Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YOKMU FIKRA BİLEN KARDEŞLERİM (1 Kullanıcı)

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
Temel bilim adamıdır. bir arkeoloji araştırmaları konferansına davet edilir. Amerikalılar anlatmaya başlar;
-Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 25 metre aşağı indik ve telefon kabloları bulduk. Öyleyse bizim atalarımız asırlar önce telefon kullanmışlardır. Sıra türkiyeye gelir ve Temel başlar anlatmaya
-Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 50 metre aşağı indik ama birşey bulamadık. Öyleyse atalarımız telsiz telefon kullanmışlardır.
SELAM VE DUALARIMLA..

CEVDET ABİCİĞİM,annemin ağrısı devam ediyor,elinde ameliyattan dolayı şişme var.pansuman yapanlar iyi diyorlar..inşallah tedavi başarıyla sonuçlanır..
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Temel bilim adamıdır. bir arkeoloji araştırmaları konferansına davet edilir. Amerikalılar anlatmaya başlar;
-Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 25 metre aşağı indik ve telefon kabloları bulduk. Öyleyse bizim atalarımız asırlar önce telefon kullanmışlardır. Sıra türkiyeye gelir ve Temel başlar anlatmaya
-Biz ülkemizde yaptığımız kazılarda 50 metre aşağı indik ama birşey bulamadık. Öyleyse atalarımız telsiz telefon kullanmışlardır.
SELAM VE DUALARIMLA..

CEVDET ABİCİĞİM,annemin ağrısı devam ediyor,elinde ameliyattan dolayı şişme var.pansuman yapanlar iyi diyorlar..inşallah tedavi başarıyla sonuçlanır..
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu..

VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM BENİM. BUNA COK SEVİNDİM RABBİM ACİL ŞİFALAR VERİR İNŞALLAH CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Duymasin

Cemal ile Temel askerde beraber nöbet tutarlarken, komutanlari bir bakmis
Cemal in elinde bir mektup, okuyor.
- N apiyorsunuz, demis.
Temel :
- Sevculumden mektup celdi. Okuma yazma pilmem, Cemal okuyo paga.
- Peki Cemal in kulaklarindaki pamuk ne?
Temel:
- Mektubu duymasin diye...

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Temel bir arkadasinin daveti üzerine Izmir e gitmis. Orada arkadasiyla
dolasirken, birde bakmislar ki, birkaç efe zeybek oynuyor. Kendilerine özgu agir
hareketlerle kol vurup diz buken efeleri seyrederlerken, arkadasi Temel e dönüp
sormus :
- Ne güzel oynuyorlar degil mi ?
Temel dudak bükmüs;
- O kadar düsündükten sonra ben de oynarim...[/
B]

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Dursun Temel e sormus :
- Usagim oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyebilursun?
Temel : 100 tane yerim valla...
Dursun : Hadi oradan yesen yesen 1 tane yersin geriye kalan 99 hamsiyi
oruçsuz yersin...
Bu espri Temel in acaip hosuna gitmis.Yolda Cemal i görmüs ve hemen sormus
- Usagim oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyebilursun?
Cemal : 50 tane yerim ben...
Temel : Tüh be usagim 100 deseydun sana müthis bir espiri yapacaktum...

gülnisa

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
temel delıler hastanesındeymış
doktorlar akıllıyı secmek ıstemışler
ıcı boş bır havuz gostermışler ve ıcıne atlayın demışler
herkes atlamış tek temel kalmış
doktorlar
hımmmmmmmmmmm sen akıllısın bak havuza atlamadın
temel de
tabıı kı atlamam yuzme bılmıyorum kı

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamunaleykum
temel delıler hastanesındeymış
doktorlar akıllıyı secmek ıstemışler
ıcı boş bır havuz gostermışler ve ıcıne atlayın demışler
herkes atlamış tek temel kalmış
doktorlar
hımmmmmmmmmmm sen akıllısın bak havuza atlamadın
temel de
tabıı kı atlamam yuzme bılmıyorum kı

VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM ELİNİZE SAĞLIK RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm arkadaşlar bu da benden olsun:

Bir gün temel kayseriyi cok merak edip kayseriye gider.Kayseriye varinca yuksek bir bina temelin dikkatini ceker ve bakmaya baslar. O sirada uyanik bir kayserili temelin yabanci oldugunu gorur, yanina gelir ve sorar, Nereye bakiyorsun sen? Temel cevap verir ha su pinaya bakayrum. Kayerilide derki o bina benim, kacinci kata baktiysan o kadar para vereceksin bana der. temelde düsünür sonra 5. kata baktim der ve 5 milyon verir. kayserili parayi alip hemen kacar.
Temelde kendi kendine; bide bu kayserililere uyanik derler 13. kata baktim 5. kat parasi verdim enayiye.....

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
VE ALEYKÜM SELAM KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
Akıl hastanesinden kaçan iki deli, karşıdan gelen bekçiyi görünce iri gövdeli bir çınarın arkasına saklandılar. Bekçi,onların ayak seslerini işitmişti.Sordu:- Kim o?ıçlerinden biri kedi gibi miyavladı.Bu başarılı miyavlamadan sonra bekçi yürüyüp gidiyordu ki,delilerin ayakları altındaki yapraklar hışırdadı.Bekçi geri dönüp yine seslendi:- Kim var orada?ıkinci deli cevap verdi:- Bir kedi daha.

dördüncü

Kayıtlı Kullanıcı
TEMEL ÖLMÜŞ GÖKYÜZÜNE ÇIKMIŞ ORDA Bİ BAKMIŞ VAMPİRLER OTURMUŞLAR BULUTLARIN ÜZERİNE AYAKLARINI SALLIYORLAR. SORMUŞ SİZ NE YAPIYORSUNUZ ?BURDA DİYE DEMİŞLER, BİZ GÜNDÜZLERİ BURDA OTURURUZ, GECE OLUNCA KAN EMMEYE CIKARIZ.NEYSE GECE OLMUŞ VAMPİRİN BİRİ GİTMİŞ ARADAN UZUN BİR ZAMAN GECTİKTEN SONRA GERİ GELMİŞ AĞZI BURNU KAN İÇİNDE NE YAPTIN DİYE SORMUŞLAR ŞURDAKİ ORMANI GÖRÜYORMUSUNUZ .?EVET DEMİŞLER.PEKİ ORDA GEZİNEN CEYLANI GÖRÜYORMUSUNUZ?EVET DEMİŞLER.İŞTE BEN ONUN KANINI EMDİM GELDİM DEMİŞ.SIRA GELMİŞ İKİNCİ VAMPİRE ODA GİTMİŞ ARADAN UZUN VAKİT GECTİKTEN SONRA GERİ DÖNMÜŞ. AĞZI BURNU KAN İÇİNDE. SEN NE YAPTIN DİYE SORMUŞLAR.ŞURDAKİ EVİ GÖRÜYORMUSUNUZ?EVET İÇİNDEKİ ADAMI ?EVET İŞTE BEN ONUN KANINI EMDİMDE GELDİM DEMİŞ OH OH AFİYET OLSUN DEMİŞLER. TEMELDE BAKMIŞ BAKMIŞ ONUNDA CANI ÇEKMİŞ BENDE GİDECEM DEMİŞ.OLMAZ DAHA SENİN İLK GÜNÜN YAPAMAZSIN DEMİŞLER DİNLEMEMİŞ GİTMİŞ.AMA GİTMESİYLE GELMESİ BİR OLMUŞ.AĞZI BURNU KAN İÇİNDE. VAMPİRLER SASIRMISLAR YA SEN NE CABUK GİTTİN GELDİN? DAHA İLK GÜNDEN HIZLISIN.TEMEL BASLAMIS ANLATMAYA.HAÇAN ŞURDAKİ ORMANI GÖRÜYORMUSUNUZ EVET DEMİŞLER HEP BİR AĞIZDANPEÇİ ORMANDAKİ KULUBEYİEVEEEEEEETPEÇİ KULUBENİN ÖNÜNDEKİ DİREĞUEVEEET İŞTE BEN ONU GÖRMEDUM DEMİŞ

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
ÖĞRETMEN TELEFONDA=
-DEMEK TEMEL HASTA OKULA GELMEYECEK PEKİ BEN ŞİMDİ KİMİNLE KONUŞUYORUM DEMİŞ
TEMEL=
BABAMLA DEMİŞ

remi7781

Kayıtlı Kullanıcı
adam birisi bir gün şu saraya gideyim de ne var ne yok bi göreyim der.
saraya doğru yola koyulur. sarayın bahcesinden muhafızlara görünmeden iceriye girmeyi başarır. içeriye girdikten sonra önce bahcede elini kolunu sallayarak dolaşır. onun bu rahatlılığını gören muhafızlar. o nun saraya davetli olduğunu düşünerek kimdir nedir sormaya cekinirler.
Bizimki o kadar rahattırki sarayın içerisine de girer ve saray içerisinde dolaymaya başlar. hatta tahta oturma cürretini bile gösterir. bu esnada saray vezir i adamın bu halini görürü ve hemen yanına gelerek;
- sen kimsin? der
- adam asıl sen kimsin der
- vezir Ben bu sarayın veziriyim. Padişahtan sonra ben gelirim der
*- Adam şöyele bir bakar. eee ne olmuş daha sonra ne olursunki demiş
-- Vezir. pahidaş ın kızı var onunla evleneceğim ve padişah ın vefatından sonra ben padişahım der
- adam. tamam sen padişah olacakmışsın anladık da. daha sonra ne olacaksın. padişahlıktan sonra nereye gideceksin der
-vezir. düşünürrr HİÇÇÇÇÇ DER
-- adam. HAHHH İŞTE BEN O YUM DER.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Kayseri'linin oglu
Kayseriliden para ister:
" Baba 5 milyon verirmisin "
Kayserili: " 4 milyon mu dedin?
Napcan lan 3 milyonu,
2 milyon neyine yetmiyo! Al sana 1 milyon yeter!"
Oglu parayi almiş
" Hehe... Baba zaten 500 bin lira lazimdi... "
" Bak sen kerataya...
Demek sahte para vermesem kaziklayacaktin beni..."

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Hakim Temel'e sorar :

-Niye adamın başına sandalyeyle vurdun?

Boynu bükük Temel :

-Ne yapayum, çaresizluk efendum. Masayi kaldiramadum ki...

Aşk-ı İslam

Kayıtlı Kullanıcı
selamüanaleyküm.dikkat ettimde senin bütün paylaşımların zaman çalan,öldüren heba eden türden.azıcık hayrın faydan olsun.biraz da maneviyatı yüklü paylaşımlar aç muhterem.

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
çocuk bir gün öğretmenine sorar:

öğrenci: hocam salakla zeki arasındaki farklar nelerdir.
öğretmen: salaklar her zaman kesin konuşur ama zekiler daima şüphecidir.
öğrenci: emin misiniz hocam??
öğretmen: kesinlikle

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamüanaleyküm.dikkat ettimde senin bütün paylaşımların zaman çalan,öldüren heba eden türden.azıcık hayrın faydan olsun.biraz da maneviyatı yüklü paylaşımlar aç muhterem.

ve aleyküm selam kardeşim öncelikle aramıza hoş geldiniz sefa getirdiniz haklısınız cünkü ben başka bişi bilmem ben sadece insanları sever sayar onları hoş tutarım bir şey soracağım size bana islamiyetin müslümanlığın temelini yazarmısın müslümanlık nedir namaz nicin kılınır oruc neden farz olmuştur zekat niye vardır bunların özünü bana yazarmısın ben ce önce allahı sevmek sonra isnanlara iyi davranmak hoş tutmak sevmek sevilmektir ama neden gelip benim şuan canımıda sıktınız bunuda anlamadım neyse rabbime emanet olun selam ve dua ile

Aşk-ı İslam

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm..cevdet 71 kardeşim...size yaptığım bu sert eleştiriye rağmen bana hoşgeldiniz demeniz gerçekten çok etkileyici..gerçekten kendimden çok utandım..söyleyecek söz bulamıyorum hakkınızı helal edin..bana çok kızacağınızı sanmıştım..bu şekilde karşılık vermeniz inceliğinizdir.. tekrar tekrar özür dilerim...selamün aleyküm

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt