Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yirmi saniye (1 Kullanıcı)

gullere-vurgun

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun gferçekten çok güzel paylaşımlar bunlar çok teşekkürler...

Y

YAGMURBEY

S.A Bu paylaşım için allah razı olsun..

cümlemizi seytanın serrinden korusun yaradan..a.e.o

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
- Defol mel'un! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan! diye bağırdı.

selamün aleyküm
allah razı olsun
selametle

Eyüp_69

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar ALLAH c.c herşeyi yaratmakta büyük hikmeti oldugu gıbı ;şeytanında insanlar üzerinde hikmeti oldugunu öğrendim cocuklugumdan berı şeytanı sadece kotu ınsanlara sadece zararı oldugunu bılırdım. Ama sadece o degılmıs bir hikmet var ınsanoglu seytanın nasıl bır karekterde oldugunu bıldıgı ıcın yapmış oldugu butun kotu emellerınden koruna bılıyor ve şeytanı defettıgı zaman tabırı caızse mertebe kazanıyor tabı şeytanı yok saymakta guçlu bır ımandan gelecegını soylemek ısterım.

deniz hışır

Kayıtlı Kullanıcı
Euzu billahi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahim............

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAHım sen bizi şeytan ın fitnelerinden koru yarabbim ( AMİN )
allah razı olsun kardeşim

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
Şeytan hizmetçi kılığına girmiş ve yirmi sene Cüneyd-i Bağdadî Hazretleri'nin yanına gidip gelmişti. Bir türlü gönlüne vesvese vermeye, ona istediklerini yaptırmaya muvaffak olamamıştı. Birgün:
- Ey Üstad! Yoksa siz benim kim olduğumu biliyor musunuz? dedi.
Hazreti Cüneyd:
- Sen lanetli İblissin. İlk geldiğin andan beri seni tanıyorum, buyurdu.
Şeytan:
- Ey Sultanü'l Muhakkikin! Sizin kadar yüksek dereceye ulaşan başka bir büyük zat tanımıyorum. Yirmi senedir size hiçbir isteğimi yaptırmaya muvaffak olamadım, dedi.
- Defol mel'un! Şimdi de beni kendini beğenme hastalığına düşürerek mahvetmek mi istiyorsun! Yirmi senede yapamadığını yirmi saniyede mi yapacaksın? Yıkıl karşımdan! diye bağırdı.

İnsanın en zayıf damarı "Sensin!" denilerek, koltuğunun altına girmektir. Nice cahil, günahkar, kendisini alim ve faziletli zannederek bu şekilde İslam'a zarar vermiş, verdirilmiştir. Günümüzün de en teklikeli hastalıklarından da birisi budur.

KAYNAK: AKAR, Mehmet; Mesel Denizi, Nil Yayınları, İstanbul 2001, s. 147-148

Rabbim kendini beğenmiş olmaktan ve kendini beğenenlerin şerrinden bizi korusun, amin.. :a03:

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
çok anlamlı bi paylaşım olmuş emeğine sağlık kardeşim rabbim bizleri vesvesecinin şerrinden korusun.

btl57

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun, gerçekten çok güzel bir paylaşım...

Rabbim bizleri nefis ve şeytanın şerrinden görünür görünmez bütün kaza bela ve musibetlerden korusun İnşallah..(Amin!.)

ayışgı

Kayıtlı Kullanıcı
Allahu teala her daim uyananlardan eylesin

kış meleği

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun çok ders verici bir paylaşımdı teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt