Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AĞZINIZDAN ÇIKAN ŞARKIYI KULAĞINIZ DUYUYORMU (1 Kullanıcı)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: AĞZINIZDAN ÇIKAN ŞARKIYI KULAĞINIZ DUYUYORMU

beynelmilel yazdı:
çok güzel bir konu seçmisiniz.İnanın bana kimse doğru dürüst düşünmeden kalkışıyor böyle işlere ama kendini bilen insan buna izin vermez(vermemeli)...Allah yardımcımız olsun doğru yoldan ayırmasın ini.Saygılarımla...B)

Allah razı olsun...B)B)B)a.e.o

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

KERAY yazdı:
ORHAN GENCEBAYI KİŞİLK OLARAKDA SEVMEME RAĞMEN DİNLEMİYORUM.ALLAH RAZI OLSUN.

B)B)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

mabet_bekcisi yazdı:
s.a kardeşlerim bende bu kouyla ilgili rahatsızlığımı bizaman önce dile getirmiştim.mazallah bu gibi isyan tanımamazlık.şirk koşma gibi durumlarda insan dinden bile çıkabilir .ben şahsen evde dinlemeuyi bile uygun göremiyorum bırak söylemeyi.abilerimiz ne güzel ezgiler ilahiler.yazmışlar okumuşlar.onlatı dinleyelim bence.
selametle

Aleykümselam...Çok doğru söylüyorsunuz...B)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

ayshidayet yazdı:
s.a gerçekten çok güzel bir konuya değinmişsiniz Allah razı olsun,selametle:(:(:(

Aleykümselam...Allah sizdende razı olsun inşallah...B)B)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

andelib yazdı:
AHSEN-I FIGAN yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM
HAKLISINKARDEŞİM ŞARKILARA DİKKAT ETMEK LAZIM....ALLAH'IN BİZE VERDİĞİ NİMETLERLE KULAK ZİNASI İŞLİYORUZ OLMAZ BÖYLE!!!!!!

ARTIK ÖYLE ŞARKILAR VARKI AHLAKTAN EDEPTEN YOKSUN..BELEDİYE ARABASINDA GİDİYORDUK KOMUMUZUN 10 YAŞINDA BİR KIZI VARDI SORDU BANA " ABLA AZICIK ALTAN AZICIK ÜZTEN NE DEMEK"İNANIN BANA NE DİYECEĞİMİ BİLEMEDİM.BEN İLAHİDE ÇALGI ALETLERİ OLANLARDA KARŞIYIM..İNSANI ÇOŞTURUYOR..DEFLE SÖYLENEN İLAHİLER EN DOĞRUSU <<<<<<<<YUSUF İSLAMI TAVSİYE EDERİM >>>>>>>>>TAMAMEN DEF ADAM İSLAMİYETİ HAKKIYLA YAŞIYOR İNŞ.

İNSANLAR ARTIK AHLAKSIZLIĞINI ALENEN SEGİLİYİP DİLLERE DOLUYOR......YAZIK

aynen katılıyorum o şarkılar haramdır.
ama ilahiler değildir .
allahı hatırlatsa caizdir diyor bediüzzaman.

karşı olmak başka sevmemek başka

herhalde bir kelime hatası.

cevaz verildiyse karşı olunmaz ya. ancak takva sahibi insanlar dinlemeye bilir.onun yerine kuran dinler.

dediğiniz gibi sadece defle söylenenleri dinler.
bizde nerde o kadar takva....

ama şarkı asla dinlemem.bazen otobüslerde filan şöför açınca mecbur kalıyor insan.
herhalde o sayılmaz.
türküde dinlemem isterse isyan olmasın içinde.
hiç mühim değil.
alternatifimiz var .ilahiler.güzel şiirler..........

helal dairesi geniştir keyfe kafi geliyor.

s.a

Aleykümselam....B)B)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)B)

MAVI HUZUN

Kayıtlı Kullanıcı

HAKLISIN KARDEŞİM DİKKAT EDİLMESİ GEREKN BİR KONIUYA DEĞİNMİŞİNİZ ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNİZE VE YÜREĞİNİZE SAĞLIK...

deren75

Kayıtlı Kullanıcı

s.a. Allah razı olsun kardeşim önemli bir hatırlatma çokkk dikkat etmemiz lazım.bizler pek şarkı falan dinlemiyoruz ama ya gençlerimiz çocuklarımız onlarada usulünce anlatmamız lazım.selam ve dua ile.

sisam

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm kardeşlerim bu konu çok önemli bazen şarkıyı duyunca istemeden dilimize dolanıyor bu nedenle artık şarkı dinlemiyorum en iyisi ilahi dinlemek şarkıların çoğu küfür şirk lanet okuyor en iyisi dinlememek allaha emenet olun

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

MAVI HUZUN yazdı:
HAKLISIN KARDEŞİM DİKKAT EDİLMESİ GEREKN BİR KONIUYA DEĞİNMİŞİNİZ ALLAH RAZI OLSUN EMEĞİNİZE VE YÜREĞİNİZE SAĞLIK...

Allah sizdende razı olsun...B)B)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

deren75 yazdı:
s.a. Allah razı olsun kardeşim önemli bir hatırlatma çokkk dikkat etmemiz lazım.bizler pek şarkı falan dinlemiyoruz ama ya gençlerimiz çocuklarımız onlarada usulünce anlatmamız lazım.selam ve dua ile.

A.S Allah sizdende razı olsun...B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

sisam yazdı:
selamün aleyküm kardeşlerim bu konu çok önemli bazen şarkıyı duyunca istemeden dilimize dolanıyor bu nedenle artık şarkı dinlemiyorum en iyisi ilahi dinlemek şarkıların çoğu küfür şirk lanet okuyor en iyisi dinlememek allaha emenet olun

ALEYKÜMSELAM Çok doğru söylüyorsunuz...Sizde Allaha emanet olun...B)B)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

B)B)B)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı

sert yazdı:
Selamunaleyküm kardeşim.Bu konu uzun zamandan beri benim de aklımı kurcalıyor doğrusu.İçinde bilerek ya da bilmeyerek isyan,günaha teşvik,şirk geçen şarkıları artık dinlemiyorum.Örnek olarak son zamanlarda herkesin dilinde dolaşan "Cennet" diye bir şarkı var.Adam orada Cenneti değişmem saçının teline diyor.Sanki Cenneti garantilemiş de bir de istemiyor.Bunu gibi daha çok var.Ne söylediğimizin bilincinde olalım lütfen !

S A KARDE$ O $ARKIYA BENDE SINIR OLUYORUM.HATTA ONUN GIBI BIR COKLARINA.
ISMAIL YK NIN DA BELA OKUYAN $ARKISI VARDI ARKADA$LARIMIN COCUKLARI AVAZININ CIKTIGI KADAR BAGIRARAK SÖYLÜYORLARDI CEP TEL MELODISI OLARAK GÜNDE EN AZ 100 DEFA DUYUYODU COCUKLAR ANNE BABA OLARAK TAZE BEYINLERI $IRKE DAVET EDEN GÜNAHA ITEN SEYLERDEN KORUMAMIZ LAZIM.BIZ ONLARIN COBANIYIZ,ALLAH´TA BIZIM COBANIMIZ.
ALLAH RAZI OLSUN BÖYLE BIR FORUMLA UYARMAYI BENDE ISTIYORDUM.ISABET OLDU COKTA GÜZEL OLDU.AYNI SEYLERI DÜ$ÜNMEK COK GÜZEL BENIM GIBI DÜSÜNENLER OLMASI COK GÜZEL.ALLAH´A EMANET OL

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

berkay-berkay yazdı:
ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİN KARDEŞİM.HEPİMİZ BUNUN FARKINDAYIZ ASLINDA DEMEKKİ BİLİNÇ ALTI OLAYINDAN DOLAYI ES GEÇİP DİKKAT ETMİYORUZ.MÜSAAEDE EDERSEN BU YAZINI TÜM ARKADAŞLARIMA MAİL TATACAĞIM.BİLGİNİN KÜÇÜĞÜ BÜYÜĞÜ OLMAZ BU BİR TEBLİĞDİR BİR BAKIMA HAKKINI HELAL ET SELAM VE DUA İLE KAL.

Helal olsun kardeş..tabiki herkese mail atabilirsin..Allah razı olsun..A.E.OB)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

gurbetten yazdı:
sert yazdı:
Selamunaleyküm kardeşim.Bu konu uzun zamandan beri benim de aklımı kurcalıyor doğrusu.İçinde bilerek ya da bilmeyerek isyan,günaha teşvik,şirk geçen şarkıları artık dinlemiyorum.Örnek olarak son zamanlarda herkesin dilinde dolaşan "Cennet" diye bir şarkı var.Adam orada Cenneti değişmem saçının teline diyor.Sanki Cenneti garantilemiş de bir de istemiyor.Bunu gibi daha çok var.Ne söylediğimizin bilincinde olalım lütfen !

ISMAIL YK NIN DA BELA OKUYAN $ARKISI VARDI ARKADA$LARIMIN COCUKLARI AVAZININ CIKTIGI KADAR BAGIRARAK SÖYLÜYORLARDI CEP TEL MELODISI OLARAK GÜNDE EN AZ 100 DEFA DUYUYODU COCUKLAR ANNE BABA OLARAK TAZE BEYINLERI $IRKE DAVET EDEN GÜNAHA ITEN SEYLERDEN KORUMAMIZ LAZIM.BIZ ONLARIN COBANIYIZ,ALLAH´TA BIZIM COBANIMIZ.
ALLAH RAZI OLSUN BÖYLE BIR FORUMLA UYARMAYI BENDE ISTIYORDUM.ISABET OLDU COKTA GÜZEL OLDU.AYNI SEYLERI DÜ$ÜNMEK COK GÜZEL BENIM GIBI DÜSÜNENLER OLMASI COK GÜZEL.ALLAH´A EMANET OL

B)B)B)

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşımla yolda yürüyorduk, herkesin bildiği benim de bildiğim bir şarkıyı mırıldanıyordu. Şarkının sözlerinde Allah`a isyan ve O`nu tanımamazlık vardı. Bu şarkı da söylenir mi dedim. Arkadaşım da inançlı insan. Çok haklısın ama hiç farkında bile değilim dedi. Sonra ikimiz de aslında Allah`a, dine ,cennet ve cehenneme, bütün değerlere saldıran daha birçok şarkı olduğunu tespit ettik. Belki siz de şu an düşünseniz birkaç tane bulursunuz. Bu şarkıları yazanların çoğu da inançlı olduklarını çoğu kez dile getiriyor. Acaba onların da mı gözünden kaçıyor yoksa sanat adına yapıyoruz dedikleri saçmalıklardan mı?Herkesin söylediği bir şarkının, ALLAH`a isyanla ilgili olması ne kadar kötü. Bu tip bilinç altına işleme faaliyetlerine karşı bizim de tetikte olmamız gerekir.
Aynı şeyler fıkralarla da ilgili. Bir sürü fıkra Allah`la, peygamberlerle, meleklerle, cennet-cehennemle dalga geçiyor. Saydığımız sevdiğimiz insanlarla ilgili fıkra olunca tepkimizi gösteriyoruz ama Allah`ın peygamberleriyle ilgili olunca gülüp geçiyoruz. Bu nasıl iş ben anlamış değilim.

Allah, Kuran`da Nisa 140 ta bununla ilgili olarak "Allah, Kitap`ta size şunu da indirmiştir: Allah`ın ayetlerinin inkar edildiğini, bu ayetlerle alay edildiğini işittiğinizde, bir başka lakırdıya dalıp gittikleri zamana kadar, o münafıkların yanında oturmayın. Aksi halde siz de onlar gibi sayılırsınız..." der. Bence en azından bundan sonra söylediğiniz, dinlediğiniz şarkı olsun, fıkra olsun dikkat ediniz. Günaha girmeyiniz.

selamun aleykum kardeşim ellerine saglık çok güzel bir konuya değinmişşin rabbim razı olsun inşallah
rabbimize emanetsin inşallah​

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam...Allah(c.c) sizdende razı olsun inşallah...Hayırlı akşamlar..

Fikriye1985

Kayıtlı Kullanıcı

S.a. kardeslerim, evet yknin sarkisini bende farkina varmistim, fakat su cennet sarkisini bi kac kez dinledim hosuma gitmisti.daha yeni bu yazdiklarinizi okudugumda farkina vardim cennet sarkisindaki sözü "cennete degismem..." diyorya :( hic farkina vardim. Allah afffetsin. bu forumu acmakla cok iyi etmisiniz. Allah razi olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt