Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yirmi saniye (2 Kullanıcı)

safiye

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm hayırlı sabahlar rabbim tüm mümin kardeşlerimizi vve bizi şeytanın vesvesesinden korusun inşallah

Kaan Erdem

Yönetici
olur mu kardeşim.onlar kendilerini bilirler siz niye olasınız ki edepli mütevazi güzel kardeşim.biz daha temkinli dikkatli ve sağlam yolumuza emin adımlarla mevlamın izni ile başladık.hadi hayırlısı.selam ve dua ile kalın kardeşim.ALLAH cc emanet olun selametle...:H

NE OLUYO YA KİMMİŞ O FESAT NEDEN BÖYLA YAZIYOSUNUZKİ HER KİMSE BAYAAĞI BOZMUŞ SİZİN KAFANIZI KİM YOKSA BENMİYİM EĞER BENSEM ÖZÜR DİLERİM

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
20 Saniye

20 Saniye

20 Saniye

Şeytan hizmetçi kılığına girmiş ve yirmi sene Cüneyd-i Bağdadî Hazretleri'nin yanına gidip gelmişti. Bir türlü gönlüne vesvese vermeye, ona istediklerini yaptırmaya muvaffak olamamıştı. Birgün:
- Ey Üstad! Yoksa siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? dedi.
Hazreti Cüneyd:
- Sen lanetli İblissin. İlk geldiğin andan beri seni tanıyorum, buyurdu.
Şeytan:
- Ey Sultanü'l Muhakkikin! Sizin kadar yüksek dereceye ulaşan başka bir büyük zat tanımıyorum. Yirmi senedir size hiçbir isteğimi yaptırmaya muvaffak olamadım, dedi.
- Defol mel'un! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan! diye bağırdı.

İnsanın en zayıf damarı "Sensin!" denilerek, koltuğunun altına girmektir. Nice cahil, günahkar, kendisini alim ve faziletli zannederek bu şekilde İslam'a zarar vermiş, verdirilmiştir. Günümüzün de en teklikeli hastalıklarından da birisi budur.

Mesel Denizi
(Nil Yayınları)

Delete

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
Allah razı olsun kardeşim. Selam ve baki dua ile kalın

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.
Allah razı olsun kardeşim. Selam ve baki dua ile kalın

aleykum selam kardeşim gözlerine saglık
amin inşallah rabbim senden de razı olsun
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm DAMLA kardeşim...bir süredir sizi göremiyordum doğrumuyum acaba...
emeğinize sağlık ALLAH razı olsun...ALLAHım bizleri şeytanın vesveselerinden korusun inşaallah...

ALLAHa emanet olunuz...selam ve dua ile...

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
SelamunAleykum
Gerçekten Cok güzel bir paylasim
ALLAH RAZI OLSUN
Gerçekten Zor o cevabi herkez veremez
ALLAH bizede böyle Sabir ihsan eylesin
Selametle...

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm DAMLA kardeşim...bir süredir sizi göremiyordum doğrumuyum acaba...
emeğinize sağlık ALLAH razı olsun...ALLAHım bizleri şeytanın vesveselerinden korusun inşaallah...

ALLAHa emanet olunuz...selam ve dua ile...

aleykum selam kardeşim burdayım işte sabahları pek giremiyorum geceleri burdayım ama bırakmıyorum sizleri :)
amin inşallah rabbim sizden de razı olsun
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

Gülüşü Yaralı

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.facebook.com
Yirmi saniyede

Yirmi saniyede

YİRMİ SANİYEDE

Şeytan hizmetçi kılığına girmiş ve yirmi sene Cüneyd-i Bağdadî Hazretleri'nin yanına gidip gelmişti. Bir türlü gönlüne vesvese vermeye, ona istediklerini yaptırmaya muvaffak olamamıştı. Birgün:

- Ey Üstad! Yoksa siz benim kim olduğumu biliyor musunuz?
dedi.

Hazreti Cüneyd:
- Sen lanetli İblissin. İlk geldiğin andan beri seni tanıyorum, buyurdu.

Şeytan:
- Ey Sultanü'l Muhakkikin! Sizin kadar yüksek dereceye ulaşan başka bir büyük zat tanımıyorum. Yirmi senedir size hiçbir isteğimi yaptırmaya muvaffak olamadım, dedi.

- Defol mel'un! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan! diye bağırdı.

* * *

İnsanın en zayıf damarı "Sensin!" denilerek, koltuğunun altına girmektir. Nice cahil, günahkar, kendisini alim ve faziletli zannederek bu şekilde İslam'a zarar vermiş, verdirilmiştir. Günümüzün de en teklikeli hastalıklarından da birisi budur.

KAYNAK: AKAR, Mehmet; Mesel Denizi, Nil Yayınları

.

NSBBZN

Kayıtlı Kullanıcı
paylaşım için teşekkürler...
selam ve daimi dua ile...

olunlu71

Kayıtlı Kullanıcı
Hilal571.632 kardeşim ALLAH razı olsun çok güzel bir ders verdin bana.ben hastalıgından Rabbim bizleri korusun

pinar1988

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bi paylaşaim allah c.c. Razi olsun şeytanin bu tür vesveselerinden kötülüklerinden rabbimize siğinalim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt