Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ahmedi nejatın oğlunun sade düğünü UTANMALIYIZ!!! (1 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Böyle olur Ahmedinejad'ın düğünü

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın büyük oğlu dünyaevine girdi. Sadeliğiyle dikkat çeken düğünde, Ahmedinejad, konuklara meyve ikram etti, cemaate imamlık yaptı.

Böyle olur Ahmedinejad'ın düğünü

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın büyük oğlu, ülkenin turizm ve tarihi eserlerden sorumlu Cumhurbaşkanı yardımcısı İsfendiyar Rahim Meşai'nin kızıyla evlendi.

Birçok dünya liderinin oğlu ve kızlarının düğününe aksine İran liderinin oğlunun düğünü sadeliği ile dikkat çekti.

Yalnızca 4 saat süren törende, davetlilere meyve ve tatlı ikram edilirken akşam ve yatsı namazları Ahmedinejad tarafından kıldırıldı.

Arapça yayın yapan Jahan Haber Ajansı'nın haberine göre kadınlar gelin babasının evinde, erkekler ise Cumhurbaşkanı yardımcısı Meşai'nin evinde hazır bulundular.

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Adının islam cumhuriyeti olması, acaba ehl-i sünnet inanacına açtığı tahribati kapatabilecekmi?

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
[/EHLİ SÜNNET VE Şİİ İNANCI ARASINDAKİ FARK

KUR'AN-I KERİM
Ehli Sünnet'e Göre:
Ehil Sünnet Kur'an'ın sıhhatine, ziyade ve noksan olmadığına ittifak etmiştir. Kur'an Arap dili kural ve usullerine uygun olarak anlaşılır. Ehli Sünnet Kur'an'ın Allah'ın kelamı olduğuna, hadis ve mahluk olmadığına, içinde batıl bir şeyin bulunmadığına ve müslümanların inanç ve muamelatta ilk kaynağının Kur'an olduğuna inanırlar.
Şiiler'e Göre:
Bazılarına göre Kur'an sıhhatli değildir Kur'an Şii inançlarından herhangi biriyle çatıştığında mezheplerine uygun garip teviller yaparlar. Bu yüzden bunlara 'Müteevvile' ismi verilmiştir. Daima Kur'an toplanırken ortaya çıkan ihtilafa işaret etmeyi severler. Kendi imamlarının sözleri onlara göre güvenilen teşri kaynağıdır.
HADİS
Ehli Sünnet'e Göre:
Şeriatta ikinci kaynak ve Kur'an'ı açıklayıcı mahiyettedir Peygamber (SAV) 'den sahih olarak gelen herhangi bir hadise muhalefet etmek caiz değildir. Hadislerin sahih olduğunu anlamak İslam Ümmeti alimlerinin Hadis Usulü hususunda ittifak ettiği kurallara dayanır.
Bunun yolu da senedin tahkikidir. Kadın ve erkek ayırdedilmeksizin adil şahısların şehadetiyle güvenilir olup olmadıkları incelenir. Her hadis rivayet edenin belli bir tarihi, rivayet ettiği hadislerin sahih olup olmadığı tespit edilmiştir. Yalancıdan, meçhul şahıslardan sadece akrabalık vasfıyla hadis kabul edilmez. Çünkü hadis rivayeti her türlü itibarın üzerinde büyük bir emanettir.
Şiiler'e Göre:
Resulullah (SAV) 'ın ehli beytine nisbet edilen ve siyasi savaşlarında Hz. Ali'nin yanında bulunanların rivayet ettiği hadislerden başkasını kabul etmezler Hadislerin kabulünde sahih olup olmadığına, senedine ve ilmi metoda ehemmiyet vermezler. Çok defa meçhul şahıslardan rivayet ederler ve derler ki: Muhammed b. İsmail'den.o da ashabımızdan birinden, o da bir adamdan rivayet etti ki şöyle dedi...' Kitapları sıhhatinin ispatı mümkün olmayan on binlerce hadisle doludur. Ve bu hadisler üzerinde dinlerini bina etmişlerdir ' Bu tutumlarıyla Sünnet-i Nebeviye'nin dörtte üçünden fazlasını inkar etmişlerdir. Bu nokta Şiiler'in diğer müslümanlardan ayrıldığı en mühim noktadır
SAHABE
Ehli Sünnet'e Göre:
Ehli Sünnet sahabeye hürmet edilmesi ve onlardan razı olduklarına ittifak etmişlerdir. Çıkan anlaşmazlıklar samimi olarak yaptıkları ictihad kabilindendir. Ve o ortam geçmiştir. Onların anlaşmazlıklarını ele alarak nesiller boyu kin beslemek caiz değildir, Zira sahabileri Allahu Teala hayırla zikretmiş çok yerde methetmiş ve bazılarını tahdit ederek beraatlarını beyan etmiştir. Bu sebepten de kimsenin onları itham etmesi helal olmaz ve bunda kimsenin de bir menfaati yoktur.
Şiiler'e Göre:
Resulullah'tan sonra parmak sayısını aşmayacak kadar az bir topluluğun dışında bütün sahabenin kafir olduğuna inanırlar Hz Ali'ye çok özel bir makam verirler. Bazıları vasi, bazıları peygamber bazıları da ilah mertebesinde olduğuna inanırlar Sonra da kalkar müslümanlar hakkında Hz. Ali hususunda inançlarına göre hüküm verirler. Hz. Ali'den önce halife seçilenler ya zalim veya kafirdir. Hz. Ali'ye fikrinde muhalefet eden zalim veya kafir veyahut da fasıktır. Hz. Ali'nin zurriyetinden gelenlere muhalefet etmek de böyledir. Böylece tarihte nesiller boyu devam eden bir düşmanlık ve iftira kapısı açtılar Şii'lik bu öğretilerle devam eden tarihi bir ekol haline geldi.
TEVHİD (ALLAH'I BİRLEME) İNANCI
Ehli Sünnet'e Göre:
Allah'ın bir olduğuna, ortağı, benzeri olmadığına,kul ile Allah arasında vasıta bulunmadığına iman ederler. Sıfat hususundaki ayetlere tevil, inkar ve teşbih yapmaksızın inanırlar. Allah dini tebliğ için peygamberler göndermiştir. Onlar da dini tebliğ etmişler hiçbir şeyi gizlememişlerdir. Gaybı sadece Allah'ın bildiğine inanırlar. Şefaatin Allah'ın izni şartına bağlı olduğuna, duanın, adağın ve kurbanın sadece Allah için olacağına, Allah'-dan başkasına caiz olmadığına inanırlar. Hayır ve şerrin Allah'ın mülkünde olduğuna, Allah'tan başkasının diri olsun ölü olsun kainatta tasarruf ve yetkisinin olmadığına, her
kesin Allah'ın fadl ve rahmetine muhtaç olduğuna inanırlar. Allah'ı bilmek ise akıldan önce Şeriat ve Allah'ın ayetleriyle olacağına inanırlar. Her zaman hakkı bulması mümkün olmayan aklıyla insan imanını kuvvetlendirir.
Şiiler'e Göre:
Allah'ın birliğine iman ederler fakat bu inancı bazı şirke götüren tutumlarıyla bulandırırlar Allah'tan başkalarına, kullara dua eder onlardan isterler ve 'Ya Ali, Ya Hüseyin, Ya Zeyneb' derler. Allah'tan başkasına kurban keserler ve adak adarlar Ölülerden ihtiyaçlarının giderilmesini isterler Kendilerince malum duaları vardır. Bu dualarla ibadet ederler imamlarının masum olduğuna ve gaybı bildiklerine inanırlar, imamlarının kainatı idare ettiklerine inanırlar. Bu batıl inançlarını bina etmek için de kendilerine göre bir tasavvuf yolu icad ederler. Evliyanın, kutupların ve Ehli beytin (Allah'ın kudretinin dışında) hususi güç ve kuvvetlerinin olduğuna inanırlar. Dinde imtiyazlı bir tabaka olduğunu yayarlar ve bu imtiyazın veraset yoluyla oğullarına geçtiğini öğretirler. Allah'ı bilmenin akıl ile olduğuna Kur'an ayetlerinin aklın te'kidi mahiyetinde olduğuna. Kur'an'ın yeni şey getirmediğine inanırlar. Onlara göre Kur'an aklın eriştiği marifeti kuvvetlendirirB]
ALINTI..

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzel..Utaniyorum kendi ülkemizden...:(

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM BEN İRAN SINIRINDA OTURUYORUM AHMEDİ NEJAT ÇOK İYİ BİR YÖNETİCİ AMA HALKI ÇOK FARKLI BİZ İRANLA İÇİÇE YAŞIYORUZ GELİNLERİMİZ VAR İRANLI ERKEKLERİ BİR ÇOĞU MADDE BAĞIMLISI KADINLARI MARKA BOYA MANYAĞI
AMA DİNDARLARIDA ÇOK VAR ONLARIN HAKLARINI YEMEYELİM YANİ GÖRÜNDÜYÜ GİBİ DEYİL GELELİM TÜRKİYEYE BİZLERDE AVRUPA SEVDASINDAN BÖYLE OLDUK

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM NEVİN KARDEŞİM EMEYİNE SAĞLIK ÇOK SEVİNDİM BU RESİMLERE AHMEDİ NEJATI ÇOK SEVİRORUM RADİKAL BİR DİNCİ OLDUĞU İÇİN VE AMERİKAYA MEYDAN OKUDUĞU İÇİN ALLAH CC ONA ZEVAL VERMESİN İNŞALLAH

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM BEN İRAN SINIRINDA OTURUYORUM AHMEDİ NEJAT ÇOK İYİ BİR YÖNETİCİ AMA HALKI ÇOK FARKLI BİZ İRANLA İÇİÇE YAŞIYORUZ GELİNLERİMİZ VAR İRANLI ERKEKLERİ BİR ÇOĞU MADDE BAĞIMLISI KADINLARI MARKA BOYA MANYAĞI
AMA DİNDARLARIDA ÇOK VAR ONLARIN HAKLARINI YEMEYELİM YANİ GÖRÜNDÜYÜ GİBİ DEYİL GELELİM TÜRKİYEYE BİZLERDE AVRUPA SEVDASINDAN BÖYLE OLDUK

Aleyküm selam...güzel kardeşim, Ahmedi nejat amarikaya kafa tutabilir, bu onun itikatını etkilemez..Eğer bu mantıktan hareket edecek olursak, venezuella ve küba daha iyi kafa tutuyor amerikaya..o ayrı bir konu..
Bizim izah etmek istediğimiz konu, iranın islam alemindeki fitne hareketlerine öncülük ettiğidir...ha..şurasıda varki orada elbette samimi inananlar var. bizim onlara hiç bir sözümüz olamaz..bizim ülkemizdede batı hayranları var dediğiniz gibi.. bunlarıda tasvip etmiyoruz..
Ahmedi nejatın sade düğün yapması, iranı temize çıkarmaz! yukarıdaki bir kardeşin '' ülkemden utanıyorum'' sözü, bana göre hiçte hoş değil..

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam...güzel kardeşim, Ahmedi nejat amarikaya kafa tutabilir, bu onun itikatını etkilemez..Eğer bu mantıktan hareket edecek olursak, venezuella ve küba daha iyi kafa tutuyor amerikaya..o ayrı bir konu..
Bizim izah etmek istediğimiz konu, iranın islam alemindeki fitne hareketlerine öncülük ettiğidir...ha..şurasıda varki orada elbette samimi inananlar var. bizim onlara hiç bir sözümüz olamaz..bizim ülkemizdede batı hayranları var dediğiniz gibi.. bunlarıda tasvip etmiyoruz..
Ahmedi nejatın sade düğün yapması, iranı temize çıkarmaz! yukarıdaki bir kardeşin '' ülkemden utanıyorum'' sözü, bana göre hiçte hoş değil..
aleyküm selam kardeşim sizi anlıyorum ama ben sınırda oturuyorum iranla içiçeyiz ondan biliyorum ahmedi nejad geldiğinden beri daha sıkı tutuyor eskisi gibi hanımların saçları dışarda dolaşamıyorlar makyaj yapamıyorlar yani iran bildiyimiz islami rejim fakat uygulayan yok halkın çoğu bizden beterler anlatabiliyormuyum

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Ahmedi Nejat şii Değildir.eğer öyle Olsaydi Oğlunu Ehli Sünnet Velcemaat Usulünce Evlendirmezdi.kanitiniz Varsa Sunun Bize.

üve Aleyküm Selam Dinci Kardeşim Sağolun.

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun Aleyküm Allah Mesut etsin inşallah .. Ahmedinejad çok sevdiğim bir devlet adama .. :)

selam ve dua ile.. kal
ın

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Ahmedi Nejat şii Değildir.eğer öyle Olsaydi Oğlunu Ehli Sünnet Velcemaat Usulünce Evlendirmezdi.kanitiniz Varsa Sunun Bize.

üve Aleyküm Selam Dinci Kardeşim Sağolun.
nevin kardeşim beni yanlış anladınız ahmedi nejatı çok severim bunu dilede getiririm sözüm iranlılara nasıl anlatsam kimseyi kırmak istemiyorum iranlılar çok bastırılmış insanlar doğubeyazıta gelir gelmez hemen çarşafı atıyorlar giyimleri makyajlarıyla çok dikkati çekiyorlar yani ALLAH CC rızasına deyil kannunlar gereyi kapalılar ama ahmedi nejad başkan olduğundan beri biraz düzeldiler çünki başkanları taviz vermiyor siz beni yanlış anlamışsınız çok sevindim bu resimlere arkadaşlarımada göstereceyim inşallah

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
asıl siz beni yanlış anladınız:) şii diye söyleyen siz değil selimoğlu adındaki kardeşimiz.Lafım onaydı aslında yanlış anlaşılacağını anlamıştım:)neyse sağolun yazdıklarınızı biliyorum televizyonda duydum.Selametle kalın

Çoban Uveys

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum emeğinize saglik böyle hoş bir konuyu paylaştığınız için tşkler ben Ahmedinejat'ı tv lerden tanıdığım kadarı ile hayranlık duyuyorum İsraile kafa tutması konusmalarına hamd ve salavatla baslaması takdir edilmeyecek gibi değil ama onada bir kılıf bulurlar neyse Allah c.c. emanet olunuz

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam kardeşim bende televizyonda izlediğim kadarıyla iyi bir insana benzediği kanaatindeyim.Bush yemin etmiş iranı vuracam diye.Allah yar ve yardımcıları olsun.Selametle kalın.

imidik

Yasaklı Kullanıcı
Web Sitesi
blog.mynet.com
Utanmak ?

Utanmak ?

Selamün Aleyküm,

Değerli Kardeşim ,

Şehit kanlarıyla elde edilmiş bir ülkeden utanılmaz lakin şehit kanıyla kaznılan toprakların kıymetini bilmeyen insanlardan utanmak gerekir ki yazınızdan hangisini kast ettiğiniz belli değil.

Yani suçlu ne dinimizdir nede topraktır suçlu olan insanlardır ve utanılacak hareketleride yapan insanlardır.

Slm ve Dua ile..

selimoglu

Kayıtlı Kullanıcı

.
Demek o kadar şii dururken, düşman oldukları ehl-i sünnet inancına sahip bir kişiyi cumhurbaşkanı yaptılar öylemi?

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Sen Yaptiklarina Baksana Yaşadiği Hayati Bi Incele Ben şii Olduğuna Dair Hiç Bir şey Duymadim Ahmedi Nejatin Neden Ismi Zikredilirken şii Lider Diye Hitap Edilmiyor?.kanitiniz Varsa Yada Duyduğunuz Bişeyler Onlari Lutfederseniz Daha Iyi Olacak Kanimca.selamet Kalin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt