Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

yemek yapmayı seven hanımlar tarif paylaşalım mı.......? (3 Kullanıcı)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
101215152204_1dl4l3omqpexx5gja3vf132h.JPG

Hindistan Cevizli Kakaolu Kurabiye

görsel bir şölen..

Malzemeler
1 yumurta
1 su bardak Dr. Oetker Pudra Şekeri
1 Dr. Oetker Şekerli Vanilin
1 Dr. Oetker Hamur Kabartma Tozu
250 gr yağ
2yemek kaşık Dr. Oetker Kakao
1 çaybardak hindistan cevizi
2 yemek kaşık tozşeker
aldığı kadar un

piştikten sonrası için;
1,5 bardak süt...
3-4 yemek kaşığı toz şeker...
süt soğuk olacak..

Hazırlanışı

Eritilmiş yağın içine yumurta sarısı eklenir.ardından pudra şekeri, un, vanilya, kabartma tozu ve kako eklenir.kurabiye hamuru elde edilir.

Diğer kapta hindistan cevizi, toz seker, yumurta akı karıştrırlır. Kakaolu kurabiye hamuruna içliköfte tarzında oyuklar oluşturulur içlerine hindistan cevizli karışımlar konur. hamurlar kapatılır ve tepsiye konur.180 derecede pişirilir fırından çıkar çıkmaz hazırladığımız şekerli soğuk süte batırıp servis tabağına konulduğunda isteğe bağlı olarak pudra şekeri veya hindistan cevizi üzerine dökülebilir.
alıntı...... (mutfaktayız)

bu tarifi kızımın doğum gününde deemiştim ve süper olmuştu .. herkeste çok beğenmişti

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı

görsel bir şölen..

Malzemeler
1 yumurta
250 gr yağ
2 yemek kaşık tozşeker
aldığı kadar un

Hazırlanışı

Eritilmiş yağın içine yumurta sarısı eklenir.ardından pudra şekeri, un, vanilya, kabartma tozu ve kako eklenir.kurabiye hamuru elde edilir.

Diğer kapta hindistan cevizi, toz seker, yumurta akı karıştrırlır. Kakaolu kurabiye hamuruna içliköfte tarzında oyuklar oluşturulur içlerine hindistan cevizli karışımlar konur. hamurlar kapatılır ve tepsiye konur.180 derecede pişirilir.pişip servis tabağına konulduğunda isteğe bağlı olarak pudra şekeri üzerine dökülebilir.

bu tarifi kızımın doğum gününde deemiştim ve süper olmuştu .. herkeste çok beğenmişti

Çok güzel görünüyor denemem lazımmm

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
inan tadıda okadar güzel.. müthis oluyor.. öle çok ağırda değil...

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Ohh maşaALLAH tarifler tarifler hiç canım çekmez ki çekse mutfaktan çıkmayacağım ama bi sevemedim gitti yemekleri :)

Buket abla avatarınızdaki küçük hanım kızınız mı ? Çok şeker :)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
eevet teyzesi kızım.........:))))
canım benim mutfaga girin artık yaaaaaa valla yok yapmak istemem diyorsanız gelin ben yapayımmmmmmm.......

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
krepli_pasta.jpg

krepli yaş pasta
Malzemeler
3 adet yumurta
2 sb un
2,5 su brd. süt
1/2 su brd. şeker
1 dolu çay kaşığı karbonat
1 pk vanilya
100 gr eritilmiş sütlü çikolata
arası için:
2 pk krem şanti
2 sb süt
1ad. labne peyniri
üzerine: çikolata sosu, antep fıstığı

Hazırlanışı

YAPILIŞI:
Yumurta ve şekeri köpürene denk çırpıyoruz .Ardından sütü ekliyoruz çikolataları benmari usulu eritip harca karıştırıyoruz. Un, karbonat vanilyayı ekleyip iyice çırpıp teflon tavada krep yapar gibi pişiriyoruz (15- 20)adet çıkıyor. Krem şantimizi süt ile çırpıp, içine labne peynirimizi ekleyip1 dakika kadar çırptıktan sonra servis tabağımıza bir krep koyup hazırladığımız kremayı sürüyoruz.Sonra bu işlemi krep bitene kadar yapıp en sona krep kalacak şekilde işlemi bitiriyoruz. Daha sonra çikolata sosumuzu yapıp soğumaya bırakıyoruz. Topaklanması için ara ara sosu karıştırmayı unutmayalım.Sos soğuduktan sonra pastamızın üzerine döküyoruz.Antepfıstığı ile süslüyoruz.
alıntı...........

buda denediğim ve çok beğendiğimiz bir pasta.. biraz zahmetli ama değiyor.. gerçekten

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
121223193510_z55vtss3lwsnjdvptq5zngat.jpg

kahve kurabiye.
Malzemeler
1 paket margarin oda sıcaklığında
yarım su bardağı sıvı yağ
150 gr pudra şekeri
200 gr nişasta
1 çorba kaşığı türk kahvesi
1 çorba kaşığı kakao
1 paket kabartma tozu
Aldığı kadar un

Hazırlanışı

1 paket oda sıcaklığında margarin yağı, yarım paket pudra şekeri, nişasta, kahveyi ve kakao ve bir paket kabartma tozu ile hamur yoğrulmaya başlanır ve azar azar un eklenir. Kulak memesi kıvamına gelene dek un eklenir. Ceviz büyüklüğünde hamurdan parçalar alınarak yuvarlanır az uzun şekilde ve üstüne bir çizgi yapın (kahve şekilde). Hafifçe margarin sürülmüş tepsiye dizilir. 175 derecede önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 30 dakika pişirilir.
alıntı

kahve sevenler.. bide böyle deneyin

repsol

Kayıtlı Kullanıcı

görsel bir şölen..

Malzemeler
1 yumurta
250 gr yağ
2 yemek kaşık tozşeker
aldığı kadar un

Hazırlanışı

Diğer kapta hindistan cevizi, toz seker, yumurta akı karıştrırlır. Kakaolu kurabiye hamuruna içliköfte tarzında oyuklar oluşturulur içlerine hindistan cevizli karışımlar konur. hamurlar kapatılır ve tepsiye konur.180 derecede pişirilir.pişip servis tabağına konulduğunda isteğe bağlı olarak pudra şekeri üzerine dökülebilir.

ben bunun şerbetlisini yapıyorum canım üstüne hindistan cevizi ekerek resim yükleyeyyim birazdan ellerinize sağlık iştahım kabardı

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
SAOL kuzum benim..... aaa niye yemek yiyemiyorsun.. hayret bişeyy.... bende tam tersi:))))
ARZUCUM.. canım bende onu hemen az toz şeker eklediğim süte batırıyorum sıcak sıcak dur tarife ekleyim öyle daha güzel oluyor..... ıslak kurabiye şeklinde... ama aynı cocostar çikolata...:a15:

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
hepsi çok güzel kızlar
mehtapcım küçükken annem çok yapardı leblebi helvası hani oldu yemeyeli

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
benimde çok aklıma yattı şu leblebi helvası hemen deneyecem... yapınca resminide eklerim inşalalh....

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
güzel kızını Rabbim esirgesin sağlık sıhhat huzur dolu iman dolu ömür nasip etsin buketcim çok güzel maşallah

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
saol teyzesi.. rabbim hepimizin yavrusunu bizlere bağışlasın...

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Çikolatalı Burma Kurabiye

1 adet yumurta
1 paket oda sıcaklığında margarin(250 gram)
1 su bardağı pudra şekeri
2 yemek kaşığı yoğurt
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
3 su bardağı un
3-4 yemek kaşığı nutella

1 adet yumurta, 1 paket oda sıcaklığında margarin (250 gram), 1 su bardağı pudra şekeri,2 yemek kaşığı yoğurt,1 paket vanilya,1 paket kabartma tozunu karıştırıp 3 su bardağı unu da azar azar ekleyerek kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edelim. Hamur ele yapışmayacak şekilde olmalıdır. Gerekirse biraz daha un ilave edebilirsiniz. Hamuru 20 dakika üzerine nemli bir bez örterek dinlendirelim. Dinlenen hamuru un serpilmiş tezgaha alıp 2 eşit parçaya ayıralım. Merdane ile her iki parçayı açalım. Açtığımız hamurun birisinin üzerini sürülebilir çikolata ile kaplayalım. (Ben Nutella kullandım.) Açtığımız diğer hamuru üzerine kapatıp ince şeritler halinde kesip her bir şeridi burarak etrafında döndürüp şeklini verelim.(Fotoğrafta gösterilen şekilde) Yağlı kağıt serili önceden 180 derecede ısıtılmış fırında üzeri hafif pembeleşene kadar pişirelim.Afiyet olsun.

cikolatali-burma-kurabiye1.jpg

cikolatali-burma-kurabiye2.jpg

cikolatali-burma-kurabiye3.jpg

cikolatali-burma-kurabiye4.jpg

cikolatali-burma-kurabiye-6.jpg

İnternette gördüm şimdi çok hoşuma gitti sizlerlede paylaşıyım dedim inşallah beğenirsiniz :)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
süperrrrrrrrrrrrrrrr...... deneyecem bunu..
ben çoğunu yapıp dondurucuya atıyorum canım ya .. misafir gelince bi fırınla yada önceden çıkar.. tazecik oluyor

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
TAMAM haftasonu muhakkak... eşim yakında bana pastane açacak zaten........:)
ama şu krepli pastayı dene sende süper varya .. hindistan cevizli olanda güzel...

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
TAMAM haftasonu muhakkak... eşim yakında bana pastane açacak zaten........:)
ama şu krepli pastayı dene sende süper varya .. hindistan cevizli olanda güzel...

İkisininde görüntüsü çok hoşuma gitti inşallah bende onları deniycem

İnşallah acabilirsiniz bütün tarifleri sizden alırız :)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
kismet çok istiyorum da ... biraz para biriktirmek lazım... ama en büyük hayalim inşallah... gerçekten güzeller .. ben genelde denediğim şeyleri paylaşıyorum.. krepli pasta biraz zahmetli 20 tane falan yapıyorsun krep.. ama inan değiyor..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt