Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

9 YaŞindakİ Kiz ÇocuĞunun peygamberimize Mektubu(mutlaka Okuyun) (1 Kullanıcı)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
MEKTUP!

"En Sevgiliye" ait son anı/olay günümüzden...

Şu içinde bulunduğumuz yıllardır... Bir "Kutlu Doğum" haftası nedeniyle bir ilköğretim okulunda, ders içinde, "Peygambere Mektup" yarışması düzenlenmiştir... Birincilik dokuz yaşında bir kız çocuğunundur... Ödül töreni düzenlenir... Genç bir öğretmen hanım, birinciliği kazanan mektup elinde, kürsüye gelir ve okumaya başlar.

"Nur Yüzlü, Gül Kokulu, Sevgili Peygamberim"

Burada durur, devam edemez... yazan, dokuz yaşında bir kız çocuğu; okuyan, genç bir hanım; ağlayan, onlarla beraber bütün bir salondur... Öğretmen hanım sesi titreyerek bir deneme daha yapar, yine okuyamaz... Sonra bir deneme daha... Hıçkırıklara boğulur... Mektubu bu kezde genç bir erkek öğretmen alır... O, yutkuna yutkuna da olsa mektubu okumayı başarır:

"Nur Yüzlü, Gül Kokulu, Sevgili Peygamberim!"

Seni çok ama çok seviyorum. O temiz , pak ellerini öpmek İnşallah nasip olur. Senin nur yüzünü görmek, dünyanın en güzel sözlerini senden dinlemek, o gül kokunu duymak İnşallah bana ve diğer müslümanlara nasip olur.

Sen müslümanlığı yaymak için çabaladın. İnşallah biz de çabalarız ki Sen mutlu olasın. Senin mutlu olman için canımı bile veririm. Cennete girersem ilk işim Seni bulmak olur.

Senin o güzel Hadis-i Şeriflerini dinlemek çok hoşuma gidiyor. Senin o nurlu ellerini binlerce kez öpüyorum. Çok iyi bir kişi olursam rüyama girer misin?

Müslümanları oluşturmak için ne kadar çaba sarfettin? Sorularımla Seni sıkıyorsam binlerce kez özür dilerim. Sen her şeye layıksın. Altı yaşında yetim kaldın. Bu nasıl bir duygu anlatır mısın?

Seni çok seviyorum. Ellerinden milyonlarca kez öpüyorum.

"Seni seven torunun, Büşra!..."

Bazı sözler vardır, öyle tam, öyle anlatmak istediğini eksiksiz ifade eden cinstendir ki, aynı konuda o sözlerden sonra söylenecek her söz yavan, her kelam eksiktir. Küçük Büşra'nın mektubu da bu "tam sözler"den biri... O yüzden bu yazıyı burada bitirmek en doğrusu olsa gerek... Ve ALLAH'a şükrederek...

Şükürler olsun Rabbim sevdiğinden ve sevdiğimizden bindörtyüzyıl uzaklaşmış bir zamanda bile O'na ( s.a.v) "En Sevgili" diyebildiğimiz için Sana şükürler olsun...

alıntı.

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Yüregimi titretti bu mektup ne kadar masum ve temiz duygularla yazılmış böyle bir nesilin geldigini bilmek insana inanılmaz mutluluk veriyor
Senin o nurlu ellerini binlerce kez öpüyorum. Çok iyi bir kişi olursam rüyama girer misin? ne kadar güzel ya
ALLAH RAZI OLSUN paylaşımınız için

ozden-ihl

Kayıtlı Kullanıcı
ayy çok güseldi :(:( ne güzel yetiştirilmiş çocukk böyle annelerden babalardan Allah razı olsunn...paylaştığınız için teşekkürler ALLAHA EMANET OLUN....

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Yüregimi titretti bu mektup ne kadar masum ve temiz duygularla yazılmış böyle bir nesilin geldigini bilmek insana inanılmaz mutluluk veriyor
Senin o nurlu ellerini binlerce kez öpüyorum. Çok iyi bir kişi olursam rüyama girer misin? ne kadar güzel ya
ALLAH RAZI OLSUN paylaşımınız için

Allah(c.c) sizden de razı olsun inşallah..
:H
hAyırlı günler..

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
ayy çok güseldi :(:( ne güzel yetiştirilmiş çocukk böyle annelerden babalardan Allah razı olsunn...paylaştığınız için teşekkürler ALLAHA EMANET OLUN....

Ben teşekkür ederim..Allah(c.c)'ya emanet olun..Hayırlı günler... . . . :H

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ellerine yüreğine saglık kardeşim rabbim razı olsun
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Allah(c.c) sizden de razı olsun inşallah....
Gerçekten çok güzel yazmış..Hayırlı akşamlar..:H

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum ellerine yüreğine saglık kardeşim rabbim razı olsun

rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile

<<B)>>

Ve aleykümselam...Allah(c.c) sizden de razı olsun inşallah..
Hayırlı akşamlar..:H

yalnızkurt1

Kayıtlı Kullanıcı
güzel ülkemin güzellikler dolu insanları,bır ana babaın cocuguna verebılecegı terbıye ve egıtımın ıfadesı ancak bu kadar olur.ALLAH düyamıızda nice büşra,lar yetiştirmeyi nasip etsi.ıyı egıtım ve terbıye baska hangı sekılde anlatılır.söz cok ama azı makbuldur. elleri öpülesi analarımıza saygılarla...

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
EN SEVGİLİYE sav_________ESSELATU VESSELAMU ALEYKE YA RESULULLAH......
RABBİMİZ cc; BÜŞRALARI,KÜBRALARI,AYŞELERİ,ESENGÜLLERİ ,FATİHLERİ,MEHMETLERİ ÇOĞALTSIN İNŞALLAH VE ONLARI YETİŞTİRTİRECEK ANNE -BABALARA UZUN VE HAYIRLI ÖMÜRLER VERSİN İNŞALLAH..
PAYLAŞIM İÇİN RABBİMİZ RAZI OLSUN..
selam ve dualarımla..

nihalim

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.hatim-online.com
Selamünaleyküm...ALLAH C.C. razı olsun...çok güzel bir paylaşım
RABBİM cümlemize böyle evlatlar yetiştirmek nasip etsin...İNŞALLAH...
ALLAH c.c. emanet olun...selam ve dua ile...
selametle İNŞALLAH...

ireme

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum...

Allah (cc) razı olsun...Maşallah Barekallah....Rabbul Alemin herkese böyle hayırlı evlatlar vermeyi nasip etsin..çok güzel ifade etmiş...gözyaşlarımı tutamadım okurken...bu yaşta bu aşkı taşıyor olması beni kendimden utandırdı..acizliğime ağladım..ben niye o yaştayken bu duygulardan bi haber olduğuma ağladım...Artık bu mektuptan sonra edeceğim her kelam her söz anlamsız,yavan ve de eksiktir..susuyorum..

derya86

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşim. Emeğinize Sağlik çok Duygulandim. Ne Güzel Bir Iman Aşilanmiş Bu Yavrumuza Böyle. Rabbim Ana Babasindan Razi Olsun. Bizlerede Böyle Evlatar Yetiştirmeyi Rabbim Nasip Eylesin Inşallah..

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamü Aleyküm Kardeşim...

ALLAH razı olsun eline emeğine sağlık gerçekten de çok güzel ve etkileyiçi bir payllaşım MEVLA hepimize ve Ümmeti Muhammede hayırlı evlatlar nasip eylesin inşaALLAH
Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

A

Arzu_76

selamün aleyküm

Çok duygulandım o küçük kalpteki büyük sevgiye hayran kaldım.

deliyurek

Kayıtlı Kullanıcı
Allahimia Bin şükürler Olsunki Böyle Güzel şeyleri Okuyunca Allahima Biraz Daha Sariliyorumm

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
güzel ülkemin güzellikler dolu insanları,bır ana babaın cocuguna verebılecegı terbıye ve egıtımın ıfadesı ancak bu kadar olur.ALLAH düyamıızda nice büşra,lar yetiştirmeyi nasip etsi.ıyı egıtım ve terbıye baska hangı sekılde anlatılır.söz cok ama azı makbuldur. elleri öpülesi analarımıza saygılarla...

Amin inşallah..Allah(c.c)'ya emanet olun..Hayırlı günler..:H​

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşim. Emeğinize Sağlik çok Duygulandim. Ne Güzel Bir Iman Aşilanmiş Bu Yavrumuza Böyle. Rabbim Ana Babasindan Razi Olsun. Bizlerede Böyle Evlatar Yetiştirmeyi Rabbim Nasip Eylesin Inşallah..

Ve aleykümselam....Allah(c.c) razı olsun inşallah...
Amin.....
Hayırlı günler..:H

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamü Aleyküm Kardeşim...

ALLAH razı olsun eline emeğine sağlık gerçekten de çok güzel ve etkileyiçi bir payllaşım MEVLA hepimize ve Ümmeti Muhammede hayırlı evlatlar nasip eylesin inşaALLAH

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

Ve aleykümselam....Allah(c.c) sizden de razı olsun inşallah....
Amin inşallah...Hayırlı günler...:H

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt