Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ஐ๑ ArKaDaŞnAmE ஐ๑ (4 Kullanıcı)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Canım ablam..Çok teşekkür ederim..Gönlünüze sağlık olsun inşallah..

laleislamcokguzelmg0.jpg

uğur21

Kayıtlı Kullanıcı
Ellerinize sağlık yine çok güzel bi paylaşımdı teşekkür ederşm güzel yüreğinize sağlık selam ve dua ile...

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardesim eline koluna saglik cok guzel bir paylasim bende resim eklemek istiyorum ama nasil bilemiyorum bana yardimci olurmusunuz allaha emanet olun

ramora

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten güzeldi. okurken ne kadar yalnız olduğumu düşündüm. çevrem çok kalabalık ama dost diyebileceğim kimsem kalmamış. hep çıkar üzerine kurulu arkadaşlıklar. sade ve kuru bir selam. sohbetler de yitip gitmiş paylaşımlar gibi erimiş. umarım bu duygu yalnız beni sarmış böyle içten içten yakarak. hayırlı günler.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
selamün aleyküm kardesim eline koluna saglik cok guzel bir paylasim bende resim eklemek istiyorum ama nasil bilemiyorum bana yardimci olurmusunuz allaha emanet olun

Ve aleyküm selam güzel kardesim.. Sizin de yüreginize saglik olsun insallah..Tesekkür ederim..Elif kardesim, Delete kardesimizin, resim yüklemeyi adim adim anlattigi bu paylasim insallah faydali olacaktir..Linkini veriyorum..Siz de Rabbimize emanet olunuz..Selam ve Dua ile.

http://forum.islamiyet.gen.tr/tanisma-kosesi/56947-yardim-resim-yukleme.html

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
gerçekten güzeldi. okurken ne kadar yalnız olduğumu düşündüm. çevrem çok kalabalık ama dost diyebileceğim kimsem kalmamış. hep çıkar üzerine kurulu arkadaşlıklar. sade ve kuru bir selam. sohbetler de yitip gitmiş paylaşımlar gibi erimiş. umarım bu duygu yalnız beni sarmış böyle içten içten yakarak. hayırlı günler.

Rabbimiz c.c her daim kendi yolunda, hayirli insanlarla karsilastirsin sizi insallah kardesim..Rabbimize emanet olunuz. Selam ve Dua ile.

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

Selamın Aleyküm Aliye Kardeşim....

Bu foruma çok manidar bir yazı nakşetmişsiniz...Çok güzel ...

Birşeyler yazma ihtiyacı hissettim...

Kudret ve rahmet eserlerini bizlere görünür kılan Rabbimiz

Kalplerimize kendisinin görünürlüğünden hoşnut olduğu değerleri

görünür kılsın inşaAllah ...

En kalbi dualarımıza müştereken amin diyoruz...

En ''veli '' olan'a emanet olunuz......

erdal

Kayıtlı Kullanıcı

Bir sorun mu var ?

_YUSUF_

Yönetici

dae402abf10ae94113d19d484aa6a0fd.gif

Arkadaşları olmalı insanın, çeşit çeşit, boy boy, renk renk…

Mektup arkadaşları olmalı, e-posta arkadaşları.

Yol arkadaşları, okul arkadaşları, mahalle arkadaşları.

Tamam MSN arkadaşları da olsun, ama eskimeyen arkadaşları da.

“Bugün canım çok sıkkın” diye arayacağı arkadaşları da olmalı, “nobran” nedir diye soracağı arkadaşları da.

Kimi fizikten, kimi kimyadan, kimi tarihten, kimi siyasetten, kimi fıkıhtan, kimi futbol fikstüründen anlamalı.

Kimi, hangi yemek nerede yenir, nerenin nesi meşhurdur, vişne lekesi nasıl çıkar onu bilmeli.

Kimi, vizyona yeni giren filmlerin, yeni çıkan kitapların, yeni transferlerin, yeni malî yılın kritiğini çıkarabilmeli.

Kimiyle gülmeli, kimiyle derin düşüncelere dalmalı, kiminden teselli bulmalı, kimini teselli etmeli.

Kimi fikirlerimize destek çıkmalı, kimi “Ben bunu daha önce neden düşünmedim” dedirtmeli.

Kimi “dost acı söyler” kıvamında konuşmalı, kimi “Başın öne eğilmesin, aldırma gönül aldırma” tadında.

Kimiyle kâinat kitabına dair bir kelime okuyup, bir kitap kalınlığında konuşmalı.

Kimiyle her işteki hayırları, kimiyle her hayırdaki türlü işleyişleri tartışmalı.

Kimiyle geçmişin muhasebesini, kimiyle geleceğin stratejisini düşünmeli.

Kimiyle konuşmalı, kimiyle yazışmalı, kimiyle telefonlaşmalı, kimiyle mailleşmeli.

Kimine “titreşim” göndermeli, kimine selam.

Kimiyle bir durakta, istasyonda, hayatın “sadece bilmek zorunda kalanların bildiği yol üstü lokantasında” karşılaşıp, hayatına farklı bir kesit, farklı bir renk, farklı bir koku katmalı.

Kiminin yüzünü, kiminin ismini, kiminin bir sözünü, kiminin bir gülüşünü, kiminin bir bakışını ömrü boyunca unutamamalı.

Kiminin mektuplarını, kiminin e-postalarını, kiminin MSN konuşma kayıtlarını daima saklamalı.

Kimiyle yemek yemeli, kimiyle satranç oynamalı, kimiyle alış veriş yapmalı, kimiyle yürümeli, kimiyle sabaha kadar sohbet etmeli, kimiyle otobüs beklemeli.

Kimi için otobüsün düğmesine basmalı, kimi için yakın gözlüğü olmadığı için gazetesini okumalı, kimine son havadisleri vermeli, kimiyle hiçbir şey konuşmadan öylece oturmalı…

İnsanın arkadaşları olmalı, arasında “en” diyeceği belki bir iki kişi çıkacak bile olsa, farklı yönleriyle seveceği, farklı yönleriyle hayatına yeni değerler katacağı, farklı özellikleriyle kendini zenginleştireceği arkadaşlar.

İnsanın arkadaşları olmalı, daima yanında…

Alıntı'Name;)

dae402abf10ae94113d19d484aa6a0fd.gif

Selamün Aleyküm

Olaya dünyalık bakamayacağımıza göre bence bunların bize bir faydası olmaz.
Acaba bu arkadaşların hangisi bizi cennete götürür ki?
İnsanın en çok yanlızlık çekeceği yer kabirdir.Kendimize en çok burda arkadaşlık yapacak arkadaşlar gerek.Bu arkadaşta salih ameldir.

Bakın Hatim el-Esamm (ks) ne diyor.
İnsanlara baktım ve gördümki, herkes kendisine bir sevgili seçmiştir.Ancak bu sevgililerin bir kısmı hastalık zamanına kadar, bir kısmı ölüm zamanına kadar sevenleriyle beraber olurlar.Ondan sonra onları terk ederler Bundan sonra bende hastalık ve darlık zamanında, ölüp kabre girdiğim zamanda benimle beraber olcak ve bana ünsiyet verecek bir sevgili aradım.Salih amelden başka böyle bir sevgili bulunmadığını görünce de salih ameli kendime sevgili edindim.

(eleştiri mahiyetinde anlamıyınız.ufak bir ekleme ve nasihattir)
Allah hepimizden razı olsun

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm

Olaya dünyalık bakamayacağımıza göre bence bunların bize bir faydası olmaz.
Acaba bu arkadaşların hangisi bizi cennete götürür ki?
İnsanın en çok yanlızlık çekeceği yer kabirdir.Kendimize en çok burda arkadaşlık yapacak arkadaşlar gerek.Bu arkadaşta salih ameldir.

Bakın Hatim el-Esamm (ks) ne diyor.
İnsanlara baktım ve gördümki, herkes kendisine bir sevgili seçmiştir.Ancak bu sevgililerin bir kısmı hastalık zamanına kadar, bir kısmı ölüm zamanına kadar sevenleriyle beraber olurlar.Ondan sonra onları terk ederler Bundan sonra bende hastalık ve darlık zamanında, ölüp kabre girdiğim zamanda benimle beraber olcak ve bana ünsiyet verecek bir sevgili aradım.Salih amelden başka böyle bir sevgili bulunmadığını görünce de salih ameli kendime sevgili edindim.

(eleştiri mahiyetinde anlamıyınız.ufak bir ekleme ve nasihattir)
Allah hepimizden razı olsun

Ve Aleyküm Selam kardeşim.Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum öncelikle.. Allah c.c razı olsun..Dostlukta, baki olabilmenin önemine güzel değinmişsiniz.. Müsadenizle bazı noktaları açıklamak istiyorum.. ''Bunların hangisi cennete götürür?'' demişsiniz.. Bir insan dindar ise, İslam'ın emrettiği ölçülerde dostluk kuruyor ve bu eksende davranıyorsa, bu o insanın, yazıda da geçtiği üzere sporla ilgilenmeyeceği, gazete okumayacağı, hangi şehrin neyiyle meşhur olduğunu bilmeyeceği, bilmemesi gerektiği anlamına gelmez..Müslümanlık, dünyadan, hayattan elini, eteğini çekme dini değildir.Aksine, aksiyonerlik ve aktiflik dinidir, hayatın içine karışmaktır...Herşeyi dengeyle, yerli yerince yapmayı, orta ümmet özelliğini her alanda sergilememizi emreder bize...Müslüman herşeyi bilmelidir..Ve kanaatimce hiçbir şeyden de geri kalmamalıdır..Yazıda bir dostun fıkıh da bilmesi gerektiğinden, kainat kitabı olan Kur'an ile hakkıyla ilgilenmesinden de bahsediliyor..Bu noktaları sanırım gözden kaçırmışsınız.. Bir insan hem dindar ve aynı zamanda hayatın püf noktalarına da vakıf ise, böyle bir dosta kimse hayır diyemez..Kendimden örnek verecek olursam, karşımdaki dostumda Allah için beraber olma vasfına dikkat ederim..Allah için sevmesi, değer vermesi benim için çok önemlidir..Ve dostlarımla yerine göre Helal sınırlar çerçevesinde spor da yaparım, satranç da oynarım, hayatın içine de karışırım, beraber ağlar, beraber gülerim.. Onun, hayatı bilmesi, bana bir zarar vermez, kendisine de vermez..Genel olarak düşüncem, herkesin herşeyi bilmesi gerektiğinden yanadır..Hele ki müslüman..Müslümanın dinini yaşaması, dostlarıyla bunları yapmayacağına veya dostlarının bu vasıflardan uzak olmasını gerektirmez..bizim dinimiz denge dini..Bunu unutmamak lazım.

Gerçek dostların, amel-i salih ve makbul ibadetler olduğunu biliyor ve kabul ediyoruz elhamdülillah..Ama bu insanları dost edinmeyeceğiz, onları sevmeyeceğiz demek değildir....SEVDİĞİMİZİ, KİMİN RIZASI İÇİN SEVDİĞİMİZE BAKMAK...Bu noktaya önem verirsek, Gerçek Dost'umuz ile, insanlara indirgenen ''dost'' anlayışını da karıştırmamış oluruz inşallah..Dostluktaki bir diğer önemli mesele de ahir arkadaşımızı da aynı zamanda seçiyor olmamızdır.. Yazdıklarınızda katılmadığım bir durum yok..Amenna ve Saddakna..Derin bir perspektiften bakmamız gerektiğini acizane açıklamaya çalıştım..Tekrar teşekkürler..Selam ve Dua ile.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Ve aleyküm Selam ve rahmetullahi ve berekatühü kıymetli Erdal abimiz. Yüreğinize, ellerinize sağlık olsun inşallah..Teşekkür ederim..Allah c.c razı olsun.. Yorumunuz güzeldi.. Bir sonraki mesajınızda ''Bir sorun mu var?'' diye yazmışsınız, ben sebebini anlayamadım.. Konudan yana ise şayet, bir sorun yok elhamdülillah, değerli abimiz.. Siz de Veli olan, Mevla'mıza emanet olunuz..Selam ve baki dualar ile kalın..

_YUSUF_

Yönetici
Ve Aleyküm Selam kardeşim.Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum öncelikle.. Allah c.c razı olsun..Dostlukta, baki olabilmenin önemine güzel değinmişsiniz.. Müsadenizle bazı noktaları açıklamak istiyorum.. ''Bunların hangisi cennete götürür?'' demişsiniz.. Bir insan dindar ise, İslam'ın emrettiği ölçülerde dostluk kuruyor ve bu eksende davranıyorsa, bu o insanın, yazıda da geçtiği üzere sporla ilgilenmeyeceği, gazete okumayacağı, hangi şehrin neyiyle meşhur olduğunu bilmeyeceği, bilmemesi gerektiği anlamına gelmez..Müslümanlık, dünyadan, hayattan elini, eteğini çekme dini değildir.Aksine, aksiyonerlik ve aktiflik dinidir, hayatın içine karışmaktır...Herşeyi dengeyle, yerli yerince yapmayı, orta ümmet özelliğini her alanda sergilememizi emreder bize...Müslüman herşeyi bilmelidir..Ve kanaatimce hiçbir şeyden de geri kalmamalıdır..Yazıda bir dostun fıkıh da bilmesi gerektiğinden, kainat kitabı olan Kur'an ile hakkıyla ilgilenmesinden de bahsediliyor..Bu noktaları sanırım gözden kaçırmışsınız.. Bir insan hem dindar ve aynı zamanda hayatın püf noktalarına da vakıf ise, böyle bir dosta kimse hayır diyemez..Kendimden örnek verecek olursam, karşımdaki dostumda Allah için beraber olma vasfına dikkat ederim..Allah için sevmesi, değer vermesi benim için çok önemlidir..Ve dostlarımla yerine göre Helal sınırlar çerçevesinde spor da yaparım, satranç da oynarım, hayatın içine de karışırım, beraber ağlar, beraber gülerim.. Onun, hayatı bilmesi, bana bir zarar vermez, kendisine de vermez..Genel olarak düşüncem, herkesin herşeyi bilmesi gerektiğinden yanadır..Hele ki müslüman..Müslümanın dinini yaşaması, dostlarıyla bunları yapmayacağına veya dostlarının bu vasıflardan uzak olmasını gerektirmez..bizim dinimiz denge dini..Bunu unutmamak lazım.

Gerçek dostların, amel-i salih ve makbul ibadetler olduğunu biliyor ve kabul ediyoruz elhamdülillah..Ama bu insanları dost edinmeyeceğiz, onları sevmeyeceğiz demek değildir....SEVDİĞİMİZİ, KİMİN RIZASI İÇİN SEVDİĞİMİZE BAKMAK...Bu noktaya önem verirsek, Gerçek Dost'umuz ile, insanlara indirgenen ''dost'' anlayışını da karıştırmamış oluruz inşallah..Dostluktaki bir diğer önemli mesele de ahir arkadaşımızı da aynı zamanda seçiyor olmamızdır.. Yazdıklarınızda katılmadığım bir durum yok..Amenna ve Saddakna..Derin bir perspektiften bakmamız gerektiğini acizane açıklamaya çalıştım..Tekrar teşekkürler..Selam ve Dua ile.

Selamün Aleyküm değerli kardeşim
Teşekkürünüzü bir borç bilir ben size teşekkür ederim, uzunca bir açıklama yazma zahmetinde bulunduğunuz için.

Yazdıklarım bütün paragraflar için değildi tabiiki, arasında faydalı arkadaş türleri vardı.
Fakat tek tek ele almış olsa idim hepsinin nedenleri ve niçinleri ile açıklamak gerekirdi ki bu da uzunca ve tatmini zayıf olurdu o nedenle yazıya genel bir açıklama yapma gereği duydum.

Ayrıca şahsınızdan örnek vermeniz beni üzdü benim yazdıklarım şahsınız için değildi.
Şahsınızdan örnek vermenizle benim yazdıgım yazı şahsınız için yazıldığı kanaati doğdu.Bu nedenle yazdıklarım için ayrıca özür diliyorum

Birde sizin dünyaya bakış açınızdan olsa gerekki müslüman herşeyi bilmesi gerek diye beyan etmişsiniz.Müslümanın dünyaya bakış açısı nasıl olması gerektiğini bence tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor çünki alimlerimiz sizin beyanınızdan farklı görüşler öne sürmüş.Burada açıklamak uzunca bir izah gerektirirki bizim için biraz zordur.
İmam-ı Gazali İhya kitabında çok güzel açıklamıştır.Bakınız inşaAllah

Allah Rasulündende bir nasihat nakledeyim inşaAllah

Allah'ın bir kuldan yüzçevirdiğinin alameti kulun kendisiyle fayda vermeyen işlerle meşgul olmasıdır.Bir kimse bir saatlik ömrü yaradılış gayesine yönelik olmayan boş işlerle geçerse unu bundan dolayı uzunca bir süre hüzün duyması lazımdır.Bir kimse kırk yaşına geldiğinde hala kötülüğü iyiliğinden, günahı sevabından,gafleti intibahından,cehaleti ilminden,fazla ise, o kimse kendini cehenneme hazırlasın.
Allah'a emanet olun
selametle

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm değerli kardeşim
Teşekkürünüzü bir borç bilir ben size teşekkür ederim, uzunca bir açıklama yazma zahmetinde bulunduğunuz için.

Yazdıklarım bütün paragraflar için değildi tabiiki, arasında faydalı arkadaş türleri vardı.
Fakat tek tek ele almış olsa idim hepsinin nedenleri ve niçinleri ile açıklamak gerekirdi ki bu da uzunca ve tatmini zayıf olurdu o nedenle yazıya genel bir açıklama yapma gereği duydum.

Ayrıca şahsınızdan örnek vermeniz beni üzdü benim yazdıklarım şahsınız için değildi.
Şahsınızdan örnek vermenizle benim yazdıgım yazı şahsınız için yazıldığı kanaati doğdu.Bu nedenle yazdıklarım için ayrıca özür diliyorum

Birde sizin dünyaya bakış açınızdan olsa gerekki müslüman herşeyi bilmesi gerek diye beyan etmişsiniz.Müslümanın dünyaya bakış açısı nasıl olması gerektiğini bence tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor çünki alimlerimiz sizin beyanınızdan farklı görüşler öne sürmüş.Burada açıklamak uzunca bir izah gerektirirki bizim için biraz zordur.
İmam-ı Gazali İhya kitabında çok güzel açıklamıştır.Bakınız inşaAllah

Allah Rasulündende bir nasihat nakledeyim inşaAllah

Allah'ın bir kuldan yüzçevirdiğinin alameti kulun kendisiyle fayda vermeyen işlerle meşgul olmasıdır.Bir kimse bir saatlik ömrü yaradılış gayesine yönelik olmayan boş işlerle geçerse unu bundan dolayı uzunca bir süre hüzün duyması lazımdır.Bir kimse kırk yaşına geldiğinde hala kötülüğü iyiliğinden, günahı sevabından,gafleti intibahından,cehaleti ilminden,fazla ise, o kimse kendini cehenneme hazırlasın.
Allah'a emanet olun
selametle

Ve aleyküm Selam..
Özür dilemenizi gerektirecek bir durum yoktu..Yine de teşekkür ederim.. Şahsımdan örnek verme sebebim, inanmadığım ve yaşamadığım ya da en azından yaşamaya gayret etmediğim bir şeyi konu olarak açmıyorum..Dostluk anlayışıma dair kendimden bir şeyler bulduğum için bu yazıyı ekledim..Katılmak zorundaymışsınızcasına bir açıklama yapmanıza gerek yok değerli kardeşim..Bakış açılarımız farklı..Daha doğrusu, siz hayatın kimi ayrıntılarını zaman kaybı, ilimsizlik ve cehalet olarak addediyorsunuz ki..Detaylandırmaya çalıştığım konu da bu idi..Bir müslüman öncelikli ve kendine faydalı olanları alıp yaşadıktan sonra hayatın ayrıntılarına, gerekli yerde helal dairede eğlencelerine, günlük yaşamdaki aktivitelerine zaman ayırmalıdır diyorum..Bunu üsve-i hasene olan, namaza durmaktan ayak tabanları şişen, zikir ve istiğfardan dili, damağı kuruyan Efendimiz (s.a.v) bile yapmıştır.. Çocukla çocuk olmuş, çocuklar gibi onlarla oyun dahi oynamıştır..Dostlarıyla latifeleşmiş ve onlarla yaşadığı tüm sıkıntılara rağmen hayatın güzelliklerini de yaşamıştır..O, ibadetlerinin ve dini vecibelerinin dışındaki zamanlarda bunları yaşıyordu, ibadetlerini, kulluk vazifelerini aksatarak, es geçerek yapmıyordu elbette ki. O ki kızı Hz. Fatıma (R.a)'ya Uhud savaşında dişi kırıldığında hasırı yakarak külleriyle dişinin kanamasını durdurmasını sağlayacak kadar hayatın püf noktalarını da öğretmişti. Ben buna faydasız bilgi diyemiyorum, kusura bakmayınız.. Efendimiz (s.a.v)'in hayatında, evlatlarını yetiştirme metotlarında bu gibi bilgileri evlatlarına da öğrettiğini, sünnet-i seniyyeden öğreniyoruz..Hendek Savaşı'ndan önce, Efendimiz (s.a.v)'e, düşmana karşı hendekler kazılması gerektiği fikrini aktaran sahabe, zararlı bir arkadaş mıdır? Kaldı ki konuda geçen ''vişne lekesinin nasıl çıkacağını bilmek'' de küçük ama yerine göre önemli bir bilgidir..Ben bu manadaki bilgiler konusunda bizlere faydalı olabilen insanlardan, arkadaşlardan bahsediyorum kardeşim, umarım anlatabiliyorumdur..Müslümanın, bu gibi bilgileri öğrenmesi, neden faydasız bilgi olsun? Neden cehalet olsun, öyle bir noktaya getirildi ki konu.....Yazıda bahsedilen faaliyetler, olsa olsa hayatın 5'er dakikalık tenefüsleri misalidir ve insan nefsinin buna da ihtiyacı vardır..Elbette ki haddi aşmamak, ölçüyü kaçırmamak, helal dairedeki bir eğlenceyi dahi, hayatın amacı yapıp ibadetlerden, hayırlı amellerden uzaklaşma sebebi kılmadan inşallah.Bir diğer mevzu, müslüman hem ilmi, hem bilimsel ve hem de hayata dair kendisine yarayacak bilgileri mutlaka edinmelidir demek istedim..Faydasız bir ilme kesinlikle talip değiliz. Ve yazıyı lütfen anlatılmak istenenin dışına çekmeyiniz..Burada bahsettiğiniz nasihatlere muhalefet şeklinde hiçbir tabir yok çünkü.. Konuyu da kapatırsak, başka yanlış anlaşılmaların da, sükut ile önüne geçmiş oluruz inşallah kardeşim..Zira meseleyi çekmeye çalıştığınız noktanın, açtığım konuyla bir alakası yok..Selam ve Dua ile.

relvin

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum kardes.Allah(c.c.) razi olsun cok guzel bir paylasim

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Kardeşim Allah c.c. razı olsun çok Güzel bir paylaşım Arkadaşname ... Benimde Paylaşımda Olduğu gibi her telden Arkadaşım var çok şükür Hepsiylede iyi geçinmeye çalışıyorum .. Gönül İsterdiiki İnançlı Arkadaşlarım çoğunlukta olsaydı ama hiç değilse ben yardımcı olmaya çalışıyorum inşallah Allah'a emanet olunuz selam ve dua ile kalın .

bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum
Hz. Ömer (r.a) derdi ki: 'Allah o kişiden razı olsun ki benin ayıbımı bana gösterir!

réyhæn

Kayıtlı Kullanıcı
a.s. arkadaşlar. canım süper bir paylaşım sağol :D

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt