Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AĞZINIZDAN ÇIKAN ŞARKIYI KULAĞINIZ DUYUYORMU (1 Kullanıcı)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
S.a. kardeslerim, evet yknin sarkisini bende farkina varmistim, fakat su cennet sarkisini bi kac kez dinledim hosuma gitmisti.daha yeni bu yazdiklarinizi okudugumda farkina vardim cennet sarkisindaki sözü "cennete degismem..." diyorya :( hic farkina vardim. Allah afffetsin. bu forumu acmakla cok iyi etmisiniz. Allah razi olsun

Allah(c.c) sizdnede razı olsun inşallah...Hayırlşı günler..

MahmutSoyer

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamû Âleykûm

Öncelikle Gerçekten Önemli Bir konuya değinmişsiniz Allah c.c. Razı Olsun

Bende Arabesk Müzik Dinleyen Biriyim, Ancak ! Şarkıları Seçerken O Kadar Titiz Davranıyorumki ! Şarkıların içinden insanın kalbini bozan şirke veya isyana götüren -haşa-
değil, bi şarkıyı dinlerken ilk önce bakıyorum bu şarkıda dine veya Allahu Teala'ın zatına bir kötü içerik varmı ? böyle bir kaç süzgeçten geçirdikten sonra eğer şarkının içeriğinde bu tür bir kötü düşünce, söz yok ise o şarkıyı dinliyorum.

mesela Selahattin Özdemir isimli arabesk sanatçısı gençliğinin verdiği duygularla söylediği şarkılardan dolayı çok pişman olup şarkıların çalınmasından dolayı çok utandığını söyleyerek bu şarkıların kasetlerinden çıkarılıp radyolarda çalınmamasını istemiş ve mahkemeye başvurmuştur !

yani bazen sanatçılarda söyledikleri ve besteledikleri veya yazdıkları şarkıların ne kadar sakıncalı olduğunu farketmiyorlar belkide o şarkının ne kadar dinlenip kendisine ne kadar kazanç getireceğini düşünürken bunu farketmiyorlar zannetmiyorumki bir sanatçı kasten böyle şarkı yazsın şimdi diyceksinizki bilmedenmi yazıyo ? düşünmeden yazıyo diyebilirim
Allah'a şükür eskiden düşünmezdim ama şimdi ik önce şarkını içeriğindeki sakıncayı süzüyorum ve çok titiz davranıyorum çok hassas konular Allah yar ve yardımcıMIZ olsun

Selam ve Dua İle

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamû Âleykûm

Öncelikle Gerçekten Önemli Bir konuya değinmişsiniz Allah c.c. Razı Olsun

Bende Arabesk Müzik Dinleyen Biriyim, Ancak ! Şarkıları Seçerken O Kadar Titiz Davranıyorumki ! Şarkıların içinden insanın kalbini bozan şirke veya isyana götüren -haşa-
değil, bi şarkıyı dinlerken ilk önce bakıyorum bu şarkıda dine veya Allahu Teala'ın zatına bir kötü içerik varmı ? böyle bir kaç süzgeçten geçirdikten sonra eğer şarkının içeriğinde bu tür bir kötü düşünce, söz yok ise o şarkıyı dinliyorum.

mesela Selahattin Özdemir isimli arabesk sanatçısı gençliğinin verdiği duygularla söylediği şarkılardan dolayı çok pişman olup şarkıların çalınmasından dolayı çok utandığını söyleyerek bu şarkıların kasetlerinden çıkarılıp radyolarda çalınmamasını istemiş ve mahkemeye başvurmuştur !

yani bazen sanatçılarda söyledikleri ve besteledikleri veya yazdıkları şarkıların ne kadar sakıncalı olduğunu farketmiyorlar belkide o şarkının ne kadar dinlenip kendisine ne kadar kazanç getireceğini düşünürken bunu farketmiyorlar zannetmiyorumki bir sanatçı kasten böyle şarkı yazsın şimdi diyceksinizki bilmedenmi yazıyo ? düşünmeden yazıyo diyebilirim
Allah'a şükür eskiden düşünmezdim ama şimdi ik önce şarkını içeriğindeki sakıncayı süzüyorum ve çok titiz davranıyorum çok hassas konular Allah yar ve yardımcıMIZ olsun

Selam ve Dua İle

Ve aleykümselam....

Evet dikkat edilmesi gereken konulardan biri...Rabbim yardımcımız..Olsun...Allah(c.c)'ya emanet oluın..Hayırlı günler..:H

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim çok güzel bir konuya deyinilmiş şu şarkı bu şarkı demeyip hiç şarkı dinlemesek olmazmı ?:!
inanın hiç zor degil ben yaklaşık 3 aydır dinlemiyorum ne güzel ilahiler var onları dinleyeleim hem sevaba girelim insan ne dinlerse dilide kalbide onu söylüyor uyurken bile..:!
mesela iki gündür haberlerde falan fener bahçe marşı çalıyo ,iki gündür (cimbomlu olmama ragmen)dilimde o marş ya ner den dolandı diye düşündüm, haberlerden olsa gerek tövbe yarabbim sabah namazına kalkıyom dilimde o marş :(
güzel şeyler dinleyelim inşaALLAH:H

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
SelamüN Aleyküm Resul Kardeş

Gerçekten çok çok önemli ve bir O kadarda dikkat edilmesi gereken bir konuyu işlemişsin RAHMAN razı olsun .

Gündelik yaşantımız içinde bu tür sözler ve davranışlar içinde olan kişilere raslamamız mümkün bu tür şarkı sözleri ve fıkralar dinimize ve dini değerlerimize sırf saldırı için yapılan kasıtlı hareketlerdir.
Biz Müslimanlara bu ve bu gibi konulara titizlikle dikkat etmeliyiz.

Selam ve Baki Dua ile ALLAH a emanet ol

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim ... Çok önemli bir konu Gerçekten .. çok küfürlü şarkılarda var günümüzde o kadar tövbe haşa İsyan şarkıları varki . Bir çok kişi Buna dilleriyle kalpleriyle eşlik ederek söylüyor ve günah işlediklerinin farkında bile değiller ... Allah ıslah etsin onları

bende önceden arabesk dinlerdim yaklaşık 6 aydır Hep ilahi dinlerim ... Allaha Emanet ol selam ve dua ile ...

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim çok güzel bir konuya deyinilmiş şu şarkı bu şarkı demeyip hiç şarkı dinlemesek olmazmı ?:!
inanın hiç zor degil ben yaklaşık 3 aydır dinlemiyorum ne güzel ilahiler var onları dinleyeleim hem sevaba girelim insan ne dinlerse dilide kalbide onu söylüyor uyurken bile..:!
mesela iki gündür haberlerde falan fener bahçe marşı çalıyo ,iki gündür (cimbomlu olmama ragmen)dilimde o marş ya ner den dolandı diye düşündüm, haberlerden olsa gerek tövbe yarabbim sabah namazına kalkıyom dilimde o marş :(
güzel şeyler dinleyelim inşaALLAH:H

Ve aleykümselam....
Gerçekten de haklısınız...Rabbim bizleri doğru yoldan ayırmasın inşallah..Amin...

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim ... Çok önemli bir konu Gerçekten .. çok küfürlü şarkılarda var günümüzde o kadar tövbe haşa İsyan şarkıları varki . Bir çok kişi Buna dilleriyle kalpleriyle eşlik ederek söylüyor ve günah işlediklerinin farkında bile değiller ... Allah ıslah etsin onları

bende önceden arabesk dinlerdim yaklaşık 6 aydır Hep ilahi dinlerim ... Allaha Emanet ol selam ve dua ile ...

Ve aleykümselam....Evet isyanlı şarkılar çok var...

Ne güzel yapıyorsunuz...Allah(c.c)'ya emanet olun..Hayırlı günler.. :H

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
uyarılar için çok sağol kardeş...ilahi dinleyelim iinsanın ruhunu okşuyor ilahi sankii..bide bende örnek vermek istiyorum mesela MOR VE ÖTESİ grubunun şarkılarının nerdeyse tümü şirk ve inkar dolu..
Bütün dünya izler durur, afet-i azam bekler durur
Hedefini al, piyasanı al, her şeyi al
Yandı dertler bitti tasa
Ben kurbanım bu cambaza
İki gözüm kadar eminim sen yoksun
Var mısın yoksun x 2
İki gözüm eminim sen yoksun
Var mısın yoksun x 2
SÖZLERİNDE ALLAH'IN OLMADIĞINDAN BAHSEDİYOR..İKİ GÖZÜM KADAR EMİNİM DİYO BİDE..KARDEŞLERİM DİKKATLİ OLUN GERÇEKTENDE AĞZINIZDAN ÇKANI KULAĞINIZ DUYSUN FARKINDA OLMADAN GÜNAHA GİRMEYİN

BU ŞARKININ NERESİNDE ALLAH I İNKAR (TÖVBE HAŞA)VAR ARKADAŞIM..

BEN ANLAYAMADIM YANİ BEN SEVGİLİSİNE YOKSUN DİYOR GİBİ ALGILIYORDUM HEP. SEN BÖYLE SÖYLEYİNCE ÇOK ŞAŞIRDIM..

SADECE ANLAMADIĞIM İÇİN SORUYORUM YANLIŞ ANLAŞILMASIN.

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
...............................

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
_____selamün aleyküm
önemli bir konuyu bizimle paylaşmışsınız
rabbim razı olsun sizden
selam ve dua ile_________

sarmasik

Kayıtlı Kullanıcı
Çok ÖNEMLİ bir konu bencede..Ama hayatımızı böyle şeyler o kadar çok doldurur oldu ki farkında olmaksızın bu yanlışlara teslim oluyoruz.Ama dikkat gerekli tabiki...

Allah razı olsun....

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Çok ÖNEMLİ bir konu bencede..Ama hayatımızı böyle şeyler o kadar çok doldurur oldu ki farkında olmaksızın bu yanlışlara teslim oluyoruz.Ama dikkat gerekli tabiki...

Allah razı olsun....

Dediklerinize ka<tılıyorum...Allah(c.c)'ya emanet olun inşallah..Hayırlı günler..

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
bende çok dikkat etmeye çalışıyorum ama dediğiniz gibi çoğu şarkıda hakaret var..mesala birinde tanrı unutmuş olsada...diye vs..sinir oluyorumm..

Evet haklısınız o şarkı özellikle çok açık söylenmiş ...Rabbim hidayet versin ne diyelimki..

Allah(c.c)'ya emanet olun..Hayırlı günler..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt