Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

YOKMU FIKRA BİLEN KARDEŞLERİM (2 Kullanıcı)

beyazz

Kayıtlı Kullanıcı
Adam iki ineğini satarak oglunu okutmak için şehre göndermiş bir müddet sonra oğlan köye dönmüş,kahvede oturan baba yanındakilere ha şu geçen öküzü için iki inek parası harcadım demiş.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞLERİM ELLERİNİZE SAĞLIK RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
- söyle bakalım temel hangi ayda yirmi sekiz gün vardır
_ uyy hepsunda ögretmenim

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
İNGİLTEREYE YENİ GİTMİŞ OLAN, TEMEL
BİR GÜN LONDRANIN EN GÖZDE PARKLARINDAN BİRİNDE
LONDEN NEWS GAZETESİ OKUMAKTADIR

DERKEN YANINA ADRES SORMAK İÇİN İNGİLİZCE BİLMEYEN BİR TÜRK YAKLAŞIR

GALİBA ŞU GAZETE OKUYAN TÜRK.. ONA BİR SORAYIM DER

AFEDERSİN.. TÜRKMÜSÜN DER
TEMEL, ŞÖYLE HAFİFCE BAŞINI KALDIRIP ADAMA BAKAR
GAZETESİNİ OKUMAYA DEVAM EDER.
BU DURUM BİR KAÇ KEZ TEKERRÜR EDER.

EN SONUNDA TEMEL,
ULA CÖRMEYİMİSUN... İNCİLUZUM İNCİLUZ..!!

SELAM VE DUA İLE

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
İNGİLTEREYE YENİ GİTMİŞ OLAN, TEMEL
BİR GÜN LONDRANIN EN GÖZDE PARKLARINDAN BİRİNDE
LONDEN NEWS GAZETESİ OKUMAKTADIR

DERKEN YANINA ADRES SORMAK İÇİN İNGİLİZCE BİLMEYEN BİR TÜRK YAKLAŞIR

GALİBA ŞU GAZETE OKUYAN TÜRK.. ONA BİR SORAYIM DER

AFEDERSİN.. TÜRKMÜSÜN DER
TEMEL, ŞÖYLE HAFİFCE BAŞINI KALDIRIP ADAMA BAKAR
GAZETESİNİ OKUMAYA DEVAM EDER.
BU DURUM BİR KAÇ KEZ TEKERRÜR EDER.

EN SONUNDA TEMEL,
ULA CÖRMEYİMİSUN... İNCİLUZUM İNCİLUZ..!!

SELAM VE DUA İLE

.S.A.KARDEŞİM ELİNE SAĞLIK RABBİME EMANET OLUN SELAM VE DUA İLE

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
Temel sinemanın birine müdür olmuş. Bir seyirci gelmiş sormuş:

“Sigara içebilir miyim?” “Hayır”, demiş Temel. “Ama herkes içiyor” diye itiraz edince de patlamış: “Onlar sormadılar ki.”

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
ÇALINTI ARABA

Trafik denetimi yapan polis akşama doğru sakin gelen bir arabayı durdurur.gördüğü manzara karşısında sevinen polis arabanın şöförü olan temele:
-bugün en tertipli şöför sizi gördüm size para ödülü vermek istiyorum der ve devam eder bu para ödülünü nasıl değerlendirmek istersiniz?
temel:
-valla önce ehliyet alırım der.bunu duyan polis şaşırır temelin yanındaki karısı hemen araya girer ve:
-polis bey siz bunun kusuruna bakmayın içkiliyken ne dediğini blmez der:polis duydukları karşısında çok şaşırmıştır tam o sırada arabanın arka koltuğundaki dursun lafa atlar:
-ben size çalıntı arabayla yola çıkmayalım demedim mi? der.polisin konuşmasına fırsat kalmadan bagajdan bir ses gelir.
-ula daha sınırı geçmedik mi?????

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
ÇALINTI ARABA

Trafik denetimi yapan polis akşama doğru sakin gelen bir arabayı durdurur.gördüğü manzara karşısında sevinen polis arabanın şöförü olan temele:
-bugün en tertipli şöför sizi gördüm size para ödülü vermek istiyorum der ve devam eder bu para ödülünü nasıl değerlendirmek istersiniz?
temel:
-valla önce ehliyet alırım der.bunu duyan polis şaşırır temelin yanındaki karısı hemen araya girer ve:
-polis bey siz bunun kusuruna bakmayın içkiliyken ne dediğini blmez der:polis duydukları karşısında çok şaşırmıştır tam o sırada arabanın arka koltuğundaki dursun lafa atlar:
-ben size çalıntı arabayla yola çıkmayalım demedim mi? der.polisin konuşmasına fırsat kalmadan bagajdan bir ses gelir.
-ula daha sınırı geçmedik mi?????

hay ALLAH cc iyiliğini versin..:K

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
Temel le Dursun inek almaya gidiyorlarmış..ineği almışlar,gelirken arabaya sığmamış..arabanın arkasına bağlamışlar..Temel vitesi 1.e almış,iyi inek geliyor demişler..2. vitese almış,onda da iyi inek geliyor demişler..3. vitese almışlar. onda da iyi inek geliyor demişler..4. vitese almışlar,inek yorulmuş,dilini sola çevirmiş..
sonra,
Dursun bi bakmış,
"TEMEL GAZ VER GAZ,İNEK BİZİ SOLLİİİ..":K

bu fıkra da 11 yaşındaki Oğuzhandan alıntı..
selam ve dualarımla..

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
:KTAKSİCİ:K

BİR ADAM VE EŞİ ÇOCUKLARINI BİR TAKSİYE BİNDİRMİŞLER.ADAMI SIKI SIKI TEMBİHLEMİŞLER.ÇOCUĞUMUZU ŞU ADRESE BIRAK AMA DİKKAT ET YOL BOYU SANA NE DERSE NE SORARSA CEVAP VERME DEMİŞLER.TAKSİCİ TAMAM DEMİŞ,ÇIKMIŞ YOLA VE ÇOCUK BAŞLAMIŞ SÖYLENMEYE...ANNEM DOKTOR OLSAYDI BABAM DOKTOR OLSAYDI BENDE DOKTOR OLURDUM,ANNEM AVUKAT OLSAYDI BABAM AVUKAT OLSAYDI BENDE AVUKAT OLURDUM..................BÜTÜN MESLEKLER BÖLE SÜRÜP GİTMİŞ SONUNDA TAKSİCİ DAYANAMAMIŞ VE ULAN ANAN HAYAT KADINI BABAN ŞEREFSİZ OLSA SEN NE OLURDUN??? ÇOÇUK GÜLEREK CEVAP VERMİŞ....... TAKSİCİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ....................................

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
CENAZE NAMAZI

bir gün temelin annesi vefat eder.komsuları temelin cenaze namazı kılmadığını görünce :'temel sen neden namaz kılmıyosun'.temel;pen çenaze namazu kılmayi pilmeyrum da.der.Aradan zaman gecer ve temelin kaynanası vefat eder komsuları bi bakar temel en ön safta ve temele sorarlar;ula temel hani sen cenaze namazı kılmayı bilmeydun.Temel cvp verir;ula ha pu çenaze naması deuldur payram namazidur da...

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
TEMEL VE KOMYONU

Temel'ın eski bir kamyonu vardır.yolda giderken kırmızı ışık yanar ve frene basar.kamyon durmaz önünde giden son model çok lüks bir arabaaya çarpar.temel hemen arabadan iner ve arabanın şöförüne yalvarır: -Aman abi affet,sen zenginsin seni etkilemez ama ben ömür boyu ugraşsam bu arabanın masrafını ödeyemem. Adam temele acır ve affeder.yollarına devam ederler.ileride yine kırmızı ışık yanar.temel kamyonu yine durduramaz ve lüks arabaya çarpıp daha büyük bir hasar verir.yine kamyondan aşağı inip yalvarmaya başlar: -Aman abi,benim çocuklarım var,affet.zaten çarpmıştım.hasar biraz daha büyüdü sadece. Adam: -Tamam gözüme görünme,der.yollarına devam ederler.yine kırmızı ışık yanar. Temel lüks arabaya yine çarparve hurdaya çevirir.Bu sefer kafasını camdan çıkartıp bağırır: -Benim abi yabancı değil...

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
temel bir gun vesikalık çekilcekmiş.karşısına cafer çıkmış ne bu telaş demiş, temel de 6 tane acele vesikalık çekilmem lazım demiş. cafer bundan kolay ne var demiş.vesikalık belden yukarı çekilir demiş. sen bi çukur aç ben geliom demiş cafer.cafer geldiğinde ne gorsun temel 6 tane çukur kazmış.olum nie 6 çukur kazdın demiş.temel de 6 tane çekilcem ondan demiş.olum bunun için 6 çukur kazmana gerek yoktu ben zaten 6 tane fotoğraf makinası getirdim demiş.

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşlerim ellerinize sağlık allah razı olsun rabbime emanet olun

aysem06

Kayıtlı Kullanıcı
Sapka satarak geçinen bir adamin yolu bir gün bir ormana düsmüs.

Adam biraz yürüdükten sonra sicaktan ve yorgunluktan bunalmis, bir agacin

altina oturmus. Sapkalarla dolu sepetini de yere koymus ve uykuya dalmis.

Birkaç saat sonra adam tuhaf sesler duyarak uyanmis. Birde bakmis ki

yanindaki sepet bombos... Sapkalar gitmis. Kafasini kaldirip agaca

bakmis, agacin dallarinda bir sürü maymun, her birinin kafasinda adamin

sapkalari... Adam baslamis dusunmeye; "Ben simdi ne yapacagim, sapkalari

bu maymunlardan nasil geri alacagim..." Düsünceli bir sekilde kafasini

kasirken bakmis ki, maymunlar da adamin taklidini yapiyor, kafalarini

kasiyorlar. Adam ellerini havaya kaldirmis, maymunlar da...

derken adam ne yapacagini bulmus, kendi kafasindaki sapkayi çikarip yere atmis, maymunlar da sapkalari; çikartmis asagiya ; atmislar... Adam böylece bütün sapkalari geri almis, sepetine koyup yoluna devam etmis.

Aradan 50 yil geçmis...Artik adamin bir torunu varmis, o da dedesi gibi sapka saticisi olmus. Günlerden bir gün onun da yolu ayni ormana düsmüs. Hava yine çok sicakmis ve genç adam bir agacin altina oturmus, sapkalarla dolu sepetini

yanina koymus ve uykuya dalmis... Bir saat sonra uyanmis, bir de bakmis

ki sepetin içinde sapkalar yok... Derken tuhaf sesler duymus, bir de

kafasini kaldirmis ki agacin üstünde bir sürü maymun, hepsinin kafasinda

birer sapka. Düsünmüs... " Dedem yillar once bana bir hikaye

anlatmisti.. .ne yapacagimi çok iyi biliyorum... " demis;. Adam kafasini

kasimaya baslamis, maymunlar da aynisini yapmislar... Adam ellerini

havaya kaldirmis, maymunlar da.. ve adam gülümseyerek kendi

basindakisapkayi çikarmis yere atmis...

O anda agaçtaki maymunlardan biri yereinmis, adamin yere attigi sapkayi kapmis, adama da bir tokat atmis ve söyle demis: "Sadece senin mi deden var " !!!

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim eline gönlüne sağlık rabbime emanet olun

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
O DA SIZIN SIRRINIZ
Komiser sorar:
-"Temel, köpekleri atlatýp, kümesten tavugu nasıl çaldın?"
-"Komiserüm, onu söylemem, meslek sirridir!"
-"Ama ben söyletmesini bilirim!"
-"O da sizin meslek sirrunuzdur!"

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Hazine

Temel bir gün hazine bulur ve hazineyi evine götürmek ister. Fakat hazine oldukça ağırdır bundan dolayı ertesi gün bir eşşekle almak için hazineyi gömer ve üstünede:

-“TEMEL BURAYA HAZİNE GÖMMEDİ ” diye bir tabela koyar. Ertesi gün hazineyi almak için geldiğinde ne görsün:

-“DURSUN BURDAN HAZİNEYİ ALMADI”

mehmet ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Temel İle Çinli

Çinli’nin biri Of’da bir kahvehaneye girer, yüksek bir sesle:
- "İçinizde bana yan bakan delikanlı var mı? "diye sorar,
Tabi bizim sazan Temel,
- Ben varım diye atlar,
İkisi beraber dışarıya çıkar, aradan beş dakika geçer ve Temel gözü morarmış bir halde kahveden içeri girer, hemen ardından giren Çinli’de kasıla kasıla Temel’i göstererek
- "Ona Yokohama'nın Tekmesi tekniğiyle vurdum der,
Ertesi gün Çinli yine kahveye gelir, herkese meydan okur, Temel tekrar kalkar, dışarıya çıktıktan beş dakika sonra Temel burnu kırılmış diğer gözü morarmış bir vaziyette içeri girer, arkasından içeri giren Çinli yine Temel’i göstererek:
- "Bu kez ona ejderin yumruğu tekniğiyle vurdum" der.
Üçüncü gün Çinli’nin restini yine Temel görür, ikisi beraber dışarı çıkarlar, herkes Temel’i beklerken, Çinli ağzı burnu kırılmış, üstü başı kan revan içinde içeri girer, hemen arkasından kasıla kasıla kahveye giren Temel, eliyle Çinliyi işaret ederek:
- Ona Toyota’nın kirikosuyla vurdum
der !…

CEVDET-71

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM ELLERİNE SAĞLIK RABBİME EMANET OLUN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt