmedinejadın oglu evleniyor ve ne güzel sade bir düğün israfa şatafata gösterişe laubaliliğe kaçmadan.
ama bir hatırlayın bakalım Tayyip Erdoğanın oglunun düğünü veya Abdullah Gülün kızının düğününü yeri yerinden oynatacaklardı nerdeyse al sana fark Ahmedinejadla bizim liderlerimiz arasındaki fark düğünde bile var saysak burda bin yığın fark buluruz.

ama niye bizim liderlere laf yokta Ahmedinejada var çünkü o şii bizimkiler sünni yani ehli sünnet bu zihniyette oldugunuz müddetçe kafirler ehli küfürde hep bizi maglup edecektir!

şu bir gerçekki Ahmedinejad dinini bizim liderlerden iyi yaşıyor ve bunudu Şeriatını ülkesinde başarıyla uyguluyor.

biz mezhebine,ırkına,cinsine,rengine kimsenin bakmayız kardeşim bu noktada gözümüzü kör ederiz sadece Müminliğine,Müslümanlıgına,Adamlıgına,Dinine ve Şeriatına olan Bağlılığına bakarız..Bilmem Anlatabildimmi!?

vesselam...

Selamın aleyküm Kardeşim ...

Hayatta başarılı olman dilek ve temennisiyle hiddet içeren tenkitlerinize

bir nebze cevap vermeye çalışacağım...

Üç senedir bu sitedeyim ilk defa üzücü bir yazı çıktı karşıma.

Benim yazımın muhatabı Nevin kardeşimizdi .O kardeşimizde fikirlerini içeren

cevabını verdi.Benim nazarımda konu kapanmıştır.

Benim fikirlerimi beğenmek zorunda değilsiniz.Hakarete varan cevap

yazmak zorunda hiç değilsiniz...

Polemiği sevmem ve yapmam , sizde kişileri tanımadan A cemaati veya

B cemaatine dahil etmeyin ,dahil ederek yorum yapmayın.Kul hakkına

kalırsınız.Allah (c.c.) diyen bizim dostumuzdur.

Ben ülkemin başbakanını ve cumhurbaşkanını seviyorum.Bu sevgi

siyaseten değildir.Ama yüz yılı incelediğimizde sevmemiz için çok

sebebin olduğunu sizlerde görürsünüz.

Sevmeyenler ; Başka kimler sevmiyor diye yanlarında bulunanlara baksın ...

Babanız yaşında bir kişi olarak bir tavsiyede bulunayım , yakın tarihimizi

detaylı okuyunuz ...

Yüceler yücesi Rabbimiz;

bilmediklerimizi bilenlerden eylemesini temenni

ederek en ''veli '' olana emanet olunuz ...

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın aleyküm Kardeşim ...

Hayatta başarılı olman dilek ve temennisiyle hiddet içeren tenkitlerinize

bir nebze cevap vermeye çalışacağım...

Üç senedir bu sitedeyim ilk defa üzücü bir yazı çıktı karşıma.

Benim yazımın muhatabı Nevin kardeşimizdi .O kardeşimizde fikirlerini içeren

cevabını verdi.Benim nazarımda konu kapanmıştır.

Benim fikirlerimi beğenmek zorunda değilsiniz.Hakarete varan cevap

yazmak zorunda hiç değilsiniz...

Polemiği sevmem ve yapmam , sizde kişileri tanımadan A cemaati veya

B cemaatine dahil etmeyin ,dahil ederek yorum yapmayın.Kul hakkına

kalırsınız.Allah (c.c.) diyen bizim dostumuzdur.

Ben ülkemin başbakanını ve cumhurbaşkanını seviyorum.Bu sevgi

siyaseten değildir.Ama yüz yılı incelediğimizde sevmemiz için çok

sebebin olduğunu sizlerde görürsünüz.

Sevmeyenler ; Başka kimler sevmiyor diye yanlarında bulunanlara baksın ...

Babanız yaşında bir kişi olarak bir tavsiyede bulunayım , yakın tarihimizi

detaylı okuyunuz ...

Yüceler yücesi Rabbimiz;

bilmediklerimizi bilenlerden eylemesini temenni

ederek en ''veli '' olana emanet olunuz ...

peki madem nasihatte bulunduz teşekkür edip bende size bir öneride bulunayım..

Yanlış Yoldasınız,Yanlış Fikirleriniz Var,Yanlış Bir Yol İzliyorsunuz.

rabbim size dogru yola ulaşmayı nasip etsin..İnşAllah(ve cümlemizi)

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
Ben ancak bu sözlere gülerim.. Bu zamana kadar bir çok kez ülkemiz zor duruma düştüğünde sağdan soldan darbe yediğimiz ve bunun sonunca bizden ayrılan bir sürü millet oldu. Ama İran hiç bir zaman Yavuz Sultan Selim Zamanında yaptığı Kasr-ı Şirin anlaşmasını ihlal edip bir karış dahi içeriye girmedi ve teşebbüs de etmedi... Tabii bizlerde iran'ın sınırına aynı saygıyı gösterdik.. İranın Türkiye üzerinde hiç bir emelinin olamıyacağını düşünüyorum ve bunu da rahatlıkla tarihimize bakıp herksin görebileceği ortadadır..
Allah yollarını açık etsin.. Hiç olmazsa başka ülkelerin etkisi altında kalarak ülkelerini yönetmiyorlar. Doğru bildiklerini yapıp islamı daha iyi yerlere getirme amacındalar..

Selamın Aleyküm Kardeşim ...

Rabbimiz sizleri gülmekten ayırmasın...

Bizi bizden iyi bilen Yüce Rabb'e emanet olunuz ...

erdal

Kayıtlı Kullanıcı
peki madem nasihatte bulunduz teşekkür edip bende size bir öneride bulunayım..

Yanlış Yoldasınız,Yanlış Fikirleriniz Var,Yanlış Bir Yol İzliyorsunuz.

rabbim size dogru yola ulaşmayı nasip etsin..İnşAllah(ve cümlemizi)

'' Lekümdinukumveliyedin''

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt